درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

تدوین و تنظیم طرح توجیهی در تبریز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 مرداد 1400


توضیحات تکممیلی در خصوص تنظیم و تدوین طرح توجیهی در تبریز

تدوین طرح توجیهی یا همان سنجش امکان ، بررسی صفر تا صد یک پروژه یا کسب و کار پی از آغاز آن است به بیان دیگر در طرح توجیهی امکان اجرای یگ کار را پروژه سنجیده می شود. طرح توجیهی با هدف روشن ساختن عینی و منطقی نقاط ضعف و قوت یک کسب و کار ، شانس هاو تهدیدهای احتمالی ومنابع مورد نیاز برای انجام کار و در نهایت نمایی از آینده کار یا پروژه صورت می‌گیرد.

به بیان ساده‌تر، تنظیم طرح توجیهی در تبریز ارزیابی و معیار «هزینه مورد نیاز» و «درامد و ارزش حاصله» است. یک طرح توجیهی که به خوبی نگاشته شده، باید پس زمینه‌ای تاریخی از کسب و کار و یا پروژه، شرح محصول و یا خدمات، صورت‌های حسابداری ارائه شده، جزئیات عملیات و مدیریت، تحقیقات بازاریابی و سیاست های پیشبرد کار، اطلاعات مالی، الزامات قانونی و تعهدات مالیاتی را مورد مطالعه قرار دهد. به طور کلی، طرح توجیهی قبل از توسعه فنی و اجرای پروژه نوشته می‌شود. طرح توجیهی ارزیابی پتانسیل پروژه برای رسیدن به موفقیت می باشد و در نگاشتن آن باید کاملا" بی طرف بود تا نقاط ضعف و قوت کار در کنار هم مطرح و بررسی شود و نباید با دید خوشبینانه نوشته شود بلکه باید عینیت پروژه و کار ارزیابی گردد.

نگارش طرح توجیهی در 5 فصل به شرح زیر صورت می پذیرد :

  • شرح خدمات یا اجناس
  • شرح فرآیند تولید یا مراحل ارائه خدمات
  • سنجش امکان بازار و بررسی اقتصادی
  • برآورد مالی
  • محاسبه کامفار

تدوین طرح توجیهی در تبریز

یک طرح توجیهی، همان طور که از نامش می توان فهمید ، توجیهی است برای؛ سرمایه گذارحقیقی یا حقوقی یا بانک تا راحت تر بتواند تصمیم بگیرد که آیا این طرح می تواند خواسته های او را برآورده کند یا خیر؟ در تنظیم یک طرح توجیهی باید سعی نمود واقعیت ها را بیان کرد و تمامی داده ها با منبع و مرجع معتبر ارایه گردد و همچنین تا حد امکان، از فرضیاتی که تکیه بر واقعیات ندارد دوری کرد .

طرح توجیهی قابل عرضه توسط مجتمع ایلیا در دو قالب ارایه می گردد:

  1. طرح ایجاد «طرح ایجاد» به طرحی گفته می شود که در واقع در مرحله پیش تولید نوشته می شود. در تنظیم این نوع طرح از اصطلاحات «موجود» و «مورد نیاز» استفاده می شود.
  2. طرح توسعه «طرح توسعه» به طرحی گفته می شود که پس از تولید یا ارائه خدمت یا راه اندازی کسب و کار و برای توسعه یک کسب و کار نوشته می شود. سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در طرح توسعه راغب تر هستند زیرا در مقایسه با صاحبان طرح ایجاد که می خواهند یک کسب و کار جدید تشکیل دهند صاحبان این نوع طرح قاعدتا" توانایی بیشتری در بازپرداخت وام یا بازگشت سرمایه سرمایه گذار با کارمزد آن دارند ، در این نوع طرح ها از اصطلاحات «موجود» و «پس از توسعه» استفاده می گردد.
دیگر خدمات مجتمعثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، اخذ کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید