درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ارزش ثبت شرکت شما چقدر است ؟

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 مرداد 1400


در این مقاله سعی داریم برایتان توضیحات جامعی در رابطه با ارزش ثبت شرکت زمانی که به ثبت می رسد ارائه دهیمم لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید

ارزش ثبت شرکت چگونه محاسبه می شود ؟

ارزشثبت شرکت را با نگاهی به کارکرد و مزایای آن می توان دریافت . ثبت شرکت زمانی ارزش پیدا می کند پیدا می کند که می خواهید فعالیتی را که آغاز کرده اید گسترش دهید و یا کار تازه ای را شروع کنید به شکلی که وجهه قانونی داشته باشد در این صورت باید ثبت شرکت کنید.

 شرکت از واژه شراکت مشتق شده و به معنای شراکت و همکاری چند نفر برای پیشبرد اهداف مشترک می باشد . پس همانطور که از نام شرکت مشخص است دومین مزیت ثبت شرکت استفاده از تخصص و توانایی شرکا می باشد . به علاوه هنگامی که شخصی کار می کنید ، نمی توانید نیرویی را استخدام کنید لیکن پس از ثبت شرکت با استخدام افراد ماهر ، می توانید از تخصص آنها نیز به عنوان کارمندتان بهره مند شوید ، این در حالی است که هنگامی که فعالیت حقیقی می کنید ، از توانمندیهای دیگران نمی توانید به اسانی برخوردار شوید .

در کنار این موضوع فعالیت قانونی و رسمی که با ثبت شرکت به وجود می آید به کار شما اعتبار خاصی می بخشد و سبب جلب اطمینان مشتریان ، همکاران و طرف قرارداد ها میشودو بر ارزش شرکت شما می افزاید . یکی دیگر از ارزشهای ثبت شرکت این است که ثبت شرکت سبب شفاف سازی اطلاعات می گردد که این موضوع نیز به نوبه خود سبب جلب اطمینان بیشتر می گردد.

منظور از شفاف سازی اطلاعات این است که هنگامی که ثبت شرکت انجام می دهید کلیه آگهی های شرکت در روزنامه رسمی قابل رویت و وضعیت شرکت وسایر مشخصات آن نیز در سایتهای رسمی و دولتی مربوط به اداره ثبت شرکتها قابل استعلام است و همین موضوع سبب می شود که مردم و طرفین قرارداد راحتتر به شرکت ثبت شده اعتماد کنند تا به شخصی که به صورت حقیقی فعالیت می کند و این ارزش ثبت شرکت شماست .

امروزه بر طبق قانون سازمانها و ارگانهای دولتی تنها با شرکتها می توانند قرارداد ببندند ، به علاوه جهت شرکت در مناقصات و مزایدات نیاز به شرکت ثبت شده دارید زیرا طبق قانون تجارت حتی پیمانکاران نیز نمی توانند در مناقصات ومزایدات شخصا" ثبت نام کنند و لازم است که شرکت ثبت شده داشته باشند .

 در نهایت باید گفت که یکی دیگر از کارکردها و ارزشهای ثبت شرکت این است که برای تبلیغات ، و حتی ثبت شماره شغلی ثبت شرکت مسیر را برای شما هموار می سازد. همچنین جهت اعطای شعبه یا نمایندگی به منظور گسترش کارخود نیاز به ثبت شرکت دارید .

 در آخرین مورد نیز باید به وام و تسهیلات بانکی اشاره کرد برای شرکتهای تجاری ، بانکها تسهیلات بسیارخوبی را در نظر می گیرند مثلا" بر طبق قانون شرکت سهامی خاص تا ده برابر سرمایه اولیه اش می تواند درخواست اخذ وام از سیستم بانکی نماید . در قبال کلیه این مزیتها میتوان به تنها ضرر ثبت شرکت از دید فعالین اقتصادی اشاره کرد که آن هم پرداخت مالیات است ، و در این خصوص نیز باید گفت که امروزه با پیشرفت سیستم مالیاتی و دارایی فعالیتهای حقیقی و مشاغل خانگی نیز رصد شده و مشمول مالیات و یا حتی جریمه مالیاتی می شوند ، لذا عدم ثبت شرکت راه خوبی برای فرار از مالیات نمی باشد و تنها شما را از مزیتهای داشتن شرکت یا شخصیت حقوقی محروم می سازد .

مزیتهای ارزش آور ثبت شرکت

به طور خلاصه مزیتهای ارزش آور ثبت شرکت عبارتست از :

  1. فعالیت رسمی و قانونی
  2. فعالیت گروهی و مشترک و استفاده از تخصص دیگران
  3. شفاف سازی اطلاعات و جلب اطمینان بیشتر
  4. عقد قرارداد با ادارت دولتی
  5. شرکت در مناقصات ومزایدات
  6. تبلیغات قانونی و گسترده
  7. اعطای شعبه و نمایندگی
  8. اخذ وام و تسهیلات
  9. ارزش گذاری برند و نام تجاری

چنانچه می خواهید با ثبت شرکت در کنار کارآفرینی ، ارزش آفرینی کنید ، ثبت شرکت ایلیا بهترین گزینه است .

 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید