لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

اخذ کد اقتصادی در بیرجند


توضیحات تکمیلی در خصوص اخذ کد اقتصادی در بیرجند

درجوامع مختلف فعالیت های اقتصادی به طرق گوناگون انجام می گیرد که هرگونه حمایت های دولتی و همچنین نظارت و بررسی مراودات مالی و تجاری فعالان در بازار مستلزم شناخت این اشخاص میباشد.

کسب جوازهرگونه فعالیت تجارتی و پرداخت حقوق دولتی درزمینه مالیات و پیشگیری از تلاشها و رقابتهای ناسالم یکی از مزیت های این امر محسوب می شود.

لازم به ذکراست که در کنار راهنمای های ثبت شرکت و دریافت کارت بازرگانی، ضرورت دریافت شماره اقتصادی لحاظ شده است و با استفاده از قوانین و مقرراتی که در واحدهای مالیاتی وزارت امور اقتصاد و دارایی حاکم است نسبت به نگارش و ارائه راهنمای دریافت شماره اقتصادی برای اشخاصی که نیازمند دانستن اطلاعات مربوط می باشند اقدام شده است.

کد اقتصادی چیست؟

کد اقتصادی شماره ای است که کلیه مراودات مالی و تجاری اشخاص (حقیقی یا حقوقی )بر اساس ثبت این شماره در سازمان اقتصاد وامور دارایی شهر محل ثبت شرکت بررسی میشود. اشخاص باید این کد را در تمامی فاکتورهای فروش یا ارائه خدمات مربوطه به مشتریان لحاظ کنند. چراکه محاسبه درآمد و سود سالیانه اشخاص( حقیقی یا حقوقی ) بر اساس شماره اقتصادی مربوط به آن بنگاه می باشد. با توجه به این کد، اداره مالیات مربوطه قادر خواهد بود با دقت بیشتری دفاتر قانونی را بررسی کند بنابراین درصد خطا پایین می آید.

علاوه براین به وسیله کد اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور قادر است مالیات مربوطه را در موعد مقرر اعلام کند.

اشخاص مکلف به اخذ کد اقتصادی

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که به امر واردات وصادرات، تولید، مونتاژ، پخش هر نوع کالا و فعالیت های خدماتی اشتغال دارند وهمچنین تمامی اشخاصی که به امور فوق الذکر اشتغال داشته باشند و دارای پروانه فعالیت (کسب یا کار ) ازمراجع ذیصلاح بوده و یا دارای محل فعالیت تجاری می باشند واجد شرایط اخذ شماره اقتصادی به شمار می آیند. لازم به ذکر است که احراز یکی از شرایط فوق برای شخص حقیقی کفایت می کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ کد اقتصادی در بیرجند

جهت انجام این مرحله به همراه مدارک زیر به اداره دارائی مراشود.

  • تحویلگیری دفترچه و تکمیل آنها از واحد اطلاعات و خدمات اداره دارائی
  • فرمهای مربوطه را از واحد ثبت وشناسایی اداره دارایی دریافت وآنهارا تکمیل کنید
  • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه تمامی اعضای هیئت مدیره
  • اصل و کپی آگهی تاسیس شرکت و آخرین تغییرات ثبتی (2 نسخه)
  • اصل و کپی اساسنامه شرکت
  • اصل وکپی اظهارنامه شرکت، یا شرکتنامه و تقاضانامه در شرکت‏های غیر سهامی
  • اصل و کپی آگهی روزنامه رسمی وآخرین تغییرات آن
  • اصل وکپی سند مالکیت اقامتگاه قانونی شرکت که در آگهی تاسیس قید گردیده و در صورت استیجاری بودن، کپی قرارداد اجاره که به تایید واحد مالیاتی محل وقوع ملک رسیده باشد به همراه تاییده کدپستی.
  • نامه شروع و یا عدم فعالیت شرکت و کپی آن بعد از ثبت در دبیرخانه
  • محاسبه و پرداخت مالیات حق تمبر سرمایه به اداره دارائی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی اخذ کد اقتصادی با مجتمع ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا ) در ارتباط باشید.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

پلمپ دفاتر چیست - دفاتر پلمپ چیست

دفاتر پلمپ چیست - دفاتر پلمپ اشاره به دفاتری دارد که محل ورود اطلاعات مربوط به عملکرد مالی شرکت است . دفاتر پلمپ شرکت در حقیقت حاوی یز لیست هزینه ها و پلمپ دفاتر چیست -دفاتر پلمپ چیست

امور مالیاتی

- اخذ کد اقتصادی-مراحل تخصصی تشکیل پرونده دارایی و اخذ کد اقتصادی توسط مجتمع خدمات ثبتی و اداری ایلیا صورت می پذیرد.

اخذ گواهی مالیات بر ارزش افزوده

اخذ گواهی مالیات بر ارزش افزوده- در واقع ارزش افزوده اختلاف بین ارزش کالاها و خدمات فروخته شده با ارزش کالاها و خدمات خریداری شده است . به بیان ساده مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی است که خریدار هنگام خرید کالا و خدمات به فروشنده می پردازد و فروشنده نیز باید در دوره های زمانی مشخص آن را به دولت

تشکیل پرونده مالیاتی

تشکیل پرونده مالیاتی - طبق قوانین پس از ثبت و راه اندازی شرکت یا موسسه باید جهت تشکیل پرونده مالیاتی در واحد مالیاتی مربوط به محل فعالیت خود ، اقدام نمود.

خدمات مالی و حسابداری

از مهمترین بخش هایی که باید در نظر گرفت بخش مالی و حسابداری هر صنف می باشد . برای این منظور خدماتی لحاظ شده است که به عنوان خدمات حسابداری محسوب می شود که در آن امور مالی و حسابرسی انجام می شود .

مراحل تشکیل پرونده مالیاتی

بعداز انجام امور ثبت شرکت می بایست مراحل تشکیل پرونده مالیاتی باتوجه به آدرس شرکت ثبت شده در اداره دارایی انجام گردد.هرشرکت اعم از هرنوع شخصیت حقوقی باید بعد از مراحل ثبت شرکت در اداره دارایی تشکیل پرونده مالیاتی دهد. در واقع تشکیل پرونده مالیاتی به این معناست که شخصیت حقوقی (شرکت) به اداره مالیات

پرسش و پاسخ اخذ کد اقتصادی

پرسش و پاسخ اخذ کد اقتصادی - مودیان مالیاتی اغلب پس از برخورد با واژه کد اقتصادی سوالات زیادی در ذهنشان ایجاد می شود : اینکه «اصلا" کد اقتصادی چیست ؟و برای

تعیین حوزه مالیاتی

جهت تعیین حوزه ی مالیاتی خود همین حالا با ما در ارتباط باشید.02632525232

مهلت تشکیل پرونده مالیاتی

هر شرکت پس از تاسیس باید برای تشکیل پرونده مالیاتی اقدام نماید. در این مقاله به بررسی شرایط و موارد و مهلت زمان قانونی تشکیل پرونده خواهیم پرداخت.

تشکیل پرونده دارایی

تشکیل پرونده مالیاتی و دارایی - کلیه ی اشخاص حقوقی می بایست بعد از تأسیس شرکت وتعیین حوزه ی مالیاتی مربوطه نسبت به تشکیل پرونده ی مالیاتی مبادرت نماییند.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید