درخواست مشاوره رایگان

اداره ثبت شرکت ها اهواز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 4 آذر 1399


اداره ثبت شرکت ها اهواز

اشخاص برای ثبت شرکت با مسائل مختلفی در این رابطه روبرو می شوند از جمله افراد متقاضی ثبت در اهواز که این سوالات به دلیل فقدان منبع قابل اعتمادی و قانونی در زمینه پاسخگویی به این سوالات می باشد. به علاوه سوالاتی در مورد مدارک لازم جهت ثبت شرکت،مدت زمان ثبت شرکت،و میزان هزینه برای متقاضیان ثبت شرکت اهواز معمولا مطرح است. ثبت شرکت ایلیا جهت پاسخ گویی به سوالات شما هموطنان عزیز در زمینه ثبت شرکت ها اطلاعاتی را جهت ثبت شرکت و انواع شرکتها در اختیار شما سروران گرامی قرار داده است.خاطر نشان می شویم که اخیراَ با هدف حذف مراجعات حضوری، فرایند ثبت تاسیس و تغییرات شرکت ها از شیوه سنتی تغییر یافته و مراحل ثبت تاسیس و تغییرات شرکت ها طبق دستورالعمل صادره از طرف سازمان ثبت، به صورت الکترونیکی انجام می شود.در این شیوه، متقاضی ثبت شرکت ها و موسسات می بایست بدون مراجعه به واحد مربوطه، از طریق سامانه جامع ثبت شرکت ها و موسسات، درخواست پذیرش انواع ثبت تاسیس و تغییرات شرکت ها و موسسات را از طریق درگاه اینترنتی انجام دهد.در شیوه جدید الکترونیکی، انواع فرم صورت جلسات، اساسنامه و اظهارنامه جهت ثبت کردن شرکت ها و موسسات و هم چنین مدارک لازم و راهنمای جامع ثبت شرکت ها و دستورالعمل درخواست تعیین نام و موضوع فعالیت در پایگاه اطلاع رسانی اداره مربوطه به نشانی http://sherkat.ssaa.ir قابل دسترسی می باشد.بای ثبت شرکت شما باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه کنید.

آدرس اداره ثبت شرکت ها اهواز

استان خوزستان : اهواز پردیس- بلوار گلدیس - بلوار - اداره ثبت شرکتهای و موسسات غیر تجاری

کد پستی : 6139643546

شماره تماس : 32238033 - 061

شایان ذکر است که متقاضیان ثبت تاسیس و تغییرات شرکت ها و موسسات غیرتجاری باید اطلاعات مورد نیاز را بر اساس فرم های موجود در سامانه جامع فوق الذکر وارد نموده و پس از پذیرش نهایی درخواست، از طریق سامانه نسبت به دریافت کد پیگیری یکتای پرونده تشکیل شده در سیستم اقدام نمایند.
پس از پذیرش هر تقاضا توسط سامانه، یک کد پیگیری اختصاص داده خواهد شد و در تمامی مراحل، نتایج اقدامات از طریق پیام کوتاه با ذکر کد پیگیری به اطلاع متقاضی می رسد.تمامی آگهی ها و ابلاغیه های رفع نقص یا عدم امکان ثبت که اطلاع متقاضی از آن ضروری است در سامانه بارگذاری و از طریق کد پیگیری اختصاص داده شده به متقاضی قابل رویت خواهد بود.

انواع شخصیت های حقوقی در اداره ثبت شرکتهای اهواز

 • تعریف شرکت سهامی عام‌ :شرکت سهامی‌عام به شرکتی اطلاق می شود که سرمایه‌‌ی آن به سهام، تقسیم‌شده و بخشی از این سرمایه از طریق فروش سهام به مردم تهیه می‌شود.
 • تعریف شرکت سهامی خاص :شرکت سهامی خاص به شرکتی گفته می شود که تمام سرمایه‌ی آن منحصراً توسط مؤسسین تأمین شده و سرمایه‌ی آن به سهام، تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام، برابر با مبلغ اسمی سهام آنهاست.
 • تعریف شرکت با مسئولیت محدود: شرکت با مسئولیت محدود عنوان شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا فقط به میزان سرمایه‌ی خود در برابر قروض و تعهدات شرکت مسئولیت دارد.
 • تعریف شرکت تضامنی: شرکت تضامنی،شرکتی است که با یک نام مخصوص برای امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود بدین معنی که هر یک ازشرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است.
 • تعریف شرکت مختلط غیرسهامی : ثبت شرکت مختلط غیرسهامی مخلوطی از شرکت مسئولیت محدود و شرکت تضامنی بدون انتشار اوراق سهام است یعنی هم دارای شریک ضامن و هم شریک با مسئولیت محدود است.
 • تعریف شرکت مختلط سهامی : شرکت مختلط سهامی مخلوطی از شرکت سهامی و شرکت تضامنی است یعنی هم دارای شریک ضامن و هم سهامدار است و بنابراین سرمایه در آن به شکل سهام در می آید.
 • تعریف شرکت نسبی : شرکت نسبی شرکتی است که شرکا درآن تعهد نسبی دارند یعنی مسئولیت هریک از شرکا به نسبت سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته است.
 • تعریف شرکت تعاونی : شرکت تعاونی، شرکتی است که تمام یا حداقل 51% سرمایه‌ی آن به وسیله‌ی اعضا در اختیار شرکت تعاونی قرارگیرد و سایر نهادهای عمومی میتوانند مابقی سرمایه شرکت تعاونی را فراهم نمایند.

ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات در جهت اداره ثبت شرکت ها اهواز می باشد.برای برقراری ارتباط با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119-021تماس بگیرید.

فرآیند ثبت شرکت در اهواز

اولین مرحله برای ثبت شرکت در اهواز رجوع به سامانه اداره ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir می باشد.در این صفحه ابتدا نوع شرکت را یعنی قالب ثبتی آن را انتخاب می کنید و سپس با زدن دکمه گام بعدی اطلاعات مربوط به شرکت از جمله آدرس و تلفن آن و اطلاعات شخص متقاضی را به همراه مشخصات وکیل یا یکی از مدیران یا شرکا به عنوان شخصی که مدارک شرکت را در اداره ثبت شرکت تایید می نماید درج می کنید.در وهله دوم به صفحه انتخاب نام شرکت می روید . در اینجا پنج اسم را انتخاب کرده به ترتیب اولویت وارد می کنید و بعد از درج هر نام دکمه ثبت را می زنید. در مرحله بعد باید موضوع فعالیت شرکت را مشخص کنید. توجه داشته باشید که موضوع فعالیت شرکت در 23 مورد نیاز به مجوز دارد که باید پیش از ثبت شرکت جهت اخذ آن اقدام نمود. در قسمت بعد باید سرمایه شرکت را که به شکل نقدی یا سهام است مشخص نمود. بسته به هدف شرکت و تعداد اعضا و نیز توان مالی متقاضی و شرکا این رقم می تواند متفاوت باشد .در گام بعدی باید اطلاعات اشخاص یا شرکا شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی ، شماره شناسنامه و تلفن و آدرس به همراه وضعیت سهم و مشارکت آنها در شرکت در باکس پایین درج شود. در قسمت پایین تر دارندگان حق امضا اوراق اداری و مالی شرکت از بین اعضای شرکت مشخص می شوند و سپس به گام بعدی می روید.در این گام چنانچه شرکت دارای شعبه ای قرار است باشد شعب آن را مشخص می نمایید و در غیر این صورت به صفحه بعدی می روید و یک روزنامه کثیرالانتشار را به دلخواه خود جهت چاپ آگهی های شرکت انتخاب می نمایید.درگام های پایانی باید اسناد شرکت من جمله ، صورتجلسه ، اساسنامه و غیره را هر کدام در یک صفحه تنظیم و بارگذاری نمایید و دکمه پایان فرایند ثبت را بزنید.

واحدهای اداره ثبت شرکت ها استان خوزستان

 • اداره ثبت شرکت در آغاجاری
 • اداره ثبت شرکت در دزفول
 • اداره ثبت شرکت در آبادان
 • اداره ثبت شرکت در ماهشهر
 • اداره ثبت شرکت در خرمشهر
 • اداره ثبت شرکت در اندیمشک
 • اداره ثبت شرکت در مسجد سلیمان
 • اداره ثبت شرکت در بندر امام خمینی
 • اداره ثبت شرکت در ایذه
 • اداره ثبت شرکت در شوش
 • اداره ثبت شرکت در شوشتر
 • اداره ثبت شرکت در بهبهان
 • اداره ثبت شرکت در شادگان
 • اداره ثبت شرکت در دشت آزادگان
 • اداره ثبت شرکت در باغ ملک
 • اداره ثبت شرکت در هویزه

پل ارتباطی ما:

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجموعه مجتمع ثبتی ایلیا در کلیه واحد های ثبتی ( اداره ثبت شرکتها وثبت تغییرات شرکت ها و ثبت برند و ثبت علامت تجاری استانها ) و خدمات اداری در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه های ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی سراسر ایران.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
اداره ثبت شرکت ها اهواز

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
محمد تقی چهارمحالی زاده
بنده مدت کوتاهی بین سالهای ۹۲تا۹۳عضو هیئت مدیره شرکت جهان نگهبان امین اهواز بودم وبلا فاصله تقاضای استعفا داده و استعفای بنده طبق نامه رسمی شرکت با امضای مدیر عامل پذیرفته و گفته هیچگونه مسئولیتی متوجه بنده نیست! آیا صحیح است؟! ممنون میشم مشاوره بفرمایید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . طبق قوانین اداره ثبت باید صورتجلسه ایی مبنی بر خروج شما تنظیم گردد و به امضای شما و تمامی اعضا رسیده باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه میتوانید با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید