لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

انواع مجامع در تغییرات شرکت ها


جهت انجام کلیه تغییرات شرکتها پس از تصویب آنها در اساسنامه می بایست به مرجع ثبت شرکت ها اطلاع داده شود. بنابراین تنظیم صورتجلسه مرتبط با نوع تغییرمورد نظر بهترین روش برای انجام این امر می باشد. . پیش از تنظیم صورتجلسات بنابر نوع تغییرات موسسین شرکتها باید در یکی از سه مجمع : فوق العاده ، مجمع عمومی فوق العاده و هیئت مدیره اتخاذ تصمیم نمایند. باید بدانید تصمیماتی که منجر به تغییر مفاد اساسنامه میشود شامل : انحلال ، ورود و خرج اعضا ، تغییر آدرس و... می بایست در مجمع عمومی فوق العاده تنظیم شوند. تصمیماتی که در خصوص تغییر اعضاء هیئت مدیره و انتخاب اعضاء باشد در مجمع عادی به طور فوق العاده بررسی و اتخاذ می گردد و در انتها کلیه تصمیماتی که در خصوص تعیین سمت اعضا و حق امضاء مجاز شرکت می باشد در مجمع هیئت مدیره صورت می گیرد. جهت کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119-021 تماس حاصل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره  تغییرات شرکت می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

انواع صورتجلسات شرکتها

 • صورت‌جلسه هیات مدیره
 • صورت‌جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه
 • صورت‌جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده
 • صورت‌جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده

انواع مجامع بورسی

 • مجمع عمومی عادی سالیانه
 • مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده
 •  مجمع عمومی فوق العاده

انواع صورتجلسه

 • صورت‌جلسه هیات مدیره
 • صورت‌جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه
 • صورت‌جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده
 • صورت‌جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده

انواع مجامع 

مجمع عمومی که مهم ترین و عالی ترین رکن شرکت است بنا به ماده 73 قانون تجارت مشتمل بر انواع ذیل می باشد :

 • مجمع عمومی موسس.
 •  مجمع عمومی عادی.
 • مجمع عمومی فوق العاده.

مراحل تنظیم صورتجلسه

مراحل ثبت تغییرات شرکت عبارتند از : اتخاذ تصمیم در مجمع عمومی به صورت فوق العاده، مجمع فوق العاده و مجمع هیات مدیره و سپس تنظیم صورتجلسه هر یک از این جلسات که مشعر به امضا, کلیه اعضا حاضر در جلسه باشد ودر مرحله بعد امور مربوط به پیگیری اداری تنظیم صورتجلسات و در نهایت به ثبت رساندن تغییرات در اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری.

مدارک تنظیم صورتجلسه 

 • تصویر آگهی یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • تصویر آگهی یا روزنامه رسمی تغییرات شرکت ( در صورت وجود )
 • تصویر پشت و روی اظهارنامه ثبتی شرکت
 •  تصویر شناسنامه و کارت ملی تمامی سهامداران و هیئت مدیره و بازرسین شرکت و یا نماینده شخص حقوقی
 • کپی برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی سهامداران یا هیئت مدیره و بازرسین جدید شرکت
 • ارائه آخرین لیست سهامداران شرکت در صورت داشتن نقل و انتقال از تاریخ تاسیس
 • تصویر آخرین روزنامه رسمی شرکت و احکام نمایندگی اشخاص حقوقی هیئت رئیسه و هیات مدیره و سهامداران اشخاص حقوقی ( چنانچه شرکای جدید اشخاص حقوقی باشند ).
 •  تکمیل فرم اطلاعات مورد نیاز شرکت

زمان تنظیم صورتجلسه 

مدت زمان ثبت تغییرات شرکتها مشابه ثبت شرکت و تقریبا" معادل 15الی 20 روز کاری می باشد که البته ممکن است این مدت زمان براساس نوع تغییرات و تعداد صورتجلسات تنظیم شده که باید توسط مرجع ثبت شرکتها بررسی و ثبت گردد متغیر باشد و کمی بیشتر به طول انجامد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص تنظیم صورتجلسه همین حالا با دپارتمان تخصصی مشاوره ایلیا ارتباط برقرار نمایید.

هزینه تنظیم صورتجلسه

هزینه تنظیم و ثبت صورتجلسات نیز بسته به نوع تغییر مورد نیاز و نوع صورتجلسه یا تعداد آن متفاوت خواهد بود. شما بازدید کننده گرامی می توانید جهت اطلاع از ریز هزینه ها با مشاورین و کارشناسان دپارتمان تخصصی مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مجمع یعنی چه؟

به هرگونه نشست سهامداران و مدیران شرکت سهامی به منظور تعیین وضعیت شرکت و اتخاذ تصمیم مجمع می گویند. به عبارت دیگر تجمع صاحبان سهام شرکت به منظور تصمیم گیری در رابطه با مواردی که معمولا منجر به ایجاد منافعی برای آنها میگردد را مجمع می گویند مهم ترین مجامع شرکت های سهامی عبارت است از مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده.

به طور کلی دعوت از اعضا برای شرکت در مجامع عمومی اعم از عادی سالیانه .عادی.عادی به طور فوق العاده و مجمع فوق العاده برعهده هیات مدیره شرکت سهامی است.در کلیه موارد دعوت از سهامداران برای تشکیل مجامع عمومی باید به وسیله چاپ اگهی در روزنامه کثیر الانتشار که آگهی های مربوط به شرکت در آن درج می شود انجام پذیرد.

در آگهی دعوت قید این موارد الزامی می باشد : دستور جلسه و تاریخ و محل تشکیل مجمع به همراه ساعت و نشانی کامل.فاصله بین نشر اگهی تا تاریخ تشکیل مجمع عمومی نباید کم تر از ده روز ویا بیشتر از چهل روز باشد.

جواز ورود هر سهامدار به جلسه با ارایه ورقه سهم هریک از سهامداران پیش از برگزاری مجمع صادر می شود. فقط سهامدارانی می توانند در مجمع شرکت کنند که مجوز ورود را دریافت کرده باشند. هر سهامدار این حق را دارد که به شخص دیگری وکالت دهد که به عنوان نماینده رسمی به جای او در مجمع حاضر شود .

مجمع عمومی عادی

مجمع عمومی عادی گردهمایی است که به موجب قانون جهت تعیین خط مشی سالانه شرکت تحت نظر شرکا و سهامداران سالی یک بار برگزار می گردد.این مجمع ناظر بر جریان و فعالیت یک ساله شرکت بوده ودر موارد ذیل تصمیم گیری می نماید:

 •  انتخاب هیات مدیره
 • گزینش بازرسان شرکت
 • تصویب ترازنامه
 • تقسیم منافع
 • تصویب یا رد پیشنهاداتی که از طرف هیات مدیره و یا بازرسان و سهامداران شرکت ارائه می شود
 •  تعیین خط مشی شرکت و تصویب و یا اقدام به هر عملی که به صلاح شرکت باشد.

توجه : طبق قوانین مصوب پس از تصویب مجمع عمومی عادی مبنی بر تقسیم سود ، تقسیم ده درصد از سود خالص بین سهامداران الزامی است .

حد نصاب تشکیل مجمع عمومی سالیانه

مجمع عادی سالیانه با حضورصاحبان حداقل بیش از نصف سهام و دارای حق رای اعتبار می یابد.اگر در اولین دعوت حد نصاب مذکور حضور نیافتند، دعوت از مجمع برای بار دوم باید انجام می گردد و با حضور هر عده از سهامداران که حق رای دارند اخذ تصمیم خواهند نمود.به شرط ان که در دعوت دوم نتیجه دعوت اول به همراه اسامی اعضایی که حضور یافتند قید شده باشد.در مجمع تصویب تصمیمات در مجمع همواره با اکثریت یعنی نصف بعلاوه یک ارا حاضرین در مجمع صورت می پذیرد.

مجمع عمومی فوق العاده

این مجمع در شرایط خاصی که برای شرکت پیش می آید و تصمیم گیری در مورد این شرایط منوط به تصویب صاحبان شرکت است و در حوزه مسئولیت مجمع عمومی عادی نیست ، برگزار می گردد..از وظایف مجمع عمومی فوق العاده می توان به مواردی در تصمیم گیری همچون تمدید یا تقلیل مدت شرکت ، تغییر نام یا محل شرکت و افزایش یا کاهش سرمایه ،یا تغییر موضوع شرکت ،یا تغییر در تعداد مدیران و مدت خدمت ان ها یا مجوز انتشار اوراق مشارکت و انحلال شرکت یا هر گونه تغییر در مفاد اساس نامه اشاره نمود.

مجمع عمومی فوق العاده با حداقل دارندگان بیش از دو سوم سهامی که حق رای دارند یا نمایندگان ان ها در جلسه رسمیت خواهد داشت.تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده با شرکت دو سوم ارا سهامداران حاضر در جلسه معتبر خواهد بود.

حد نصاب تشکیل مجمع عمومی فوق العاده

مجمع عمومی فوق العاده هنگامی معتبر است که دارندگان بیش از نیمی از سهام دارای حق رای در جلسه حاضر باشند.اگر در اولین دعوت حد نصاب مذکور در جلسه حاضر نشدند ، مقام دعوت کننده باید دعوت از مجمع برای بار دوم را انجام دهد. حد نصاب مجمع دوم حضوردارندگان بیش از یک سوم سهام می باشد. مشروط بر ان که در اگهی دعوت مجمع فوق العاده برای نوبت دوم نتیجه عدم تشکیل مجمع اول به دلیل عدم حصول حد نصاب لازم ذکر گردد.

شرایط برگزاری مجمع در غیر از مواعد سالیانه

در صورت لزوم و در شرایط ویژه هیأت مدیره و همچنین بازرس می‌توانند ، مجمع عمومی عادی را به طور فوق‌العاده دعوت نمایند. در این صورت دستور جلسه مجمع باید در آگهی دعوت ذکر شود .

مسئولیتهای مجمع عمومی موسس

وظایف مجمع عمومی مؤسس به قرار زیر است :

 • رسیدگی به گزارش مؤسسین و تصویب آن و نیزانجام پذیره ‌نویسی کلیه سهام شرکت و تادیه مبالغ لازم .
 •  تصویب طرح اساسنامه شرکت و در صورت لزوم، تغییر و اصلاح آن .
 • انتخاب اولین مدیران و بازرس یا بازرسان شرکت .
 •  تعیین روزنامه کثیرالانتشاری که هرگونه دعوت و اطلاعیه بعدی برای سهامداران تا تشکیل اولین مجمع عمومی عادی در آن منتشر خواهد شد .

چارچوب اختیارات مجمع عمومی عادی سالیانه و زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه

مجمع عمومی عادی سالیانه برای رسیدگی به حسابهای شرکت، رسیدگی به گزارش مدیران و بازرسان شرکت و تقسیم سود و اندوخته بین صاحبان سهام، سالی یکبار در زمانی که در اساسنامه پیش‌بینی شده است، برگزار می‌شود. مجمع عمومی عادی با حضور حداقل بیش از نیمی از سهامداران به نسبت تعداد سهام رسمیت می‌یابد و تصمیمات همواره با اکثریت نصف به علاوه یک آراء حاضر در جلسه رسمی اعتبار پیدا می کند.

طبق قانون تجارت مجمع عمومی عادی سالیانه حداکثر ۴ ماه پس از پایان سال مالی باید تشکیل جلسه دهد. دعوت از صاحبان سهام برای برگزاری مجامع عمومی باید از طریق درج آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار، سایت رسمی سازمان بورس یا سایت شرکت به عمل آید. فاصله بین چاپ آگهی و تاریخ تشکیل مجمع حداقل ۱۰ روز و حداکثر ۴۰ روز می‌باشد.

زمان تشکیل مجمع عمومی به منظور تقسیم سود

سال مالی اکثر شرکت‌ها به خصوص شرکتهای بورسی در پایان اسفند به اتمام می رسد و چون شرکت موظف هست که مجمع عادی سالیانه را حداکثر ۴ ماه پس از پایان سال مالی برگزار کند، بنابراین اکثر مجامع شرکت‌ها در تیر و خرداد برگزار می‌شود .

حد نصاب تشکیل و رأی‌گیری جلسات هیأت مدیره

برای رسمیت یافتن جلسات، حضور بیش از نیمی از اعضاء و برای تصمیم‌گیری،‌ اتفاق اکثریت آراء‌ حاضرین لازم می‌باشد مگر اینکه اساسنامه اکثریت بیشتری را پیش بینی کرده باشد.

مجمع عمومی فوق‌العاده و زمان برگزاری آن

موضوعات اصلاح یا تغییر مفاد اساسنامه شرکت، کاهش یا افزایش سرمایه و انحلال شرکت فقط در مجمع عمومی فوق‌العاده قابل بررسی است. در مجمع عمومی فوق‌العاده دارندگان بیش از نصف سهام شرکت که حق رأی دارند باید حاضر باشند و تصمیمات مجمع همواره با اکثریت دو سوم آراء حاضر در جلسه رسمی معتبر خواهد بود .

نحوه اعلام زمان و دستور جلسات مجامع عمومی در شرکت‌های بورسی

شرکت‌ها موظف هستند که زمان، تاریخ، محل تشکیل و دستور جلسه مجامع عمومی را در روزنامه‌های کثیرالانتشار و سایت اینترنتی خود درج کنند و مراتب را حداقل ۱۰ روز قبل از برگزاری مجمع عمومی نمایند .

همچنین نمونه آگهی مجمع شرکت‌های بورسی در سایت www.codal.ir و سایت www.tsetmc.com قابل رویت است .

10 روز پیش از برگزاری مجمعِ عادی سالانۀ شرکتهای بورسی جهت تصمیم‌گیریِ بهتر سهامدارانِ شرکت، قبل از برگزاری مجمعِ شرکت‌ها، صورتهای مالی سالانه حسابرسی شده با کلیۀ یادداشت‌های پیوست آن و گزارش فعالیت هیئت مدیره به مجمع را . منتشر می نمایند.

در صورتی که شرکتِ بورسی، دارای شرکتهای زیر مجموعه باشد، علاوه بر اطلاعات فوق، صورتهای مالی تلفیقی حسابرسی شده و صورتهای مالی سالانه حسابرسی شدۀ شرکتهای وابسته به آن نیز منتشر می‌گردد. همچنین جدول زمان‌بندی پرداخت سود نقدیِ پیشنهادی توسط هیئت مدیره نیز قبل از برگزاری مجمع‌ عمومی ‌عادی افشا می‌گردد .

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبروشدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119-021 تماس حاصل نمایید.

مشاوره آنی
مجتمع ایلیا ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی در راستا ارائه خدمات با حداقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انحلال شركت - نمونه آگهی انحلال شرکت تعاونی ✔️

گزارش انحلال شرکت های تعاونی توسط مجرب ترین کارشناسان حقوقی در کشور تنها با یک تماس . انحلال شركت به منزله پایان عمر آن است و لازمه پایان عمر شرکت این است که دارایی جمعی از حالت مشاع بیرون آورده شود و میان آنان تقسیم گردد.

درخواست تشکیل مجمع عمومی شرکتها 【نامه درخواست تشکیل مجامع ✔️】

درخواست تشکیل مجمع عمومی فوق العاده در کم ترین زمان توسط مجرب ترین کارشناسان.چگونگی حق درخواست تشکیل مجمع شرکت ها - برای حمایت از اعضاء و برای جلوگیری از سوء استفاده­ی مدیران یا بازرسان از موقعیت خود، قانونگذار به اعضاء شرکت های تعاونی حق داده است که تشکیل مجامع عمومی را از هیأت مدیره خواستار شوند.

راهنمای قدم به قدم ثبت تغییرات شرکت ✔️

راهنمای قدم به قدم ثبت تغییرات شرکت ، راهنمای ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ، مراحل ثبت تغییرات شرکت ، راهنمای ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص

حد نصاب لازم رسمیت جلسات مجمع عادی شرکت ها 【به حد نصاب نرسیدن مجمع✔️】

در زمان به حد نصاب لازم نرسیدن مجامع و نیز برای رسمیت شناخته شدن جلسات مجمع عادی شرکت ها باید با افراد مجرب و کارشناسان مجرب مشاوره تخصصی انجام داد . برای انجام شدن سریع و به موقع امور حقوقی خود با کارشناسان ایلیا در ارتباط بوده و از مزایای مشاوره رایگان این مجتمع بهره مند شوید .

انواع مجامع در تغییرات شرکت ها

ارائه توضیحاتی به صورت کامل و جامع درباره انواع مجامع بورسی و صورتجلسات شرکتها

✔️نمونه صورت جلسه هیئت مدیره در خصوص نقل و انتقال سهام

تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص ، تغییرات هیئت مدیره ، نحوه تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت ، نمونه صورت جلسه هیئت مدیره در خصوص نقل و انتقال سهام

شرایط انحلال شرکتهای تعاونی ✔️

شرایط و نحوه انحلال شرکت های تعاونی در قانون تجارت . ثبت تغییرات در کم ترین زمان با مشاوره رایگان کارشناسان ثبتی و حقوقی ایلیا

تغییر آدرس شرکت 🥇【مراحل تغییر آدرس شرکت ✔️】

تغییر آدرس شرکت ، مراحل قانونی تغییر امضا، تغییر آدرس شرکت سهامی خاص ، تغییر کد پستی شرکت ،

صورتجلسه تغییرات🥇【تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ✔️】

صورتجلسه تغییرات ، تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ، فرم تغییرات شرکت ، تنظیم صورتجلسه هیئت مدیره ، ثبت تغییرات شرکت ، صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده

هزینه تغییر آدرس شرکت 🥇【هزینه ثبت تغییرات شرکت ✔️】

هزینه تغییر آدرس شرکت و هزینه ثبت تغییرات شرکت ، تغییرات شرکت تغییرات شرکت ، نحوه ی اعمال تغییرات شرکت ، ثبت صورتجلسات ، هزینه تغییر آدرس شرکت ،ثبت تغییرات ، تغییرات

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید