لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

ثبت محصول تولیدی و صنعتی


از جمله صنعت های بسیار مهم تولید و یا ساخت می باشد . که از گذشته تا کنون ایجاد شده است . می توان گفت که تولید اولین نیاز بشر می باشد .

تولید و یا فرآوری محصول جدید از اطلاحاتی می باشد که در علم اقتصاد بدین صورت معنی شده است که از تهیه کالا و خدمات مورد نیاز می باشد که با استفاده از منابع و امکانات موجود ساخته می شود . از سلسله و یا روندی که در آن اقداماتی صورت می گیرد که تبدیل منابع را به کالاهای مورد نیاز می باشد در این صورت فعالیت تولیدی نامیده می شود .

محصول تولیدی همان موردی می باشد که نیاز مصرف کننده را تأمین می کند توجه مصرف کننده را برای خرید و استفاده جلب می کند.

محصول تولیدی می تواند یک کالای فیزیکی ، خدمات ، حتی یک ایده باشد .

طرح تولیدی زمانی قابلیت ثبت را دارد که منحصر بفرد و جدید و تازه باشد و دارای هویت در واقع چگونگی امکان تولید آن و هم چنین چگونگی ارائه آن به بازار را داشته باشد . همانگونه که در بالا به آن اشاره شد محصول تولیدی و یا طرحی که قابلیت تولید را داشته باشد از مواردی است که نیازهای بشر را تأمین می کند.

بهترین راه برای جلوگیری از افشا و سوء استفاده کنندگان این است که محصول تولید خود را ثبت نمایید . در این صورت می توانید با ثبت آن از حمایت های قانونی برخوردار شوید .

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی عبارت است از:


 

ارائه اظهارنامه ثبت محصول تولیدی که در سامانه اداره مالکیت صنعتی ثبت و پرینت گرفته باشد .

از محصول مورد نظر عکس و نقشه مشخصات گرافیکی ارائه شود مشخصاتی عکس محصول به صورت ابعاد 20*20 باشد . هم چنین توجه کنید در صورت نیاز به ارائه ماکت از مدل طره محصول ، بعد از ممهور به مهر مرجع دوباره به متقاضی برگردانده می شود .

طبقه محصول تولید شده را تعیین کنید .

ارائه مدارک شناسایی متقاضی از جمله کارت ملی و شناسنامه

در صورت حقوقی بودن ارائه مدارک اصلی شرکت و یا مدیر عامل

نکته : دو ویا چند محصول تولیدی که در یک طبقه کالایی باشند را می توان  در یک اظهارنامه ثبت نمود .

نکته : الزامی است در تنظیم اظهارنامه ارائه به اداره باید دقت کرد که موارد و مندرجات درج شده با مدارک و مستندات ارائه داده شده با اداره مطابقت داشته باشد و صحت اطلاعات و درج آن با دقت کامل انجام شود .


حقوق ناشی از ثبت محصول تولیدی و زمان اعتبار و نحوه تمدید


به شرطی که مجور مالک موجود باشد می تواند از طرح و یا محصول بهره برداری شود .
 

از جمله مواردی که هدف بهره برداری را نشان می دهد : فروش ، واردات ویا صادرات می باشد . 
 

مدت اعتباری که بعد از ثبت محصول تولیدی دارا می باشد 5 سال می باشد .

این دوره ها قابل تمدید می باشد برای تمدید مجدد آن 6 ماه به متقاضی و یا مالک آن فرصت می دهند که در این زمان مراحل تمدید و هزینه های تمدید را پرداخت نمایند . در صورت تأخیر در این تمدید جریمه ای برای متقاضی اعمال می شود .
 

 

مراحل ثبت محصول تولیدی

وارد سامانه و یا سایت اداره ثبت طرح های صنعتی شده باتوجه به موارد خواسته شده فرم ها را تکمیل نمایید .

اظهارنامه الکترونیکی را به صورت کامل تکمیل نمایید . اطلاعات خواسته شده را مطابق مستندات کامل نمایید .
سپس اطلاعات درج شده از سوی سامانه به کارتابل کارشناسان اداره ارسال می شود و وارسی ها روی پرونده انجام می شود .
سپس ابلاغیه تأیید برای متقاضی ارسال می شود ( این ابلاغیه زمانی ارسال می شود که کلیه موارد و مفاد اظهارنامه متقاضی صحت داشته باشد و مغپایرتی در آن نباشد )
سپس متقاضیان برای تشکیل پرونده باید به اداره مالکیت صنعتی مراجعه نمایند و محصول تولیدی خود را با در دست داشتن مدارک ثبت نمایند .
در مرحله پایانی باید کلیه هزینه های ثبت را پرداخت نماید .
سپس اخذ شماره ثبت صنعتی از اداره مربوطه
سپس صدرو روزنامه رسمی
صدور آگهی.
دریافت سند تصدیق از طریق اداره ثبت طرح صنعتی.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی - ثبت طرح صنعتی اعطای حق منحصربفرد است از جانب دارنده طرح صنعتی جهت جلوگیری وممانعت از کپی غیر مجاز و تقلید توسط اشخاص ثالث. ثبت ایلیا.

ثبت محصول تولیدی و صنعتی

بسیاری از تولید کنندگان به جهت جلوگیری از سو استفاده نیاز به حمایت قانون دارند که برای همین منظور باید اقدام به ثبت محصول تولیدی خود نمایند. در این مقاله به بررسی نحوه و مراحل ثبت محصول تولیدی خواهیم پرداخت.

طرح صنعتی

طرح صنعتی - کلیات و طرح موضوع طرح ها، نقش ها و نمونه ها یا مدل های صنعتی از جمله موضوعات مالکیت صنعتی است. در بند2 ماده یک کنوانسیون پاریس برای حمایت مالکیت صنعتی مصوب 1883 میلادی، طرح ها و مدل های صنعتی در ردیف ورقه اختراع، نمونه ها یا مدل های اشیاء مفید مصرفی، علائم کارخانه ها یا علائم بازرگانی،

تفاوت ماهیتی بین اختراع و طرح صنعتی

تفاوت ماهیتی بین اختراع و طرح صنعتی -تفاوت ماهیتی: اوصاف و خصوصیات اختراع خصوصا اختراعی که موضوع آن یک پدیده فنی است، با اوصاف و خصایص موضوع طرح یا مدل تزئینی و زیبا سازی ، کاملا تفاوت دارد و از همدیگر قابل تفکیک هستند ولی به این معنی نیست که وصف فنی و وصف تزئینی یا زیبایی آفرینی در کنار همدیگر

ثبت طرح صنعتی آنلاین

ثبت طرح صنعتی آنلاین-مراحل ثبت تخصصی آنلاین ثبت طرح صنعتی در مجموعه ایلیا با برند تجاری مجتمع ثبت ایلیا به صورت کاملا تخصصی انجام و ثبت می گردد.

پرسش و پاسخ ثبت طرح صنعتی و اختراع

پرسش و پاسخ ثبت طرح صنعتی و اختراع

احترام حقوق ناشی از مالکیت طرح صنعتی ثبت شده

احترام حقوق ناشی از مالکیت طرح صنعتی ثبت شده -مالکیت طرح صنعتی ثبت شده و حقوق ناشی از آن در نظام حقوقی ایران، طبق اصل 47 قانون اساسی، همانند حقوق مالکیت طرح در سایر کشورهای جهان کنونی محترم است و طبق مفاد ماده 31 قانون مدنی هرگونه تجاوز به حق مالکیت طرح ها و مدل های صنعتی ثبت شده از جمله بهره برداری

موافقت نامه لوکارنو درباره طبقه بندی بین المللی طرح صنعتی

موافقت نامه 8 اکتبر 1968 لوکارنو درباره طبقه بندی بین المللی طرح ها و مدل های ثبت طرح صنعتی - این موافقتنامه برای طرح های صنعتی یک طبقه بندی ارائه داده است که مراجع صلاحیت دار کشورهای عضو این موافقت نامه ، مکلفند در اسناد رسمی مربوط به سپرده گذاری بین المللی یا ثبت طرح های صنعتی ودر انتشار رسمی آن

منابع حقوق ناشی از طرح ها و مدل های صنعتی

منابع حقوق ناشی از طرح ها و مدل های صنعتی -منابع حقوق مربوط به طرح ها و مدل های صنعتی مانند منابع سایر موضوعات مالکیت صنعتی به منابع بین المللی، منطقه ای و ملی قابل تقسیم است.

انتشار آگهی ثبت طرح صنعتی

انتشار آگهی ثبت طرح صنعتی -طبق ماده 85 آئین نامه، مراتب پذیرفته شدن طرح درخواستی،باید به اطلاع متقاضی برسد تا ظرف مدت 30 روز از تاریخ اعلام پذیرش طرح، نسبت به پرداخت هزینه های مربوط به ثبت طرح صنعتی و انتشار آگهی پذیرش طرح، اقدام نماید.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟