لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت محصول و ثبت محصول تولیدی


ثبت محصول

از جمله صنعت های بسیار مهم تولید و یا ساخت می باشد، که از گذشته تا کنون ایجاد شده است.می توان گفت که تولید اولین نیاز بشر می باشد.تولید و یا فرآوری محصول جدید از اصلاحاتی می باشد که در علم اقتصاد بدین صورت معنی شده است که از تهیه کالا و خدمات مورد نیاز می باشد که با استفاده از منابع و امکانات موجود ساخته می شود . از سلسله و یا روندی که در آن اقداماتی صورت می گیرد که تبدیل منابع را به کالاهای مورد نیاز می باشد در این صورت فعالیت تولیدی نامیده می شود.چنانچه می خواهید جهت ثبت محصول خود اقدام کنید می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران ثبت ایلیا باشما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره تلفن های 26655119-021 و32137-026 تماس حاصل نمایید.

 

ثبت محصول تولیدی

 

ثبت محصول تولیدی

زمانی که چند کالا و یا مواد اولیه را در کنار هم قرار دهید و یک محصول جدید بوجود آورید ، ولی در برخی از فرآیندهای ممکن تولید به صورت معکوس انجام می شود بدین صورت که در برخی موارد از یک محصول با محصول دیگر در کنار محصول جدید را بوجود می آورند.

تولید یکی از صنعت های بسیار مهم می باشد که اهمیت بسیاری در اقتصاد دارد .تولید در واقع اولین نیاز بشر می باشد که می توان به تولید محصول جدید نیازهای خود را دست پیدا کند .

زمانی که اقدام به فعالیت تولیدی می نمایید باید از ابتدا بدانید که اهداف تولید چیست و تصمیم به پیدایش چه محصولی را دارید .

در واقع همان طور که در بالا به توضیحی از تولید پرداخته شد می توان به صورت کاملتر بیان کرد که تولید در علم اقتصاد بیانی دیگر دارد که باتوجه به منابع و امکانات اولیه موجود می توان کالا و خدمات مورد نیاز را بوجود آورد . بدین صورت از سلسه و روندهای که اولیه می باشد و تبدیل به منابع و کالاهای مورد نیاز می شود . فعالیت تولیدی گویند.

در واقع محصولی که به صورت تولید جدید ارائه می شود به صورتی است که تأمین کننده نیاز مصرف کننده می باشد . به نحوی می باشد که مصرف کننده را ترغیب می کند تا نظرش را جلب کند و باید ثبت کالا صورت بگیرد.

در واقع محصول تولیدی از یک ایده و یا خدمات و یا کالاهای فیزیکی بوجود می آید .  

منحصربفرد بودن طرح تولیدی باید به گونه ای باشد که امکان ثبت را داشته باشد در واقع یک محصول تولیدی باید جدید و نو و تازه و بدون تکرار قبلی باشد . همانطور که در بالا اشاره شد از اهداف تولید ، تأمین کردن نیاز های بشر باشد .

در نتیجه بعد از اینکه تولید به انجام رسید باید به نحوی از آن محافظت کنید تا به دست متقلبکاران نرسد ثبت محصول تولیدی از موارد مهمی می باشدکه باید مطابق قانون های تصویب شده عمل نمایید و مورد حمایت های قانونی قرار گیرید.

برای ثبت یک محصول چه باید کرد؟

نحوه ثبت محصول تولیدی به شرح ذیل می باشد:

جهت ثبت صنعتی محصول باید در اداره ثبت طرح های صنعتی وارد شده و فرمهای مورد نظر را با دقت تکمیل نمایید.

درج اطلاعاتی که  ساماته انجام می شود باید مطابق مستندات انجام شود.

بعد از تکمیل و وارد نمودن مدارک مورد نظر باید اطلاعات را از طریق سامانه به کارتابل کارشناسان ارسال کرده و مورد بررسی قرار گیرد .

سپس ابلاغیه تأیید برای متقاضی ارسال می شود ( این ابلاغیه زمانی ارسال می شود که کلیه موارد و مفاد اظهارنامه متقاضی صحت داشته باشد و مغایرتی در آن نباشد. )

سپس متقاضیان برای تشکیل پرونده باید به اداره مالکیت صنعتی مراجعه نمایند و محصول تولیدی خود را با در دست داشتن مدارک ثبت نمایند .

در مرحله پایانی باید کلیه هزینه های ثبت را پرداخت نماید .

سپس اخذ شماره ثبت صنعتی از اداره مربوطه
سپس صدرو روزنامه رسمی
صدور آگهی.
دریافت سند تصدیق از طریق اداره ثبت طرح صنعتی.

مدارک مورد نیاز برای ثبت محصول

الف- اشخاص حقیقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی.
 • کپی شناسنامه و کارت ملی شخص طراح.
 • عکس از نمونه طرح (۶ عکس از زوایای مختلف طرح)
 • آدرس، کدپستی، تلفن ثابت و همراه و ایمیل متقاضی.

ب- اشخاص حقوقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء شرکت.
 • کپی شناسنامه و کارت ملی شخص طراح.
 • کپی روزنامه رسمی ثبت تاسیس و ثبت آخرین تغییرات شرکت.
 • عکس از نمونه طرح (۶ عکس از زوایای مختلف طرح)
 • آدرس، کدپستی و تلفن ثابت شرکت.
 • تلفن همراه و ایمیل صاحبان امضاء شرکت.

نکته : دو یا چند محصول تولیدی که در یک طبقه کالایی باشند را می توان در یک اظهارنامه ثبت نمود.

نکته : الزامی است در تنظیم اظهارنامه ارائه به اداره باید دقت کرد که موارد و مندرجات درج شده با مدارک و مستندات ارائه داده شده با اداره مطابقت داشته باشد و صحت اطلاعات و درج آن با دقت کامل انجام شود.

 • حقوق ناشی از ثبت محصول تولیدی و زمان اعتبار و نحوه تمدید.
 • به شرطی که مجور مالک موجود باشد می تواند از طرح و یا محصول بهره برداری شود.
 • از جمله مواردی که هدف بهره برداری را نشان می دهد : فروش ، واردات ویا صادرات می باشد.
 • مدت اعتباری که بعد از ثبت محصول تولیدی دارا می باشد 5 سال می باشد.

این دوره ها قابل تمدید می باشد برای تمدید مجدد آن 6 ماه به متقاضی و یا مالک آن فرصت می دهند که در این زمان مراحل تمدید و هزینه های تمدید را پرداخت نمایند . در صورت تأخیر در این تمدید جریمه ای برای متقاضی اعمال می شود.

ثبت محصول تولیدی

ثبت محصول تولیدی همان موردی می باشد که نیاز مصرف کننده را تأمین می کند توجه مصرف کننده را برای خرید و استفاده جلب می کند.

محصول تولیدی می تواند یک کالای فیزیکی،خدمات ، حتی یک ایده باشد.

محصول تولیدی زمانی قابلیت ثبت را دارد که منحصر بفرد و جدید و تازه باشد و دارای هویت در واقع چگونگی امکان تولید آن و هم چنین چگونگی ارائه آن به بازار را داشته باشد.همانگونه که در بالا به آن اشاره شد محصول تولیدی و یا طرحی که قابلیت تولید را داشته باشد از مواردی است که نیازهای بشر را تأمین می کند.بهترین راه برای جلوگیری از افشا و سوء استفاده کنندگان این است که محصول تولید خود را ثبت نمایید . در این صورت می توانید با ثبت آن از حمایت های قانونی برخوردار شوید.

 

ثبت محصول و ثبت محصول تولیدی

 

مراحل ثبت محصول تولیدی

 1. وارد سامانه و یا سایت اداره ثبت طرح های صنعتی شده باتوجه به موارد خواسته شده فرم ها را تکمیل نمایید.
 2. اظهارنامه الکترونیکی را به صورت کامل تکمیل نمایید . اطلاعات خواسته شده را مطابق مستندات کامل نمایید.
 3. سپس اطلاعات درج شده از سوی سامانه به کارتابل کارشناسان اداره ارسال می شود و وارسی ها روی پرونده انجام می شود.سپس ابلاغیه تأیید برای متقاضی ارسال می شود ( این ابلاغیه زمانی ارسال می شود که کلیه موارد و مفاد اظهارنامه متقاضی صحت داشته باشد و مغپایرتی در آن نباشد. )
 4. سپس متقاضیان برای تشکیل پرونده باید به اداره مالکیت صنعتی مراجعه نمایند و محصول تولیدی خود را با در دست داشتن مدارک ثبت نمایند .
 5. در مرحله پایانی باید کلیه هزینه های ثبت را پرداخت نماید.
 6. سپس اخذ شماره ثبت صنعتی از اداره مربوطه.
 7. سپس صدرو روزنامه رسمی.
 8. صدور آگهی.
 9. دریافت سند تصدیق از طریق اداره ثبت محصول صنعتی.

پل ارتباطی ما:

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

 • شعبه کرج: 137 32 – 026
 • شعبه تهران :119 55 266 – 021
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
 • پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR:

خدمات قابل ارائه مجموعه مجتمع ثبتی ایلیا در کلیه واحد های ثبتی ( اداره ثبت شرکتها وثبت تغییرات شرکت ها و ثبت برند و ثبت علامت تجاری استانها ) و خدمات اداری در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه های ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی سراسر ایران.

مشاوره آنی
مجتمع ایلیا ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی در راستا ارائه خدمات با حداقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت محصول و ثبت محصول تولیدی

بسیاری از تولید کنندگان به جهت جلوگیری از سو استفاده نیاز به حمایت قانون دارند که برای همین منظور باید اقدام به ثبت محصول تولیدی خود نمایند. در این مقاله به بررسی نحوه و مراحل ثبت محصول تولیدی خواهیم پرداخت.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
امین آبایی
دروداینجانب محصولی خوراکی جدید بر پایه شیر و ترکیبات خاص ابداع کرده ام که فکر میکنم قابلیت ثبت داشته باشد، لذا نیازمند کمک و راهنمایی میباشم.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام متاسفانه مواد خوراکی رو نمیتونین در اداره مالکیت صنعتی به ثبت برسونین
پاسخ
abedini
سلام خسته نباشید در رابطه با محصولی صنعتی که توسط خیلی از شرکت ها تولید میشه آیا ما هم اجازه تولید داریم یا این محصول در انحصار این شرکت هاست و ما باید حتمن تغییراتی توی اون محصول ایجاد کنیم ؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام در صورتی که محصولات به عنوان طرح صنعتی ثبت شده باشند خیر نمیتونین روش اقدام کنین چون تا 5 سال برای تولید در انحصار خودشون هستن
پاسخ
جمال
با سلام و خسته نباشید من یه نمونه کار که پلاستیکی هست واز وسایل آشپزخانه که حدود ۲۵سال پیش تولید شده دارم حالا می‌خوام با تغیرات اون رو تولیدکنم ومطمئن هستم در بازار نیست چطور باید بفهمم که ثبت شده یا نه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . جهت کسب اطلاعات در این حوزه با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
علی
سلام اگر کالایی که نمونه خارجی داشته باشد و به صورت کپی برداری در ایران تولید شود و شرکت تولید کننده، آن کالا را ثبت داده باشد، آیا شرکت دیگری طبق نمونه خارجی میتواند آن کالا را تولید کند یا خیر؟ با تشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام متناسفانه خیر شما اجازه تولید ندارید
پاسخ
اگر ۳۰٪ تغییر در محصول ایجاد بشه میتونیم تولید کنیم؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
باید 70% متفاوت باشه
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام متناسفانه خیر شما اجازه تولید ندارید
پاسخ
سید مهدی حسینی
سلامتولید یک جنس خارجی نیاز به ثبت داره اگر داره به چه نحوی هستو ارزش داره ثبت بکنی و آیا اگه بشه ثبت کرد به چه دردی میخورهآخه من میبینم از یه جنس ۱۰ نفر تولید کردن
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام اینکه طرحی ارزش ثبت داره یا نه چیزی هستش که شما در طی بررسی های بازاریابی خودتون متوجه میشین، بایدببینین آیا ورود این محصول به بازار میتونه برای شما سود آوری لازم رو داشته باشه که بخواین جهت اقدام کنین یا خیر
پاسخ
منصور
سلام من یک طرح برای تولید کفش دارم که تو ایران نیستشنمیدونم از کجا باید شروع کنم و چقدر هزینه بر هستش این پروسهممنون میشم راهنمایی کنین.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
برای ثبت کردن طرح باید از طریق اداره مالکیت صنعتی اقدام بشه و تنها تصاویر 6 وجهی از طرح شما نیاز هست که بخوایم برای ثبتش اقدام کنیم . اگر طرح در ایرن به ثبت نرسیده باشه امکان ثبت در ایران را دارد
پاسخ
ساناز
سلام من یک طراحی دارم برای کتاب داستان کودک, منتهی نمیدونم تو دسته اختراع قرار میگیره یا ایده.ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام ....وقتتون بخیر . جهت کسب اطلاعات میتونید با شماره تماس های روبرو تماس بگیرید . 02632525232 و 02632525232
پاسخ
بهنام
آیا برای ثبت، نیاز به داشتن گواهی از اداره استاندارد برای محصول تولید شده هست؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
اگه منظور از ثبت ، ثبت برند باشه نیاز به استاندارد نداره ، منظور ثبت چی هست ؟
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید