درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

اقدامات ضروری بعد از ثبت شرکت

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 8 آذر 1400


بعد از ثبت شرکت چه باید کرد؟این سوالی است که اشخاصبعد از ثبت از خود می پرسند، بعد از آن که شرکتی را ثبت نمودید باید اقدامات ضروری را انجام دهید،ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا به مطالبی درباره اقدامات ضروری بعد از  ثبت شرکت بپردازیم همراه ما باشید.

 

اقدامات ضروری بعد از ثبت شرکت

 

پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس

بعد از ثبت شرکت یکی از اساسی ترین اقدامات اخذ دفاتر پلمپ می باشد این دفاتر تا دو ماه بعد از ثبت شرکت باید اخذ شوند.

ابن دفاتر جهت حسابرسی و درج کلیه ی قراردادها ، فاکتور ها ، دست مزد ها و... می باشد . اخذ آن برای تمای کسانی که شرکت ثبت کرده اند الزامی است.

اخذ دفاتر پلمپ قانونی ، تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کداقتصادی می باشد. منظور از دفاتر پلمپ دفاتری است که کلیه مراودات مالی اعم از درآمد و هزینه ها در آنها مکتوب می گردد.تشکیل پرونده مالیاتی وسیله شناخت شما به عنوان فعال اقتصادی از سوی اداره دارایی می باشد و کد اقتصادی نیز کدی است که جهت رهگیری مراودات مالی استفاده شده و برای شرکت در مناقصات و مزایدات وجود آن ضروری می باشد.این دفاتر مخصوص درج حساب‌های مالی شرکت از بدو تأسیس تا پایان سال مالی شرکت می‌باشد.

شرکتها بایستی در شروع سال مالی اقدام به دریافت پلمپ دفاتر کنند (  ثبت نام در سامانه ثبت شرکتها ) سال مالی نیز از شروع فرودین تا اسفن ماه است به این صورت که سال مالی 1400 از فروردین 1400 تا اسفند 1400 است و زمان اقدام برای ثبت نام این دفاتر از اسفند سال 1399 می باشد.

به این نکته توجه داشته باشید مدت زمان اخذ دفاتر پلمپ دوماه میم باشد بعد از دوماه شما مشمول جریمه خواهید شد . سال مالی نیز برای هر شرکت با توجه به تااریخ ثبت آن متفاوت است ( برای شرکت های تازه تاسیس ) اگر شرکتی در اسفند ماه 1399 به ثبت رسیده سال مالی آن شرکت بعد از دو ماه آغاز می شود و نیاز به اخذ دفاتر سال 99 نیست و فقط کافیست برای دریافت دفاتر 1400 اقدامم نمایید

جهت اخذ پلمپ دفاتر که یکی از اقدامات مهم بعد از ثبت شرکت محسوب می شود می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ما با شما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره تلفن 26655119-021 و 32137-026 تماس بگیرید.

جهت انجام اقدامات پس از ثبت از کجا شروع کنیم؟

موسسین شخصیت حقوقی در ابتدا می بایست اطلاع کافی در این زمینه کسب نمایند به شما پیشنهاد می گردد از تجربیات و آگاهی های یک مشاور باتجربه دراین زمینه بهره مند شوید ،مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن مشاوران مجرب و متخصص می تواند یاری رسان مناسبی برای شما متقاضی محترم محسوب می گردد. به منظور تکمیل اطلاعات خود در این زمینه به کادر مشخص شده در این صفحه با عنوان توضیحات تکمیلی مراجعه فرمایید.

در گام اول می بایست اظهارنامه اخذ دفاتر پلمپ خود را به حوزه ثبتی ارسال نمایید بعد از آن اقدامات لازم را جهت تشکیل پرونده مالیاتی خود در اداره مالیات محل ثبت انجام میدهید باید بدانید دو ماه از تاریخ ثبت شرکت خود فرصت دارید جهت تشکیل پرونده مالیاتی و یک ماه جهت اخذ دفاتر مالیاتی در غیر این صورت متحمل جریمه مالیاتی می شویدکلیه مراحل فوق مدارک جداگانه ای را لازم دارد شما میتوانید جهت کسب اطلاع از مدارک لازم برای اخذ دفاتر پلمپ ، تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کداقتصادی با کارشناسان و مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید. توجه داشته باشید که مدارک شناسایی اعضا شرکت و مدارک شرکت پس از به ثبت رساندن آن جزء اسناد لازم برای همه موارد فوق می باشد.

بعد از ثبت شرکت چه باید کرد؟

براساس قانون پس از ثبت شرکت اقدامات مهمی می بایست صورت بگیرد.جهت آشنایی با این اقدامات با مطالعه متن ذیل به تمامی سئوالات خود دست پیدا خواهید کرد.در صورت نیاز نیز می توانید از کارشناسان مجرب مجتمع ثبت شرکت ایلیا در این خصوص و ثبت شرکت در تهران و کل ایران و همچنین ثبت شرکت در کرج اطلاعات لازم را کسب نمایید .پس از ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها و دریافت شماره ثبت و مدارک شرکت شامل اساسنامه، اظهارنامه ،شرکت‌نامه و تقاضانامه و چاپ آن در روزنامه رسمی کشور مجاز به انجام فعالیت ذکرشده در موضوع شرکت به‌صورت رسمی می‌باشید ولی باید در نظر داشته باشید یک سری اقدامات به‌صورت اجباری باید انجام گیرد که انجام ندادن آن‌ها باعث ایجاد مشکلات و یا حتی جریمه مالی می‌گردد. درواقع در خصوص بعضی از اقدامات قانون امری وجود دارد و در صورت عدم انجام آن ضمانت‌های اجرایی و مجازات مربوطه اعمال می‌گردد و یک سری اقداماتی هم وجود دارند که انجام آن‌ها مفید بوده ولی اجباری نمی‌باشد. پس این اقدامات به دودسته اجباری و اختیاری تقسیم می‌گردد.

تعیین حوزه و تشکیل پرونده دارایی

بعد ازثبت شرکت یکی از مهمم ترین اقدامات تشکیل پرونده دارایی است .

شما بعد از آنکه شرکت خودتان را به ثبت برسانید به عنوان یک شخصیت حقوقی شناخته  می شوید و باید بخاطر قرار  داد های که بین شما و شرکایتان اخذ می شود بعد ها مالیاتی مشخصی پرداخت کنید که عدم پرداخت ان جریمه های سنگینی برای شما به هممراه دارد و تنها اورگانی که میتواند به قراردادهای شما رسیدگی کند و مالیات مشخص شده ای را برای شما در نظر بگیرد اداره دارایی و با تشکیل پرونده دارایی توسط شما است .

اخذ کد اقتصادی

مرحله بعد از تشکیل پرونده دارایی اخذ کد اقتصادی است در واقع لازمه اخذ کداقتصادی تشکیل پرونده مالیاتی است . و مرحله سوم اقدامات ضروری بعد از ثبت شرکت می باشد .

اخذ کداقتصادیبرای تمام افراد حقیقی و حقوقی که در قانون تجارت فعالیت دارند لازم است و امتناع از آن برای شما جریمه های سنگینی به همراه خواهد داشت.

کداقتصادی نشان دهنده ای این است که شما فعال اقتصادی هستید و در واقع یک شماره شناسنامه برای این افراد است.

ثبت‌نام مالیات ارزش‌افزوده و اخذ کد ارزش‌افزوده

اشخاص حقوقی علاوه بر پرداخت مالیات سالانه ( مالیات مربوط به کداقتصادی )

و یک مالیات مربوط به ارزش افزوده که هر 3 ماه یک بار باید پرداخت شود

البته زمانی می توانید آن را پردات کنید که تشکیل پرونده ارزش افزوده داده باشید و اقدام 4 بعد از ثبت شرکت است

( توجه کنید همه ی افراد شاممل پرداخت ارش افزوده نمی باشند تنها اشخاصی که کالا عرضه میکنند . )

اخذ کد کارگاهی بیمه تأمین اجتماعی

شرکت شما بعد از ثبت اکر علاوه بر سهام داران کارمند داشته باشد باید کد کارگاهی اخذ نمایید .

کد کارگاهی برای بیمه کرن افراد در شرکت  است که بعد از تهیه لیست کارمندان آن ها را بیمه تامین اجتماعی می کنید .

اخذ کد کارگاهی یک امر اجباری است و حتی کارمندان نیمه وقت نیز بیمه ممی شوند و کاری اجتناب نا پذیر است .

مبلغ جهت بیمه کارمندان که به صورت ماهیانه پرداخت می شود به این صورت است که 30 درصد از کل حقوق باید پرداخت شود

23 درصد کارفرما و 7 درصد کارمند

شروع سال مالی در ثبت شرکت

مشخص نمودن شروع سال مالی شرکت تازه تاسیس علاوه بر اینکه از نظر سود و زیان برای سهامداران اهمیت دارد ابزاری برای احتساب مالیات هم محسوب می شود.از نظر حقوقی مشخص نمودن دوره مالی جهت مدت زمانی بیشتر از یکسال بدون اشکال است.اما از نظر مالیاتی به غیر از موارد خاص نمی توان دوره مالی شرکت ها را برای مدتی کمتر و یا بیشتر از یکسال مشخص نمود و شرکتها وظیفه دارند ترازنامه و حساب و زیان خود را سال به سال تنظیم کنند و آن را به اداره دارایی ارائه نمایند و مالیات سود آن ها هم بر اساس سود سالیانه مشخص می شود.

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

 

اقدامات اختیاری پس از ثبت

  • ثبت مهر شرکت ( لوگوی شرکت یا نام شرکت )

  • دریافت کارت بازرگانی ( برای شرکتهای بازرگانی اجباری می باشد )

  • افتتاح حساب به نام شرکت ( اشخاص حقوقی که میخواهند وام بگیرند برایشان اجباری است )

اقدامات اجباری و اقدامات اختیاری پس از ثبت شرکت در موسسه حقوقی ایلیا با برند تجاری مجتمع ثبت شرکت ایلیا صورت می‌گیرد ما مجموعه‌ای از خدمات را در کنار هم در اختیار شما قرار می‌دهیم تا شما فقط با آسودگی خاطر تجارت نمایید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اولین سند شرکت تازه تاسیس می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
من یه شرکت تاسیس کردم و نمیدونم باید از کجاشروع کنم چجوری در مناقصه ها شرکت کنم و برنده شم و همچنین چه کار باید انجام بدم که مشمول جریمه نشم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام ، وقتتون بخیر باشه . برای کسب اطلاعات در این حوزه با شماره تماسهای موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
با سلام من دوسالی هست شرکت ثبت کردم اما پرونده دارایی دفاتر پلمب نکردم آیا مشکلی پیش نمیاد
پاسخ
سلام من اتباع خارجی هستم قبلا پروانه کار از طریق کارفرما داشتم مدت ۳ ماه میشود شرکت مسولیت محدود ثبت کردم و پلمب دفاتر گرفتم و بر اساس شرکت پروانه کار و اقامت گرفتم تا حالا ثبت دارای و کد اقتصادی نگرفتم اگر عدم فعالیت بگیرم چه اتفاق میافتد ؟ایا اقامت من باطل میشود و یا شامل جریمه میشوم یا خیر ؟ اگر ادامه بدهم و کداقتصادی بگیرم با توجه به اینکه فعالیت خاص ندارم سالانه چقد مالیات بر شرکت من می اید ؟ لطفا معلومات بدید ممنون شما
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
سلام این مباحث برای شما از تابعیتی مشکلی ایجاد نمیکنه برای اقامت هم مشکلاتی نداره
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید