لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

نشان حلال

حلال کلمه ایست که دارای ریشه عربی می باشد و برای غذاها و نوشیدنیها به کاربرده می شود و البته بیشترین کاربرد آن برای مسلمانان می باشد، به این دلیل که مهمترین خواسته مسلمانان غذای حلال است. درج این پروانه برروی کالا و خدمات باعث میگردد مصرف کنندگان نسبت به کالاهای مورد خریداری خود اطمینان خاطر داشته باشند. این محصولات با گواهی حلال در سرتاسر جهان موجود می باشند. این نشان به عنوان یک نشان جهانی از جانب کشورهای اسلامی مطرح شده است و بر روی مواردی از جمله : غذا ، دارو ، مواد بهداشتی ، مواد آرایشی و... درج می گردد. اگر شما می خواهید در زمینه تولید مواد فوق و به ویژه صادرات آنها به کشورهای اسلامی فعالیت نمایید جهت حصول اعتماد مشتریان خود و موفقیت بیشتردر بازار هدف ارجح است که نسبت به اخذ نشان حلال برای تولیدات خود اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ نشان حلال

 1. گواهینامه های بین المللی و ایزوها از جمله استانداردهای 22000 ، 9001 ، HACCP ، GMP
 2. آرم یا لوگوی تبلیغاتی شرکت
 3. پروانه استاندارد اجباری
 4. پروانه بهره برداری وزارت صنایع
 5. پروانه بهره برداری بهداشت
 6. ثبت شرکت
 7. پروانه ساخت محصولات
 8. فلوچارت تولید و بسته بندی
 9. پروانه بهداشت مجوز ناظر شرعی در موردکشتارگاهها
 10. پروانه دکتر دامپزشک در مورد کشتارگاهها
 11. ارسال اسامی ترکیبات اصلی و افزودنیهای محصولات و منابع تهیه هر یک از آنها، فرآیند تولید هربخش، منابع آب مورد استفاده ومدارک مربوطه، نام هر یک از محصولات ومیزان تولید هر کدام

مراحل اخذ نشان حلال

 1. کامل کردن فرم پرسشنامه ( دریافت فرم 173 از روی سایت و تکمیل آن ؛ بارگذاری مدارک خواسته شده ی فوق در سامانه بصورت عکس با فرمت JPEG )
 2. پرداخت هزینه های قانونی ( هزینه به ثبت رساندن نشان حلال با توجه به نوع محصول متقاضی و نوع فعالیت متفاوت خواهد بود)
 3. بازرسی و گزارش از محل کار و نمونه برداری از محصولات تولیدی
 4. در صورت احراز شرایط ، تایید صدور گواهی
 5. لازم به ذکر است، نشان حلال به مدت 1 سال صادر و پس از آن با ارزیابی مجدد تمدید می گردد.

مزایای اخذ نشان حلال

گواهی حلال به مصرف کنندگان مسلمان نسبت به حلال بودن و همچنین سلامت محصول اطمینان می دهد.از سایر مزایای اخذ گواهی حلال می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
 1. دستیابی به بازارهای مصرف مسلمانان
 2. جهانی شدن و ایجاد مزیت رقابتی در صادرات
 3. بهبود سیستم مدیریت
 4. فروش بیشتر به دلیل اعتبار برند ( نام تجاری معتبر نشانه ای از موقعیت و موضوع محصول آن ، ریسک های درک شده کمتر توسط مصرف کنندگان و هزینه های پایین مصرف کنندگان برای جمع آوری و پردازش اطلاعات برای تصمیم گیری می باشد).

برای اخذ نشان حلال از کجا شروع کنیم

در گام اول باید تقاضانامه ای مبنی بر اخذ نشان حلال را ارئه دهید. این تقاضانامه دربردارنده فرم پرسشنامه می باشد که می بایست به صورت کامل و با دقت تکمیل گردد و بعد از آن هزینه های قانونی آن پرداخت میشود باید بدانید قبل از شروع به تکمیل تقاضانامه بهتر است اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید. شما میتوانید جهت کسب اطلاع به قسمت توضیحات تکمیلی مشخص شده در همین صفه مراجعه فرمایید .

مراحل اخذ نشان حلال به ترتیب عبارتند از : تکمیل تقاضانامه که شامل پرسشنامه ها می باشد و پرداخت هزینه های قانونی .در مرحله بعد بازرسی و گزارش از محل کار و نمونه برداری از مدار تولیدی ،و در انتها اظهار نظر و تایید صدور گواهی. برای کسب اطلاع در این خصوص با کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید .

ار ائه کلیه اطلاعات در خصوص ترکیبات ، افزودنیها ، منابع آب مورد استفاده ، نام محصولات ، نوع بسته بندی و... ،ارئه مجوزهای لازم از ارگان های مربوطه ،ارائه آرم یا لوگو تبلیغاتی ازجمله مدارک مورد نیاز برای کسب نشان حلال می باشد.

به ثبت رساندن نشان حلال باتوجه به نوع محصول متقاضی، بازه های زمانی متفاوتی را جهت صدور نشان لازم دارد .جهت اطلاع دقیقتر بادپارتمان های تخصصی نشان حلال در مجتمع ثبتی ایلیا تماس حاصل نمایید .

هزینه به ثبت رساندن نشان حلال باتوجه به نوع محصول متقاضی ، نوع فعالیت ، مجوز هاو پرسشنامه های لازم متفاوت خواهد بود. جهت اطلاع دقیقتر ازهزینه ها لطفا" بادپارتمان های تخصصی نشان حلال در مجتمع ثبتی ایلیا تماس حاصل نمایید .

توضیحات تکمیلی و مفید در خصوص نشان و برند حلال

حلال واژه ایست با ریشه ی عربی که برای غذاها و نوشیدنیها به کار میرود و برای مسلمانان از اهمیت خاصی برخوردار است. زمانی كه کلمه ی حلال با غذا و آشاميدني ها مورد استفاده قرار مي گيرد به مفهوم مجاز براي مصرف مسلمانان استغذای حلال از مهمترین خواسته های هر مسلمان میباشد. گواهي حلال تاییدی میباشد كه تركيبات بكار برده شده در محصول حلال ر ا مجاز میکند .محصولات و خدمات حلال، جهانی میباشد و همینطور براي همه حتی غير مسلمانان نیز مورد استفاده میباشد .

صنعت حلال به دو دسته تقسيم می شود
محصولات : غذا و تركيبات آن -گروهها: مواد آرايشي و بهداشتي و ترکیبات آنها
خدمات : كيترينگ وهتلداری و فعاليتهای مرتبط

غذای حلال

هم گوشت و ماكيان را شامل می شود هم سایر اقلام غذايی من جمله

شيريني جات ، كنسرو غذاي منجمدشده ، محصولات لبني ، فرآورده هاي ناني ، فرآورده هاي ارگانيك ، محصولات گياهي ، نوشيدني ها .

توسعه همكاري صنعت حلال خلاقانه میباشد و به واسطه ی دولت مالزي برای ضمانت توسعه جامع و يكپارچه صنعت ملي حلال که از راه وزارت دارايي دولت مالزي در 18 سپتامبرسال 2006 تاسيس شده است و اخيرا تحت نظارت وزارت صنعت و تجارت بين المللي مالزي قرار گرفته است. توسعه صنعت نشان حلال از جمله مشاغلی میباشد كه مايل هستند در بازار جهاني حلال شركت نمایند حمایت مي كند .

اخذ نشان حلال

تقاضا و هزينه : کامل کردن فرم پرسشنامه و پرداخت هزينه

بازرسي و گزارش : بازرسي از محل و نمونه برداري و تجزيه و تحليل

تائيد واجد شرايط بودن و گواهي : اظهار نظر و تائيد و صدور گواهی

در راستای اخذ نشان حلال ایلیا آمادگی خود را جهت اعطای گواهینامه ی حلال براساس شرايط فوق اعلام ميدارد ، لطفا جهت كسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه و ثبت شرکت در کرج با واحد ماركتينگ موسسه ایلیا با شماره تلفن 32137-026 تماس حاصل نمائيد.
مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نشان حلال

در جهت رونق کسب و کار خود در بین جوامع مسلمان نشان حلال از اهمیت زیادی برخوردار است.در این خصوص با ایلیا در ارتباط باشید

نشان حلال فوری و سریع

نشان حلال-حلال نام مجموعه‌ای از علائم تجاری ایست که بر محصولات غذایی قید میگردد. این نام برگرفته از معنی غذای حلال است که در دین اسلام آمده است (ثبت ایلیا)

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
mehrdadjonaidi@yahoo.com
چرا لوگوی غذای حلال در کشورهای مختلف متفاوت است؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ این سوال در حیطه کاری موسسه نمی باشد با عرض تاسف
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید