جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مدت زمان ثبت شرکت

زمان ثبت شرکت

ما در این مقاله تلاش برآن داریم تا درباره ی مدارک و مدت زمان ثبت شرکت مطالبی را به متقاضیان محترم ثبت شرکت ارائه نماییم.مقاله را بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشید.

زمانی که چند نفر در کنار هم با در نظر گرفتن اهداف مشترک و توانمندی ها مشارکتی را در کنارهم ایجاد نمایند شرکت ایجاد می شود. برای اینکه شرکتی به ثبت برسد باید سلسله مراتبی سپری شود که بهتر است امور ثبتی خود را به ثبت شرکت ایلیا بسپارید تا مشاوران و کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن و با اقل هزینه ها امور ثبتی شما را انجام بدهند.

زمان ثبت شرکت

آنچه در ثبت و تأسیس شرکت مهم می باشد زمان ثبت شرکت می باشد همان طور که گفته شد ثبت شرکت مطابق قوانین تجارت در اداره ثبت شرکتها به ثبت می رسد.

زمان ثبت شرکت از 30 الی 40 روز کاری به طول می انجامد. اگر ثبت شرکت خود را به موسسه حقوقی مطمئن بدهید این کار بدون نقص و بدون اتلاف زمان انجام می شود. ولی اگر متقاضی شخصا خود ثبت شرکت را بر عهده گیرد این زمان بالاتر و بیشتر می شود.

بنابراین می توان گفت با توجه به حقوق شرکت و زمان ثبت شرکت، بهترین و با صرفه ترین کار این است که امور ثبت شرکت را به موسسان و متخصصات با تجربه موسسه حقوقی بسپارید تا با اطمینان خاطر و خیال راحت بدانید امور ثبت شرکت به درستی انجام می شود. با توجه به پیشرفت تکنولوژی ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می شود.

ادامه مطلب
همراه مشاور تلفنی ثبت شرکت ها و برند

زمان ثبت شرکت

نحوه ارسال مدارک ثبت شرکت

زمانی که مدارک در سایت اپلود شد بعد از آنکه به صورت اینترنتی مورد پذیرش اداره ثبت شرکت ها قرار گرفت باید مدارک را به صورت ضمیمه با اظهارنامه هاا به اداره ی ثبت از طریق پست ارسال نمایید.

این روش ،روشی آسان، مطمئن، کم هزینه است که در وقت متقاضیان نیز صرفه جویی می شود و متقاضیان هم به این روش، اشتیاق بیشتری نسبت به سایر روش های حضوری پیشین از خود نشان می دهند.

همان طور که گفته شد، این در حالی است که قبل از این، شخص متقاضی می بایست در طول ساعات اداری تمام توان خود را به کار می برد تا بتواند به اداره ی ثبت شرکت ها مراجعه کند و مدارک خود را تحویل دهد.

از این رو مدت زمان ثبت شرکت هم کنون با سرعت بیشتری انجام می شود. امروزه بدون مراجعه ی حضوری به سازمان، تنها بوسیله ی ارسال مدارک از طریق پست، علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینۀ متقاضیان، کاهش اتلاف سوخت و انرژی نیز میسر می شود و ارایه ی خدمات برای متقاضیان تسهیل  می گردد.

انواع شرکتهای تجاری

مطابق ماده 20 قانون تجارت شرکتها را به 7 قسمت تقسیم بندی می کنند :

  • شرکت سهامی
  • تاسیس شرکت با مسئولیت محدود
  • ثبت شرکت تضامنی
  • و شرکت مختلط غیر سهامی
  • همچنین شرکت مختلط سهامی
  • شرکت نسبی
  • تشکیل شرکت تعاونی تولید و مصرف

شرکت با مسئولیت محدود

از جمله شرکتهایی می باشد که در ان هدف اصلی امور تجاری و بازرگانی می باشد در این شرکتها اعضا و تشکیل دهنده آنها 2 و یا چند نفر می باشد که در انتخاب نام شرکت الزامی است با مسئولیت محدود قید گردد .

ادامه مطلب
استعلام کد اقتصادی و صحت کد اقتصادی شرکتها

در این نوع شرکتها که از متداول ترین نوع ثبت به شمار می رود سرمایه در آن به سهام تقسیم نمی شود و هریک از شرکا مسئولیت قروض و تعهدات شرکت می باشند.اگر تاریخ ثبت شرکت را مطالعه کنید متوجه می شوید که شرکت با مسئولیت محدود از پرکاربرد ترین شرکتهای ثبتی می باشد.

ثبت شرکت تضامنی

شرکت تضامنی شرکتی است که باتوجه به اسم مخصوص برای امور تجارتی در بین دو و یا چند نفر و هم چنین با مسئولیت تضامنی تشکیل می گردد. اگر سرمایه شرکت برای قروض و بدهی های شرکت کافی نباشد باید شرکا مسئولیت پرداخت بدهی ها را داشته باشند.

شرکت مختلط غیر سهامی

شرکتی است که فعالیت آن امور تجارتی می باشد و با اسم مخصوص به خود در بین دو ویا چند نفر شریک با مسئولیتی محدود که بدون نشر سهام تأسیس می گردد .

شرکت مختلط سهامی

به گونه شرکتهایی اطلاق می شود که در بین یک و یا چند نفر از شرکا که در سهام شریک می باشند ضامن تشکیل می شود…

شرکت نسبی

شرکت هایی می باشد که جهت امورفعالیتهای تجاری و انتخاب نام ، در بین اعضا دو و یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر کدام از این شرکا به نسبت سرمایه آنها در شرکت می باشد .

ثبت شرکت تعاونی

به گونه شرکتهایی که بر اساس قوانین بخش تعاون و هدف های هفتگانه ، و دارای حداقل 7 عضو که تابعیت ایرانی داشته باشند تشکیل می گردد . . (مواد1 به بعد قانون بخش تعاونی)

شرکت تعاونی تولیدی

از گونه شرکتهایی می باشد که در بین تعدادی از افراد تشکیل می گردد که در ان شرکا مشاغل خود را برای تولید و فروش اشیاء یا اجناس به کار می برند.

ادامه مطلب
تجارت در دوره قرون وسطی

شرکت سهامی

باتوجه به ماده 24 قانون تجارت در تعریف شرکتهای سهامی می توان گفت که سهم ، به گونه ای از جمع آن سهام گفته می شود ، که در شرکتهای سهامی به بخشی از سرمایه که متشکل از میزان مشارکت ها ، تعهدات ها ، منافع صاحب شرکت را در بر می گیرد شرکت سهامی می گویند .

قطعات سهام در بردانده میزان سرمایه شرکت و اعتبار آن شرکت سهامی می باشد و از جمله اینکه ستون اصلی مالی شرکت را می سازد

سهام در شرکت ها به دو روش وارد شرکت می شود :

نقدی : پول ، اوراق سهام ، انواع اوراق بهادار
غیر نقدی :  ملک ، آپارتمان ، خودرو ، زمین

در برخی از شرکتهای سهامی ، هنگامی که بخشی از سهام شرکت را به فروش می رسانند سرمایه شرکت را تأمین می کنند هم چنین در برابر این فروش قسمتی از مالکیت شرکت را به خریداران سهام می دهند .

برای این واگذاری در مرحله اول باید پذیره نویسی سهام و عرضه و فروش اوراق سهام انجام شود . البته شایان ذکر است که این مورد باید تابع قوانین خاص قانون تجارت باشد .

از اینکه ما را تا انتهای مقاله همراهی نمودید صمیمانه سپاسگزاریم.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عرفان امانى
عرفان امانى
3 سال قبل

باسلام خواهان ثبت شركت صادرات مواد غذايى هستم و هچنين كارت بازرگانى

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  عرفان امانى
3 سال قبل

برای ثبت شرکت باید در ابتدا یکی از انواع شرکت های ثبتی رو انتخاب کنین

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x