درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

هزینه ثبت تغییرات شرکت

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


پس از ثبت شرکت امکان تغییرات از سوی موسسین و شرکای شرکت وجود خواهد داشت بدین جهت باید به صورت قانونی امور مربوط به ثبت تغییرات انجام پذیرد که خود ملزم پرداخت هزینه های ثبتی خواهد بود. که در ادامه ما به تشریح تغییرات شرکتها می پردازیم تا راهنمای مناسب شما برای ثبت تغییرات شرکت ها باشد. همراه ما باشید.

هزینه ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت یکی از مواردی است که هر شرکتی در زمان فعالیت خود حداقل یک بار به آن نیازمند است بر همین مبنا هزینه تغییرات یکی از دغدغه کسانی است که می خواهند تغییرات شرکت را داشته باشند مجموعه ایلیا در این مقاله به شرح هزینه ثبت تغییرات شرکت پرداخته است همراه ما باشید تا هزینه ثبت تغییرات شرکت را بدانید، تغییراتی که در شرکت ها ممکن است ایجاد شود انواع متعددی دارد که در ادامه به هزینه تغییرات هر کدام خواهیم پرداخت.

هزینه تغییر آدرس

یکی از تغییراتی که مدام شرکت ها باید انجام دهند در صورتی که آدرس شرکت تغییر کند همین تغییر آدرس می باشد، این تغییر که در مجمع عمومی فوق العاده باید نسبت به آن تصمیم گرفته شود با امضاء آراء اکثریت عددی و سهامی می توان صورت جلسه آن را تنظیم و ثبت کرد هزینه ای که برای تغییر آدرس وجود دارد، هزینه صورت جلسه، هزینه ثبت سامانه و حق ثبت، هزینه پست و هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار می باشد.

هزینه تغییر موضوع

تغییر موضوع نیز از جمله تغییراتی است که در صلاحیت رسیدگی مجمع عمومی فوق العاده می باشد، شما می توانند کلاً موضوع شرکت را تغییر دهید و یا اینکه موضوعات جدیدی به موضوع شرکت اضافه کنید هزینه مربوط به تغییر موضوع در صورتی که موضوع توسط کارشناسان ایلیا تنظیم شود، هزینه تنظیم صورت جلسه تغییرات، هزینه حق ثبت و هزینه مربوط به پست و پاکت پستی و هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار از جمله هزینه تغییر موضوع می باشد در صورتی که وکیل نیز داشته باشید باید هزینه حق الوکاله وکیل را نیز به هزینه ثبت تغییرات اضافه نمایید.

هزینه تغییرات نقل و انتقال سهام

نقل و انتقال سهام نیز در مجمع عمومی فوق العاده بررسی می شود و سهام از یک نفر گرفته می شود و به شخص دیگری در داخل شرکت یا ورود شخص جدید به شرکت انتقال میابد، اگر شرکت سهامی خاص باشد هزینه صدور گواهی انتقال از دارایی می باشد و برای شرکت های با مسئولیت محدود هزینه تنظیم سند صلح علاوه بر گواهی انتقال سهام از دارایی نیز باید پرداخت شود، هزینه های دیگر این تغییرات هزینه دو صورت جلسه انتقال سهام و تعیین سمت و هزینه حق ثبت و هزینه پست مدارک و هزینه حق الوکاله و روزنامه رسمی و کثیرالانتشار می باشد.

هزینه تغییرات ورود و خروج اعضاء

ورود و خروج تغییراتی است که در برخی از شرکت ها مانند شرکت های با مسئولیت محدود انجام می شود در این نوع تغییرات دو صورت جلسه در مجمع عمومی فوق العاده تنظیم می شود در این شرکت ها یک ورود اعضاء با افزایش سرمایه و خروج اعضاء با کاهش سرمایه باید انجام شود و در صورت داشتن سمت تغییرات مربوط به تعیین سمت نیز باید توسط هیئت مدیره انجام شود، توجه داشته باشید تغییرات مربوطه درست است که در یک مجمع برگذار می شود اما نمی توان تحت عنوان دستور جلسه در یک صورت جلسه تنظیم شود و باید حتماً سه صورت جلسه تنظیم شود، هزینه حق ثبت و هزینه پست و روزنامه رسمی و کثیرالانتشار از جمله هزینه های ثبت تغییرات ورود و خروج می باشد مبلغ دقیقی در این خصوص نمی توان عنوان کرد چون مبلغ سرمایه و تعداد اعضاء ورود و خروج در هزینه های روزنامه و هزینه حق ثبت تاثیر گذار می باشد.  

هزینه تغییر سمت و حق امضاء

تعیین سمت اعضاء و دارندگان حق امضاء از جمله تغییراتی است که در مجمع هیئت مدیره باید نسبتا به آن تصمیم گرفته شود و انتخاب اعضاء نیز در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده باید تصمیم گیری شود، بنابراین سه صورت جلسه باید به ثبت برسد که برای هر صورت جلسه هزینه حق ثبت، روزنامه رسمی و کثیرالانتشار، وجود دارد البته هزینه پست و حق الوکاله وکیل کلی  می باشد.

هزینه تغییر اسم شرکت:

اسم شرکت از آن مواردی است که برخی شرکت ها ممکن است تقاضای تغییر نام را داشته باشند هزینه تغییر نام شامل استعلام و پیگیری قبل از ثبت درخواست، هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار، هزینه پست و حق الوکاله وکیل و هزینه های مربوط به ثبت تغییرات در سامانه می باشد.

هزینه کاهش و افزایش سرمایه

تغییرات کاهش و افزایش سرمایه نیز در مجمع عمومی فوق العاده باید نسبت به آن رسیدگی شود، البته ممکن است در اساسنامه شرکتی نیز کاهش و افزایش سرمایه در اختیار مجمع هیئت مدیره قرار گیرد که در این صورت باید مجمع هیئت مدیره تشکیل شود، هزینه تغییرات شرکت در زمینه کاهش و افزایش سرمایه شامل، هزینه حق ثبت، پست، روزنامه رسمی و کثیرالانتشار، حق الوکاله وکیل، هزینه تنظیم صورت جلسه می باشد .

هزینه تغییرات مربوط به تصویب ترازنامه سالانه شرکت

ترازنامه سالانه شرکت هر ساله باید در 4 ماهه اول سال تصویب شود این ترازنامه در مجمع عمومی عادی سالانه تصویب می شود و همانند تغییرات شرکت باید به ثبت اداره ثبت شرکت ها برسد برای ثبت آن در اداره ثبت شرکت ها باید هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار، هزینه حق ثبت، هزینه تنظیم صورت جلسه ترازنامه و هزینه پست را پرداخت نمایید که مبلغ آن نیز متغییر است.

هزینه تغییرات انحلال شرکت

انحلال شرکت از جمله مواردی است که باید برای آن هم صورت جلسه تغییرات در مجمع عمومی فوق العاده تنظیم شود، برای انحلال شرکت صورت جلسه ای باید تنظیم شود و به امضاء اعضاء برسد بنابراین شما برای انحلال شرکت باید هزینه تنظیم صورت جلسه و حق ثبت مربوطه را پرداخت نمایید در نهایت هم باید انحلال در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار منتشر شود.

در پایان: همان طور که دیدی هزینه تغییرات شرکت ها به موارد متعددی بستگی دارد که ما تلاش نمودیم تا حد زیادی این هزینه ها را برای مشتریان ایلیا کم کنیم برای اطلاع دقیق از هزینه ها هم اکنون می توانید با کارشناسان و متخصصان ما تماس بگیرید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید