درخواست مشاوره رایگان

نمونه صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت ✔️

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 4 آذر 1399


تنظیم صورتجلسه هیئت مدیره لازمه داشتن تخصص در عرصه امور حقوقی می باشد . دعوت و ریاست جلسات هیات مدیره بر عهده رئیس هیات مدیره شرکت ها بوده و در غیاب وی مسئولیت این امر بر عهده نایب رئیس هیات مدیره می باشد که باید تمامی موارد را به صورت کامل انجام دهد . کدام وکیل برای تنظیم صورتجلسه هیات مدیره در شرکت ها مناسب است ؟ نحوه تنظیم صورت جلسه هیات مدیره چگونه است؟ در ادامه به مباحث مربوط به تنظیم و ارائه صورتجلسه هیات مدیره خواهیم پرداخت . در ادامه همراه ما باشید .

صورتجلسه هیئت مدیره

به جهت تشکیل جلسات هیات مدیره شرکت ها باید متنی را در قالب صورتجلسه تنظیم کرد که به تایید و امضای اکثر اعضای شرکت رسیده باشد . در متن صورتجلسه هیات مدیره تنظیم شده باید اسامی اعضا و مدیران حاضر در جلسه و همینطور اعایی که در جلسه حضور نداشته اند قید شود . در متون صورتجلسه از تمامی تصمیمات و مذاکرات انجام شده در جلسه یاد خواهد شد و تمامی اقدامات انجام گرفته در آینده برای شرکت را در متن صورتجلسه مذکور به صورت رسمی خواهند گنجاند . در کل به تصمیماتی که در جلسات تشکیل شده با اکثریت آرا اتخاذ می شود و در آن اعضا اقدام به تصمیم گیری برای شرکت می کنند و در آخر متن صورتجلسه هیات مدیره را تنظیم می کنند جلسات هیات مدیره می نامند .

نمونه صورتجلسه هیئت مدیره

جلسات هیات مدیره با حضور بیش از نیمی از اعضا قابل تشکیل است و به رسمیت شناخته خواهد . هر نوع تصمیم که با تایید اکثریت آرا در این جلسات همراه باشد باید در متن اساسنامه شرکت ثبت شوند . ترتیب دعوت هرکدام از اعضا در جلسات هیات مدیره را اسانامه شرکت تعیین خواهد کرد . در مدت زمان یک ماه که از زمان تشکیل جلسات هیئت مدیره گذشته باشد ، مدیران شرکت می توانند برای تشکیل جلسه به اعضا نامه ای ارسال کرده و رسماً از آن ها دعوت به عمل آورند . در پایان هر جلسه هیئت مدیره باید تمامی تصمیمات به امضای تمامی حضار در جلسه رسیده باشد و آن ها را در نمونه صورت جلسه هیئت مدیره درج نمایند . برای ثبت نمونه صورت جلسه هیات مدیره شرکت می توانید با کارشناسان حقوقی تماس حاصل فرمایید.

نمونه صورتجلسه هیئت مدیره در خصوص تعیین سمت

نمونه صورتجلسه هیئت مدیره در خصوص تعیین سمت

                                                                             بسمه تعالی

نام شرکت: ……………………

شماره ثبت شرکت: ……………………

سرمایه ثبت شده:  ……………………

شناسه ملی: ……………………

جلسه هیات مدیره شرکت …………………… سهامی خاص ثبت شده به شماره …………………… با حضور (کلیه / اکثریت: توضیح این که در متن صورتجلسه تنها یکی از کلمات «کلیه» یا «اکثریت» درج می گردد.) اعضا در تاریخ ………… ساعت ……… در محل قانونی شرکت (در صورتی که جلسه در محل دیگری غیر از محل قانونی شرکت تشکیل شده آدرس آن محل نوشته شود) تشکیل و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید.

الف: ۱- خانم/ آقای ……………… کد ملی ……………… به سمت رئیس هیئت مدیره

۲- خانم/ آقای ……………… کد ملی ……………… به سمت نایب رئیس

۳- خانم/ آقای ……………… کد ملی ……………… به سمت مدیر عامل

۴- خانم/ آقای ……………… کد ملی ……………… به سمت عضو هیئت مدیره

۵- خانم/ آقای……………… کد ملی ……………… به سمت عضو هیئت مدیره

۶- خانم/ آقای……………… کد ملی ……………… به سمت عضو هیئت مدیره

ب: کلیه اسناد و اوراق بهادار و تعهدآور شرکت از قبیل چک، سفته، قراردادها و عقود اسلامی به امضاء مشترک ……………… و ……………… همراه با مهر شرکت دارای اعتبار می باشد.

ج: کلیه اعضاء هیات مدیره و مدیرعامل بدینوسیله اقرار می نماییم که دارای سوءپیشینه کیفری نبوده و مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل۱۴۱قانون اساسی و مواد ۱۱۱ و ۱۲۶ قانون تجارت نمی باشیم و با امضاء ذیل صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت و دارندگان امضاء مجاز ضمن تایید مفاد فوق بدینوسیله قبولی سمت خود را اعلام می داریم.

د: به خانم / آقای ……………… (احدی از مدیران یا سهامداران یا وکیل رسمی شرکت) وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت و دارندگان امضاء مجاز و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.

محل امضاء اعضای هیات مدیره:               ۱- ……………………      ۲- ……………………      ۳- ……………………

صورت جلسه هیئت مدیره

  •  تمامی صورتجلسه های تنظیم شده در شرکت باید بر روی سربرگ های حقوقی مربوطه  درج و بعد از امضاء اعضای صلاحیتدار تهیه و ارسال گردد.
  •  اگر رئیس هیات مدیره و مدیر عامل یک نفر باشد بر اساس ماده 124 قانون تجارت تمامی رویه های قانونی را در مجمع عمومی عادی یا عادی بطور فوق العاده مطرح کنند و نتیجه را  به تصویب حداقل نیمی از حضار در مجمع برسانند.
  •  صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت و دارندگان حق امضاء باید تا یک ماه از اولین جلسه تشکیل شده به اداره ثبت ارائه شود.
  •  جهت دسترسی به تمامی اطلاعیه ها و بخشنامه ها و نیز اطلاع از آخرین راهنمایی های مربوط به چگونگی پذیرش و ثبت درخواست تاسیس و تغییرات  شرکت ها به صورت اینترنتی علاوه بر مراجعه به موسسات حقوقی معتبر می توانید با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت ها به نشانی اینترنتی sherkat.ssaa.ir  اقدام به کسب اطلاع و درج مدارک و نیز ارائه صورتجلسات هیئت مدیره تایید شده کنید.
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
نمونه صورتجلسه هیات مدیره در خصوص تعیین سمت ✔️

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید