جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مراحل ثبت شرکت – ثبت شرکت فوری✔️

مراحل ثبت شرکت

در این مقاله سعی داریم مراحل ثبت شرکت را به طور دقیق و با مثال های متعدد برای شما عزیزان توضیح دهیم ما همواره سعی مان بر این بوده است که ابتدا مراحل مختلف ثبت شرکت و کلیه ی عواملی که مربوط به ثبت شرکت می باشد را برای شما عزیزان توضیح دهیم تا شما با تمامی اقدامات آشنا شوید.

مراحل ثبت شرکت

زمان ثبت یک شرکت ابتدا قبل از هرکاری باید از مراحل ثبت شرکت مطلع باشیم. از مهم ترین مواردی که قبل از ثبت و هر نوع اقدام دیگری باید در نظر داشت، انتخاب شریکی مناسب و قابل اعتماد برای شرکت است.

سپس باید بدانیم نوع شرکتی که میخواهیم انتخاب کنیم چیست؟ نوع شرکت در واقع بنابه نوع فعالیت و تعدد شرکا می تواند از بین 7 نوع شرکت تجاری قابل ثبت در کشور انتخاب شودکه این شرکتها همان مسئولیت محدود، سهامی خاص، تعاونی، تضامنی، موسسه ، سهامی عام را مشخص نماییم.

بعد از آنکه نوع آن مشخص شد براساس نوع شرکت انتخابی تعداد نفرات را در شرکت مشخص نماییم لازم به ذکر است که  به طور مثال شرکت مسئولیت محدود تعداد شرکت حداقل دونفر است یعنی با دونفر شرکت ثبت می شود و تا 12 نفر امکان حضور در شرکت مسئولیت محدود وجود دارد.

به همین ترتیب بر اساس نوع شرکت تعداد افراد بیشتر خواهد شد باز هم اگر بخواهیم برایتان مثال بزنیم شرکت سهامی خاص تعداد شرکا 5 نفر که 3 نفر هیئت مدیره و 2 نفر بازرس است و غیره پس از مشخص شدن تعداد و نوع شرکت حال زمان آن رسیده که بر اساس  موضوع شرکت و هدفی که در آینده برای شرکت در نظر گرفته شده است موضوع فعالیت شرکت را طراحی نماییمم (این کار توسط ثبت ایلیا انجام خواهد شد.)

پس از آن مدارک مورد نیاز برای به ثبت رسیدن شرکت را تهیه می نمایید (مدارک هویتی تمامی اعضا، در صورتی که موضوع فعالیت نیاز به مجوز و یا مدرک تحصیلی  داشته باشد و غیره که در بخش زیر به اختصار در رابطه با  مدارک ثبت شرکت توضیحات کامل داده شده است.)

پس از تکمیل مدارک و تحویل آن ها به کارشناسان ثبت ایلیا نوبت به آن می رسد که اسامی انتخابی برای ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکت ها درج شود سپس پس از گذشت 4 روز کاری و تایید آن در اداره ثبت شرکت ها و درج تایید درسامانه ثبت شرکتها باید مابقی مدارک نیز تکمیل گردد و تمام اوراق شرکت که توسط ثبت ایلیا تنظیم شده است به امضای کلیه ی شرکا برسد (اوراق شامل مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده و مجامعی است که در آن سمت هیئت مدیره، میزان سهام هر نفر و سرمایه کلی مشخص شده تقسیم می گردد.) پس از تنظیم نهایی و ارسال کلیه ی مدارک در سامانه پس از 10 روز کاری تایید نهایی شرکت در سامانه ثبت شرکتها نوبت به آگهی تاسیس و درخواست چاپ آگهی است این آگهی مشخص میکند که شرکت در چه تاریخی و با چه تعدا شرکا و درج اسامی شرکا و میزان سرمایه ثبت شده است.

آخرین مرحله ثبت نام انجام اقدامات برای پلمپ دفاتر است زیرا هر شرکتی که به ثبت می رسد باید دفاتر پلمپ خود را دریافت نمایید تا از همان ابتدا اگر فعالیتی داشته را در آن درج نمایید در غیر ان صورت دفاتر پلمپ را باز نکند (لازم است بدانید شرکت های تازه تاسیس تا یک سال معاف از مالیات هستند اما باید دفاتر پلمپ خود را از همان ابتدا دریافت نمایند.)زمان های که در قسمت بالا گفته شده کاملا تقریبی است و زمان دقیق آن به اداره ثبت شرکتها مربوط می شود.

نحوه ثبت شرکت

ابتدا مدارک مورد نیاز ثبت شرکت را تکمیل می نمایید. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت به شرح ذیل می باشد:

  1. کارت ملی وشناسنامه تمام اعضای شرکت (حتی بازرسین در صورتی که شرکت سهامی خاص باشد.)
  2. انتخاب 5 نام 4 الی 5 سیلابه برای شرکت به ترتیب اولویت (به طور مثال: ماهان سازان سروش صنعت)
  3. تهیه مجوز و یا مدرک تحصیلی در صورتی که موضوع فعالیت نیاز به این موارد داشته باشد.
  4. تنظیم یک موضوع فعالیت بر اساس هدف از ثبت شرکت و اینده ای که برای شرکت در نظر گرفته شده است.
  5. آدرس و کدپستی معتبر (محل شرکتی که در حال تاسیس است)
  6. مشخص کردن سرمایه شرکت که به صورت حداقلی 100 هزار تومان است (در شرکتهای سهامی خاص 35 درصد از سرمایه در همان ابتدای تاسیس به بانک با نام شرکت در حال تاسیس واریز شود. این را باید بدانید هرچه سرمایه شرکت بیشتر باشد یعنی از 100 هزار تومان بالاتر برود باعث اعتبار شرکت خواهد شد.)

مراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت انواع شرکت

همانطور که در قسمت بالا توضیح داده شد یکی از اصلی ترین مراحل ثبت شرکت مشخص شدن نوع شرکت است: سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، سهامی عام، موسسه و غیره در این قسمت میخواهیم انواع مراحل ثبت شرکت را به شما توضیح خواهیم داد:

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

ابتدا باید بدانید تعداد شرکا 5 نفر و 3 نفر اعضای هیئت مدیره به همراه  2 نفر بازرس و همچنین میزان سهام در شرکت سهامی خاص 100 هزار تومان است که هرچه در شرکتهای سهامی خاص میزان سهام بیشتر باشد اعتبار شرکت نیز بالاتر خواهد رفت (نکته قابل توجه این است که در این نوع شرکتها 35 درصد سرمایه اولی به بانک واریز میگردد سهام شرکت به صورت تعهدی است و تمامی اعضای هیئت مدیره با توجه به کل سهام مسئولیت دارند و نه تنها سهم خودشان) (مابقی شرایط برای همه نوع شرکتها یکسان است.)

مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود 

تعداد شرکا حداقل دو نفر و حداکثر 12 نفر می باشد سرمایه اولیه 100 هزار تومان نیاز به واریزی در بانک ندارد. هرکسی فقط به میزان سهم خود مسئولیت دارد. (مابقی شرایط برای همه نوع شرکتها یکسان است.)

مراحل ثبت شرکت سهامی عام 

تعداد شرکا سهامی عام 5 نفر و میزان سرمایه به صورت حداقلی 500 هزار تومان . تعداد هیئت مدیره به صورت حداقلی 5 نفر (مابقی شرایط برای همه نوع شرکتها یکسان است.)

مراحل ثبت شرکت تضامنی 

تعداد شرکا 2 نفر به صورت حداقلی. سرمایه در شرکت تضامنی محدودیتی ندارد. تعداد اعضای هیئت مدیره یک نفر میتواند باشد و یا بیشتر مانعی ندارد در شرکت تضامنی مسئولیت شرکت نامحدود می باشد. (مابقی شرایط برای همه نوع شرکتها یکسان است.)

مراحل ثبت شرکت تعاونی 

مراحل ثبت شرکت تعاونی  حداقل تعداد شرکا 7 نفر، حداقل  مدیران 3 الی 7 نفر در صورتی که سهامی بودن به میزان مبلغ اسمی هر سهامدار غیر سهامی بودن با توجه به تراضی شرکا در اساسنامه می باشد. (مابقی شرایط برای همه نوع شرکتها یکسان است.)

در انتها خاطر نشان می شویم که چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبتی با هر سوال و مسئله ای می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا با شما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره های ثبت ایلیا به بهترین کارشناسان واحد ثبت ایلیا متصل شوید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد معصومی
محمد معصومی
1 سال قبل

سلام هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر می باشدصفر تا صد

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  محمد معصومی
1 سال قبل

سلام عرض کردم ،روزتون بخیر باشه . هزینه های مربوط به ثبت به عوامل متعددی بستگی داره، برای هماهنگی در مورد شرایط کار لطف کنید با شماره تماسهای موجود در سایت تماس بگیرید.

احمد محمدی
احمد محمدی
5 سال قبل

درود بر شما
بسیار سپاس گذار هستم از مطالب بسیار کاربردی و ارزش مند شما در خصوص مراحل و اقدامات ثبت شرکت.
منون میشم با بنده جهت مراحل ثبت شرکت با مسّولیت محدود تماس بگیرید.

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  احمد محمدی
5 سال قبل

با سلام. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود شما باید حداقل دو نفر باشید و سرمایه اولیه شما هم تعهدی می باشد یعنی هیچ واریزی نسبت به آن ندارید. متاسفانه شماره تماسی که اعلام فرمودید اشتباه است و نمی توانیم با شما تماس بگیریم. دوستان دقت فرمایید شماره تماس صحیح اعلام کنین تا موسسه بتواند در اسرع وقت برای مشاوره رایگان به شما تماس بگیرد. با تشکر

محمد معصومی
محمد معصومی
پاسخ به  ثبت شرکت ایلیا
1 سال قبل

سلام آن شماره صحیح بود ولی شماره دیگری را برایتان ارسال کردم

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  محمد معصومی
1 سال قبل

مشکلی نیست