درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت برند در کرج 🥇【ثبت برند و لوگو ✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 8 آذر 1400


از موارد مهمی که باید برای پیشرفت امور تجاری به آن بپردازید انجام امور ثبت برند  در کرج بوده که آن را با عنوان ثبت علائم تجاری نیز معرفی می کنند که امروزه به دلیل افزایش فن آوری و عرضه محصولات مشابه در بازار وجود آن بیشتر حس می شود. 

در متن تخصصی زیر به تشریح مدارک و نحوه ثبت برند در کرج در کم ترین زمان می پردازیم . در ادامه با ما همراه باشید .

نکات قبل از ثبت برند در کرج شامل :

برای انجام امور حقوقی و ثبتی به صورت کاملاً قانونی باید به موارد و نکات مهمی توجه کرد که خود باعث تسریع و رونق در درآمدزایی مجموعه ها و افراد خواهد شد .

چند نکته در انجام امور ثبت برند از اهمیت ویژه ای برخوردار است که هرچه در ابتدای مسیر به این نکات توجه کنیم در طول مسیر کمتر دچار سردرگمی و یا متضرر هزینه و زمان می شویم.

انجام امور مربوط به ثبت برند در کرج نیازبه زمان و هزینه دارد. برای این امر ما به تشریح موارد و نکات مهمی برای ثبت آسان و سریع برند در کرج پرداختیم تا راهنمای خوبی برای امور حقوقی و ثبتی شما عزیزان باشد. در ادامه همراه ما باشید. 

ثبت برند در کرج فوری

علامت تجاری به معنای یک نشان یا علامتی است که می تواند خدمات و محصولات را از دیگر کالاهای موجود در بازار تفکیک کرده و از این راه رقابت بین کالاها را افزایش دهند.

با تمایز محصولات از یکدیگر مصرف کنندگان به راحتی و به صورت تفکیک شده می توانند محصول موردنظر خود را انتخاب کرده و برای دریافت آن اقدام کنند . 

علامت تجاری نوعی خاص از معیارهای خاص برای ارائه یک محصول می باشد که باید به صورت تخصصی از سوی متقاضیان ثبت علامت تجاری قابلیت ارائه و ثبت را دارد .

یک علامت تجاری مناسب باید گویا تمامی خصوصیات یک محصول یا خدمات بوده و با نگاه کردن به آن بتوانید در کم ترین زمان به ماهیت آن محصول پی برد.

در ادامه به شرایط و مدارک مربوط به یک علامت تجاری مناسب خواهیم پرداخت بهتر است تا انتهای متن با ما همراه باشید . 

 

ثبت برند در کرج

 

مدارک لازم برای ثبت برند در کرج

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند از لحاظ مالکیت بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا برای ثبت برند و علامت تجاری وجود آن ها الزامی بوده و بر اساس حقیقی یا حقوقی بودن آن با یکدیگر متفاوت است.

در صورت حقیقی بودن نوع ثبت برند باید مدارک زیر ارائه شود .

 • رونوشت برابر اصل شده مدارک شناسایی و هویتی متقاضی ثبت
 • رونوشت برابر اصل شده جوازهای اخذ شده از سوی متقاضی
 • تصویر در ابعاد 6در6 از برند و لوگوی طراحی شده
 • در صورت تمایل طراح برند می توان نام وی را نیز به اداره ارائه کرد 
 • در صورت لاتین بودن برند و علامت ارائه شده از سوی متقاضی ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.

در صورت حقوقی بودن نوع ثبت برند باید مدارک زیر ارائه شود 

 • رونوشت برابر اصل شده مدارک شناسایی و هویتی متقاضی ثبت
 • رونوشت برابر اصل شده جوازهای اخذ شده از سوی متقاضی
 • تصویر در ابعاد 6در6 از برند و لوگوی طراحی شده
 • در صورت تمایل طراح برند می توان نام وی را نیز به اداره ارائه کرد 
 • مدارک مربوط به روزنامه رسمی و تغییرات در شرکت
 • مدارک و مجوز های تاسیس شرکت
 • در صورت لاتین بودن برند و علامت ارائه شده از سوی متقاضی ارائه کارت بازرگانی الزامی است

ثبت برند در کرج

اکثر تولید کنندگان و صاحبان مشاغل در تلاشند که برای ارائه دادن محصولات و خدمات خود نامی خاص و تجاری را به بازار ارائه دهند که این نام ها باید به صورت هدفمند و توسط متخصصین ثبت علامت تجاری و گرافیست های با تجربه به اداره مالکیت معنوی برای ثبت ارائه شود .

در صورت کلی هر شرکت یا شخصی که اقدامات مربوط به ثبت علامت تجاری را انجام می دهند در واقع محصولات خود را از دیگر رقبا متمایز می سازند ، به صورتی که خریداران با دیدن آن محصول می توانند به راحتی آن را از دیگر محصولات مشابه بازار تمییز دهند.

بدین ترتیب می توان گفت یک برند تنها یک علامت نیست ، بلکه معیاری برای شناخت محصولات بوده که می توان توسط آن خود را به دیگر اشخاص شناساند و معیاری برای شناسایی در بازار هدف می باشد.

موسسه ایلیا با ثبت بیش از 1000 برند موفق و حرفه ای در کارنامه حرفه ای خود بهترین و تنها مجتمع حقوقی با قیمتی باورنکردنی خواهد بود که در کم ترین زمان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. ما در تمام مسیرها همگام با شما تا رسیدن به اهئافتان خواهیم بود.

شرایط ثبت برند در کرج

از شروط مهم و الزامی برای ثبت برند می توان به خاص و جدید بودن برند ارائه شده اشاره کرد . در صورتی که متقاضی ثبت برند و علامت تجاری شخصیتی حقیقی باید ارائه مدارک شناسایی به همراه برند الزامی بوده و در صورت حقوقی بودن متقاضی ثبت باید علاوه بر مدارک بازگو شده مدارک شرکت را نیز ارائه کرد.

برندی قابلیت ثبت را دارد که با نگاه کردن به آن بتوان به راحتی آن را از دیگر علائم ثبت شده تشخیص داد و به نوعی خاص و جدید باشد .

البته نکته ای که در اینجا باید به آن توجه شود داشتن روابط عمومی بالا و قابلیت مذاکره با مشتریان می باشد که مسئله مهمی پس از ثبت برند و علامت تجاری است . این امر باعث بوجود آوردن مشتریان وفادار و پایدار می شود که آن ها به راحتی شما را به دیگر رقبا ترجیح می دهند.

هم چنین یک برند قابل ثبت باید دارای حروف قابل تشخیص و تمییز و هم چنین به صورت فارسی باشد و در صورت وجود حروف لاتین باید اقدام به اخذ کارت بازرگانی کرد. برای انجام این امر تنها با یک تماس با کارشناسان ایلیا می توانید به امورات مربوط به اخذ کارت بازرگانی و ثبت برند بپردازید .

راهنمای آسان ثبت برند در کرج

برای توضیح مراحل و نحوه ثبت برند و علامت تجاری در کرج و تمامی شهرهای ایران زیبا نیاز است که ابتدا به تعریفی اجمالی در مورد برند بپردازیم. هرگونه رنگ، حرف، کلمه و ... که نشان دهنده یک کالا و یا خدمات باشد برند نامیده می شود که البته می تواند از ترکیب تمامی موارد گفته شده باشد.

علامت تجاری درواقع معرف نوع کالا و خدمات و فعالیت یک شخص یا شرکت می باشد. یک علامت تجاری باید دارای ویژگی هایی نظیر: قابلیت القاح کیفیت و برتری کالا، دارای سادگی در تلفظ و قابلیت ترجمه آسان به چندین زبان دیگر باشد.

آنچه برند شما را نسبت به سایر برندها و علامت ها متمایز می کند ویژگی هایی است که سبب ماندگاری آن برند در سبد کالای خانواده می شود ازجمله این ویژگی های منحصر به فرد می توان به حمایت کامل مشتریان حتی با گذشت زمان های طولانی و آگاهی مصرف کننده نسبت به نشان تجاری و به زبان ساده وفاداری مشتریان نسبت به آن برند است.

 

ثبت برند فوری در کرج

 

فرآیند ثبت الکترونیکی و سامانه ای برند در کرج

ثبت نام برند از سایت مالکیت معنوی به آدرس www.ssaa.ir آغاز می شود که دارای 4گام میباشد برای شروع ثبت نام به این سایت مراجعه نموده و پس از موافقت با اصول و موازین و قوانین مالکیت وارد گام اول می شوید در این گام شما اطلاعات تکمیلی و مشخصاب مالک را وارد میکنید در واقع این قسمت مهمترین بخش ثبت نام برند شما میباشد .

در صفحه اول شما اطلاعات کامل برند چون مشخصات فردی و یا شرکت شامل اطلاعات شناسنامه ای و آدرس و کدپستی و آدرس ایمیل و شماره تماس را وارد می نمایید در صفحه دوم مشخصات دریافت کننده ابلاغیه را وارد می نمایید که سه گزینه پیش روی شماست یا خود مالک به عنوان دریافت کننده انتخاب می شود و یا اگر وکیل دارید میتوانید گزینه وکیل دادگستری را انتخاب کرده و اطلاعات وکیل خود را وارد نمایید 

اگر بخواهید اطلاعات موسسه حقوقی مثل موسسه حقوقی ایلیا را وارد نمایید. در مرحله بعدی می توانید کالاهای خود را انتخاب نمایید با توجه به طبقه انتخابی (45طبقه کالاهای اداره مالکیت) پس از انتخاب کالا در مرحله بعد اطلاعات و مشخصات کامل برند خودرا با ذکر جزئیات کامل وارد می کنید این جزئیات اعم از تلفظ لاتین و فارسی رنگهای استفاده شده در برند و معنی کلمه مورد نظر است .

در مرحله بعد با توجه به اینکه اظهارنامه حق تقدم دارید یا خیر پر می شود چنانچه در ثبت نام از اظهارنامه تقدم (برای نشان دادن سابقه مشابه با این ثبت در اداره) دارید بهتر است تاریخ و شماره اظهارنامه را وارد نمایید و سپس تایید کنید که در این صورت وارد مرحله یا گام دوم می شوید.

در این گام مدارک مورد نیاز خواسته شده از شما باید بارگزاری گردد که شامل تصویر لوگو و وکالتنامه و مدارک هویتی صاحب برند و تصویر جواز یا کارت بازرگانی می باشد.

پس از بارگزاری وارد گام سوم می شوید که این گام نمایش کلی از ثبت نام و ضمائم بارگزاری شده می باشد که چنانچه بخواهید تغییری در اظهارنامه و یا ضمائم بدهید می توانید ویرایش کنید.

در گام آخر از طریق درگاه بانک می توانید مبلغ اظهارنامه را واریز نمایید و در نهایت شماره اظهارنامه را دریافت نمایید رمز 5 رقمی اظهارنامه شما نیز به شماره همراه وارد شده در بخش اطلاعات اولیه صادر میشود .

در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی می توانید به صورت رایگان با مشاوران مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مدت زمان ثبت برند در کرج

مدت زمان ثبت یک برند به چند بخش تقسیم می شود بخش اول مدت انتظار از زمان ارسال اظهارنامه تا صدور آگهی نوبت اول برند است که نسبت به کارشناس مالکیت متفاوت می باشد در مرحله بعد پس از انتشار روزنامه رسمی نوبت اول ، به مدت یک ماه در حالت راکد می ماند تا در صورت اعتراض رسیدگی شود .

در آخر با پرداخت هزینه های دولتی که مشمول حق ثبت و درج در روزنامه می باشد ، گواهی 10ساله ثبت برند در کرج اخذ و صادر خواهد شد. مدت زمان برای طی تمامی مراحل تقریبا 3 الی 4 ماه زمان می برد که البته دارای نوسان با توجه به اداره جات دولتی می باشد.

مشاوره کامل و جامع درمورد زمان و هزینه های ثبتی برند را می توانید از مشاورین خبره موسسه حقوقی ایلیا با برند تجاری مجتمع ثبتی ایلیا جویا شوید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید