درخواست مشاوره رایگان

ثبت برند در کرج🥇【ثبت برند و لوگو ✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400


چند نکته در ثبت برند از اهمیت ویژه ای برخوردار است که هرچه در ابتدای مسیر به این نکات توجه کنیم درطول مسیر کمتر دچار سردرگمی و یا متضرر هزینه و زمان می شویم.همانطور که می دانیم ثبت یک برند در کرج نیازمند زمان و هزینه است . برای این امر ما به تشریح موارد و نکات مهمی برای ثبت اسان و سریع برند در کرج پرداختیم تا راهنمای خوبی برای امور حقوقی و ثبتی شما عزیزان باشد . در ادامه همراه ما باشید. 

علامت تجاری نشانی است که قادر است کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک شخص/بنگاه را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه‌ها با اشخاص متمایز نماید.

طبق ماده ۳۰ قانون علامت‌، علامت جمعی و نام تجاری عبارتند از:

  1. علامت یعنی هر نشان قابل رؤیتی كه بتواند كالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد.
  2. علامت جمعی یعنی هر نشان قابل رؤیتی كه باعنوان علامت جمعی در اظهارنامه ثبت معرفی شود و بتواند مبدأ و یا هرگونه خصوصیات دیگر مانند كیفیت كالا یاخدمات  اشخاص حقیقی و حقوقی را كه از این نشان تحت نظارت مالك علامت ثبت شده جمعی استفاده می‌كنند متمایز سازد.
  3. نام تجارتی یعنی اسم یا عنوانی كه معرف و مشخص‌ كننده شخص حقیقی یاحقوقی باشد.

 

ثبت برند در کرج

 

مدارک لازم برای ثبت برند در ثبتی کرج

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند از لحاظ مالکیت که حقیقی باشد یا حقوقی متفاوت است.چنانچه مالک برند فرد یا شخص حقیقی باشد کپی برابر اصل مدارک شناسایی(شناسنامه و کارت ملی)کپی برابر اصل جواز ،تصویر لوگو به ابعاد6*6 ،میباشد و چنانچه مالکیت حقوقی باشد علاوه بر مدارک نام برده شده که در مورد شخص صاحب امضا صدق میکند،مدارکی نظیر روزنامه رسمی تاسیس شرکت .چنانچه برند شما لاتین است و یا از حروف لاتین در آن استفاده شده باید کارت بازرگانی معتبر ارائه بدهید که این نیز در لیست مدارک مورد نظر قرار می گیرد. برای ثبت بهتر است ازاسامی کوتاه و معنادار که ترجیحا ترجمه آنها در لغت نامه های معتبر وجود دارد استفاده کرد.استفاده از اسم مکان های تاریخی و بنام کشورها و یا اسامی بزرگان علمی و فرهنگی نیز قابلیت ثبت نخواهد داشت وطبق بند د ماده 32 قانون مالکیت صنعتی اظهارنامه شما باطل خواهدشد. پس بهتر است در انتخاب اسامی دقت لازم را بکار برد.

مراحل و شرایط ثبت برند در کرج

برای توضیح مراحل ثبت برند و ثبت علامت تجاری در کرج نیاز است که ابتدا به تعریفی اجمالی در مورد برند بپردازیم. هرگونه رنگ،حرف،کلمه و ..که نشان دهنده یک کالا و یا خدمات باشد برند نامیده می شود که البته میتواند از ترکیب تمامی موارد گفته شده باشد.علامت تجاری درواقع معرف نوع کالا و خدمات و فعالیت یک شخص یا شرکت می باشد. یک علامت تجاری باید دارای ویژگی هایی نظیر:قابلیت القاح کیفیت و برتری کالا،دارای سادگی در تلفظ و قابلیت ترجمه آسان به چندین زبان دیگر باشد.

آنچه برند شما را نسبت به سایر برندها و علامت ها متمایز می کند ویژگی هایی است که سبب ماندگاری آن برند در سبد کالای خانواده می شود ازجمله این ویژگی های منحصر به فرد می توان به حمایت کامل مشتریان حتی با گذشت زمان های طولانی و آگاهی مصرف کننده نسبت به نشان تجاری و به زبان ساده وفاداری مشتریان نسبت به آن برند است.

انتخاب نام برند در کرج

گام اول :

چند نکته در ثبت برند بیش از هرچیزی اهمیت دارد: انتخاب نام واسامی مشهور قابلیت ثبت ندارند. تشابه بین برند انتخابی شما با اسامی دیگر بالای 50% قطعا رد خواهدشد. که البته این تشابه در طبقاتی چون مواد غذایی و آشامیدنی و یا مواد آرایشی و بهداشتی که خواهان بیشتری دارد بسیار زیاد است.استفاده از نام جغرافیایی نیز از موارد رد اظهارنامه برند شماست مثل برند سی و سه پل. پس بهتر است از اسامی دو یا چند سیلابی برای ثبت برند در چنین طبقاتی استفاده نمود .برای ثبت لوگو نیز بهتر است از تصاویر ملموس استفاده شود تا قابل درک برای مصرف کننده باشد. برندها به دو نوع حقیقی(شخص)و یا حقوقی(شرکت )انجام می پذیرد که در حالت اول مالک برند یا علامت تجاری یک شخص و در حالت حقوقی مالک برند شرکت یا گروه می باشد.از کلماتی که برخلاف عرف و قانون و یا شئونات اسلامی است استفاده نباید کرد.

گام دوم :

بعد از انتخاب اسم برند مورد نظر و با در نظر گرفتن تمامی جوانب اسم که در مباحث قبل عنوان شد،باید داده آمایی انجام شود که مطمئن شویم اسم مد نظر ما قبلا به ثبت نرسیده باشد که این کار از طریق استعلام از سامانه مالکیت انجام میشود. پس از ارسال اظهارنامه مدتی که به دوران انتظار برند است باید سپری شود که این زمان 45روز کاری گفته میشود.در صورتی که نام مورد نظر تایید شود آگهی تقاضا یا سی روزه صادر می شود.این آگهی در روزنامه رسمی قوه قضائیه چاپ شده که پس از انتشار آن به مدت 30روز در حالت راکد و یا انتظار باقی میماند که در این زمان هر شخص و یا شرکتی اعتراضی به برند مربوطه داشته باشد می تواند اقدام نماید که اگر در این مدت اعتراضی نباشد،شماره ثبت برند اخذ میشود و روزنامه 10ساله علامت تجاری ثبت نام می شود.

گام سوم :

بعد از انتخاب نام برند با موازین گفته شده، باید برند را ثبت نمود. برای ثبت برند در ایران باید استعلام برند کرد تا تکراری بودن یا تشابه آن مشخص شود. سپس اظهارنامه شما در سامانه اداره مالکیت صنعتی ثبت می شود. بعد از ۴۵ تا نهایت ۹۰ روز پس از ثبت اظهارنامه، کارشناسان اداره مالکیت صنعتی نظر نهایی خود را برای ثبت برند در کرج به آگاهی شما می رسانند. بعد از تایید نام، آگهی تقاضا برای ثبت برند در کرج صادرخواهد گردید. البته تا ۳۰ روز بعد از چاپ آگهی تقاضا می توان اعتراض کرد. اگر اعتراض نباشد آگهی دوم در روزنامه رسمی چاپ می شود و در آخر گواهی ثبت برند ۱۰ ساله صادر می شود که تحویل مالک برند می گردد.

 

ثبت برند فوری در کرج

 

فرآیند ثبت الکترونیکی و سامانه ای برند در کرج

ثبت نام برند از سایت مالکیت معنوی به آدرسwww.ssaa.ir آغاز می شود که دارای 4گام میباشد برای شروع ثبت نام به این سایت مراجعه نموده و پس از موافقت با اصول و موازین و قوانین مالکیت وارد گام اول می شوید در این گام شما اطلاعات تکمیلی و مشخصاب مالک را وارد میکنید در واقع این قسمت مهمترین بخش ثبت نام برند شما میباشد در صفحه اول شما اطلاعات کامل برند چون مشخصات فردی و یا شرکت شامل اطلاعات شناسنامه ای و آدرس و کدپستی و آدرس ایمیل و شماره تماس را وارد مینمایید در صفحه دوم مشخصات دریافت کننده ابلاغیه را وارد می نمایید که سه گزینه پیش روی شماست یا خود مالک به عنوان دریافت کننده انتخاب می شود ویا اگر وکیل دارید میتوانید گزینه وکیل دادگستری را انتخاب کرده و اطلاعات وکیل خود را وارد نمایید 

یا اگر بخواهید اطلاعات موسسه حقوقی مثل موسسه حقوقی ایلیا را وارد نمایید.در مرحله بعدی می توانید کالاهای خود را انتخاب نمایید با توجه به طبقه انتخابی(45طبقه کالاهای اداره مالکیت)پس از انتخاب کالا در مرحله بعد اطلاعات و مشخصات کامل برند خودرا با ذکر جزئیات کامل وارد می کنید این جزئیات اعم از تلفظ لاتین و فارسی رنگهای استفاده شده در برند و معنی کلمه مورد نظر است در مرحله بعد با توجه به اینکه اظهارنامه حق تقدم دارید یا خیر پر میشود چنانچه در ثبت نام از اظهارنامه تقدم (برای نشان دادن سابقه مشابه با این ثبت در اداره)دارید بهتر است تاریخ و شماره اظهارنامه را وارد نمایید و سپس تایید کنید که در این صورت وارد مرحله یا گام دوم می شوید.

در این گام مدارک مورد نیاز خواسته شده از شما باید بارگزاری گردد که شامل تصویر لوگو و وکالتنامه و مدارک هویتی صاحب برند و تصویر جواز یا کارت بازرگانی می باشد.پس از بارگزاری وارد گام سوم میشوید که این گام نمایش کلی از ثبت نام و ضمائم بارگزاری شده می باشد که چنانچه بخواهید تغییری در اظهارنامه و یا ضمائم بدهید میتوانید ویرایش کنید.در گام آخر از طریق درگاه بانک می توانید مبلغ اظهارنامه را واریز نمایید.و در نهایت شماره اظهارنامه را دریافت نمایید رمز 5رقمی اظهانامه شما نیز به شماره همراه وارد شده در بخش اطلاعات اولیه صادر میشود ..در صورت نیاز به مشاورههای تخصصی می توانید به صورت رایگان با مشاوران مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مدت زمان ثبت برند در کرج

مدت زمان ثبت یک برند به چند بخش تقسیم می شود بخش اول مدت انتظار از زمان ارسال اظهارنامه تا صدور آگهی نوبت اول برند است که نسبت به کارشناس مالکیت متفاوت می باشد در مرحله بعد پس از انتشار روزنامه رسمی نوبت اول ،به مدت یکماه در حالت راکد می ماند تا در صورت اعتراض رسیدگی شود و در آخر با پرداخت هزینه های دولتی شامل حق الثبت و روزنامه 10ساله در نهایت تصدیق کار گرفته می شود.مدت زمان برای طی تمامی مراحل تقریبا 3 الی 4 ماه زمان می برد که البته دارای نوسان با توجه به اداره جات دولتی می باشد.مشاوره کامل و جامع درمورد زمان و هزینه های ثبتی برند را می توانید از مشاورین خبره موسسه حقوقی ایلیا با برند تجاری مجتمع ثبتی ایلیا جویا شوید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت برند در کرج🥇【ثبت برند و لوگو ✔️】

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید

مشتریان گرامی به علت مشکل در زیرساخت خطوط تلفن ثابت تا اطلاع ثانوی لطفا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید 09128633239 09122611596 09128633238 09128622721 09128633237

بستن