لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ضمانت اجرای کیفری بدون موافقت مالک طرح صنعتی


مجازات کپی طرح صنعتی به همان شکل که از قبل ذکر شد و در پرونده های کیفری مطرح می باشد و حکم مجازاتی که قانونگذار برای کپی طرح صنعتی در نظر گرفته است از سوی دادگاه کیفری دو باید صادر گردد که در حال حاضر از طریق شعبه های دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدوسی این امر محقق می شود.

برای درج شکواییه خود مبنی بر رسیدگی به سواستفاده اشخاص از طرح صنعتی خود با شماره های مجتمع حقوقی ایلیا تماس حاصل فرمایید تا مشاوران و کارشناسان مجرب این مجتمع با بهره مندی از تجارب و تخصص خود در امور رسیدگی به پرونده های شما ، یاریتان کنند . در ادامه همراه ما باشید تا موارد مهمی را به شما ارائه دهیم .

مجازات کپی طرح صنعتی

مجازات وارده بر کپی طرح صنعتی و زمان اجرای مجازات به عوامل مختلفی که مدنظر وکیل طرح صنعتی باشد بستگی دارد . در صورت کپی برداری از طرح صنعتی ثبت شده فرد دارنده طرح می تواند با مراجعه به موسسات حقوقی اعتراض خود را مبنی به مجازات فرد کپی کننده طرح اعلام دارد . با اعتراض و انجام مجازات اشخاص ، دارنده طرح از سو استفاده افراد جلوگیری خواهد کرد .. برای این کار دو راه برای رسیدگی به شکایات و جلوگیری از سواستفاده افراد وجود دارد . برای این کار باید دادخواستی را مبنی بر شکایت از طرح صنعتی به اداره ثبت علائم تجاری فرستاده شود.

 

انواع ضمانت اجرای کیفری

هرشخصی که با علم و عمد، بدون موافقت مالک طرح صنعتی، از آن بهره برداری کند یعنی هرکس عالماً در ساخت، فروش کالا و وارد کردن اقلام تولیدات مربوط به یک طرح صنعتی از طرح به ثبت رسیده متعلق به دیگری، بدون رضایت وی استفاده کند، در واقع مرتکب تقلب شده و از شهرت و اعتبار طرح ثبت شده دیگری سوء استفاده کرده وبه نوعی مرتکب رقابت نامشروع شده است که عنوان قانونی جرم مزبور نقض حقوق دیگران است.( ماده 60 قانون ثبت طرح های صنعتی)

به موجب ماده 61 قانون ثبت طرحهای صنعتی ،اقدام به نقض حقوق دیگری غیرقانونی محسوب و عمل آن شخص، جرم تلقی شده است و مجرم علاوه برجبران خسارت به صاحب طرح یا قائم مقام قانونی وی، به پرداخت جزای نقدی از 10 میلیون (000/000/10ریال) تا پنجاه میلیون(000/000/50ریال) یا حبس تعزیری از نود و یک روز تا شش ماه و یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

طبق ماده 60 قانون یاد شده، نقض حقوق به معنای انجام هر گونه فعالیتی است در ایران که توسط اشخاصی غیراز مالک حقوق تحت حمایت این قانون وبدون موافقت وی، انجام می گیرد.

رسیدگی به تخلف و جرائم ارتکابی در صلاحیت دادسراها و دادگاه های کیفری است.

در مواد 60 و 61 قانون یاد شده مشخص نگردیده که جرم واقع شده جنبه عمومی دارد یا خصوصی وآیا گذشت شاکی و ذینفع موجب صدور قرار منع پیگرد می گردد یا این که گذشت شاکی خصوصی در تعقیب و عدم تعقیب متهم تاثیری ندارد. شایدبتوان گفت نقض حقوق مالک طرح صنعتی ثبت شده یا قائم مقام وی کاملاً جنبه خصوصی دارد و با شکایت شاکی تعقیب متهم شروع وبا گذشت کردن شاکی رسیدگی و تعقیب موقوف خواهد شد . ولی ممکن است گفته شود نقض حقوق صاحب طرح و تجاوز به آن ، علاوه بر ورود خسارت به مالک طرح یا قائم مقام قانونی وی، به جامعه نیزضرر وارد خواهد کرد و به عموم مصرف کنندگان کالای تقلبی زیان می رساند و در نتیجه لطمه به جامعه وارد می شود. لذا جنبه عمومی جرم واقع شده، قوی تر است و گذشت شاکی خصوصی وصاحب طرح یا قائم مقام قانونی وی تاثیری در اقدام مجرمامه ندارد وباعث صدور قرار موقوفی تعقیب نخواهد شد. شاید ضرورت داشته باشد در این زمینه قانون صریحاً تعیین تکلیف کند هرچند جنبه خصوصی داشتن وقابل گذشت بودن جرائم به علت استثنایی بودن، نیاز به نص صریح قانونی دارد.

طبق ماده 181 آئین نامه، در ضمن اقامه دعاوی حقوقی وشکایت کیفری، ضرر و زیان وارده به عنوان خسارت، قابل مطالبه خواهد بود. البته بعد از صدور کیفرخواست وارسال پرونده به دادگاه باید دادخواست مطالبه خسارت به دادگاه کیفری تقدیم گردد.

ضمانت اجرای کیفری بدون موافقت مالک طرح صنعتی

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ثبت ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

 

مشاوره آنی
مجتمع ایلیا ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی در راستا ارائه خدمات با حداقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

موافقت نامه لوکارنو درباره طبقه بندی بین المللی طرح صنعتی

موافقت نامه 8 اکتبر 1968 لوکارنو درباره طبقه بندی بین المللی طرح ها و مدل های ثبت طرح صنعتی - این موافقتنامه برای طرح های صنعتی یک طبقه بندی ارائه داده است که مراجع صلاحیت دار کشورهای عضو این موافقت نامه ، مکلفند در اسناد رسمی مربوط به سپرده گذاری بین المللی یا ثبت طرح های صنعتی ودر انتشار رسمی آن

ثبت طرح صنعتی🥇【نمونه طرح صنعتی ✔️】

نمونه طرح صنعتی ، ثبت طرح صنعتی در تهران ، ثبت طرح صنعتی ، طرح صنعتی ، ثبت ایلیا ، اداره ثبت طرح صنعتی ، ثبت طرح صنعتی و مالکیت فکری

ثبت بین المللی طرح صنعتی

مسیر و مراحل بین المللی ثبت طرح صنعتی - متقاضی ثبت طرح صنعتی در سطح بین المللی می تواند از مسیرهای مختلفی برای ثبت طرح خود اقدام کند.اولین مسیر این است که به کشورهای مورد نظر مراجعه و در صورت دارا بودن شرایط مقرره در آن کشورها طرح صنعتی خود را به ثبت برساند. البتهدر این مسیر متقاضی می تواند .

منابع منطقه ای در زمینه حمایت از طرح ها و مدل های صنعتی

منابع منطقه ای در زمینه منابع منطقه ای می توان به ضوابط اتحادیه اروپا در زمینه حمایت از طرح ها و مدل های صنعتی اشاره کرد.اتحادیه اروپا در تاریخ 13 اکتبر 1998 دستورالعملی را به منظور حمایت حقوقی و قضایی از طرح ها و مدل های صنعتی ،صادر کرده است که اعضاء ودولت های اتحادیه باید این متن یا دستورالعمل را

مراحل ثبت طرح صنعتی

مراحل ثبت طرح صنعتی به تحویل اظهارنامه به مرجع ثبت نیاز دارد بنابراین متقاضیان ثبت طرح صنعتی ابتدا می بایست فرم مخصوص را کامل کرده و ارسال نمایند.ثبت ایلیا

تعریف طرح صنعتی

منظور از طرح صنعتی چیست ؟ برای دانستن این موضوع تنها کافی است با مشاوران مجرب ایلیا تماس گرفته و از مزایای مشاوره رایگان آن ها بهره مند شوید .

مدارک و زمان لازم برای ثبت طرح صنعتی

برای اینکه ثبت طرح صنعتی انجام دهیم باید از مدارک لازم برای ثبت طرح صنعتی اطلاع داشته باشیم. همچنین بسیاری از افراد میخواهند از زمان لازم برای ثبت طرح صنعتی اطلاع کسب نمایند که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

استعلام ثبت طرح صنعتی🥇【طرح صنعتی ✔️】

استعلام ثبت طرح صنعتی ، طرح صنعتی ، جستجوی طرح صنعتی ، سامانه ثبت طرح صنعتی ، جستجوی طرح صنعتی ، سامانه ثبت طرح صنعتی

طرح صنعتی✔️نحوه ثبت طرح صنعتی

توضیحات کامل و جامع درباره طرح صنعتی و نحوه ثبت آن.

پرسش و پاسخ ثبت طرح صنعتی و اختراع

توضیحات کامل درباره پرسش و پاسخ ثبت طرح صنعتی و اختراع

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید