لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ضمانت اجرای کیفری بدون موافقت مالک طرح صنعتی


ضمانت اجرای کیفری

ضمانت اجرای کیفری بدون موافقت مالک طرح صنعتی

هرشخصی که با علم و عمد، بدون موافقت مالک طرح صنعتی، از آن بهره برداری کند یعنی هرکس عالماً در ساخت، فروش کالا و وارد کردن اقلام تولیدات مربوط به یک طرح صنعتی از طرح به ثبت رسیده متعلق به دیگری، بدون رضایت وی استفاده کند، در واقع مرتکب تقلب شده و از شهرت و اعتبار طرح ثبت شده دیگری سوء استفاده کرده وبه نوعی مرتکب رقابت نامشروع شده است که عنوان قانونی جرم مزبور نقض حقوق دیگران است.( ماده 60 قانون ثبت طرح های صنعتی)

به موجب ماده 61 قانون ثبت طرحهای صنعتی ،اقدام به نقض حقوق دیگری غیرقانونی محسوب و عمل آن شخص، جرم تلقی شده است و مجرم علاوه برجبران خسارت به صاحب طرح یا قائم مقام قانونی وی، به پرداخت جزای نقدی از 10 میلیون (000/000/10ریال) تا پنجاه میلیون(000/000/50ریال) یا حبس تعزیری از نود و یک روز تا شش ماه و یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

طبق ماده 60 قانون یاد شده، نقض حقوق به معنای انجام هر گونه فعالیتی است در ایران که توسط اشخاصی غیراز مالک حقوق تحت حمایت این قانون وبدون موافقت وی، انجام می گیرد.

رسیدگی به تخلف و جرائم ارتکابی در صلاحیت دادسراها و دادگاه های کیفری است.

در مواد 60 و 61 قانون یاد شده مشخص نگردیده که جرم واقع شده جنبه عمومی دارد یا خصوصی وآیا گذشت شاکی و ذینفع موجب صدور قرار منع پیگرد می گردد یا این که گذشت شاکی خصوصی در تعقیب و عدم تعقیب متهم تاثیری ندارد. شایدبتوان گفت نقض حقوق مالک طرح صنعتی ثبت شده یا قائم مقام وی کاملاً جنبه خصوصی دارد و با شکایت شاکی تعقیب متهم شروع وبا گذشت کردن شاکی رسیدگی و تعقیب موقوف خواهد شد . ولی ممکن است گفته شود نقض حقوق صاحب طرح و تجاوز به آن ، علاوه بر ورود خسارت به مالک طرح یا قائم مقام قانونی وی، به جامعه نیزضرر وارد خواهد کرد و به عموم مصرف کنندگان کالای تقلبی زیان می رساند و در نتیجه لطمه به جامعه وارد می شود. لذا جنبه عمومی جرم واقع شده، قوی تر است و گذشت شاکی خصوصی وصاحب طرح یا قائم مقام قانونی وی تاثیری در اقدام مجرمامه ندارد وباعث صدور قرار موقوفی تعقیب نخواهد شد. شاید ضرورت داشته باشد در این زمینه قانون صریحاً تعیین تکلیف کند هرچند جنبه خصوصی داشتن وقابل گذشت بودن جرائم به علت استثنایی بودن، نیاز به نص صریح قانونی دارد.

طبق ماده 181 آئین نامه، در ضمن اقامه دعاوی حقوقی وشکایت کیفری، ضرر و زیان وارده به عنوان خسارت، قابل مطالبه خواهد بود. البته بعد از صدور کیفرخواست وارسال پرونده به دادگاه باید دادخواست مطالبه خسارت به دادگاه کیفری تقدیم گردد.

ضمانت اجرای کیفری بدون موافقت مالک طرح صنعتی

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ثبت ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت انواع شرکت های تجاری و تخصصی، تنظیم و ثبت صورتجلسات تغییرات شرکتها ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت طرح صنعتی و هزینه و قیمت ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی و ثبت اختراع )همچنین امور اخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور و انجام کلیه امور مالیاتی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها درسراسر ایران .

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

موافقت نامه تریپس 1994در زمینه طرح صنعتی

موافقت نامه تریپس 1994در زمینه طرح صنعتی - در زمینه مالکیت فکری و صنعتی از قرن نوزدهم میلادی به بعد کنوانسیون ها و معاهدات متعددی بین دول با هم فکری حقوق دانان و متخصصان کشورهای بزرگ جهان به امضاء رسیده است که در حال حاضر اکثر این معاهدات تحت نظارت سازمان جهانی مالکیت فکری یعنی وایپو « WIPO»

سوالات متداول ثبت طرح صنعتی

سوالات متداول ثبت طرح صنعتی در حوزه های مختلفی مطرح شده.در صورت تمایل به اطلاعات تکمیلی در خصوص طرح صنعتی با ثبت ایلیا در ارتباط باشید.

تعریف طرح صنعتی

تعریف طرح های صنعتی و طرح صنعتی چیست؟ - طرح صنعتی به معنای ویژگی های مربوط به شکل، ساختار، نقش و تزیینات به کار رفته در یک کالا به واسطه یک فرآیند صنعتی است . به نحوی که در کالای نهایی و خاتمه یافته ( کالایی که مراحل ساختنش به اتمام رسیده است ) ایجاد چشم نوازی و جذابیت نماید.

ثبت طرح صنعتی لرستان

ثبت طرح صنعتی لرستان-جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در لرستان تماس حاصل نمایید.

ضمانت اجرای کیفری بدون موافقت مالک طرح صنعتی

ضمانت اجرای کیفری بدون موافقت مالک طرح صنعتی - هرشخصی که با علم و عمد، بدون موافقت مالک طرح صنعتی، از آن بهره برداری کند یعنی هرکس عالماً در ساخت، فروش کالا و وارد کردن اقلام تولیدات مربوط به یک طرح صنعتی از طرح به ثبت رسیده متعلق به دیگری، بدون رضایت وی استفاده کند

ثبت طرح صنعتی فوری و سریع

ثبت طرح صنعتی فوری و سریع - مراحل ثبت طرح صنعتی در مجتمع ثبت ایلیا با حداقل زمان ممکن طبق مفاد اعلامی از سوی اداره ثبت طرح صنعتی انجام می گردد.ثبت ایلیا.

مراحل ثبت طرح صنعتی

مراحل ثبت طرح صنعتی به تحویل اظهارنامه به مرجع ثبت نیاز دارد بنابراین متقاضیان ثبت طرح صنعتی ابتدا می بایست فرم مخصوص را کامل کرده و ارسال نمایند.ثبت ایلیا

پرسش و پاسخ ثبت طرح صنعتی و اختراع

پرسش و پاسخ ثبت طرح صنعتی و اختراع

استعلام ثبت طرح صنعتی

استعلام ثبت طرح صنعتی - قبل از ارائه اظهارنامه ثبت طرح صنعتی و اختراع در اداره مالکیت صنعتی ، می توان با بررسی از کالاهای و ارائه اظهارنامه های ثبتی طرح و

هزینه ثبت طرح صنعتی

هزینه ثبت طرح صنعتیهزینه ثبت طرح صنعتی

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید