درخواست مشاوره رایگان

شرایط ثبت برند لاتین 🥇【ثبت برند لاتین ✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 4 آذر 1399


برند چیست ؟ برای ثبت برند لاتین چه مراحلی را باید طی کرد ؟ آیا برای ثبت برند می توان بدون ثبت شرکت اقدام کرد ؟ ثبت برند لاتین چه شرایطی دارد ؟  برند یا علامت تجاری در همه فرهنگ ها و ملیت ها دارای عنوان متفاوت می باشد . در هر کشوری قوانین ثبت برند با دیگر کشور ها دارای تفاوت می باشد در ادامه به قوانین و شرایط ثبت برند لاتین و بین المللی به صورت تخصصی خواهیم پرداخت . در ادامه همراه ما باشید . 

تاریخچه برندینگ

زمان مشخصی برای برآورد پیدایش یک برند وجود ندارد اما شاید بتوان ریشه آن را از زمان های دور با حکاکی افراد بر روی آثار به جامانده از خود پیدا کرد بدین صورت این افراد از خود طرحی را بر جای گذاشته اند که شاید بتوان آن ها را به عنوان لوگو و علامت تجاری به حساب آورد  که تجار نیز در مبادلات خود اقدام به ثبت طرح و علامت تجاری خود در زمان مبادلات میکرده اند . در این بین افرادی نیز اعتقاد دارند که افراد با داغ کردن بدن حیوانات طرح خود را درج می کرده اند ، بنیان گذار علامت تجاری بودند .

ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی

برند یا علامت تجاری در دنیای تجارت امروزه برای یک کسب و کار مطرح می شود . برند ها به عنوان علامت هایی که باعث تمایز یک محصول و خدمات از سایر محصولات را شامل می شود . یک برند و علامت تجاری طراحی شده معرف کالا و خدمات یک شرکت قانونی می باشد که باید با ثبت شدن خود را بین دیگر رقبا مطرح سازند و بدین صورت باعث وفاداری مشتریان به استفاده از محصولات شوند .

بر اساس قوانین تجارت در کشور که در اداره مالکیت معنوی ثبت می شود . اگر در موضوع شرکت ها و نیز در انتخاب نام برای برند از حروف لاتین استفاده شود برند مورد نظر باید دارای کارت بازرگانی که از اداره ثبت اتخاذ شده باشد برای انجام این کار باید صاحب برندی که برای انجام امور اقتصادی و تجاری و بنا به شرایط شرکت با سایر شرکت ها و نهاد های بین المللی در تبادل و تجارت باشد یا اقداماتی مانند صادرات و واردات محصولی را انجام دهد با مراجعه به ادارات مربوطه کارت بازرگانی خود را دریافت خواهند کرد . با استناد به این موضوع تمامی متقاضیانی که تصمیم به ثبت برند لاتین خود داشته باشند باید حتما به همراه اظهارنامه ثبت برند خود به اداره ثبت علائم تجاری و کارت اقتصادی شرکت را نیز ارسال کنند .

اشخاص حقیقی و حقوقی که امور بین المللی تجارت را انجام میدهند و کارت بازرگانی نداشته باشند تا زمانیکه این کارت را قانونا دریافت نکنند اجازه ثبت برند و یا علامت تجاری لاتین را نخواهند داشت.

فقط در صورتی دریافت گواهینامه ثبت برند نیاز به کارت بازرگانی خواهد داشت که در اسم برند از حروف لاتین (خارجی) استفاده شده باشد،  در غیر این صورت اگر اسم برند فارسی باشد نیازی به ارائه ی کارت بازرگانی نخواهد داشت.

ثبت برند لاتین

با در نظر گرفتن موارد گفته شده زمانی که کارت بازرگانی برای تجارت بین الملل اشخاص ارائه شود می توانید از علائمی که به همراه حروف لاتین باشند استفاده کنید این مورد در صورتی انجام پذیر است که تفاوتی در استفاده از حروف فارسی که با حروف لاتین نوشته شده نخواد بود . انتخاب علامت تجاری که شامل ریشه لاتین باشند باید شرایط ثبت برند لاتینکه ارائه کارت بازرگانی می باشد را رعایت کرده باشد.

پس از ارائه مدارک برای ثبت برند و علامت تجاری ، انجام مراحل ثبت برند به مانند ثبت برند غیر لاتین انجام خواهد پذیرفت . برای ثبت برند های فارسی الزامی به بررسی سایر برند ها و اطلاع از ثبت آن در کشورهای دیگر نمی باشد در این زمان درخواست متقاضیان ثبت برند مبنی بر بررسی و استعلام برند مورد نظر هم سو با قوانین بین المللی انجام خواهد شد ، شرایط برند ارائه شده از سوی متقاضیان باید با استانداردهای ثبتی هم سو باشد و استانداردهای تایید شده در توافقنامه مادرید را رعایت کرده باشد . ثبت برند لاتین در پرداخت مالیات و عوارض شرکت دخالتی نخواهد داشت و به هیچ عنوان داشتن برند لاتین دلیلی بر عدم پرداخت و یا دلیلی بر اضافه پرداخت کردن مالیات نخواهد بود .

ثبت علامت تجاری لاتین

برند لاتین به برند و علائم تجاری اتلاق می شود که از حروف لاتینی به غیر از فارسی در طراحی و نام گذاری آن ها استفاده شده باشد . از اهداف اصلی ثبت برند لاتین می توان به تبادل و صادرات و واردات محصولات در عرصه بین المللی اشاره کرد . در زمان ثبت و ارائه برند لاتین متقاضیان باید برای اخذ کارت بازرگانی مربوطه اقدام کنند . هر عبارت و طرحی که در برند به صورت لاتین درج شود را برند و علامت لاتین خواهند نامید .

در صورتی که در برند و علامت تجاری طراحی شده حتی یک حرف لاتین نیز وجود داشته باشد یا اسامی فارسی به صورت لاتین درج شود نیز آن را لاتین می گویند . 

برای ثبت علامت تجاری لاتین خود با کارشناسان ثبتی مجتمع ایلیا در ارتباط باشید . در ادامه به مدارک و مراحل ثبت برند لاتین خواهیم پرداخت . با ما تا انتها مقاله همراه باشید . 

مدارک لازم برای ثبت برند لاتین

برای ثبت برند باید مدارکی را به جهت انجام مراحل و پروسه ثبت برند تهیه و به اداره ثبت علامت تجاری ارائه دهید . مدارک ارائه شده برای ثبت برند لاتین با ارائه مدارک افراد حقیقی و حقوقی امکان پذیر است . در ادامه به مدارک ثبت برند لاتین اشاره خواهیم کرد . 

مدارک لازم برای ثبت برند لاتین برای اشخاص حقیقی

 • رونوشت کارت ملی و مدارک شناسایی متقاضی ثبت
 • رونوشت از کارت بازرگانی 
 • کپی جوازهای لازم و اتخاذ شده از مراجع ذی صلاح

مدارک لازم برای ثبت برند لاتین برای اشخاص حقوقی

 • رونوشت کارت ملی و مدارک شناسایی اشخاص حقوقی
 • یک نسخه از رونوشت روزنامه ی تاسیس  شرکت و آخرین تغییرات شرکت
 • رونوشت ازمجوزهای فعالیت
 • کارت بازرگانی

مراحل ثبت برند لاتین

 1. تکمیل و ارائه فرم تایید شده اظهارنامه ثبت برند به اداره ثبت علائم تجاری که این اظهارنامه باید مشمول مشخصات متقاضیان ثبت برند لاتین و نوع و طبقه برند مربوطه به جهت ثبت باشد .
 2. استعلام برند مطرح شده و اطلاع از عدم ثبت توسط اشخاص دیگر 
 3. ارائه مدارک مربوط به متقاضیان ثبت برند و نیز طراح برند مورد نظر 
 4. ارائه کارت بازرگانی برند لاتین

پس از ارائه مدارک مربوطه با تایید مراجع مربوطه در روزنامه رسمی آگهی خواهد شد . این مورد به این دلیل انجام خواهد شد که در صورت اعترا و یا شباهت برند ثبت شده با دیگر علائم تجاری ثبت شده اشخاص با ارائه مدارک در اداره ثبت علائم تجاری آن را اعلام کنند . 

برای کسب اطلاع از تمامی مراحل ثبت برند لاتین در کم ترین زمان تنها کافی است با شماره های 02632137 - 02126655119 تماس گرفته و از مزایای ثبت برند لاتین با کم ترین هزینه بهره مند شوید . هم چنین باید به این مسئله توجه شود که مشاوره کارشناسان ثبتی برای متقاضیان رایگان خواهد بود . پس برای تحقق اهداف بلند مدت خود و دستیابی به سود و کسب و کار بین المللی خود با مجتمع حقوقی ایلیا تماس بحاصل فرمایید. 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
شرایط ثبت برند لاتین 🥇【ثبت برند لاتین ✔️】

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید