لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

پیدایش و سقوط حقوق ناشی از تابلو در شرکت ها


نحوه پیدایش و سقوط حقوق ناشی از تابلو در شرکت ها

پیدایش و سقوط حقوق ناشی از تابلو در شرکت ها

به کاربردن تابلو به طور علنی و استعمال آن سبب ایجاد حق می شود و همانند نام تجارتی تاجر یا نام شرکت تجاری با استعمال، حق ناشی از آن محقق خواهد شد. در نهایت برای مشخص کردن محل و مکان موسسه تجارتی یا شرکت تجاری به کار گرفته می شود.

نحوه پیدایش تابلو

در خصوص زمان پیدایش حقوق ناشی از تابلو، مسائل مختلفی قابل طرح است، از جمله آن چه زمانی حق ناشی از نصب تابلو به وجود می آید؟ چون ممکن است قبل از افتتاح و شروع به کار یک موسسه بازرگانی یا شرکت تجارتی،اقدام به نصب تابلو گردد و یا بعد از افتتاح و شروع به فعالیت یا همزمان با آن، این اقدام صورت گیرد.

رویه قضایی فرانسه در زمینه زمان به وجود آمدن دقیق حق مزبور مواجه با تردید، شده است. بعضی از محاکم پذیرفته اند که با نصب تابلو در محل شرکت حتی قبل از افتتاح و شروع به فعالیت اساسی، حق مربوط به آن تحقق خواهد یافت. وبعضی دیگر از محاکم برای تابلو هنگامی اعتبار قائلند که جلب مشتری امکان پذیر باشد و در واقع شرکت افتتاح و فعالیت خود را شروع کرده باشد ولی در هر حال، حق ناشی از تابلو هم زمان باثبت موسسه تجارتی با شرکت های تجاری یا با علام ساده به وجود نخواهد آمد.

از نظر حقوقی وقتی حقوق مربوط به تابلو موجودیت پیدا می کند که صاحب تابلو اقدام به استعمال آن کند با قصد و اراده براین که تابلو در معرض دید عموم قرار گیرد. طبق این نظر تفاوتی بین نصب تابلو شرکت قبل از افتتاح و شروع فعالیت و بعد از آن ندارد.

سقوط حقوق ناشی از تابلو

حقوق ناشی از تابلو در اثر استعمال، ساقط و از حالت انحصار خارج خواهد شد و در نتیجه هر شخص دیگری می تواند از آن با استعمال استفاده کند ولی طبق آراء فرانسه اگر ثالثی از مشابه تابلو شرکتی استفاده کند وشرکت نسبت به اقدام مزبور اعتراض نکند و در واقع در این زمینه مسامحه یا سهل انگاری نماید، این مسامحه به عنوان اعراض از حق ناشی از تابلو، تلقی خواهد شد و از حالت انحصاری خارج نمی گردد.

در حقوق ایران راجع به ثبت تابلو، قانونی وجود ندارد و در حال حاضر در قانون مصوب 1386 فقط راجع به ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری مقررات و ضوابطی پیش بینی شده که در مباحث بعدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در قوانین ثبت علائم و اختراعات قدیم مصوب 1304 و1310 و آیین نامه اجرایی قانون ثبت علائم تجارتی و اختراعات مصوب 1337 نیز ضابطه ای راجع به ثبت تابلو پیش بینی نشده است. بنابراین تابلو در حقوق ایران قابل ثبت نیست ولی تحت نظر شهرداری و دایره نظارت براماکن عمومی، شهرسازی و زیبا سازی شهرها، تابلو مربوط به اماکن عمومی، مغازه ها و موسسات و شرکت ها، تهیه و نصب می گردد ولی این نظارت فقط منحصر می شود به این که طراحی و نام تابلوها خلاف اخلاق و شرع نباشد و بابت این نظارت شهرداری سالیانه مبلغی دریافت می کند.

در فرانسه با توجه به این که تابلو یکی از عناصر کارمایه تجارتی محسوب می شود، باید طبق ضوابط مواد 8و 15 مصوبه 30 مه1984 مانند ثبت شرکت ها و موسسات بازرگانی به ثبت برسد، و این ثبت شرط برای اعتراض در برابر تجاوز اشخاص ثالث خواهد بود.

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ثبت ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت، تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع )همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور و انجام کلیه امور مالیاتی وخدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها درسراسر ایران .

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

حقوق مالکیت نشانه های جغرافیایی در شرکتها

حقوق مالکیت نشانه های جغرافیایی در شرکتها -نشانه جغرافیایی نام یا سمبلی است که برای معرفی برخی کالاها که به محل یا مبدأ جغرافیایی خاصی (مانند شهر، منطقه یا کشور) تعلق دارند به کار می رود. استفاده از این نشانه به عنوان گواهی نامه ای عمل می کند که نشان می دهد کالا دارای برخی کیفیت یا معروفیت به لحاظ

روش های تقویم آورده های غیر نقدی شرکا در شرکت

روش های تقویم ( ارزیابی ) آورده های غیر نقدی شرکا در شرکت یا جهت ثبت شرکت - آورده های غیرنقدی نیازمند تقویم و تعیین ارزش مالی آن با پول رایج کشور می باشند. نکته مهم در مورد تقویم، روش های تقویم است که قانونگذار به صراحت به یکی از این روشها یعنی مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری در لایحه قانونی اصلاح

ثبت شرکت تولید دستگیره درب چوبی

جهت راهنمایی و مشاوره رایگان برای ثبت شرکت تولید دستگیره درب چوبی خود فرصت را غنیمت شمرده و همین حالا با کارشناسان ارشد مجتمع ثبت شرکت ایلیا درتماس باشید.

شکل گیری شرکتهای دولتی در ایران

روند شکل گیری شرکتهای دولتی در ایران از گذشته تا کنون را در این مقاله مطالعه می نمایید

ثبت شرکت تولید رب گوجه

قبل از ثبت نمودن شرکت تولید رب گوجه خود از کارشناسان ما بخواهید تا با مشاوره کاملا رایگانی که ما به شما ارائه میدهند شما را در این زمینه یاری دهند . ایلیا

ثبت شرکت تولید پنجره های دوجداره

جهت مشاوره کاملا رایگان و راهنمایی های لازم در خصوص ثبت شرکت تولید پنجره های دوجداره خود همین حالا با کارگروه مجتمع ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل فرمایید .

ابعاد نقش ثبت شرکتها در تأمین منافع عمومی

ابعاد نقش ثبت شرکتها در تأمین منافع عمومی -تشریفات و شکل گرایی مربوط به ثبت شرکتها از آن جهت که موجب تشویق افراد به سرمایه گذاری در شرکت ها می شود و نیز برای اشخاص ثالث در معامله با شرکت ایجاد امنیت می کند و به این ترتیب روابط معاملاتی را تسهیل می نماید.

ثبت شرکت تولید دوغ

کارگروه ثبت شرکت مجتمع ایلیا با داشتن کارشناسانی قوی و وکلایی به نام اماده هر نوع خدمت رسانی به شما سروران گرامی جهت ثبت شرکت تولید دوغ شما میباشد. ایلیا

حقوق مالکیت طرحهای صنعتی به عنوان آورده در شرکتها

حقوق مالکیت طرحهای صنعتی به عنوان آورده در شرکتها - طرح صنعتی یک هنر کاربردی است که به وسیله آن جنبه های زیبایی شناختی و کاربردی محصول برای بازار پسندی و تولید، بهبود پیدا می کند. بنابراین نقش طراح صنعتی یافتن و اجرای راه حل های مبتنی بر طراحی در قبال مسائل مهندسی، بازاریابی، و فروش است.

حقوق مالکیت فکری به عنوان آورده در شرکتها

حقوق مالکیت فکری به عنوان آورده در شرکتها -حقوق مالکیت فکری یا معنوی عبارت است از حقوق مربوط به آفرینش ها و خلاقیت های فکری در زمینه های علمی، صنعتی، فنی و ادبی و هنری. در کنوانسیون ها و موافقت نامه های مربوطه و حتی در موافقت نامه جنبه های مرتبط با تجارت حقوق مالکیت معنوی (تریپس).

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید