لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

پیدایش و سقوط حقوق ناشی از تابلو در شرکت ها


نحوه پیدایش و سقوط حقوق ناشی از تابلو در شرکت ها

پیدایش و سقوط حقوق ناشی از تابلو در شرکت ها

به کاربردن تابلو به طور علنی و استعمال آن سبب ایجاد حق می شود و همانند نام تجارتی تاجر یا نام شرکت تجاری با استعمال، حق ناشی از آن محقق خواهد شد. در نهایت برای مشخص کردن محل و مکان موسسه تجارتی یا شرکت تجاری به کار گرفته می شود.

نحوه پیدایش تابلو

در خصوص زمان پیدایش حقوق ناشی از تابلو، مسائل مختلفی قابل طرح است، از جمله آن چه زمانی حق ناشی از نصب تابلو به وجود می آید؟ چون ممکن است قبل از افتتاح و شروع به کار یک موسسه بازرگانی یا شرکت تجارتی،اقدام به نصب تابلو گردد و یا بعد از افتتاح و شروع به فعالیت یا همزمان با آن، این اقدام صورت گیرد.

رویه قضایی فرانسه در زمینه زمان به وجود آمدن دقیق حق مزبور مواجه با تردید، شده است. بعضی از محاکم پذیرفته اند که با نصب تابلو در محل شرکت حتی قبل از افتتاح و شروع به فعالیت اساسی، حق مربوط به آن تحقق خواهد یافت. وبعضی دیگر از محاکم برای تابلو هنگامی اعتبار قائلند که جلب مشتری امکان پذیر باشد و در واقع شرکت افتتاح و فعالیت خود را شروع کرده باشد ولی در هر حال، حق ناشی از تابلو هم زمان باثبت موسسه تجارتی با شرکت های تجاری یا با علام ساده به وجود نخواهد آمد.

از نظر حقوقی وقتی حقوق مربوط به تابلو موجودیت پیدا می کند که صاحب تابلو اقدام به استعمال آن کند با قصد و اراده براین که تابلو در معرض دید عموم قرار گیرد. طبق این نظر تفاوتی بین نصب تابلو شرکت قبل از افتتاح و شروع فعالیت و بعد از آن ندارد.

سقوط حقوق ناشی از تابلو

حقوق ناشی از تابلو در اثر استعمال، ساقط و از حالت انحصار خارج خواهد شد و در نتیجه هر شخص دیگری می تواند از آن با استعمال استفاده کند ولی طبق آراء فرانسه اگر ثالثی از مشابه تابلو شرکتی استفاده کند وشرکت نسبت به اقدام مزبور اعتراض نکند و در واقع در این زمینه مسامحه یا سهل انگاری نماید، این مسامحه به عنوان اعراض از حق ناشی از تابلو، تلقی خواهد شد و از حالت انحصاری خارج نمی گردد.

در حقوق ایران راجع به ثبت تابلو، قانونی وجود ندارد و در حال حاضر در قانون مصوب 1386 فقط راجع به ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری مقررات و ضوابطی پیش بینی شده که در مباحث بعدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در قوانین ثبت علائم و اختراعات قدیم مصوب 1304 و1310 و آیین نامه اجرایی قانون ثبت علائم تجارتی و اختراعات مصوب 1337 نیز ضابطه ای راجع به ثبت تابلو پیش بینی نشده است. بنابراین تابلو در حقوق ایران قابل ثبت نیست ولی تحت نظر شهرداری و دایره نظارت براماکن عمومی، شهرسازی و زیبا سازی شهرها، تابلو مربوط به اماکن عمومی، مغازه ها و موسسات و شرکت ها، تهیه و نصب می گردد ولی این نظارت فقط منحصر می شود به این که طراحی و نام تابلوها خلاف اخلاق و شرع نباشد و بابت این نظارت شهرداری سالیانه مبلغی دریافت می کند.

در فرانسه با توجه به این که تابلو یکی از عناصر کارمایه تجارتی محسوب می شود، باید طبق ضوابط مواد 8و 15 مصوبه 30 مه1984 مانند ثبت شرکت ها و موسسات بازرگانی به ثبت برسد، و این ثبت شرط برای اعتراض در برابر تجاوز اشخاص ثالث خواهد بود.

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ثبت ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت، تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع )همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور و انجام کلیه امور مالیاتی وخدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها درسراسر ایران .

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت تولید ظروف پلاستیکی درب دار

جهت کسب امور بیشتر در خصوص مشاوره رایگان و در نهایت ثبت شرکت تولید ظروف پلاستیکی درب دارفرصت را از دست ندهید و هم اکنون باکارشناسان ما ارتباط برقرار کنید .

توضیحاتی حقوقی در خصوص نام و اسم شرکت ها

توضیحاتی حقوقی در خصوص نام و اسم شرکت ها - کلیه شرکتهای تجاری به دلیل برخورداری از شخصیت حقوقی از صلاحیت دارا شدن حقوق و تکالیف و اعمال آنها برخوردار می شوند. به منظور اعمال حقوق خود که از جمله آنها انجام معاملات مرتبط با موضوع شرکت است باید دارای نام مخصوص به خود باشند تا در جامعه از اشخاص دیگر و

ثبت حدود اختیارات هیات مدیره و مدیر عامل

ثبت حدود اختیارات هیات مدیره و مدیر عامل - هیات مدیره بالاترین رکن اجرایی شرکت محسوب می گردد و رابطه مدیران با شرکت نوعی رابطه نمایندگی و یا وکالت می باشد.

ثبت شرکت تولید پنجره های دوجداره

جهت مشاوره کاملا رایگان و راهنمایی های لازم در خصوص ثبت شرکت تولید پنجره های دوجداره خود همین حالا با کارگروه مجتمع ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل فرمایید .

تجزیه شرکت تجاری در لایحه جدید قانون تجارت

تجزیه شرکت تجاری در لایحه جدید قانون تجارت - در لایحه جدید تجارت، با اختصاص مواد متعددی از لایحه به موضوع تجزیه و ادغام مواد ۵۹۰ تا ۶۱۶) سعی شده است خلأ قانونی حاضر رفع و همگام با حقوق تجارت کشورهای دیگر، در مورد انواع تجزیه، آثار و احکام آن پیش بینی های لازم صورت گیرد .

روش های تقویم آورده های غیر نقدی شرکا در شرکت

روش های تقویم ( ارزیابی ) آورده های غیر نقدی شرکا در شرکت یا جهت ثبت شرکت - آورده های غیرنقدی نیازمند تقویم و تعیین ارزش مالی آن با پول رایج کشور می باشند. نکته مهم در مورد تقویم، روش های تقویم است که قانونگذار به صراحت به یکی از این روشها یعنی مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری در لایحه قانونی اصلاح

جایگاه شرکتهای دولتی در ساختار اداری

در حقوق اداری ایران تأمین «منفعت عمومی» در کنار «خدمات عمومی» به عنوان مهم ترین مبانی وجودی دستگاه اداری محسوب می شود.همین امر به خوبی گویای این مطلب است که فلسفه وجودی دولت و دستگاه دولتی در حقوق اداری ایران، ارائه خدمات عمومی است. از جمله مستند این ادعا اصل سوم قانون اساسی است.

شکل گیری شرکتهای دولتی در ایران

روند شکل گیری شرکتهای دولتی در ایران از گذشته تا کنون را در این مقاله مطالعه می نمایید

اهلیت شرکت های تجاری در ایران

اهلیت شرکت های تجاری در ایران - یکی از نتایج شخصیت حقوقی در شرکتهای تجاری، برخورداری از اهلیت میباشد که به موجب آن می توانند فعالیت های موردنظر خود را انجام دهند. در مورد اهلیت شرکتهای تجاری نکاتی به شرح زیر قابل توجه است.

ثبت شرکت تولیدی

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت های تولیدی با کارشناسان متخصص و مجرب مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان آنها بهره مند شوید .

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید