لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

سرمایه در ثبت شرکت سهامی خاص


ثبت شرکت ایلیا در این مقاله تلاش بر آن دارد تا درباره ی سرمایه در ثبت شرکت سهامی خاص مطالبی را ارائه نماید مقاله را بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سرمايه در ثبت شرکت سهامي خاص

همانطور که مي دانيد راه اندازي هر کسب و کاري نياز به سرمايه دارد . در زمان ثبت شرکت نيز کسب و کاري که قرار است با ثبت شرکت آغاز شود لازم است که سرمايه اوليه اش در زمان ثبت به اداره ثبت شرکتها اعلام شود و در اوراق اساسي شرکت قيد گردد.

در مورد سرمايه در ثبت شرکت سهامي خاص سرمايه اوليه که مي توان استفاده کرد حداقل يک ميليون ريال يا يک صد هزار تومان مي باشد که در هنگام ثبت 35%از اين مبلغ يا مبالغ بالاتر بايد نزد بانک واريز شود و مابقي در تعهد صاحبان سهام خواهد ماند. سرمايه اوليه شرکت سهامي خاص اعتبار اين شرکت محسوب ميشود و در امر اخذ وام ، رتبه و بردن در مناقصه و مزايده موثر است .

سرمايه يا سهام شرکت سهامي خاص

در شرکتهاي سهامي خاص و عام و تعاوني ها ، سرمايه شرکت به صورت سهام تقسيم بندي مي شود که مشخص کردن اين تعداد سهام محدوديتي ندارد و مي توان سرمايه اوليه شرکت رابه هر تعداد سهم تقسيم بندي کرد.

در اين نوع سرمايه، سهام شرکت به صورت اوراق مجزا و جداگانه در اختيار سهامداران قرار مي گيرد و طبق ماده 33 اساسنامه شرکتهاي سهامي خاص هريک از اعضاء هيئت مديره حداقل بايد داراي يک سهم از سهام شرکت باشد، ذکر اين نکته ضروري است که در شرکتهاي سهامي خاص تنها مديرعامل مي تواند خارج از سهامداران باشد و کليه اعضاء هيئت مديره مي بايست حتما سهامدار باشند.

اوراق سهام در اينگونه شرکتها با نام عادي و يا بي نام عادي مي باشند، اوراق با نام سهامي هستند که در اوراق چاپ شده نام سهامدار قيد گرديده اما در سهام بي نام اين چنين نيست،هم چنين در مورد شرکتهاي سهامي خاص و عام بايد گفت که مبلغ سرمايه در شرکتهاي سهامي خاص توسط سهامداران مشخص تامين مي گردد اما در شرکتهاي سهامي عام قسمتي از سرمايه توسط اوراق سهامي که به فروش مي رسد تامين مي گردد.

همچنين نوعي از سهام با عنوان سهام ممتاز نيز براي ثبت شرکتهاي اين چنيني قابل ارائه مي باشد ، در خصوص اينگونه سهام بايد گفت که سهامداراني که سهام ممتاز دارند فقط در سودشرکت دخيل مي باشند و در صورت زيان دادن شرکت ،اين سهامدارن ملزم به پرداخت زيان نمي باشند.

تفاوت اصلي در سرمايه شرکتهاي محدود با سهامي خاص در ميزان تعهدات آنهاست به طوري که همانطور که در قسمت سرمايه نقدي اشاره شد در شرکتهاي مسئوليت محدود سقف تعهدات به سرمايه بستگي دارد اما در شرکتهاي سهامي خاص ميزان تعهدات ، نامحدود است به عبارت ديگر مي توان نام ديگر شرکتهاي سهامي خاص را بامسئوليت نامحدود ناميد.

سرمايه غير نقدي شرکت سهامي خاص

هر شرکت علاوه بر سرمايه نقدي مي تواند سرمايه غيرنقدي نيز داشته باشد، ميزان اين سرمايه بايد توسط کارشناس رسمي دادگستري برآورد شده ومعادل آن به صورت سهام (درشرکتهاي سهامي) ويا سهم الشرکه (در شرکتهاي مسئوليت محدود و موسسات) تقسيم بندي گردد، به عبارت ساده تر يک شرکت مي تواند مالک اموال منقول و غيرمنقول باشد.

از اینکه تا انتهای مقاله ما را همراهی نمودید صمیمانه سپاسگزاریم.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد

مجتمع ثبت و برند ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما متقاضیان محترم می باشد

ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی

مجتمع ثبت و برند ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما متقاضیان محترم می باشد

نکات مهم در ثبت شرکت سهامی

شرکت های سهامی تابع قوانین خاصی هستند که ثبت شرکت ایلیا در این مقاله این قوانین را به اطلاع شما می رساند . به علاوه ثبت شرکت سهامی هخاص و سهامی عام توسط ثبت شرکت ایلیا انجام می شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در کردستان

مجتمع ثبت و برندایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص در کردستان آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما متقاضیان محترم می باشد

ثبت شرکت سهامی خاص در سیستان و بلوچستان

مجتمع ثبت و برند ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص در سیستان آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما متقاضیان محترم می باشد.

نمونه آگهی تاسیس شرکت سهامی خاص

نمونه آگهی تاسیس شرکت سهامی خاص در سایت روزنامه رسمی قابل رویت است و جهت صدور آن کلیه مدارک ثبتی شرکت سهامی خاص لازم می باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج

مجتمع ثبت و برند ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما متقاضیان محترم می باشد

تعریف سهام بی نام در شرکت

تعریف سهام بی نام در شرکت - سهام بی نام ورقه و سند تجاری عام است که نام دارنده و مشخصات آن در دفتر سهام ثبت نشده است که در این صورت دارنده آن مالک آن محسوب می شود. این نوع سهام دارای مزایا و معایبی است از جمله مزایا این است که خرید و فروش سهام بی نام با قبض و اقباض صورت می گیرد.

تعریف سهام بانام در شرکت

تعریف سهام بانام در شرکت - سهم قسمتی از سرمایه شرکت سهامی است که میزان مشارکت تعهدات و منافع صاحب آن در شرکت را مشخص می کند اگر این سهم به نام دارنده آن با ذکر مشخصات معلوم باشد سهام با نام است. نقل و انتقال این گونه سهام در دفتر ثبت سهام درج می گردد و کسی مالک سهام شناخته می شود که نام و مشخصات

تعریف سهام ممتاز در شرکت ها

تعریف سهام ممتاز در شرکت ها - سهام ممتاز هنگامی منتشر می شود که شرکت نیاز به ورود اشخاص سرشناس به شرکت را داشته یا احتیاج به افزایش سرمایه را داشته باشد. این سهام نسبت به سهام بانام و بی نام امتیازاتی دارد که به دارنده آن تعلق می گیرد مانند داشتن حق دو رأی با سود بیشتر از سایرین و نظایرآن.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید