درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت برند【نحوه سریع ثبت برند ✔️】- ارزان ترین ثبت برند✔️

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 8 آذر 1400


ما در مقاله تخصصی زیربه شرح موضوع ثبت برند پرداخته ایم و در همین خصوص مطالبی را ارائه خواهیم کرد تا راهنمای فوری و تخصصی شما در رابطه با مدارک، شرایط به همراه هزینه های ثبتی و مراحل ثبت برند باشد و با ارائه آن راهنمای متقاضیانی که می خواهند فرآیند ثبت علائم و برند تجاری خود را به ثبت برسانند می شویم . 

کارشناسان ما در مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا آماده ارائه خدمات سریع حقوقی و ثبتی در کم ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه ها می باشد. 

در ادامه این متن همراه ما باشید تا نکات مهمی را در حوزه ثبت برند، علائم و لوگو تجاری بازگو کنیم.

ثبت برند فوری و ارزان

در صورت قصد ثبت برند و علامت تجاری چه اقداماتی انجام دادید؟ ولی از نحوه ثبت برند بی اطلاع هستید؟ بخاطر پیچیده بودن امور ثبتی از ثبت برند در حیطه کاری خود دست کشیده اید؟

باید بدانید که ثبت برند دارای اصول و مقررات خاص خود است که بدون آگاهی از این اصول و مقررات نمی توان روند ثبت برند را طی نمود. برای ارائه بهترین خدمات، مقاله پیش رو به بررسی قواعد و مقررات ثبت برند پرداخته است تا به سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ داده شود.

از جمله مزیت ثبت برند در موسسه حقوقی ایلیا پایین بودن هزینه های تمام شده و سرعت کار توسط تیم حقوقی و ثبتی این مجموعه می باشد، از این رو شما تنها با یکبار تماس و یا با مراجعه حضوری خیال خود را از بابت سرعت انجام روند ثبت برند و هزینه معقولانه در این مسیر آسوده می کنید.

لازم به ذکر است یک برند و علامت تجاری خوب باید با تمامی ویژگی ها و شروطی که در قوانین اداره مالکیت صنعتی ثبت درج شده همسو باشد و بتواند تمام اهداف دارنده آن را محقق سازد .

در ادامه به مثال هایی از برند و مالکیت محصولات در قدیم می پردازیم. سپس تمامی گام های سریع و کم هزینه برای ثبت برند را توضیح خواهیم داد تا راهنمای مناسب شما در روند ثبت برند و علامت تجاری باشد.

تاریخچه و اهمیت ثبت برند 

اولین برندها از زمان وایکینگ ها شکل گرفته اند. در گذشته برای تفکیک دادن حیوانات و مشخص شدن صاحبان آنها به کمک وسیله آهنی بر روی بدن آن ها نماد هایی را درج می کردند تا قابل شناسایی باشند.

پس از آن ، این روند در بین تاجران و تولید کنندگان محصولات مختلف در سراسر جهان انجام شد. از این رو سوء استفاده ها و برخی سود جویی ها از اعتبار برند ها و نماد های تجاری موجب بروز قوانین مالکیت معنوی در این زمینه شد. بعد از مدتی هم در حوزه بین الملل سازمان جهانی مالکیت معنوی برای حمایت از برند های بین المللی ایجاد شد.

هم اکنون که شما این مقاله را مطالعه می کنید، میلیون ها برند در عرصه بازار های جهانی در حال مبادله کالا و خدمات خود هستند. بدون اینکه کسی از برند یا نماد تجاری آنها بتواند سواستفاده کند. پس هرچه سریع تر اقدامات ثبت برند خود را شروع کنید به اهداف بلند مدت خود در حرفه تان نزدیک تر می شوید.

 

ثبت برند

 

مدارک ثبت برند

دو نوع تقاضا برای ثبت برند وجود دارد:

 • تقاضای ثبت برند حقیقی
 • تقاضای ثبت برند حقوقی

برای ثبت هر کدام از دو تقاضای فوق باید مدارکی مبنی بر ثبت برند ارائه شود.

برند باید به طور رسمی به ثبت برسد و برندی قابلیت به ثبت رسیدن را دارد، که نوین بوده و قبلاً توسط شخص و یا شرکتی به ثبت نرسیده باشد. نام برند باید نسبت به سایر محصولات و خدمات مشابه خودش متفاوت باشد و به راحتی از بین آن ها قابل شناسایی باشد.

مدارک برای برند اشخاص حقیقی

 1. ارائه فتوکپی شناسنامه.
 2. ارائه فتوکپی کارت ملی.
 3. چنانچه برند شما دارای حروف به صورت غیرفارسی است مستلزم ارائه ارائه کارت بازرگانی می باشید.
 4. ارائه رونوشت از مجوز فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیت دولتی صادر شده است.

مدارک برای برند اشخاص حقوقی

 1. ارائه رونوشت شناسنامه.
 2. ارائه رونوشت کارت ملی.
 3. ارائه رونوشت روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت.
 4. ارائه رونوشت مجوز فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیت دولتی صادر شده است.
 5. ارائه کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف غیر از فارسی استفاده شده است

آموزش گام به گام ثبت برند

نام مناسب برند باید از سوی متقاضی ثبت علائم تجاری به اداره مالکیت معنوی فرستاده شود. برای آسان شدن امور می توانید انتخاب بهترین نام و متناسب با فعالیت خود را به کارشناسان مجرب ثبت علائم تجاری ایلیا بسپارید.

 • استعلام برند 

در استعلام باید به طبقه بندی برند ها توجه شود تا به صورت تخصصی استعلام انجام گیرد. این کار بدین منظور صورت می گیرد. که اگر شخصی از قبل اقدام به ثبت برندی مشابه یا عین برند شما انجام داده باشد، شما مجاز به ثبت برندی که انتخاب کردید نخواهید بود. بنابراین استعلام برند سبب صرفه جویی در هزینه و زمان ثبت آن خواهد بود.

 بنابراین با استعلام برند از خاص بودن و تک بودن آن اطمینان حاصل خواهید کرد. برای اطلاع از طبقه برند می توانید به مقاله آن مراجعه کنید .

 • ارائه و تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت برند 

یکی از مراحل مهم در ثبت برند تکمیل مدارک مربوطه در این زمینه است که پیش از این به آن ها اشاره داشتیم، بر اساس اینکه متقاضی ثبت برند شخص حقیقی یا شخص حقوقی است باید مدارک مورد نظر را تکمیل نمایند.

 • ثبت اظهارنامه علامت تجاری

بعد از آنکه پاسخ استعلام برند را اخذ نمودید می توانید از طریق سامانه اینترنتی اداره مالکیت صنعتی اظهارنامه ثبت برند را ارسال نمایید. سپس کارشناس اداره مالکیت صنعتی بررسی ها و ارزیابی های لازم را انجام می دهند و نتیجه ارزیابی و بررسی را پس از تایید رئیس اداره مالکیت صنعتی به متقاضی ثبت برند ابلاغ می نمایند.

در صورتی که اسم مورد تقاضای شما مورد تایید و تصدیق واقع شود، آگهی 30 روزه آن صادر می گردد. در صورتی که نسبت به برند شما هیچ گونه اعتراضی وجود نداشته باشد برند شما به ثبت می رسد و تصدیق نامه 10 ساله برند برای شما صادر می شود.

ثبت برند مشابه

این روزا به دلیل بالا بودن هزینه ثبت برند و نیز هزینه های جانبی برندسازی مثل حق الزحمه یک طراح گرافیست خوب برای طراحی برند و لوگوی موردنظر، بعضی از سودجویان با وعده های دروغین اقدام به ارائه یک برند و علامت تجاری از قبل ثبت شده می کنند که این امر نوعی تقلب بوده که با ارائه برند به اداره مالکیت صنعتی و بازرسی های لازم که توسط کارشناسان قبل از ثبت انجام می گیرد رد می شود و بدین ترتیب متقاضی ثبت برند علاوه بر صرف هزینه اضافی ، در زمان خود نیز تلفاتی خواهد داشت .

همیشه این مورد را در نظر بگیرید که هیچ برند مشابه قابل ثبت نیست و حتی ایجاد تغییرات اندک در طراحی لوگو دیگری نیز نمی تواند ثبت برند مشابه را تحقق بخشد.

بدین جهت می توانید استعلام برند خود را قبل از ارائه به اداره ثبت از طریق کارشناسان مجرب موسسه ایلیا پیگیری کرده و دیگر تا انتهای مسیر از بابت انجام به موقع و بی نقص برند خود اطمینان حاصل کنید .

برند

 

ثبت برند و اقدامات پس از آن

تمامی امور ثبتی و حقوقی از جمله حراست از برند و علامت تجاری و یا استفاده دیگر افراد از برند شما را کارشناسان مجرب ایلیا بر عهده دارند و شما را در راه دفاع از حقوقتان یاری خواهند کرد پس بی دغدغه امور ثبت برند و حقوقی خود را به کارشناسان مجرب ایلیا با بیش از 18 سال سابقه بسپارید و از تخفیفات بی نظیر ثبتی بهره ببرید.

اختصاص بخش ثبت برند این موسسه به مشاوره رایگان حقوقی به متقاضیان ثبت برند از جمله مزایای ثبت برند و علامت تجاری خاص در ایلیا می باشد.

ما تمامی مراحل ثبت برند را در کم ترین زمان در اداره مالکیت صنعتی به سرانجام خواهیم رساند تا اهدافتان را محقق سازیم .

مراحل ثبت سریع برند

برای ثبت سریع برند لازم است مشاوره تخصصی صفر تا صد برند را دریافت کنید، که مجموعه ایلیا مشاوره رایگان و تخصصی ثبت برند را برای شما فراهم کرده است و پس از کسب اطلاعات لازم و کافی در این زمینه در صورت تمایل می توانید کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید و یا می توانید به پایگاه اینترنتی اداره مالکیت معنوی به نشانی  https://iripo.ssaa.ir  مراجعه نمایید و فرم مربوط به تقاضانامه را کامل کنید.

در این فرم اطلاعات مالک برند که ممکن است شخص حقیقی یا حقوقی باشد و مدارک لازم برای ثبت برند و اطلاعات و توصیف برند باید وارد شود.

همچنین ویژگی های یک محصول را می توان در بین 45 طبقه برند ، که در هر طبقه محصولات متعدد ذکر شده است جستجو کرد.

مدارک لازم باید در سایت اداره مالکیت معنوی درج شود. برای درج اطلاعات باید دقت بالایی داشته باشید هر نوع مغایرت اطلاعات موجب رد درخواست شما خواهد بود.

پس از تکمیل تمامی مراحل و اقدامات لازم برای ثبت برند کد 5 رقمی برای متقاضی ثبت ارسال می شود، که برای وارد شدن در مراحل بعدی به آن نیاز دارید.

در مرحله بعد پس از تایید کارشناسان مالکیت معنوی باید روزنامه نوبت اول منتشر شود. این روزنامه اطلاعیه تقاضای ثبت برند می باشد.

طی 30 روز از تاریخ انتشار آگهی روزنامه اگر اعتراضی در این خصوص مطرح نشود، می توانید هزینه حق الثبت را پرداخت و برند را در روزنامه دوم آگهی نمایید.

در نهایت نیز با ارائه اصل مدارک می توانید تصدیق نامه برند را از اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران و پس از مراجعه حضوری به این استان دریافت کنید.

راهنمای کامل ثبت برند

برند یا نشان تجاری به منظور تفکیک یک محصول از میان محصولات یا خدمات موجود در بازار برای مصرف کننده می باشد. از این رو یک برند خوب سبب ایجاد رابطه مستمر و مفید با مشتریان محصول خواهد شد.

در ثانی برند خوب باعث ایجاد انگیزه در مشتریان است تا مشتری برای استفاده و تهیه محصولات و خدمات مورد نیاز به سراغ یک برند خوب برود و در نتیجه برند خوب، خود را در بین رقبای دیگر مطرح می سازد.

بنابراین یک برند خوب با به ثبت رسیدن دارای حق مالکیت خواهد بود و بدین ترتیب از نظر اقتصادی نیز به دارنده آن مزایایی تعلق خواهد گرفت .

آموزش تصویری ثبت برند

یکی از روش های مقرون به صرفه و کم هزینه برای ثبت برند و علامت تجاری را ما به شما ارائه می دهیم . برای راهنمایی اختصاصی و رایگان ثبت برند می توانید با کارشناسان مجرب ایلیا تماس گرفته تا به صورت آنلاین و تماس تصویری در فضای مجازی امور مربوط به ثبت برند را فرا بگیرید و از مشاوره های مشاورین مجرب این مجتمع حقوقی بهره مند شوید و با راهنمایی های موثری که از آن ها دریافت می کنید به صورت رایگان و قابل اطمینان امور ثبت علامت تجاری و برند را انجام دهید.

نمونه برندهای ثبت شده

همانطور که میدانید یکی از شروط مهم و اساسی در زمان ثبت برند ، تک و خاص بودن آن برند ارائه شده می باشد. برند های قابل ثبت را می توانید از کارشناسان مجتمع حقوقی ایلیا بخواهید تا آن ها با بهره مندی از تجارب خود در برندینگ راهنمای شما باشند.

از نمونه برندهای ثبت شده در مجموعه ایلیا می توان به برند 202، آلبورا، سه نان، زرماکارون ، بیمکث اشاره کرد. با مراجعه به سایت مجتمع ایلیا می توانید در بخش مشاوره آنلاین از برندهای ثبت شده اطلاع پیدا کرده و نکات مهم مربوط به ثبت برند را کاملاً رایگان از کارشناسان این مجموعه بپرسید.

 

برندهای ثبت شده توسط ایلیا

 

آیا تمام شرکت ها به ثبت برند نیاز دارند؟

زمانی که بحث ثبت برند مطرح می شود ، اکثر فعالان اقتصادی به فکر آینده و نامگذاری شرکت و حرفه خود می اندیشند. اما باید این را بدانید که در کشور عزیزمان ایران ، پروسه ثبت برند و علامت تجاری امری اختیاری بوده که بنابه خواسته ونیاز دارنده شرکت و صاحبان سهام اخذ می گردد.

اما از سویی باید این را در نظر داشت که با ثبت برند و علامت تجاری خاص خود می توانید در بازار های هدف و نیز در بین مشتریان خود مطرح شده و بدین صورت آینده خود را با یک نشان یا نام معتبر تثبیت کنید.

از سویی مشاهده خواهیم کرد که اشخاصی که سال ها خدمت رسانی کرده اند و برند خود را به ثبت نرسانده اند چطور در کم ترین زمان می توانند مورد سواستفاده قرار گرفته و یا شخصی دیگر به نام خود آن را ثبت کرده و از اعتبار آن شرکت بهره ببرد .

حتی در مواردی هم دیده شده که به دلیل ثبت زودتر شخص سو استفاده گر ، موسسین و ارائه دهندگان آن خدمت تمامی تلاش های خود را در سال های قبل از دست داده اند و در واقع ورشکست شده اند .

پس در این زمان با توضیحاتی که انجام گرفت می توان اینگونه استنباط کرد که داشتن یک برند و علامت تجاری منحصر به فرد تا چه حدی می تواند تضمین کننده آینده شغلی شما باشد .

پس همین الان با مشاوران ایلیا تماس بگیرید و با مشاوره های رایگان ان ها خود و حرفه تان را با ویزگی های بی نظیر و شایسته شما اجرا کنید.

شرایط ثبت برند سریع                  

برند باید به طور رسمی به ثبت برسد و برندی قابلیت به ثبت رسیدن را دارد که نوین بوده و قبلاً توسط شخص و یا شرکتی به ثبت نرسیده باشد .
نام برند باید نسبت به سایر محصولات و خدمات مشابه خودش متفاوت باشد و به راحتی از بین آنها قابل شناسایی باشد.
برند و علائم تجاری باید رسمی و قانونی باشد و قابل ثبت باشد.

به سبب قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری، برندی قابل ثبت است که نوین و ابتکاری و گمراه کننده نباشد. بدین ترتیب اسم برند، نباید مشتری را به اشتباه بیاندازد.

برند و نشان تجاری باید در میان برندهای مشابه، مشخص و متمایز باشد و به وسیله افراد عادی به آسانی شناخته شود.
درخواست ثبت برند باید به زبان فارسی و در سه رونوشت، روی نمونه های چاپی مخصوصی که از جانب اداره ثبت مالکیت صنعتی در اختیار متقاضیان گذاشته می شود صورت بگیرد.

در موارد زیر با استناد به آیین نامه تصویب شده در سال 1337 به عنوان برند با علامت تجاری قابل ثبت نمی باشند. 

 • علامت هایی اعم از پرچم ایران، هلال احمر، علامت های نیروهای مسلح که جزء علامت های رسمی، دولتی و مملکتی می باشند.
 • علامت هایی که قبلاَ خود یا مشابه آن به ثبت رسیده اند.
 • علامت هایی که در گذشته خودشان و یا مشابه آن ها در گذشته به ثبت رسیده اند.
 • علامت هایی که مخالف نظم و انضباط اجتماعی می باشند.
 • علامت هایی که دربردارنده اسم و یا عبارت عمومی است و دولت استفاده از آن را تحت عنوان برند ممنوع نموده است.

مطابق ماده 9 قانون ثبت علائم و اختراعات، در موارد ذیل متصدی شعبه مذکور در ماده 6 تقاضای ثبت را رد خواهد کرد:

 • در صورتی که علامت مخالف مقررات قانونی باشد.
 • در صورتی که علامت قبلاً به اسم دیگری ثبت شده و یا شباهت علامت با علامت دیگری که ثبت شده است به اندازه ای باشد که مصرف کننده گان عادی یعنی اشخاصی را که اطلاعات مخصوصی ندارند به اشتباه بیندازد.

ثبت برند رایگان

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که در موسسه ایلیا پرسیده می شود این است که آیا یک برند را می توان کاملاً رایگان به ثبت رساند؟ در پاسخ این سوال باید بگیم که خیر. برند از ابتدا در پروسه طراحی و حتی برای تحویل و ارائه به جهت بازرسی در اداره ثبت علائم تجاری شما را با پرداخت هزینه هایی همراه خواهد کرد.

اما چطور هزینه های ثبتی و حقوقی را کم کنید! برای انجام این امر تنها کافی است با موسسات نمونه و شایسته با رزومه موفق کاری همکاری کنید .

این را بدانید که تنها با یکبار مراجعه به این موسسات و ارائه مدارک برند و علامت تجاری خود ، آن ها امور را برای رسیدگی و اجرایی کردن پیگیری کرده و دیگر نیازی به پرداخت هزینه های اضافی ثبتی و حقوقی ارز سمت شما نمی باشد .

یکی از با تجربه ترین و موفق ترین موسسات حقوقی در کشور موسسه ایلیا است که با برند های معروفی چون 202 ، اخوان، گاج و... همکاری داشته و بهترین گزینه برای ثبت کم هزینه برند شما می باشد.

 

برندهای ثبت شده

 

شرکت ثبت برند

یکی از دغدغه های متقاضیان ثبت برند و علامت تجاری جستجو برای انتخاب شرکت ثبت برند مجرب و کاربلد برای واگذاری امور حقوقی و اخذ مشاوره های مناسب در راه ثبت برند خود می باشد .

برای انتخاب شرکت ثبت برند باید به مواردی همچون رزومه های موفق و نیز سابقه موسسات ثبت برند توجه کنید که بهترین و گویا ترین روش برای اشنایی با نحوه انجام امور حقوقی این نوع شرکت ها می باشد.

ازاین رو ما به شما موسساتی را پیشنهاد می کنیم که با تیم حرفه ای ثبتی و به صورت تضمینی می توانند به شما مشاوره های لازم را بدهند. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ایلیا در راه ثبت برند مشتریان خود با شرکت های بزرگی هم چون 202 ، زرماکارون ، اخوان و... می تواند گزینه مناسبی برای ثبت برندتان باشد. 

ثبت برند برای شرکت

اسامی که برای شرکت ها در اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رسد ، تنها در ثبت اسم سایر شرکت ها مورد حمایت اداره ثبت شرکت هاست و برای اداره مالکیت صنعتی قابل استناد نیست.

بنابراین هر شخص می تواند اسم شرکت را به عنوان برند به ثبت برساند. در نتیجه در برخی موارد به خاطر طولانی بودن اسم شرکت ، نمی توان به عنوان نام تجاری از آن استفاده کرد. همچنین می توان تقاضای ثبت برند برای شرکت را از اداره مالکیت صنعتی به عنوان نام تجاری سراسری درخواست داد.

نام برند باید نسبت به سایر محصولات و خدمات مشابه خودش متفاوت باشد و به راحتی از بین آنها قابل شناسایی باشد.

برندسازی چه معنایی دارد

به هر علامتی از قبیل اسم، رنگ، حرف، شکل و.... که سبب متفاوت شدن کالاها و خدمات تولید شده توسط شرکتی با شرکت دیگر می شود، برند می گویند. از این رو به پروسه ای که سبب ایجاد خلق ارزش مطلوب برند برای مشتری می گردد، برندسازی گفته می شود.

همه چیزهایی که مشتری درباره هویت تجاری شما اعم از حس، تجربه و تداعی های ذهنی باید بداند و یا احساس به درک آن کند، در برگیرنده مجموعه این فعالیت ها می شود.

به بیان دیگر برندسازی دانشی است که با برتری دادن به یک برند سبب افزایش مشهوریت و معروفیت آن برند در عرصه رقابت می گردد، وقتی برندی مشهور و معروف باشد سبب می شود تا محصولات و خدمات به صورت مستقیم به فروش برسد و قیمت محصولات و خدمات گرانتر شود.

به موجب همین امر برندسازی روش هوشمندانه تجارت و تولید ثروت می باشد.

برندسازی سبب مطرح شدن یک برند است، که برای مشتریان ، مدیران سازمان و کارکنان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. به موجب همین امر داشتن یک برند قدرتمند باعث می شود تا هزینه ها و تعرفه های یک شرکت به واسطه اجتناب از سرمایه گذاری های نامناسب و بی هدف به صورت کاملاً محسوسی کمتر شود.

برند یک تشکیلات تجاری جزئی از دارایی آن مجموعه به حساب می آید و ارزش برند می تواند بیشتر از ارزش همه دارایی های فیزیکی یک شرکت نیز باشد.

برای مثال به برند مطرح در دنیای نایکی اشاره می کنیم که یک برند جهانی با محصولات پرفروش است که در سراسر دنیا آن ها را با نماد تیک و نایک می شناسند.

 

ثبت برند رایگان

 

مزایای ثبت برند

به سبب تاثیر مهمی که برندینگ بر کل شرکت دارد، جهت هر کسب و کاری الزامی و ضروری است که  از مهم ترین مزایای برندینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برندینگ توجه و آگاهی را برای کسب و کار افزایش می دهد : مهم ترین و با اهمیت ترین خاصیت ثبت برند برای هر کسب و کار، افزایش آگاهی مردم و مشهوریت کسب و کار می باشد.
 2. ثبت برند سبب بالا رفتن ارزش هر کسب و کاری می باشد ، برندینگ با معرفی و شناساندن هر چه بیشتر و تقویت جایگاه برند ، آن را به فرصتی جذاب تر جهت سرمایه گذاری تبدیل می نماید.
 3. برندینگ عاملی برای تقویت رضایتمندی و افتخار کارکنان به کسب و کار می باشد. به همین سبب شخصی که برای برندی فعالیت دارد و در آن حیطه کار می کند که شناخته شده تر می باشد و مردم بیشتر به آن علاقه مند می شوند، رضایت و علاقه بیشتری به منظور کار خود دارد. به نوبه خود، این رضایت سبب به وجود آمدن حس تعلق و اشتیاق به کار و در نتیجه بیشتر شدن بهره وری می گردد.

هزینه ثبت برند

برای ثبت یک برند باید مراحل مختلفی را طی کرد و در راستای ثبت برند و علائم تجاری هزینه ها و تعرفه های مختلفی را پرداخت کرد . این هزینه ها با در نظر گرفتن ثبت برند برای شخص حقیقی و یا ثبت برند برای شخص حقوقی متفاوت می باشد. تعرفه های ثبت برند شامل، هزینه روزنامه های دو نوبت برند، هزینه اظهارنامه برند و حق الثبت و هزینه حق الوکاله وکیل می باشد.

بخشی از این هزینه ها شامل درج علامت در روزنامه رسمی و ارائه مدارک می باشد . برای برآورد تمامی هزینه های ثبت برند بر طبق تقاضا و طبقه بندی برند خود بهتر است با کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در ارتباط باشید .

علائم تجاری قابل ثبت

کلمات و عبارات ، حروف و اعداد و یا حتی علامت و نشان هایی که به صورت رنگی یا سیاه و سفید توسط متقاضیان ارائه می شود که نمایانگر ویژگی های خاص یک محصول است را جزو علائم تجاری قابل ثبت به حساب می آورند. یک علامت تجاری باید خصوصیت خاص و تک بودن را دارا باشد .

در بعضی از کشورها نیز بو یا صوت نیز قابل ثبت بوده که در کشور ایران تنها نماد و اشکال طراحی شده توسط گرافیست ها ، قابل ثبت بوده که توسط متقاضیان ثبت برند به اداره ثبت ارائه می شود . انتخاب و به ثبت رساندن برند تابع شرایط داخلی و نیز بر اساس مقررات و قوانین و عرف هر کشوری تعیین می شود.

شعارهای تبلیغاتی در بعضی از کشورها هم علامت تجاری محسوب می شود و در اداره های ملی ثبت علامت تجاری تحت عنوان برند ، ثبت می شوند . در کشور ایران، مطابق بند الف و ب ماده 30 قانون جدید ثبت علائم مصوب سال 1386، تنها به ثبت رساندن علائمی که قابل رویت باشد پذیرفته می شود.

به موجب همین امر به ثبت رسانیدن علامت های تجاری دیگر همانند علامت های تجاری دیگر مانند علائم صوتی، بوها و یا طعم های گوناگون و هر گونه علامت های غیر قابل رویت پذیرفته نمی شود.

ثبت برند آنلاین

وقتی شما برای خودتان یک علامت تجاری در نظر می گیرید و با آن علامت تجاری به فعالیت خاصی می پردازید و در این امر تلاش های بسیار زیادی می کنید و مشتریان زیادی را در راه کسب و کارتان جذب خواهید کرد.

بنابراین برند مورد نظر یک امتیاز برای کسب و کار شما محسوب می شود و اگر جهت ثبت برند خود اقدام نکنید و برند را به ثبت نرسانید افراد سودجو به راحتی می توانند از برند شما استفاده کرده و این امتیازی را که با تلاش زیاد کسب نموده اید را خودتان با دست های خود در اختیار افراد سودجو قرار می دهید. 

به موجب همین امر در صورتی که علامت تجاری مخصوصی را دارید که به ثبت نرسانده اید و یا قصد دارید به دنیای تجارت گام بگذارید باید هرچه سریع تر اقدام به ثبت برند آنلاین نمایید.

فرآیند ثبت برند آنلاین بدون حضور شخص متقاضی و صرفاً با یک تماس توسط کارشناسان مجرب ثبت برند ایلیا ، کاملاً تخصصی انجام می گردد.

 

ثبت انواع برند در کم ترین زمان

 

مشاوره تخصصی ثبت برند

برای ثبت برند به راحتی می توانید به سایت اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کرده و با ارائه مجوزها و مدارک لازم امور مربوط به ثبت برند و علائم تجاری را در این سامانه ثبت کنید .

البته اگر از جمله آن افرادی هستید که از امور اداری خوشتان نمی آید .ما بهترین و مناسب ترین راه را برای ثبت برند و علائم تجاری به صورت اختصاصی و کاملاً قانونی ارائه میدهیم .

زیرا امکان تصمیم گیری به تغییر و یا به هر دلیلی انتخاب تصمیم اشتباه در زمینه ثبت برند و علامت تجاری در سال های فعالیت وجود خواهد داشت بهتر است این امور را برای کاستن هزینه های ثبتی خود و صرفه جویی در زمان به کارشناسان خبره و قابل اطمینان بسپارید.

در مجتمع حقوقی ایلیا با هزینه های مقرون به صرفه و بدون دردسر می توانید برند را ثبت کرده و از آینده کاری خود از این راه حفاظت کنید و برندی شایسته و مناسب را برای فعالیت خود برگزینید.

مدت زمان ثبت برند 

وقتی صحبت از مدت زمان ثبت برند به میان می آید باید به این مورد توجه شود وقتی که در سامانه اظهارنامه برند خود را ارسال می کنید، اظهارنامه ارسال شده در نوبت و در صف بررسی کارشناسان و رئیس اداره علامت های تجاری قرار می گیرد.

به موجب همین امر ثبت برند شیوه و روال خاص خودش را دارد و نیازمند اطلاعات لازم و کافی در این خصوص می باشد .در صورتی که اطلاعات لازم و کافی در این زمینه نداشته باشید متقاضیان مجبور می شوند تا یک مرحله را چند بار تکرار نمایند.

خاطرنشان می شویم که مدت زمان ثبت برند ، بر اساس نوع درخواست، مدارک ارائه شده، نداشتن اشکال و نقص دراظهارنامه متفاوت است. به صورت کلی مدت زمان ثبت برند را می توانیم به دو قسمت اصلی تقسیم نماییم : 

الف) بخش اول: مدت زمان حدودی بررسی 3 کارشناس و ریاست اداره علامت تجاری وابلاغ نظر او که به طور معمول حدود یک ماه و یا کمتر می باشد و در صورتی که علامت تجاری مدنظر از جانب هر نفر بدون اشکال و نقص تشخیص داده شود زمان سپری شدن قسمت دوم فرا می رسد.

ب) بخش دوم: مدت زمان تشکیل پرونده علامت و پرداخت هزینه های روزنامه رسمی نوبت و چاپ آن و سپری شدن 30روز از تاریخ چاپ و انتشار آن، پرداخت هزینه روزنامه رسمی دوم و چاپ آن، پرداخت هزینه های ثبتی، مراجعه حضوری به اداره مالکیت معنوی و اخذ تصدیق برند که همه ی این موارد تحت هیچ شرایطی از 45 روز کمتر نمی باشد.

اعتبار برند

مدت زمان اعتبار برند هایی که ثبت می شوند از تاریخ ارائه اظهارنامه به مدت زمان 10سال می باشد. در انتهای این مدت زمان 10ساله یک مدت زمان 6 ماهه جهت تمدید برند وجود دارد که مالک برند جهت حفظ آن باید حتما قبل از پایان این مدت زمان 6 ماهه نسبت به تمدید آن اقدام کند و در صورتی که طی این مدت زمان جهت تمدید برند خود اقدام نکند هر شخصی که متقاضی این برند باشد، قادر می باشد با سپری نمودن مراحل فوق الذکر برند را به اسم خود ثبت کند. 

به این موضوع توجه داشته باشید که قادر می باشید برند خود را برای سال های طولانی و ده ها سال با  اقدام به موقع و پرداخت هزینه ها و تعرفه های مربوطه و برای دوره های پی در پی 10ساله تمدید کنید و از در اختیار داشتن برندی با قدمت بالا و حرفه ای به خودتان ببالید.

ثبت برند در ایران

هر یکی از اشخاص حقیقی و حقوقی که خدمات یا محصولات خود را دارند می‌توانند نسبت به ثبت برند در ایران اقدام کنند. یک شرکت را در نظر داشته باشید که تمامی مراحل ثبت شرکت تجاری را به صورت کامل و با ارائه مدارک های معتبر انجام داده است و در حال فعالیت قانونی می باشد .

بنابراین می توانند برای انجام فعالیت تجاری خود از یک نام تجاری یا نشان تجاری استفاده کنند که برای این کار لازم به ثبت برند تجاری دارند، بنابراین با ثبت برند می توانند جایگاه خود را در بین رقبا مشخص کنند.

از طرفی برای ثبت برند نیاز اساسی به ثبت شرکت نمی باشد زیرا اشخاص حقیقی نیز می توانند اقدامات ثبت برند و علائم تجاری را انجام داده و بدین ترتیب مطرح شوند.

برای مثال می توان به شخصی که یک وسیله و شئی را طراحی کرده و برای تمایز خود با دیگر رقبا اقدامات لازم برای ثبت برند و علائم تجاری را انجام می دهد اشاره کرد.

ثبت شرکت ایلیا مجری تخصصی ثبت برند می باشد بنابراین می توانید با خیالی راحت و آسوده کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید ثبت شرکت ایلیا با حداقل هزینه ها و در اسرع وقت امور ثبتی، اداری و حقوقی شما متقاضیان گرامی را به انجام می رساند.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ممنون میشم اسمی برای شرکت برام انتخاب کنید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
شرکتتون در چه زمینه ای هستش
پاسخ
با سلاماگر من بخواهم برندی را ثبت کنم آیا کسی دیگر میتواند با همین اسم برند من یه برند دیگری ثبت کند ؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام خیر در حوزه کاری شما نمیتواند
پاسخ
سلام وقتتون بخیر .برای مشاغل خانگی ثبت برند در چه مرحله ای انجام بشه بهتره؟مدارک لازم چیست؟حقیقی و حقوقی بودن رو میشه توضیح بدید؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام زمان ثبت برند بسته به شما دارد. منظوراز شخص حقوقی شرکت و منظور از شحص حقیقی افراد هستند. مدارک لازم هم تنها مدارک شناسایی و مجوزفعالیت هستش
پاسخ
باسلام ببخشید من میخواستم بدونم که از کجا باید بفهمم که اسمی که برای برند انتخاب کرده ام تکراری میباشد و باید اسم دیگری انتخاب کنم؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام من میتونم براتون استعلام بگیرم لطفا اسم و زمینه کاری تون رو مشخص کنین
پاسخ
عرض سلام و ادببرای بسته بندی خوشکبار باید چیکار کرد؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام برای بسته بندی خشکبار در ابتدا باید یک مجوز فعالیت داشته باشید و به استناد مجوزتون برای ثبت برند اقدام نمایید. پس از این مراحل میتوانید برای کارهای سیب سلامت اقدام فرمایید
پاسخ
سلام آیا لازم هست نامه دامنه رو جایی ثبت کنیم یا خود سامانه ثبت دامنه کافیه؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام .منظورتون از دامنه (domain) هست ؟ دامنه های آی آر هم به صورت حقوقی و هم حقیقی قابل ثبت است و اگر شما دارای برند هستید میتوانید مالکیت دامنه رو به اسم برند ثبت نماید . دامنه های بین المللی این امکان رو به شما نمیدن و صرفا ثبت دامنه به هر اسمی انجام خواهد شد
پاسخ
با سلام . برای ثبت برند چه باید کرد ؟ راهنمایی ثبت برند نیاز دارم لطفا بفرمایید اولین قدم چه باید کرد ؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی استان تهران انجام میشه ، 35-45 روز کاری زمان میبره تا این کار برای شما انجام بگیره و هزینه های اون بستگی به کالاهای انتخاب در زمان ثبت نام خواهد داشت
پاسخ
با سلام و خسته نباشید . جهت ثبت برند چه مدارکی مورد نیاز هست ؟ و لطفا بفرمایید برای ثبت برند لاتین چه اقداماتی باید انجام شود . با تشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ،وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
باسلام و خسته نباشید برای ثبت برند انیمیشن انجام مراحل ثبت علائم تجاری اجباریه؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام شما هر نوع برندی که بخواین ثبت کنین باید در ابتدا مجوز داشته باشید
پاسخ
ممنون از مطالب بسیار خوبتون. جهت انجام ثبت برند چقدر زمان لازم هست.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام روز به خیر خواهش میکنم باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشم و بتونیم خدمات ارزنده ای را به شما ارائه دهیم
پاسخ
با سلام ، مقالات شما بسیار مفید است خواستم تشکر کنم چون در مورد هر آنچه نیاز داشتم که برای ثبت برند بدانم در مقاله شما اطلاعاتی نوشته شده بود . سپاس فراوان
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام باعث افتخار ماست که در خدمت شما موکل عزیز بوده ایم برقرار و پایدار باشید
پاسخ
سلام من عمران هستم یک برند خوب می خواستم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
برای انتخاب نام شرکت میتوینن با این شماره تماس بگیرید 9099072870
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید