لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

حق دفاع از طرح صنعتی ثبت شده در مقابل دعوی بطلان طرح


حق دفاع از طرح ثبت شده در مقابل دعوی بطلان طرح

حق دفاع از طرح صنعتی ثبت شده در مقابل دعوی بطلان طرح

هر ذینفع می تواند از دادگاه ابطال ثبت طرح صنعتی را درخواست نماید.درخواست کننده ابطال، وقتی موافق به ابطال و اخذ حکم از دادگاه خواهد شد که یکی از موارد زیر را در دادگاه ثابت کند:

الف- ثابت کند طرح ثبت شده با تعریف طرح صنعتی مندرج در ماده 20 قانون ثبت طرح های صنعتی مصوب 1386 انطباق ندارد.

ب- طرح ثبت شده جدید نبوده و اصالت ندارد( ماده 21 قانون 1386)

ج- طرح ثبت شده مربوط به موضوعی است که ازطریق کتبی یا شفاهی ویا از طریق استفاده عملی ویا هرطریق دیگر قبل از تقاضای ثبت اصلی طرح یا حق تقدم ناشی از اظهارنامه ثبت طرح صنعتی، افشاء شده است.

د- بهره برداری از موضوع طرح ثبت شده، خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی و اخلاق حسنه است.

منظور از موازین شرعی، اصول مسلم دین است که در صورت تردید نیاز به جلب نظر کارشناس دارد و نظم عمومی و اخلاق حسنه نیز معیار وضابطه قانونی ثابتی ندارد. هرچند ارتباط به عرف جامعه دارد که تشخیص آن با دادگاه خواهد بود.

هـ- کسی که طرح صنعتی به نام وی ثبت شده ،طراح آن طرح یا قائم مقام قانونی او نیست.

و- طرح حاوی نمادها یا نشان های رسمی مثل پرچم کشور یا آرم سازمان های دولتی و عمومی است.

ز- طرح ثبت شده در نتیجه عمل کرد فنی محصول ایجادشده است.( ماده 29 قانون و ماده 84آئین نامه اجرایی)

مالک طرح یا قائم مقام وی در مقابل ادعای عنوان شده به منظور ابطال طرح مربوط، حق دفاع دارد و می تواند دلایلی در رد مطالب عنوان شده از طرف مدعی، اقامه وقانونی بودن طرح صنعتی ثبت شده را در دادگاه ثابت کند.

اگر صاحب طرح یا قائم مقام وی قادر به دفاع قانونی نباشد یا در مقام دفاع برنیاید ویا دفاع، مورد پذیرش دادگاه رسیدگی کننده قرار نگیرد، طرح صنعتی ثبت شده با رای دادگاه ابطال خواهد شد.

رای دادگاه بدوی قابل تجدید نظر و فرجام خواهی است و اگر رای بدوی در مرحله تجدید نظر و فرجام تائید گردد یا نسبت به رای صادره تجدیدنظر خواهی و فرجام خواهی به عمل نیاید. رای بدوی قطعی و نهایی خواهد شد. رای نهایی مبنی برابطال طرح ثبت شده به اداره مالکیت صنعتی ابلاغ می گردد.

اداره مالکیت صنعتی رای را ثبت وپس از دریافت هزینه از ذینفع در اولین فرصت ممکن، مفاد رای را در روزنامه رسمی کشور منتشر خواهد کرد( ماده 29 وقسمت اخیر ماده 18 قانون ثبت طرح های صنعتی مصوب 1386)

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ثبت ایلیا

  • شعبه کرج: 137 32 – 026
  • شعبه تهران :119 55 266 – 021
  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
  • پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت انواع شرکت های تجاری و تخصصی، تنظیم و ثبت صورتجلسات تغییرات شرکتها ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت طرح صنعتی و هزینه و قیمت ثبت طرح صنعتی و ثبت بین المللی طرح صنعتی و ثبت اختراع )همچنین امور اخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور و انجام کلیه امور مالیاتی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها درسراسر ایران .

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

موافقت نامه لوکارنو درباره طبقه بندی بین المللی طرح صنعتی

موافقت نامه 8 اکتبر 1968 لوکارنو درباره طبقه بندی بین المللی طرح ها و مدل های ثبت طرح صنعتی - این موافقتنامه برای طرح های صنعتی یک طبقه بندی ارائه داده است که مراجع صلاحیت دار کشورهای عضو این موافقت نامه ، مکلفند در اسناد رسمی مربوط به سپرده گذاری بین المللی یا ثبت طرح های صنعتی ودر انتشار رسمی آن

مدارک و زمان لازم برای ثبت طرح صنعتی

برای اینکه ثبت طرح صنعتی انجام دهیم باید از مدارک لازم برای ثبت طرح صنعتی اطلاع داشته باشیم. همچنین بسیاری از افراد میخواهند از زمان لازم برای ثبت طرح صنعتی اطلاع کسب نمایند که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

تعریف طرح صنعتی

تعریف طرح های صنعتی و طرح صنعتی چیست؟ - طرح صنعتی به معنای ویژگی های مربوط به شکل، ساختار، نقش و تزیینات به کار رفته در یک کالا به واسطه یک فرآیند صنعتی است . به نحوی که در کالای نهایی و خاتمه یافته ( کالایی که مراحل ساختنش به اتمام رسیده است ) ایجاد چشم نوازی و جذابیت نماید.

استعلام ثبت طرح صنعتی

استعلام ثبت طرح صنعتی - قبل از ارائه اظهارنامه ثبت طرح صنعتی و اختراع در اداره مالکیت صنعتی ، می توان با بررسی از کالاهای و ارائه اظهارنامه های ثبتی طرح و

تعارض قوانین در مورد طرح های صنعتی

تعارض قوانین در مورد طرح های صنعتی - در ماده2 قانون حمایت مولفان و مصنفان و هنرمندان ایران مصوب سال 1348 بعضی از آثار مورد حمایت، پیش بینی شده است که اتباط زیادی با طرح ها و مدل های صنعتی دارند.

هزینه ثبت طرح صنعتی

هزینه ثبت طرح صنعتیهزینه ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی فوری و سریع

ثبت طرح صنعتی فوری و سریع - مراحل ثبت طرح صنعتی در مجتمع ثبت ایلیا با حداقل زمان ممکن طبق مفاد اعلامی از سوی اداره ثبت طرح صنعتی انجام می گردد.ثبت ایلیا.

پرسش و پاسخ ثبت طرح صنعتی و اختراع

پرسش و پاسخ ثبت طرح صنعتی و اختراع

مراحل ثبت طرح صنعتی

مراحل ثبت طرح صنعتی به تحویل اظهارنامه به مرجع ثبت نیاز دارد بنابراین متقاضیان ثبت طرح صنعتی ابتدا می بایست فرم مخصوص را کامل کرده و ارسال نمایند.ثبت ایلیا

اعتراض و درخواست ابطال طرح صنعتی ثبت شده

شرایط و راهنمایی اعتراض به تقاضای ثبت طرح های صنعتی و درخواست ابطال طرح های ثبت شده - ممکن است نسبت به تقاضای ثبت طرح های صنعتی اعتراض به عمل آید و حتی درخواست ابطال طرح های ثبت شده به مرجع صلاحیت دار تقدیم گردد که تشریفات آن به شرح زیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید