لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

درخواست تشکیل مجمع عمومی شرکتها 【نامه درخواست تشکیل مجامع ✔️】


در شرکت های قابل ثبت در کشور بحث تشکیل مجامع عمومی قابل توجه می باشد . در مجامع عمومی تصمیماتی چون مقررات وضع شده و شرایط مربوط به ثبت شرکت های تجاری قابل ذکر است . در این مجامع تمامی اعضا و حداقل نصفی بیشتر از اعضا شرکت خواهند کرد و در مجامع تشکیل شده به امورات شرکت ها رسیدگی خواهد شد .

در ادامه به بحث در زمینه درخواست تشکیل مجمع عمومی در شرکت ها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید . در صورت بروز هر سوالی در زمینه تشکیل مجامع تنها با شماره گیری تلفن های مجتمع ایلیا از مشاوره تخصصی و رایگان تیم مجرب ثبتی و حقوقی ایلیا بهره مند خواهید شد . 

چگونگی درخواست تشکیل مجمع شرکت هادرخواست تشکیل مجمع عمومی فوق العاده

در شرکت های قابل ثبت در کشور بحث تشکیل مجامع عمومی قابل توجه می باشد . در مجامع عمومی تصمیماتی چون مقررات وضع شده و شرایط مربوط به ثبت شرکت های تجاری قابل ذکر است . در این مجامع تمامی اعضا و حداقل نصفی بیشتر از اعضا شرکت خواهند کرد و در مجامع تشکیل شده به امورات شرکت ها رسیدگی خواهد شد .

این مجامع به مانند تمامی مجامع دارای شرایط کاری خاص خود بوده و دارای وظایفی مخصوص به خود هستند که در ادامه حتما به آن اشاره خواهیم کرد. 

برای حمایت از اعضاء و برای جلوگیری از سوء استفاده­ی مدیران یا بازرسان از موقعیت خود، قانونگذار به اعضاء شرکت های تعاونی حق داده است که تشکیل مجامع عمومی را از هیأت مدیره خواستار شوند.

بنابراین یک پنجم اعضاء برای دعوت مجمع عمومی عادی و یک سوم اعضاء برای دعوت مجمع عمومی فوق العاده می توانند تشکیل مجمع عمومی را درخواست نمایند.

البته باید عنوان گردد که این حق دعوت در مورد اولین مجمع عمومی عادی صدق نمی کند چون در این میان هنوز اعضاء هیأت مدیره و بازرسان انتخاب نگردیده اند تا بتوان دعوت مجامع عمومی را از آنان خواستار شد.

با اعطا شدن حق مزبور اعضائی که در اقلیت قرار دارند می توانند بر خلاف نظر اکثریت، خواستار دعوت مجامع عمومی شوند و مسائلی را به طور رسمی در مجمع طرح و از آن دفاع نمایند.

بر اساس ماده­ی 9 لایحه­ی اصلاحی قانون تجارت مصوب 1347، سهامدارانی که اقلاً یک پنجم سهام شرکت را مالک می باشند می توانند دعوت صاحبان سهام را برای تشکیل مجمع عمومی از هیأت مدیره خواستارشوند و در صورتی که هیأت مدیره به تکلیف خود عمل نکند صاحبان سهام مذکور می توانند از بازرس درخواست نمایند و در صورت استنکاف بازرس، رأساً می توانند از صاحبان سهام برای تشکیل مجمع عمومی با رعایت تشریفات مقرر دعوت به عمل بیاورند.

در ثبت شرکت تعاونی پیش بینی نشده است که درصورت امتناع اعضای هیأت مدیره صاحبان سهام مزبور بتوانند از مرجع دیگری تقاضای دعوت مجامع عمومی را بنمایند و یا خود رأساً از آن مجامع دعوت به عمل بیاورند.

در نتیجه بر خلاف شرکت های سهامی، مقررات شرکت های تعاونی برای تضمین حقوق سهامداران کافی به نظر نمی رسد. البته به نظر می رسد در این هنگام اعضاء می توانند از وزارت تعاون درخواست تشکل مجمع را بنمایند. لیکن چون وزارت تعاون مرجع قانونی ناظر بر شرکت های تعاونی است باید ابتدا موضوع تقاضا را به دقت مورد بررسی قرار داده و هرگاه اشخاص مذکور در تقاضای خود دچار اشتباه شده اند، آن ها را راهنمایی نماید.

به این ترتیب دعوت مجمع عمومی منتفی می شود. اما اگر نظر مسئولان تعاون با درخواست موصوف منطبق باشد، رسیدگی به موضوع باید به عنوان دستور جلسه تعیین و اعلام گردد.

ناگفته نماند که برای اطلاع از این که یک پنجم یا یک سوم اعضاء شرکت به چه تعدادی بالغ می شود، آگاهی از تعداد کل اعضاء مورد نیاز است. براین اساس هیأت مدیره یا مدیر عامل مکلف است رقم کل تعداد اعضاء شرکت تعاونی را در اختیار متقاضیان ذیربط قرار دهند.

در آلمان هم یک دهم اعضاء حق دارند تقاضای دعوت مجمع عمومی بنمایند و در صورت مورد اجابت قرار نگرفتن تقاضا، آن­ها می توانند از طریق مراجع قضایی به دعوت مجمع عمومی اقدام کنند. همانطور که ملاحظه می شود، در آلمان تضمین بیش تری برای اعضاء وجود دارد.

لازم به ذکر است که در فرانسه این حق به سه چهارم اعضاء داده شده است که اکثریت بالایی است.

نامه درخواست تشکیل تعاونی

بسمه تعالی
جلسه هیئت مدیره شرکت / اتحادیه تعاونی ......................... (درشرف تأسیس) در ساعت ......... روز ......... مورخ .............. با حضور
1-
2-
3-
4-
در محل ................................................................................
تشکیل گردید و پس از بحث و تبادل نظر تصمیات زیر را اتخاذ نمود:
1- آقای / خانم ............ بسمت رئیس و آقای / خانم ................. بسمت نایب رئیس و آقای / خانم ............... بسمت منشی هیئت مدیره انتخاب شدند و با امضای ذیل این صورتجلسه قبلی خود را اعلام می‌دارند
2- آقای / خانم ................... نام پدر ....................... دارای شماره شناسنامه .................. صادره از ................... بسمت مدیر عامل شرکت انتخاب و با امضای ذیل این صورتجلسه قبولی خود را اعلام می‌دارد.
3- کلیه قرارددها و اسناد رسمی و تعهد آور بانکی از قبیل چک، سفته، برات و اوراق بهادار با امضای یک یا دو نفر از اعضای هیئت مدیره (با ذکر سمت) ............... به اتفاق آقای/خانم ..................... مدیر عامل و مهر شرکت دارای اعتبار است و اوراق عادی و نامه‌ها با امضای آقای / خانم ...................... (باذکر سمت) و مهر شرکت معتبر خواهد بود.
4- هیئت مدیره به آقای / خانم ........................ با حق توکیل به غیر وکالت می دهد تابه اداره ثبت شرکتها مواجه و ضمن انجام کلیه تشریفات قانوین ذیل دفاتر اداره را از طرف و بوکالت هیئت مدیره امضاء نماید.
نام و نام خانوادگی و امضاء اعضاء هیئت مدیره و مدیر عامل
 

شرایط تشکیل مجمع عمومی فوق العاده

هر نوع گردهمایی که در شرکت ها برای تصمیم گیری در خصوص فعالیت های آتی در شرکت انجام پذیرد باید در جلساتی تحت عنوان مجامع عمومی فوق العاده انجام پذیرد . به صورت کلی صاحبان سهام در شرکتها باید در این جلسات حضور پیدا کرده و تصمیمات نهایی را برای ادامه حیات شرکت در صورتجلسه مربوط به مجامع عمومی قید کنند. در مجمع عمومی فوق العاده نیز حضور دارندگان بیش از نصف سهامی که حق رأی دارند ضروری است .برای اطلاع از شرایط و مراحل مربوط به تشکیل مجمع عمومی فوق العاده با کارشناسان مجرب مجتمع حقوقی ایلیا در تماس باشید .

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا ) در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکت ها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت انواع شرکت های تجاری و ثبت شرکت تعاونی، ثبت تغییرات شرکت )

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انحلال شركت - نمونه آگهی انحلال شرکت تعاونی ✔️

گزارش انحلال شرکت های تعاونی توسط مجرب ترین کارشناسان حقوقی در کشور تنها با یک تماس . انحلال شركت به منزله پایان عمر آن است و لازمه پایان عمر شرکت این است که دارایی جمعی از حالت مشاع بیرون آورده شود و میان آنان تقسیم گردد.

تکالیف و وظایف هیئت مدیره در شرکت🥇【وظایف هیئت مدیره ✔️】

وظایف هیئت مدیره ، منشور هیئت مدیره ، اختیارات هیئت مدیره شرکت سهامی خاص ، شرح وظایف هیئت مدیره ، تکالیف و وظایف هیئت مدیره در شرکت،

ثبت تغییرات نقل و انتقال سهام درشرکتهای سهامی ✔️

امجام تمامی امور ثبت و انتقال سهام در شرکت ها در حداقل زمان ممکن و ثبت صورتجلسه نقل و انتقال در سامانه ثبت شرکتها . ثبت تغییرات نقل و انتقال سهام درشرکتهای سهامی می تواند به شکل سهام بی نام یا بانام انجام شود که هر دو برای انجام نیاز به تشریفات دارایی و سپس ثبت دارد.

ثبت تغییرات شرکت فوری و سریع

تغییرات شرکت ها توسط مجمع عمومی و فوق العاده و در برخی موارد توسط هیئت مدیره تایید و ارزیابی میگردد.جهت ثبت تغییرات شرکت با ایلیا تماس حاصل نمایید

ثبت تغییرات انواع شرکتها فوری و سریع

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت تغییرات انواع شرکتها بصورت فوری وسریع همین حالا با مجتمع حقوقی ثبت ایلیا در ارتباط باشید.

ثبت تغییرات تعیین اعضای هیات مدیره 🥇【تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص ✔️】

تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص ، ثبت تغییرات تعیین اعضای هیات مدیره ، تغییر هیئت مدیره شرکت ، صورتجلسه تغییر اعضای هیئت مدیره ، آگهی تغییرات هیئت مدیره

✔️نمونه صورت جلسه هیئت مدیره در خصوص نقل و انتقال سهام

تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص ، تغییرات هیئت مدیره ، نحوه تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت ، نمونه صورت جلسه هیئت مدیره در خصوص نقل و انتقال سهام

صورتجلسه تغییرات🥇【تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ✔️】

صورتجلسه تغییرات ، تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت ، فرم تغییرات شرکت ، تنظیم صورتجلسه هیئت مدیره ، ثبت تغییرات شرکت ، صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده

نمونه فرم صورتجلسه هیئت مدیره شرکت تعاونی ✔️

اتنظیم صورتجلسه هیئت مدیره در شرکت توسط متخصص ترین کارشناسان ثبتی و حقوقی در کشور تنها با یک تماس انجام می پذیرد. صورتجلسه مدیران در شرکت تعاونی و تنظیم صورتجلسه در خصوص رسیدگی به امور هیات مدیره در شرکت های تعاونی توسط مجرب ترین افراد صورت خواهد گرفت .

تنظیم صورتجلسه شرکت✔️

توضیحات کامل و جامع درباره تنظیم صورتجلسه شرکت

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید