درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 29 دی 1399


ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی

شرکت سهامی خاص و یا Private joint stock company یکی از انواع هشتگانه شرکتهای تجاری در قوانین تجارت ایران است که شرکت بازرگانی محسوب شده ولو موضوع آن امور بازرگانی نباشد . ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی بعد از شرکت با مسئولیت محدود بیشترین تقاضای ثبت را دارد . در هر دو این شرکتها مسئولیت شرکا یا سهامداران به میزان آورده شان در شرکت است بدین معنی که بستانکاران شرکت نها تا حدود آورده هر یک از شرکا می تونند طلب خود را وصول کنند. حداقل میزان سرمایه اولیه برای ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی یک میلیون ریال است و حداکثری برای آن تعریف نشده است ، لکن سرمایه شرکت هر مقدار که باشد لازم است که تاپایان مراحل ثبت بخشی از این سرمایه در حسابی به نام شرکت واریز شده و از آن برداشت نشود.
برخلاف شرکت مسئولیت محدود که سرمایه در آن به صورت نقدی است در شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی سرمایه به شکل سهام درمی آید.
اسم شرکت‌های سهامی خاص چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟
علاوه بر ذکر عبارت سهامی خاص پیش و پس از نام شرکت در همه اوراق و آگهی ها ، هنگام ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی اسمی که برای شرکت انتخاب می شود باید حداقل از سه بخش تشکیل شده باشد و این بخشها دارای ریشه اصیل فارسی باشند.
حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟
اول اینکه در ثبت شرکت سهامی خاص تمامی سرمایه را باید خود مالکین شرکت فراهم کنند و نمی توانند مانند شرکت سهامی عام از عموم مردم برای تامین سرمایه کمک بگیرند. و دوم اینکه هر قدر سرمایه شرکت بیشتر باشد بر اعتبار شرکت افزوده می شود و در نهایت باید گفت که طبق قانون تجارت ایران 35% از سرمایه اولیه که برای شرکت سهامی خاص در نظر گرفته می شود باید در حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز شده و مدارک مربوط به آن در هنگام ثبت به اداره ثبت شرکتها تحویل داده شود.
شرکت‌های سهامی خاص چه موقع افزایش سرمایه می دهند؟
در صورت اخذ وام و یا نیاز به عقد قرارداد یا شرکت درمناقصات بزرگ می توان با تنظیم صورتجلسه افزایش سرایه نسبت به این امر اقدام نمود. چرا که بانکها تا ده برابر سرمایه اولیه شرکت سهامی خاص به آن وام اعطا می کنند و یا مثلا" ممکن است برای طرف قررداد شدن با یک شرکت معظم و معتبر به دلیل کم بودن سرمایه شرکت که نشان اعتبار آن است قرارداد را از دست بدهید ، لذا در این موارد می توان به افزایش سرمایه مبادرت کرد.
شرایط سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص چیست ؟
برای ثبت شرکت سهامی خاص حضور حداقل سه سهامدار به همراه دونفر بازرس الزامی می باشد که سهامداران عضو هیات مدیره نیز می باشند . سهاخمداران برای 2 سال انتخاب شده و بازرسین برای یک سال . بازرسین اصل و علی البدل نباید دارای نسبت نسبی و سببی با سهامداران باشند. وظیفه بازرسین نظارت بر ترازهای مالی شرکت است.
سهام شرکت‌های سهامی خاص به چند دسته تقسیم می‌شود؟
سهام شرکت سهامی خاص یا بی نام است یا به نام سهامداران منتشر می شود. که سهام با نام هم خود به دودسته سهام عادی و ممتاز تقسیم می گردد.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت شرکت سهامی خاص  در خراسان رضوی

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید