درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 4 مرداد 1400


در این مقاله سعی داریم برایتان در رابطه با نحوه ثبت شرکت در خراسان رضوی اطلاعات جامعی را ارائه دهیم لطفا با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

شرکت سهامی خاص و یا Private joint stock company یکی از انواع هشتگانه شرکتهای تجاری در قوانین تجارت ایران است که شرکت بازرگانی محسوب شده ولو موضوع آن امور بازرگانی نباشد . ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی بعد از شرکت با مسئولیت محدود بیشترین تقاضای ثبت را دارد .

در هر دو این شرکتها مسئولیت شرکا یا سهامداران به میزان آورده شان در شرکت است بدین معنی که بستانکاران شرکت نها تا حدود آورده هر یک از شرکا می تونند طلب خود را وصول کنند. حداقل میزان سرمایه اولیه برای ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی یک میلیون ریال است و حداکثری برای آن تعریف نشده است ، لکن سرمایه شرکت هر مقدار که باشد لازم است که تاپایان مراحل ثبت بخشی از این سرمایه در حسابی به نام شرکت واریز شده و از آن برداشت نشود.
برخلاف شرکت مسئولیت محدود که سرمایه در آن به صورت نقدی است در شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی سرمایه به شکل سهام درمی آید.

اسم شرکت‌های سهامی خاص چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

علاوه بر ذکر عبارت سهامی خاص پیش و پس از نام شرکت در همه اوراق و آگهی ها ، هنگام ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی اسمی که برای شرکت انتخاب می شود باید حداقل از سه بخش تشکیل شده باشد و این بخشها دارای ریشه اصیل فارسی باشند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟

ابتدا این مورد را باید بدانید که شرکت های سهامی خاص خودشان باید تمام سرمایه ی خود را تامین کنند و این سرمایه می تواند نشان دهنده ی میزان توانایی و اعتبار شرکت باشد و هنگام شرکت در مناقصه و مزایده های دولتی بسیار موثر خواهد بود. در نتیجه سعی کنید سرمایه ابتدایی یعنی 100 هزار تومان را برای شرکت انتخاب نکنید و سعی خود را داشته باشید که سرمایه بیشتری انتخاب کنید تا این اعتبار گفته شده را بیشتر کرده باشید فراموش نکنید سرمایه شرکت را در زمان اعلام برای ثبت شرکت باید 35 درصد از آن را به بانک واریز کنید و مابقی را نزد خود نگه دارید و پس از ثبت شرکت می توانید آن را از حساب شرکت بردارید.

شرکت‌های سهامی خاص چه موقع افزایش سرمایه می دهند؟

در صورت اخذ وام و یا نیاز به عقد قرارداد یا شرکت درمناقصات بزرگ می توان با تنظیم صورتجلسه افزایش سرایه نسبت به این امر اقدام نمود. چرا که بانکها تا ده برابر سرمایه اولیه شرکت سهامی خاص به آن وام اعطا می کنند و یا مثلا" ممکن است برای طرف قررداد شدن با یک شرکت معظم و معتبر به دلیل کم بودن سرمایه شرکت که نشان اعتبار آن است قرارداد را از دست بدهید ، لذا در این موارد می توان به افزایش سرمایه مبادرت کرد.

شرایط سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص چیست ؟

برای ثبت شرکت سهامی خاص حضور حداقل سه سهامدار به همراه دونفر بازرس الزامی می باشد که سهامداران عضو هیات مدیره نیز می باشند . سهاخمداران برای 2 سال انتخاب شده و بازرسین برای یک سال . بازرسین اصل و علی البدل نباید دارای نسبت نسبی و سببی با سهامداران باشند. وظیفه بازرسین نظارت بر ترازهای مالی شرکت است.

سهام شرکت‌های سهامی خاص به چند دسته تقسیم می‌شود؟

  1. در شرکت های سهامی خاص سهام به 2 دسته تقسیم می شود
  2. سهام بی نام و سهام با نام
  3. که سهام بانام خود نیز 2 دسته تقسیم می شود : سهام عادی و سهام ممتاز
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید