آنچه که ثبت شرکت اطلاق میشود در واقع گروهی متشکل از افراد حقیقی است که تشکیل یک شخصیت حقوقی را میدهند که این شخصیت حقوقی با نام شرکت شناخته میشود.

هدف از ایجاد چنین شخصیتی درواقع جدا از مباحث اشتغال زایی موارد اقتصادی آن می باشد. برای ایجاد یک شرکت باید در ابتدا هدف گذاری با داشتن مدیریت خوب و ایده آل انجام گیرد و شرایط ایجاد آن محیا گردد و سپس نسبت به ایجاد آن اقدام شود .

شاید در نگاه اول مبحث ثبت شرکت آسان و قابل دسترسی باشد اما اگر با وجود داشتن شرایط، مدیریت مطلوبی نباشد قطعا درمدت زمان کوتاهی منجر به فروپاشی و ایجاد خسارت میشود .

هدف گذاری برای مدیریت یک شخصیت حقوقی باید قبل از ایجاد آن صورت گیرد بطوری که مشاهده شده افراد زمانی به ثبت شرکت در خوزستان اقدام میکنند که پروژه هایی در دست اقدام و یا مناقصات بزرگی در پیش رو دارند و تنها منتظر ثبت شرکت خود برای اقدامات بعدی هستند که در این موارد مشاورین قابل اعتماد و دانا برای ایجاد همچین فرصت هایی میتوانند موثر باشند پس برای داشتن مشاوره ثبت شرکت در خوزستان به نحو احسنت و بر طبق قوانین ثبتی با مشاورین مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

شرایط ثبت شرکت در خوزستان

زمانی که برای ثبت شرکت خود باید در نظر بگیرید بسته به حوزه ثبتی شما متفاوت است اما چنانچه تمامی مدارک از جمله گواهی عدم سوپیشینه شما آماده باشد زمان تقریبی ثبت شرکت بین 15 الی 20روز خواهد بود .

هزینه ثبت شرکت در خوزستان نیز بسته به حوزه ثبتی شما و میزان سرمایه شما متفاوت است. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه ثبت شرکت در خوزستان و ثبت برند می توانید با مشاوران متخصص مجتمع ایلیا تماس حاصل نمایید.

مدارک ثبت شرکت در خوزستان

علاوه بر مدارک شناسایی تمامی موسسین اعم از شرکا و یا سهامداران و بازرسین درصورتی که شرکت شما از دسته فنی مهندسی باشد و یا در تخصص رشته تحصیلی شما باشد ارائه مدرک تحصیلی نیز واجب خواهد بود.

چنانچه خواستار ثبت شرکت و یا ثبت تغییرات شرکت در خوزستان در هر زمینه ای هستید باید از ارگان مربوطه مجوزات لازم را کسب نمایید.

ثبت شرکت در خوزستان

مراحل ثبت شرکت در خوزستان

  • ثبت شرکت توسط متقاضی :

با تصمیم گیری در خصوص نوع ثبت شرکت خود اقدامات اولیه را شروع نمایید این اقدامات شامل تهیه مدارک شناسایی موسسین شرکت ، تدوین موضوع فعالیت شرکت ، تنظیم اوراق ثبتی شرکت می باشد که همه این ها نیازمند تجربه و تخصص می باشد به شما پیشنهاد میگردد با کارشناسان ثبتی در این زمینه مشورت نمایید.

بعد از تهیه این مدارک نوبت به ثبت سامانه ای شرکت شما می رسد . توجه داشته باشید که اطلاعات خود را به صورت دقیق و کامل وارد نمایید در صورتی که اطلاعات خود را به اشتباه یا ناقص وارد نمایید پرونده شما از جانب اداره مربوطه رد می گردد.

  • ثبت شرکت توسط مجتمع ثبتی ایلیا :

با توجه به تخصصی بودن مراحل ثبت شرکت در خوزستان کارشناسان متخصص ما در این زمینه بهترین راهنما برای شما می باشند. ثبت یک شرکت دارای چند مرحله می باشد مرحله اول ارائه اصل و کپی مدارک شناسایی متقاضی می باشد و در مرحله بعد بر طبق این مشخصات و پیش نویس مشخصات کار مدارک شرکت تنظیم می شود و از طریق مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در سامانه ثبت اسناد ثبت می شود.

در مرحله بعد نیز متقاضی منتظر تایید یکی از نام های پیشنهادی می ماند .هزینه ثبت شرکت با توجه به نوع شرکت و خدماتی که در مسیر ثبت نیاز شخص باشد تعیین می شود ولی در صورت مشاوره حضوری با کارشناسان تنظیم پیش نویس جزییات کار مورد نظر متقاضی شاید بتوان حدود هزینه را مشخص کرد جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با وکیل ثبت شرکت در خوزستان در مجتمع ثبتی ایلیا تماس بگیرید .

ثبت شرکت مسئولیت محدود در خوزستان

شرکت با مسئولیت محدود در واقع رایج ترین قالب ثبتی در بین متقاضیان ثبت شرکت می باشد تعداد اعضاء تشکیل دهنده این شرکت دو نفر می باشد و میزان سرمایه آنها از 1.000.000 ریال کمتر نمی باشد. کلیه سهامداران به میزان آورده نقدی خود در شرکت مسئول جبران ضرر و زیان می باشند.

ثبت شرکت سهامی خاص در خوزستان

اشخاصی که قصد دارند با شرکت خود فعالیت های گسترده ای از جمله شرکت در مناقصات و مزایدات را انجام دهید و یا قصد اخذ رتبه را دارید عموماً شرکت های سهامی خاص به ثبت می رسانند.

این امر به این خاطر است که سهامداران موظف هستند 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در بانکی به نام شرکت واریز نمایند و 65% باقی مانده آن را در تعهد خود نگه دارند.

به همین خاطر از اعتبار بیشتری برخوردار می شوند. شرکتهای سهامی خاص از 5 نفر اعضا تشکیل می گردد که 3نفر از آنها سهامدار و عضو هیئت مدیره می باشند که می بایست بالای 18 سال باشند و 2نفر از آنها بازرسین اصلی و علی البدل می باشند.

برای اطلاع از شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در خوزستان می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در خوزستان

کلیه اشخاصی که قصد انجام فعالیتهای اقتصادی و یا سرمایه گذاری در بازار رقابت را دارند ، نیازمند فعالیت های گسترده تری با موضوعات فعالیت خود می باشند این موضاعات میتواند شامل مواردی همچون امور پیمانکاری، تولیدی و خدماتی باشد، این فعالیت ها بیشتر از سوی مهندسین و پیمانکاران مورد در خواست می باشد.

ثبت موسسات غیرتجاری در خوزستان

عمده فعالیت موسسات غیرتجاری انجام اموری از جمله فعالیت های علمی، ادبی ، خیریه می باشد صورت انتفاعی و هم به صورت غیرانتفاعی باشد که د ر ادامه توضیح مختصری در خصوص آنها داده می شود:

  •  موسسات غیر انتفاعی : موسساتی هستند که به منظور استفاده از سود و زیان تشکیل نمیگردند همانند : انجمن های ادبی ، انمن های علمی و انجمن های سلامی
  •  موسسات انتفاعی : این موسسات از کلیه منافع و سود و زیان موسسه استفاده می نمایند همانند: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی