شرایط ثبت شرکت در تبریز

یکی از مهم ترین فعالیتهایی که اشخاص در تبریز بعد از ثبت شرکت در تبریز میتواننداز طریق آن از تجربه و تخصص یکدیگر بهره مند گردند ثبت برند و ثبت شرکت در تبریز است .شرکتها با توجه به موضوع فعالیت به 7 قالب ثبتی تقسیم میگردند که از رایج ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز و شرکت سهامی خاص در تبریز می باشد. قالب ثبتی شرکتها به استناد قانون تجارت به شرح ذیل می باشد:

 1. شرکتهای سهامی ( خاص و عام )
 2. شرکت با مسئولیت محدود
 3. شرکت تضامنی .
 4. شرکت تعاونی.
 5. شرکت نسبی.
 6. شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی.

به اختصار توضیحاتی در این خصوص می دهیم.

سرمایه ثبت شرکت در تبریز

میزان سرمایه اولیه با استناد به قانون تجارت نمیتواند از 1.000.000 ریال کمتر باشد. حداقل زمان ثبت شرکت 15 الی 20 روز کاری می باشد. هزینه ثبت شرکت در تبریز ، می تواند بر اساس عواملی مانند بسته روزنامه رسمی و یا میزان سرمایه اولیه متفاوت می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در تبریز

ارائه مدارک شناسایی کلیه اعضاء هیئت مدیره با توجه به نوع قالب ثبتی که شامل کپی کارت ملی و شناسنامه می باشد .اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و چنانچه موضوع فعالیت نیازمند مجوز باشد ارائه مجوز از ارگانهای دولتی الزامی می باشد.

مراحل ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت توسط متقاضی

در ابتدا می بایست موضوع فعالیت خود را مشخص کرده و اوراق شرکت را بر اساس اطلاعات اولیه شرکت کامل نمایید توجه داشته باشید برای تنظیم این اوراق باید از اشخاص متخصص و مجرب راهنمایی بگیرید. سپس نوبت به آن می رسد که از طریق سامانه ادارهثبت شرکت در تبریز اقدام به ثبت سامانه کرده و کلیه مراحل این سامانه را با دقت و به صورت صحیح کامل نمایید. توجه داشته باشید با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش وجود ندارد.

ثبت شرکت توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا کارشناسان ثبت شرکت ایلیا مشاوره ای کارآمد و رایگان را در این زمینه به شما متقاضیان ارائه می دهند. بعد از تکمیل مدارک از جانب متقاضی ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شما را به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می نمایند. در وهله بعد نوبت به ثبت سامانه ای شرکت و ثبت تغییرات شرکت در تبریز از طریق سامانه ثبت شرکتها می رسد .کارشناسان مجرب و متخصص ما اطلاعات درخواستی در سامانه را وارد کرده و اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را تنظیم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت تبریز وکلای ما روند ثبتی پرونده شما را در اداره مربوطه پیگیری می نمایند و بعد از گذشت 25 الی 30 روز کاری آگهی تاسیس شرکت انتشار می یابد.جهت داشتن مشاوره ثبت شرکت در ارومیه شما می توانید با مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در تبریز

با افزایش فعالیتهای تجاری گامی محکم و موثر برداشتن در این زمینه یک امر بسیار حیاتی می باشد و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز یکی از اولین گام ها در این زمینه می باشد. این قالب ثبتی با حداقل دو شریک بالای 18 سال تاسیس میگردد که می بایست عضو هیئت مدیره نیز باشند. توجه داشته باشید انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود الزامی می باشد و میزان سرمایه نباید از 1.000.000 ریال کمتر باشد و این سرمایه به صورت لفظی می باشد. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز

فعالان اقتصادی برای ارائه خدمات بهتر می بایست فعالیتهایی را انجام دهند که توانایی های خود را افزایش دهند ثبت یک شرکت سهامی خاص در تبریز میتواند از مهمترین فعالیتها در این زمینه باشد .در این قالب ثبتی میزان تعهد سهامداران با توجه به سهامشان در شرکت می باشد اعضاء تشکیل دهنده این شرکتها برخلاف شرکت با مسئولیت محدود سه نفر شریک بالای 18سال و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشد که انتخاب این بازرسین الزامی می باشد و می بایست 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایند. مدت تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال و بازرسین آنها یک سال می باشد. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند در تبریز با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در تبریز

بکی از متداول ترین موضوعات فعالیت شرکت ، فعالیتهایی با عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی می باشد این فعالیتها هم در قالب شرکت با مسئولیت محدود و هم در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند که با توجه به میزان فعالیت انتخاب قالبهای ثبتی متفاوت می باشد. اما توجه داشته باشید در صورتی که قصد دارید در مناقصات شرکت کرده و فعالیتهای گسترده ای در این زمینه داشته باشید پیشنهاد میگردد با توجه به سطح گسترده ای تعهدات شرکت سهامی خاص در این قالب را به ثبت برسانید. کارشناسان و وکیل ثبت شرکت در تبریز با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

ثبت موسسات غیرتجاری در تبریز

قانون گذار در مقابل شرکتهای تجاری که مشغول به انجام امور بازرگانی و تجاری هستند ارگان های دیگری را در نظر گرفته است که همانند شرکتها دارای شخصیت حقوقی هستند اما به امور غیرتجاری از جمله : امور ادبی ، علمی و فعالیت های خیریه و... مشغول هستند که به آنها موسسات غیرتجاری می گویند. این موسسات به دو گروه انتفاعی و غیرانتفاعی تقسیم میگردند :

1 . موسساتغیر انتفاعی : موسساتی است که به منظور استفاده از سود و زیان اعضا تاسیس نمی گردد. مثل: انجمن‌های اسلامی، علمی، ادبی و ...

2 . موسسات انتفاعی : موسساتی که قصد دارند از منافع و سود زیان حاصله استفاده نمایند مثل: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی

انواع ثبت شرکتهای تجاری در تبریز

ثبت شرکت تعاونی در تبریز : اعضاء تشکیل دهنده تعاونی ها حداقل 7 نفر شریک می باشد و حداقل سرمایه 500هزار تومان می باشد. شرکتها در دو قالب توزیعی و تولیدی تقسیم بندی می شود.

ثبت شرکت تضامنی در تبریز : انتخاب نام شرکتهای تضامنی با قید نام یکی از شرکاء انجام میشود و سهاداری که در اسم شرکتنام او به کار رفته باشد را به اصطلاح شریک ضامن می گویند و مسئولیت ضرر و زیان احتمالی شرکت برعهده او می باشد.

ثبت شرکت نسبی در تبریز : در این نوع از شرکتها هر یک از سهامدارن به میزان سرمایه خود در شرکت مسئولیت دارند این قالب ثبتی تنها در ایران به ثبت می رسد و در دیگر کشورها شرکتی با عنوان شرکت نسبی موجود نمی باشد.

ثبت شرکت مختلط سهامی در تبریز : این نوع از شرکتها با چند شریک ضامن و چند شریک سهامی تاسیس می گردد و سهامداران ضامن مکلف به پرداخت قروض احتمالی شرکت می باشند.

ثبت شرکت سهامی عام در تبریز : بارزترین خصوصیت این شرکتها تامین سهام آنها از طریق عموم افراد جامعه می باشد و بخش دیگر از طریق سهامداران تامین می گردد. تعداد سهامداران در شرکت سهامی عام 5 نفر می باشد.

ثبت شرکت مختلط غیرسهامی : این شرکتها با چند نفر سهامدار ضامن و سهامدار با مسئولیت محدود تاسیس می گردد. توجه داشته باشید شریک ضامن مسئول کلیه قروض احتمالی شرکت می باشد.

ثبت شرکتهای تجاری در تبریز
 1. ثبت شرکت تعاونی در تبریز
 2. ثبت شرکت تضامنی درتبریز
 3. ثبت شرکت نسبی در تبریز
 4. ثبت شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی در تبریز
 5. ثبت شرکت سهامی عام در تبریز
 6. ثبت صورتجلسه تغییرات درتبریز
 7. ثبت شرکت تخصصی توسط مجتمع ثبت ایلیا
 8. ثبت شرکت بازرگانی توسط مجتمع ثبت ایلیا
 9. ثبت شرکت پیمانکاری توسط مجتمع ثبت ایلیا
 10. ثبت شرکت تولیدی توسط مجتمع ثبت ایلیا
 11. ثبت شرکت صنعتی توسط مجتمع ثبت ایلیا
 12. ثبت شرکت خدماتی توسط مجتمع ثبت ایلیا
 13. ثبت شرکت دانش بنیان توسط مجتمع ثبت ایلیا
 14. ثبت شرکت در مناطق آزاد در ارومیه توسط مجتمع ایلیا

کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند. جهت پیگیری فرآیند ثبت شرکت در تبریز به آدرس دفتر ثبت شرکت در تبریز و یا به شماره تلفن های ذیل مراجعه نمایید :
تبریز-خیابان آزادی - خیابان ملت - جنب تاکسیرانی - ساختمان سابق شرکت شهرکهای صنعتی - طبقه سوم جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت در تبریز با ما در تماس باشید
شماره تماس : 26655119-021 و 32137-026