لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت شرکت در اهواز با وکلای خبره


اهواز یکی از شهرهای بزرگ کشور ایران است که در بخش مرکزی شهرستان اهواز قرار دارد و به‌عنوان مرکز استان خوزستان شناخته می‌شود . قابل ذکر است که 51 درصد از نفت مناطق نفت خیز جنوب کشور در اهواز تولید می شود و برخی از بزرگترین کارخانه های مادر کشور در اهواز جای دارند. وجود کارخانجات بزرگ صنعتی، تاسیسات اداری و صنعتی شرکت مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران، اهواز را به یکی از مهم ترین مراکز صنعتی ایران تبدیل کرده است.

ثبت شرکت در اهواز

با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا در می یابیم که اهواز بین فعالان اقتصادی دارای پتانسیل بالایی برای تجارت می باشد از جمله موارد مهم در این زمینه ثبت شرکت در اهواز می باشد. به موجب همین امر ثبت شرکت ایلیا در این مقاله توضیحاتی درباره ثبت شرکت در اهواز به متقاضیان ثبت شرکت ارائه می نماید مقاله را تا انتها مطالعه کنید و در صورت مواجه شدن با هر سوال یا موردی با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.

شرایط

شرایط لازم برای ثبت شرکت در اهواز به شرح ذیل می باشد:

 1. اهلیت و رضایت شرکا.
 2. حداقل تعداد اعضا برای ثبت شرکت بامسئوایت محدود 2 نفر است و برای ثبت شرکت سهامی خاص 3 نفر می باشد.
 3. حداقل سرمایه شرکت 100 هزار تومان می باشد

کدارک و شرایط ثبت شرکت در اهواز

مدارک

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت بامسئولیت محدود در اهواز به شرح ذیل می باشد :

 1. برابر اصل مدارک شناسایی شرکا و مدیران ارائه گردد.
 2. دو کپی از تقاضانامه ثبت شرکت بامسئولیت محدود ارائه گردد.
 3. دو کپی از شرکتنامه ارائه گردد.
 4. دو کپی از اساسنامه ارائه گردد.
 5. دو کپی از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین ارائه گردد.
 6. در صورت نیاز مجوز از مراجع ذیصلاح دریافت گردد به منظور ثبت برخی موضوعات فعالیت نیاز به اخذ مجوز می باشد .
 7. گواهی عدم سوء پیشینه ارائه گردد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز به شرح ذیل می باشد :

 1. برابر اصل مدارک شناسایی سهامداران و مدیران ارائه گردد.
 2. دو کپی از اظهارنامه شرکت سهامی خاص ارائه گردد.
 3. دو کپی از اساسنامه شرکت ارائه گردد.
 4. اصل گواهی بانکی مبنی بر پرداخت سرمایه تعهدی ارائه گردد.توجه داشته باشید که در شرکتهای سهامی خاص حداقل 35 درصد از سرمایه شرکت باید در حسابی بنام شرکت نزد بانک واریز گردد.
 5. در صورت نیاز مجوز فعالیت ارائه گردد.
 6. دو کپی از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین ارائه گردد.
 7. دو کپی از صورتجلسه هیئت مدیره ارائه گردد.
 8. گواهی عدم سوء پیشینه ارائه گردد.

هزینه ثبت شرکت

حداقل 385 هزار تومان هزینه ثبت شرکت در اهواز می باشد و وابسته به شرایط دیگری از قبیل سرمایه شرکت و موارد دیگر می باشد و می تواند افزایش پیدا کند.به منظور کسب اطلاع دقیق از هزینه ثبت شرکت خود در اهواز با شماره تلفن 02632137 تماس حاصل نمایید.

زمان ثبت شرکت

حداقل زمان به منظور ثبت شرکت در اهواز 15 الی 20 روز می باشد. در بعضی از مواقع این امکان وجود دارد بنا به شرایطی این زمان بیشتر گردد. این شرایط می توانند شامل مدت زمان دریافت گواهی عدم سوء پیشینه و یا اخذ مجوز برای موضوع فعالیت در صورت نیاز باشد.

مراحل ثبت شرکت در اهواز

تعیین نوع قالب ثبتی توسط کارشناسان ثبت شرکت ایلیا(سهامی-با مسئولیت محدود-تضامنی-نسبی و....)
تنظیم موضوع فعالیت شرکت.
تهیه مدارک لازم برای ثبت شرکت.
ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت های اهواز.
ارسال مدارک از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها ی اهواز.
ثبت شرکت توسط اداره ثبت شرکت ها در اهواز.

آدرس اداره ثبت شرکت های اهواز

آدرس و تلفن اداره ثبت شرکت های اهواز به شرح ذیل می باشد :

آدرس: استان خوزستان-اهواز پردیس-بلوار گلدیس-اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری

کد پستی:6139643546

تلفن 06132238033

اهمیت ثبت شرکت در اهواز

برای فعالان اقتصادی و موسسین ثبت شرکت در اهواز از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است زیرا اشخاص از شخصیت حقیقی به شخصیت های حقوقی تبدیل می شوند و مزایایی را به ارمغان می آورند و شرکت هایی که دربردارنده اعتبار حقوقی می باشند از اعتبار و ارزش بالایی برحوردار می شوند.

به منظور تاسیس یک شخصیت حقوقی بایستی شرایط ثبتی آن را در نظر بگیرید و از تمامی مراحل آن به صورت کامل آگاهی داشته باشید.

انواع شرکت های ثبتی

شرکت ها با توجه به شرایطشان به قالب های متعددی به شرح ذیل تقسیم می شوند:

شرکت های سهامی.

شرکت با مسئولیت محدود.

شرکت تعاونی.

شرکت تضامنی.

شرکت نسبی.

شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط غیرسهامی.

ثبت شرکت سهامی عام‌

شرکت سهامی‌عام، شرکتی می باشد که به امر بازرگانی می پردازد و سرمایه‌‌ی آن به سهام، تقسیم‌شده است و بخشی از این سرمایه از راه فروش سهام به مردم فراهم می شود. در شرکت سهامی‌عام در اهواز، تعداد سهام‌داران نباید از سه نفر کمتر باشد و مسئولیت سهام‌داران، محدود به مبلغ سهام آن هاست. در این شرکت، بایستی عبارت «شرکت سهامی عام» قبل و بعد از نام شرکت، در تمامی مدارک ذکر شود.

ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص، شرکتی است که به امر بازرگانی می پردازد و تمام سرمایه‌ی آن به طور کامل به وسیله مؤسسین، تامین می شود و سرمایه‌ی آن به سهام، تقسیم شده است و مسئولیت صاحبان سهام، ‌محدود به مبلغ سهام آن ها می باشد. تعداد سهام‌داران نباید از سه نفر کمتر باشد و عنوان «‌شرکت سهامی خاص»‌ باید قبل و بعد از نام شرکت، در تمامی مدارک ذکر شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده است و هر کدام یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط به میزان سرمایه‌ی خود در برابر قروض و تعهدات شرکت مسئولیت دارند. به بیان دیگر می توان گفت چنانچه شرکت ورشکسته شود و نتواند پاسخگوی طلب‌کاران باشد تنها سرمایه سهام‌داران از بین می‌رود و طلبکاران نمی‌توانند باقی‌مانده مطالبات خود را از اموال شرکای شرکت دریافت کنند. در نام شرکت باید عبارت ‹‹‌با مسئولیت محدود›› به طور کامل ذکر شود.

ثبت شرکت تضامنی

شرکت تضامنی،شرکتی است که تحت عنوان مخصوصی به منظور کارهای تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود.در صورتی که دارایی و سرمایه ی شرکت برای پرداخت تمام قروض کافی نباشد، هر کدام یک از شرکا مسئول پرداخت تمام بدهی های شرکت هستند. هر قراری که بین شرکا برخلاف این، انجام شود در مقابل اشخاص ثالث، بی اعتبار و بی ارزش می باشد در نام شرکت تضامنی باید عبارت «شرکت تضامنی» ‌و حداقل اسم یک نفر از شرکا ذکر شود.به نوعی دیگر می توان گفت که در صورتی که نام برخی مالکان شرکت در نام شرکت قید شده باشد، شرکت تضامنی محسوب می‌شود.

ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

شرکت مختلط غیرسهامی، شرکتی است که جهت انجام امور تجاری تحت عنوان مخصوصی میان یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود، بدون چاپ و انتشار سهام، تشکیل می‌شود. شریک ضامن، مسئول تمامی قروضی می باشد که امکان دارد علاوه بر دارایی شرکت وجود داشته باشد. شریک با مسئولیت محدود، شخصی می باشد که مسئولیت او فقط به میزان سرمایه‌ای است که دراختیار شرکت قرار داده است و یا می خواهد قرار دهد. در اسم شرکت باید عبارت «شرکت مختلط» ‌و حداقل اسم یکی از شرکای ضامن، ذکر شود.

ثبت شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط سهامی، شرکتی است که تحت عنوان مخصوصی میان یک تعداد شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می‌شود. شرکای سهامی اشخاصی می باشند که سرمایه‌ی آن ها به صورت سهام یا قطعات سهام درآمده است و مسئولیت آن ها تا میزان همان سرمایه‌ای می باشد که در شرکت دارند.شریک ضامن شخصی می باشد که سرمایه‌ی او به صورت سهام درنیامده است و عهدا دار تمامی بدهی هایی می باشد که امکان دارد علاوه بر دارایی شرکت وجود داشته باشد .در صورت افزایش شریک ضامن، مسئولیت آن ها در برابرطلبکاران و روابط آن ها با یکدیگر، تابع مقررات و قوانین شرکت تضامنی خواهد بود. در نام شرکت باید عبارت «شرکت مختلط»‌ ‌و حداقل اسم یکی از شرکای ضامن ذکر گردد.

ثبت شرکت نسبی

شرکت نسبی شرکتی است که برای امور تجاری، تحت عنوان مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل می‌شود و مسئولیت هریک از شرکا به نسبت سرمایه‌ای است که در شرکت قرار داده اند. در اسم شرکت نسبی عبارت «شرکت نسبی» و حداقل اسم یکی از شرکا باید ذکر شود؛ در صورتی که اسم شرکت شامل اسامی تمام شرکا نباشد بعد از اسم شریک یا شرکایی که ذکر شده عبارتی از قبیل «و شرکا» و «‌و برادران» اجباری است .

ثبت شرکت تعاونی

شرکت تعاونی شرکتی است که براساس قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران به صورت کامل یا حداقل51 درصد از سرمایه ی آن توسط اعضا در اختیار شرکت تعاونی قرار می گیرد و وزارتخانه ها،نهادها،شرکت های دولتی و وابسته به دولت و تخت پوشش دولت،شهرداری ها،بانک ها، شوراهای اسلامی کشوری، بنیاد مستضعفان ودیگر سازمان های عمومی می‌توانند مطابق ماده ای از راه وام بدون بهره یا هر راه مشروع دیگر از قبیل مشارکت، مضاربه، مزارعه، ‌مساقات، اجاره، اجاره به شرط مالک گردانیدن، فروش و معامله، فروش اقساطی و مصالحه، اقدام به کمک در تأمین یا افزایش سرمایه‌ی شرکت‌ های تعاونی نمایند، بدون آن که عضو باشند.

خدمات ثبتی در شهرستان های استان خوزستان

 • ثبت شرکت در آبادان
 • ثبت شرکت در آغاجاری
 • ثبت شرکت در امیدیه
 • ثبت شرکت در اندیکا
 • ثبت شرکت در اندیمشک
 • ثبت شرکت در اهواز
 • ثبت شرکت در ایذه
 • ثبت شرکت در باغ‌ملک
 • ثبت شرکت در باوی
 • ثبت شرکت در بهبهان
 • ثبت شرکت در حمیدیه
 • ثبت شرکت در خرمشهر
 • ثبت شرکت در دزفول
 • ثبت شرکت در دشت آزادگان
 • ثبت شرکت در رامشیر
 • ثبت شرکت در رامهرمز
 • ثبت شرکت در شادگان
 • ثبت شرکت در شوش
 • ثبت شرکت در شوشتر
 • ثبت شرکت در کارون
 • ثبت شرکت در گتوند
 • ثبت شرکت در لالی
 • ثبت شرکت در ماهشهر
 • ثبت شرکت در مسجدسلیمان
 • ثبت شرکت در هفتکل
 • ثبت شرکت در هندیجان
 • ثبت شرکت در هویزه

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

سوالات متداول ثبت شرکت در اهواز

سوالات متداول ثبت شرکت در اهواز

✅ برای ثبت شرکت اهواز اول باید چه کار کنم؟

اول از همه باید براساس موضوع فعالیت خود نوع شرکت را مشخص کنید و بعد از انتخاب شرکا و سرمایه شرکت و شرکا و سمت ان ها و محل شرکت را مشخص کنید. برای انتخاب نوع شرکت مجتمع ایلیا راهنمای شماست.

✅ برای کار توزیع مواد غذایی چه نوع شرکتی در اهواز ثبت کنم بهتر است ؟

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز برای انواع کارهای بازرگانی مثل خرید ، فروش، توزیع و پخش ، صادرات و واردات و حتی گاهی تولید مناسب است که با حداقل دو عضو و سرمایه صد هزارتومان ثبت می شود. البته اگر قصد شرکت در مناقصه ای را دارید می توانید با موضوع پخش و توزیع ثبت شرکت سهامی خاص در اهوازهم انجام دهید..

✅ هزینه ثبت شرکت در اهواز کلا چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت اهواز شامل حق ثبت و حق ابطال تمبر سرمایه، هزینه آگهی ، هزینه پستی و حق الوکاله است و بر اساس نوع شرکت و تعداد نفرات و مقدار سرمایه و تعداد خطهای متن آگهی تاسیس این هزینه در نوسان است. برای استعلام دقیق هزینه با کارشناسان موسسه ثبتی ایلیا تماس بگیرید.

✅ مدارک ثبت شرکت در اهواز چیست ؟

برای ثبت شرکت در اهواز باید مدارک شناسایی اعضا کپی برابر اصل شود و سپس مدرک ثبت نام الکترونیک و ابلاغ تایید اسم به همراه مدارک ثبتی پرینت گرفته شده از سامانه در دو نسخه که به امضا اعضا رسیده لازم است.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت ، برند ، اخذ جواز - پشتیبانی رایگان

ثبت شرکت ، برند ، اخذ جواز - پشتیبانی رایگان

روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

روزنامه رسمی ثبت شرکت ها - یکی از مراحل ثبت شرکت و در واقع آخرین مرحله ثبت شرکتها چاپ آگهی در روزنامه رسمی می باشد.جهت چاپ آگهی تاسیس پیش آگهی و یا آگهی

مراحل ثبت شرکت و مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها

توضیحات کامل و جامع درباره مراحل ثبت شرکت،مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها،نحوه ثبت شرکت،ثبت شرکت وتاسیس شرکت.

ثبت شرکت به زبان ساده

ثبت شرکت فرایندی است که پیچیدگی چندانی ندارد اما ظرائفی دارد که با عدم اطلاع از آنها ممکن است در روند ثبت شرکت با مشکل برخورد کنید ، در این مقاله ثبت ایلیا ثبت شرکت را به زبان ساده جهت کمک هرچه بیشتر به شما شرح می دهد.

مراحل ثبت شرکت های تجاری

مراحل ثبت شرکت های تجاری «کلیه شرکت های ایرانی مذکور در قانون تجارت، (سهامی، ضمانتی، مختلط، تعاونی) که در تاریخ اجرا این قانون موجود و مطابق مقررات قانون تجارت راجع به ثبت و تطبیق تشکیلات خود یا قانون مزبور عمل نکرده اند باید تا آخر شهریور ماه 1310 تشکیلات خود را با مقررات قانون تجارت تطبیق

همراه مشاور تلفنی ثبت شرکت ها و برند

همراه مشاور ایلیا ارائه دهنده مشاوره های تخصصی در حوزه های ثبتی ( شرکتها و برند )، مالی ( امور دارایی )، اداری (اخذ مجوزها و...)و امور حقوقی را داشته باشد.

مدت زمان مدیریت اعضای هیئت مدیره در شرکتها

مدت زمان مدیریت اعضای هیئت مدیره در شرکتها ماده 136در صورت انقضاء مدت ماموریت مدیران تا انتخاب مدیران جدید، مدیران سابق کماکان مسئول امور شرکت خواهند بود.

بهترین ثبت شرکت

بهترین ثبت شرکت لزوما" ارزانترین ثبت شرکت نیست . بهترین ثبت شرکت موسسه ثبت شرکتی است که مانند ثبت شرکت ایلیا از قدمت و سابقه کافی برخوردار باشد و با کادری مجرب علاوه بر اینکه همه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد ، صفر تا صد کار را نیز در اسرع وقت به انجام رساند.

آدرس اداره ثبت شرکت ها به همراه تلفن و نقشه اداره ثبت شرکت ها تهران و مراکز استان ها

لیست کامل آدرس ثبت شرکت ها به همراه نقشه تلفن و آدرس تمام ثبت شرکت های استان ها . توضیحات تکمیلی در خصوص تلفن ثبت شرکت ها و روند ثبت شرکت در استان ها

راهنمای گام به گام ثبت انواع شرکت ها

شرکت های تجارتی برای امور بازرگانی، خدماتی، تولیدی، و پیمانکاری تشکیل می شوند و شرکت اجتماع حقوق شرکاء است به قصد منفعت

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
سلمان تامرادی
درخواست ثبت شرکت
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
سلام شرکت رو در چه زمینه ای میخواین ثبت کنین ؟
پاسخ
امین
هزینه ثبت موسسه فرهنگی غیرانتفاعی چقدر است؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
سلام هزینه ثبت کردن شرکت 347000 تومن هستش
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
بله حتما باید سهام دار باشه و عضو هیئت مدیره به علاوه باید یکی از مهندسان امتیاز آور شما هم به عنوان مدیر عامل انتخاب بشه
پاسخ
داریوش نکونام
سلام و عرض ادب بنده میخواستم در اسرع وقت مشورتی در مورد ثبت شرکت داشته باشم. با تشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
با لام کارشناس ثبت در اسرع وقت با شما تماس میگیرند
پاسخ
مهندس قراچه
باسلام آدرس اهواز شما کجاست ؟؟؟؟؟ که حظوری تشریف بیاریم .
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام ما در اهواز شعبه نداریم و به صورت آنلاین اقدام میکنیم هماهنگ میکنم تا کارشناسان با شما تماس بگیرند
پاسخ
Soheil
سلام میخواهم تغییراتی دراساسنامه شرکت ایجادکنم ...09167387656
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
با سلام برای تغییرات شرکت باید ابتدا نوع تغییرات خود را مشخص نمایید اما در مجموع هر تغییراتی در شرکت در ضمن یک صورتجلسه انجام میشه . در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02632137 تماس حاصل فرمایید
پاسخ
مهدی رضایی
سلام. آدرس دقیق اداره ثبت شرکت ها توی اهواز رو لطفا اعلام کنید. با تشکر
پاسخ
فرازمند
با سلام بنده تمايل به خريد شركت رتبه دار هستم لطفاً راهنمايي كنيد
پاسخ
امیریان
باسلام برای ثبت شرکت در اسرع وقت ازتون یاری میخوام
پاسخ
رضا فرهادی
عرض سلام و خسته نباشید بنده میخام یه شرکت ثبت کنم و یا امتیاز خریداری کنم لطفا مشاوره بفرمایید با سپاس
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
با سلام کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در اسرع وقت با شما تماس میگیرند
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید