ثبت شرکت در آذربایجان شرقی

اولین اقدامی که فعالان اقتصادی در آذربایجان در راستای ایجاد کسب و کار تجاری انجام میدهند، ایجاد یک فضای امن و قانونی می باشد، که مهم ترین آنها ثبت شرکت در آذربایجان شرقی به صورت رسمی می باشد.

از این طریق فعالیتهای آنها را به صورت کاملا قانونی پیگیری می نمایند به همین خاطر روند قانونی به ثبت رساندن شرکت بسیار اهمیت دارد.

شرکتهای نام برده در قانون تجارت عبارتند از : شرکتهای سهامی اعم از خاص و عام ، شرکت با مسئولیت محدود، شرکتهای تعاونی،تضامنی، نسبی که شما متقاضیان محترم می بایست با توجه به نوع فعالیت و تعداد اعضاء هیئت مدیره بهترین قالب ثبتی را انتخاب نمایید. می توانید با تماس با مجتمع ثبتی ایلیا از مشاوره ثبت شرکت در آذربایجان شرقی برخوردار شوید.

ثبت شرکت در آذربایجان شرقی

شرایط ثبت شرکت در آذربایجان شرقی

کلیه مراحل ثبت شرکت در آذربایجان شرقی از طریق مشاوره کارشناسان متخصص در زمینه ثبت قابل کسب می باشد. به همین جهت می توان از طریق برقراری تماس با مشاوران اطلاعات لازم در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند در آذربایجان شرقی را به دست آورد.

لازم به ذکر است که مراحل ثبت شرکت بعد از تحویل مدارک اشخاص آغاز می شود و بقیه مراحل به عهده کارشناس ثبت می باشد. زمان مورد نیاز جهت به ثبت رسیدن و حقوقی کردن شرکت مشخص و از پیش تعیین شده نیست و نمیتوان زمان دقیقی را از پیش اعلام نمود.

زیرا این امور اموری اداری می باشد و از طریق کارشناسان اداره ثبت انجام می شود و زمان انجامش بستگی به افراد دارد اما انچه تاثیر بسزایی در زمان انجام دارد حوزه ثبتی انجام امور ثبت است ولی به طور کلی حدود 1 ماه (30 روز کاری) انجام ثبت شرکت به طول می کشد.

در ارتباط با هزینه ثبت شرکت در آذربایجان شرقی باید گفت این هزینه شامل حق الثبت اداره ثبت، بسته روزنامه و هزینه های اداری مانند تمبر و پاکت پست مدارک می شود. در موارد مختلف بسته به شرایط شرکت مورد نظر متفاوت می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت

  • مدارک شناسایی تمام اعضا (شامل اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه)
  • گواهی عدم سوء پیشینه برای تمامی اعضا
  • مدارک ثبت شرکت (شرکتنامه، تقاضانامه،اساسنامه)

مراحل ثبت شرکت در آذربایجان شرقی

ثبت شرکت توسط متقاضی :

با مشخص نمودن کلیه مراحل فوق می بایست به سامانه اداره ثبت شرکت مراجعه کرده و با انتخاب گزینه ثبت تاسیس وارد سامانه شده و اطلاعات درخواستی را مرحله به مرحله وارد میکنید و در انتها با تنظیم اوراق ثبتی شرکت و بارگذاری آن در این سامانه گزینه تایید نهایی را انتخاب نمایید.

کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

ثبت شرکت توسط مجتمع ثبتی ایلیا :

اولین گام برای ثبت یک شرکت مشاوره ای کارآمد و تخصصی در این زمینه می باشد که کارشناسان متخصص و مجرب ما به صورت رایگان کلیه اطلاعات را دراختیار شما قرار می دهند. مشاورین ما در کجتمع حقوقی ایلیا موضوع فعالیت شرکت شما را به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می نماید.

حال نوبت به ثبت سامانه ای شما می رسد کارشناسان ما اقدام به تنظیم و تدوین اوراق شرکت شما از جمله اساسنامه، شرکتنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می کنند .

ما شما را در انتخاب نامی مناسب برای شرکت خود نیز راهنمایی می کنیم با تایید نام شرکت شما و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتها روند پیگیری پرونده شما از طریق وکلای ما پیگیری می گردد و با گذشت 15 الی 20 روز کاری آگهی تاسیس آن صادر میگردد.جهت اطلاع ا آخرین قوانین ثبتی برای شرکت ها با وکیل ثبتی مجتمع ایلیا تماس حاصل نمایید.

مراحل ثبت شرکت در آذربایجان شرقی

ثبت شرکت مسئولیت محدود در آذربایجان شرقی

شرکتهای با مسئولیت محدود از حداقل دو نفر شریک بالای 18سال تشکیل می گردد که موضوع فعالیت آنها بازرگانی است حتی اگر به فعالیتهای بازرگانی نپردازند. میزان سرمایه انتخابی نیز در این قالب ثبتی نمی تواند از 1.000.000 ریال کمتر باشد. در حقیقت میزان سرمایه در این قالب ثبتی به صورت لفظی می باشد و شرکا به میزان آورده نقدی خود در شرکت مسئول پرداخت قروض می باشند

ثبت شرکت سهامی خاص در آذربایجان شرقی

شرکتهای سهامی خاص به عنوان شرکتهای بازرگانی شناخته می شوند. میزان سرمایه در این قالب ثبتی به هرمیزان که باشد می بایست 35% از آن را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایید و 65% مابقی سرمایه در تعهد سهامداران باقی می ماند.

تعداد اعضای شرکت سهامی خاص 5 نفر می باشد. که 3 نفرآنها عضو هیئت مدیره و 2 نفر باقی مانده به عنوان بازرسین اصلی و علی البدل انتخاب می گردند.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در آذربایجان شرقی

فعالان اقتصادی با توجه به نیازهای موجود در بازار اقدام به سرمایه گذاری و یا شروع به فعالیت های گسترده می نمایند که موضوع فعالیت های آنها میتواند انجام امور پیمانکاری، تولیدی و خدماتی باشد که ثبت این شرکتها بیشتر از سوی مهندسین و پیمانکاران مورد در خواست می باشد.

ثبت شرکت پیمانکاری با این موضوعات میتواند پشتوانه قوی برای شروع فعالیت های گسترده و انجام اموری مانند ثبت برند و برند سازی برای موسسین آنها باشد و در مقابل حس اعتماد را در بین مصرف کنندگان ایجاد می نماید.

کارشناسان و مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند در آذربایجان شرقی می توانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

ثبت موسسات غیرتجاری در آذربایجان شرقی

در کنار شرکت های تجاری که مشغول به انجام فعالیت های تجاری هستند قانون گذار ارگان دیگری را در نظر گرفته است که دارای شخصیت حقوقی می باشد اما فعالیت های غیرتجاری را همانند امور ادبی، علمی، فعالیت های خیریه و امور خدماتی را انجام می دهد که به آن موسسه غیر تجاری می گویند.

این موسسات به دو دسته انتفاعی و غیرانتفاعی تقسیم می گردند که به اختصار توضیح می دهیم:

  •  موسسات انتفاعی : موسساتی که قصد دارند از منافع و سود زیان حاصله استفاده نمایند مثل: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی
  •  موسسات غیر انتفاعی : موسساتی که به منظور استفاده از سود و زیان اعضا تاسیس نمی گردد. مثل: انجمن‌های اسلامی، علمی، ادبی .

شما میتوانید اطلاعات خود در زمینه ثبت تغییرات شرکت در آذربایجان شرقی و ثبت برند پس از ثبت شرکتها را از طریق کارشناسان مجرب و متخصص ثبت شرکت ایلیا تکمیل نمایید.