درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

مراحل اخذ وام برای شرکت های ثبت شده

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


وام به طور کلی قرض دادن نوعی پول سود دار است که از زمانی مشخص بین قرض دهنده و قرض گیرنده رد و بدل می‌شود. این تبادل پول بین دو طرف به صورت‌های مختلفی انجام می شودکه از دیرباز و دوران باستان در جوامع بشری رایج شده است. قوانین و میزان سود این نوع قرض دادن پول در جوامع مختلف امروزی متفاوت است و میزان بازپرداخت آن به شرایط مختلفی بستگی دارد اما در کشور ایران براساس سیستم مالی اسلامی، تسهیلات بدون ربا اعطا می‌گردد.

وام احداث کارخانه

در دنیای امروز با وجود بحران اقتصادی جهانی و تورم روزافزون کمتر کسی است که با مقوله وام و تسهیلات سرو کار پیدا نکرده باشد . به خصوص زمانی که پای پیشرفت شغل و حرفه مطرح شود اخذ وام با ثبت شرکت ضروری به نظر می رسد ، زیرا جهت سرمایه گذاری در کار و بعضا خرید تجهیزات تازه ، یا افزایش سرمایه شرکت نیاز به دریافت وام با مجوز شرکت و تسهیلات دارید .به علاوه کسانی که در صدد راه اندازی خط تولید و یا مشاغل دیگر هستند نیز قطعا" به وام تاسیس کارخانه نیاز پیدا می کنند . جهت اخذ وام ثبت برخی از انواع شرکت ها، بدین منظور مناسب تر است.

یکی از ابزار های کمک به شرکت های ثبت شده در جهت رسیدن به اهداف شرکت، اعطای تسهیلات و وام به شرکت ها و موسسات ثبت شده است. البته هر بانکی به فراخور قوانین خود برای اعطای وام به شرکتها و موسسات شرایط خاصی را اعلام می‌کند. اما هنگام اخذ وام برای شرکتها و موسسات، یک سری از شرایط کلی هم وجود دارد که در تمام بانک ‌ها یکسان است. برای اخذ وام بهتر است که شرکت به صورت شرکت سهامی خاص ثبت شود، چون هنگام تأسیس شرکت سهامی خاص، 35٪ سرمایه شرکت باید در حساب شرکت به صورت سپرده قرار داده شود. به همین دلیل هم سرمایه‌ی شرکت سهامی خاص واقعی‌تر اعلام می‌شود و باعث می‌شود تا فرایند گرفتن وام برای شرکت‌های سهامی خاص راحت‌تر از وام گرفتن برای شرکت با مسئولیت محدود باشد. البته وام به شرکت مسئولیت محدود هم تعلق می گیرد .برای اخذ وام برای شرکتها و موسسات لازم است به موارد زیر توجه شود.

لازم است حتماً در اساسنامه شرکت در بند موضوع فعالیت شرکت، عبارت «اخذ وام و تسهیلات از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری دولتی و خصوصی» ذکر شده باشد.

وامی که به شرکتها داده می‌شود بر مبنای سرمایه ثبت شده شرکت است و چون در شرکت با مسئولیت محدود نمی‌توان تضمینی برای سرمایه اعلامی شرکت ایجاد کرد، معمولا اخذ وام برای شرکتهای سهامی خاص راحت‌تر است.

برخی از انواع وام برای شرکتها وام ایجادی هستند که برای خرید ماشین آلات و تجهیزات یا احداث ساختمان و تأسیسات پرداخت می‌شوند. اما نوع دیگری از وام شرکتها، وام سرمایه در گردش است که برای خرید مواد اولیه در دوره های زمانی مختلف پرداخت می‌شود.

 

اخذ وام برای شرکت

 

وام موسسات فرهنگی هنری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وام موسسات فرهنگی هنری می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.

وام برای شرکت تازه تاسیس

وام به طور کلی قرض دادن نوعی پول سود دار است که از زمانی مشخص بین قرض دهنده و قرض گیرنده رد و بدل می‌شود. این تبادل پول بین دو طرف به صورت‌های مختلفی انجام می شودکه از دیرباز و دوران باستان در جوامع بشری رایج شده است. قوانین و میزان سود این نوع قرض دادن پول در جوامع مختلف امروزی متفاوت است و میزان بازپرداخت آن به شرایط مختلفی بستگی دارد اما در کشور ایران براساس سیستم مالی اسلامی، تسهیلات بدون ربا اعطا می‌گردد.به منظور تامین مالی بخشی از هزینه های سرمایه گذاری جهت ایجاد یا توسعه واحدهای صنعتی ، معدنی و گردشگری و یا تامین شرایط لازم جهت بهره برداری مطلوب ازاین واحدها، بانک تسهیلاتی را به صورت ارزی و ریالی و در قالب یکی از عقود اسلامی اعطاء می نماید.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وام برای شرکت تازه تاسیس و شرایط گرفتن وام برای شرکتهای تازه تاسیس با مسئولیت محدود می توانید فرم تماس مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره تلفن 26655119-021 و32137-026 تماس بگیرید.

شرایط گرفتن وام برای احداث کارخانه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط گرفتن وام برای احداث کارخانه  و وام شهرک صنعتی وهم چنین آگاهی درباره شرایط وام احداث کارخانه می توانید با شماره تلفن 32137-026تماس بگیرید.

مراحل اخذ وام برای شرکت های ثبت شده

مراحل انجام کار

١. پیش پذیرش: در این مرحله متقاضی میتواند به هریک از شعب بانک مراجعه و درخواست خود را ارائه نماید. در صورتیکه طرح در فهرست طرحهای فاقد اولویت نباشد ، بانک موافقت خود را با تهیه گزارش توجیهی اعلام مینماید.

٢. تدوین گزارش توجیهی طرح: متقاضی از طریق شرکتهای مهندس مشاور منتخب بانک اقدام به تهیه گزارش توجیهی می نماید.

٣. پذیرش: در این مرحله گزارش توجیهی طرح همراه با مدارک مورد نیاز به شعبه تحویل داده میشود.

٤. ارزیابی و تصویب: گزارش توجیهی توسط بانک مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تایید گزارش توجیهی طرح، پرداخت تسهیلات توسط مراجع ذیصلاح مورد تایید قرار می گیرد.

٥. عقد قرارداد : پس از ارائه مدارک و وثائق مورد نیاز ، قرارداد اعطای تسهیلات منعقد میگردد.

٦. پرداخت : گزارش پیشرفت طرح در مقاطع تعیین شده توسط مهندس مشاور تهیه و به بانک ارائه میشود. پس از تایید گزارش پیشرفت توسط بانک ، متناسب با پیشرفت طرح، پرداخت انجام میشود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ وام شرکتهای ثبت شده

 • آخرین اساسنامه مصدق ثبت شرکتهای متقاضی (اشخاص حقوقی)- در زمان افتتاح حساب جاری
 • آخرین نسخه آگهی تأسیس، متضمن شماره ثبت شرکت(اشخاص حقوقی)در زمان افتتاح حساب جاری
 • روزنامه رسمی آگهی آخرین اقامتگاه قانونی شرکت(اشخاص حقوقی)در زمان افتتاح حساب جاری.
 • آگهی آخرین اعضاء هیئت مدیره اعم از حقیقی وحقوقی و صاحبان امضاء مجاز(اشخاص حقوقی)در زمان افتتاح حساب جاری.
 • گواهی مالیاتی موضوع ماده ١٨٦ قانون مالیتهای مستقیم ( درصورت لزوم)-در زمان تصویب.
 •  صورتجلسه هیئت مدیره شرکت مبنی بر موافقت با اخذ تسهیلات از بانک- در زمان پذیرش.
 •  کپی کلیه اسناد مالکیت محل اجرای طرح و یا وثیقه خارج از طرح و در صورت امکان تضمینات- در زمان پذیرش
 •  کپی اسناد وثائق و تضمینات - در زمان عقد قرارداد
 •  گزارش کارشناس رسمی دادگستری، معتمد بانک -در زمان عقد قرارداد
 •  کپی کامل شناسنامه (یا روزنامه رسمی ) اعضاء هیات مدیره و سهامداران - در زمان پذیرش
 • مجوزهای لازم جهت منابع معرفی شده مطابق قرارداد عاملیت -در زمان پذیرش
 •  آخرین گزارش بازرس قانونی و حسابرسی شرکت توسط موسسات حسابرسی مورد تایید جامعه حسابداران رسمی و قرارداد سال آتی با حسابرس بر حسب مورد (برای شرکتهای جدیدالتاسیس در صورتیکه سال مالی آنها سررسید شده باشدارائه ترازنامه و درصورتیکه سال مالی سررسید نشده باشد تراز آزمایشی ( درصورت لزوم)-در زمان پذیرش
 • تصویر پروانه بهره برداری و یا هر گونه مجوز فعالیت از مراجع ذیصلاح -در زمان پذیرش
 •  قرارداد تهیه گزارش توجیهی -در زمان پذیرش
 • قرارداد نظارت با شرکتهای مهندس مشاور منتخب بانک -در زمان عقد قرارداد

دریافت وام برای تاسیس کارخانه

جهت دریافت وام برای تاسیس کارخانه کارخانجات و واحدهای تولیدی قبل یا پس از اخذ جواز تاسیس می توانند از وام های بانکی یا وام وزارت صنعت و معدن استفاده کنند. البته در صورتی که واحد تولیدی بر اساس اولویت های استانی باشد وطرح توجیهی مناسب برای آن نوشته شود پیش از راه اندازی کارخانه می توان اخذ وام کرد ، البته به شرطی که پیش از اقدام جهت اخذ جواز تاسیس ثبت شرکت انجام شده باشد . همچنین پس از مرحله اخذ جواز نیز ممکن است که با اخذ وام بلند مدت از صنعت و معدن با بهره کم ، نسبت به خرید زمین برای کارخانه یا واحد تولیدی در شهرک های صنعتی به راحتی اقدام کنید .از روش های دیگر جهت اخذ وام استفاده از کارت بازرگانی است که برای آن نیز کارت بازرگانی حقوقی مناسب تر است . لذا با ثبت شرکت و اخذ کارت بازرگانی شرکتی یا حقوقی می توانید به عنوان فعال اقتصادی جهت اخذ وام و تسهیلات مبادرت نمایید.

 

اخذ وام برای شرکتهای ثبت شده

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR:

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت ایلیا ) در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری در کل مراجع ذیصلاح ، همچنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام،می خواهم یک کارگاه تولید انواع آجرپازلی دراستان مازندران شهرنوشهر راه اندازی کنم که این کارگاه تولیدی جوانان زیادی رومشغول به کارمیکند ونیارمند خرید دستگاه برای راه اندازی می باشم که هزینه خرید آن ۳۰۰میلیون تومان می باشد لطفا همکاری لازم رابفرمائید ممنونم
پاسخ
متقاضی دریافت وام برای خرید یک دستگاه تولیدی
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام ما مجوزات مربوط به دستگاه های تولیدی رو دریافت میکنمی منتهی برای گرفتن وام متاسفانه اقدام نمیکنیم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام عرض کردم،روزتون بخیر باشه . دقیقا چه کمکی میتونم بکنم ؟
پاسخ
سلام جهت گرفتن وام
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
دوست عزیز جهت اخذ تسهیلات بانکی میتونید شرکت سهامی خاص اقدام ثبت کنید
پاسخ
با سلام. لطفن جهت اخذ مجوزهاي تاسيس و ... كانالي را جهت مشاوره معرفي فرماييد
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام عرض کردم ، وقت بخیر. میتونید به سایت صنایع و معادن مراجعه کنید و اطلاعات درون سایت رو مطالعه کنید .
پاسخ
سلام من قصد راه‌اندازی کارخانه تولیدی دستگاه های بدنسازی در جزیره قشم را دارم خودم سرمایه ندارم نیاز به شخصی دارم که قدم به قدم راهنمایی بکنه تا نتیجه بگیرم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام باید راه اندازی یک واحد تولیدی متاسفانه ما اقدام مستقیم نمیکنیم فقط میتونیم در خصوص ثبت برندش در خدمتتون باشیم
پاسخ
سلام خسته نباشی آیا برای خرید کارخانه از کار افتاده تسهیلات تعلق میگیره که بتونم بخرم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
این سوال مربوط به حوزه بانک هاست و باید از اون طریق پیگیری بفرمایید
پاسخ
سلام وقت بخیر داخل توضیحات تون بیان کردید که به شرکت های تازه ثبت شده ۱۰برابر سرمایه شرکت تسهیلات تعلق میگیرن یعنی شرکتی که تازه تاسیس شده و با. مبلغ مثلا ۳۰۰هزار تومان شروع کرده است ۳میلیون تومان تسهیلات وام تعلق میگیرد ممنون میشم پاسخ دهید 🙏🏻
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام این مورد در قوانین مشخص شده ولی شما برای دریافت اطلاعات اصلی برای حوزه وام باید با بانکها وارد مذاکره بشین
پاسخ
سلام من قصد دارم کارخانه تولید مواد شوینده بهداشتی در شهرک صنعتی بزنم نیاز به وام دارم ایا شرایط برای گرفتن وام دارم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام ما درباره جواز تاسیس اطلاعات کامل داریم اما در مورد نحوه گرفتن وام باید با بانک ها مذاکره کنین
پاسخ
سلام شرکت با مسعولیت محدود دارم ‌دارم کارت بازرگانی میگیرم و برای خرید کالای تجاری مواد غذایی و دارویی احتیاج مبرم ب دلار و وام دارم چکارکنم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام متاسفانه حیطه کاری ما ثبت هستش و درباره نحوه گرفتن وام باید با بانک ها حرف بزنین
پاسخ
سلام من واسه تاسیس کارخانه گچ به 6یا7میلیارد وام نیاز دارم باید چیکار کنم برم صنعت معدن تجارت درخواست وام کنم ؟؟باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید مرسی
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ف روزتون بخیر باشه . اخذ وام از صنایع و معادن شرایط بخ خصوصی رو به همراه داره از جمله تهیه ی طرح توجیهی در مورد راه اندازی کارخانه و عوامل دیگر به همین جهت برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با شماره تماسهای موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
سلام من نفهمیدم این طرح توجیهی چیه میشه برام توضیح بدی مرسی
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام مجدد،وقتتون بخیر . این طرح توجیهی امکان سنجی و برآورد اجرایی شدن پروژتون رو به صنعت و معدن و یا بانکی که میخواید ازش تسهیلات بگیرید اثبات میکنه .
پاسخ
من وام میخوام برای کارخانه تولید ماکارنی
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
در خصوص وام فقط مقاله ها جهت مطالعه روی سایت قرارداد شده و باید برای دریافت اطلاعات بیشتر با بانک ها تماس بگیرید
پاسخ
سلام من شرکت ثبت کردم و کارت بازرگانی گرفتم برای واردات موبایل هم اکنون ب ۳۰۰میلیون وام احتیاج دارم ب راهنمایی نیاز دارم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام متاسفانه برای دریافت وام باید به بانک ها مراجعه کنین
پاسخ
با سلام خدمت شماموسسه فرهنگی هنری دارم که ذر قالب شرکت ثبت شدهاکنون به 200 میلیون وام نیاز دارم.حهت فضا و تجهیزات مورد نیازلطفا راهنمایی بفرمائیدضمنا استان بوشهر هستم بندر گناوهسپاسگزارم از حوصله شما
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سوال شما مربوط به حوزه کاری ما نمی باشد ، باید در این خصوص با بانک ها حرف بزنین
پاسخ
ممنون از مطلب خوبتون در سایت ایلیا
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید