درخواست مشاوره رایگان

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     چهارشنبه، 5 آذر 1399


برای آسان و تخصصی انجام شدن امور ثبتی در شرکت ها باید مراحل و شرایط خاصی را رعایت کرد و بر اساس آن در شرکت ها تغییرات را اعمال کرد . ثبت تغییرات در شرکت با مسئولیت محدود می تواند شامل مواردی چون : چگونگی نحوه تغییر مدیرعامل شرکت با مسئولیت محدود ، تغییر در اعضای هیئت مدیره شرکت ، تغییر اساسنامه شرکت مسئولیت محدود و... می باشد که باید توسط افراد آشنا به انجام امورات ثبتی و حقوقی انجام پذیرد . در ادامه با ما همرا ه باشید تا مراحل و شرایط و نیز ایجاد تغییرات در شرکت ها را به شما آموزش خواهیم داد تا به صورت حرفه ای و بر طبق قوانین اداره ثبت اسناد و املاک کشور امور ثبتی خود را به سرانجام برسانید . 

شرکت ایلیا با بهره مندی از مجرب ترین مشاوران حقوقی و ثبتی آماده ارائه خدمات مشاوره ای حرفه ای به متقاضیان ثبت شرکت ها در سراسر کشور می باشد . برای بهره گیری از مشاوره رایگان این مجتمع حقوقی کافی است با شماره تماس های این مجتمع تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود مراجعه کنید . 

 

تغییرات

 

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

چنانچه پس از اتمام فرآیند ثبت شرکت شرکا نیاز به تغییرات و تصمیمات جدید را ضروری بدانند می بایست از طریق قانونی این فعالیت را انجام بدهند در همین راستا لازم است نسبت به ثبت آگهی تغییرات شرکت خود اقدام ورزند که مانند کلیه امورشرکتها باید مراحل قانونی آن طی گردد . برای ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود می بایست تنظیم صورتجلسه شرکت با قالب مجمع فوق العاده را به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری ارسال گردد و سپس مراحل پیگیری اداری تا به درج رسیدن آگهی تغییرات انجام گردد. لازم به ذکر است که بسته به نوع تغییر ممکن است تعداد آگهی ها متفاوت باشد.

انواع ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

 • تغییر محل شرکت
 • تغییر نام شرکت
 • تغییر موضوع شرکت و الحاق به موضوع شرکت
 • نقل و انتقال سهم الشرکه شرکاء
 • افزایش سرمایه شرکت با ورود شریک یا شرکاء جدید
 • افزایش سرمایه شرکت بدون ورود شریک یا شرکاء جدید
 • کاهش سرمایه شرکت بدون خروج شریک
 • کاهش سرمایه شرکت با خروج شریک
 • تغییر و اصلاح مواد اساسنامه

نمونه صورتجلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده مسئولیت محدود

بسمه تعالی
نام شرکت:...................شماره ثبت ...............سرمایه شرکت ثبت شده....................صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه ( یا عادی بطور فوق العاده ) شرکت............. سهامی خاص ثبت شده به شماره....................در تاریخ .....................ساعت..................با حضور کلیه/ اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت ( اگر جلسه در محل دیگری غیر از محل قانونی شرکت تشکیل شده آدرس آن محل نوشته شود) تشکیل گردید.
الف: در اجرای ماده 101 لایحه اصلاحی قانون تجارت:
1.خانم /آقای.........به سمت رئیس جلسه
2.خانم/آقای.........به سمت ناظر جلسه
3.خانم/آقای........به سمت ناظر جلسه
4.خانم/آقای.......به سمت منشی جلسه انتخاب شدند.
ب: در خصوص دستور جلسه 1- انتخاب مدیران 2- انتخاب بازرسین 3- انتخاب روزنامه کثیرالانتشار 4-تصویب ترازنامه حساب سود و زیان به شرح ذیل اتخاذ تصمیم شد.
1.اعضای هیات مدیره عبارتند از خانم/آقای...............خانم /آقای.................خانم/آقای...............برای مدت دو سال انتخاب و با امضاء ذیل صورتجلسه قبولی خود را اعلام می دارند.مجمع تصویب نمود در اجرای ماده 124 لایحه اصلاحی قانون تجارت می تواند رئیس هیات مدیره و مدیر عامل یک نفر باشد.
2.با رعایت ماده 147 لایحه اصلاحی قانون تجارت خانم /آقای ................به سمت بازرس اصلی خانم / آقای.................به سمت بازرس علی البدل برای مدت یک سال مالی انتخاب شدند.
3.روزنامه کثیرالانتشار ...................جهت نشر آگهی های شرکت انتخاب شد.
4.پس از قرائت گزارش بازرس قانونی ترازنامه و حساب سود و زیان شرکت منتهی به سال ..................مورد تصویب قرار گرفت.
ج: به خانم/آقای......................احدی از سهامداران یا احدی از مدیران یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.
امضاء هیات رییسه
رئیس جلسه ...................
ناظر جلسه....................
منشی جلسه...................
امضاء اعضای هیات مدیره:
1..............
2..............
3.............
4............
امضاء بازرسین
بازرس اصلی
بازرس علی البدل

تغییر اساسنامه شرکت مسئولیت محدود

در شرکت های با مسئولیت محدود در طی زمان مشخص در شرکت اساساً اساسنامه می تواند تغییر کند ، حتی اگر تغییری در اساسنامه ایجاد نشود امکان تغییر آن ها در مدت زمان مشخص توسط قانون وجود دارد . در قوانین تجارت امکان اینکه یک شرکت تمایل به هم گام شدن با تحولات اقتصادی داخلی و خارجی امور خود را انجام میدهند . ایجاد تغییر در اساسنامه به طور مشخص بسته به صلاح دید مجمع عمومی فوق العاده در شرکت انجام می پذیرد . مجمع عمومی فوق العاده در مواقع حساس و براساس چهارچوب حقوقی که در فعالیت اقتصادی انجام می شود تشکیل می شود . این مجمع می تواند بجز موارد استثنایی که در شرکت ایجاد می شود ، در تمامی موارد اساسنامه را تغییر دهد .

برای انجام ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود خود پیشنهاد میشود که ابتدا از مشاوران و کارشناسان متخصص و مجرب در این زمینه راهنمایی لازم را بهره مند شوید مجتمع ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن دپارتمانها ی تخصصی ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود پیشرو در ارائه ی خدمات ثبتی شرکت ها و موسسات غیرتجاری می باشد. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به کادر مشخص شده در این صفحه با عنوان توضیحات تکمیلی مراجعه نمایید.

تغییرات اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود

مراحل تنظیم و تدوین صورتجلسات شرکتهای با مسئولیت محدود مرتبط با تغییرات در خواستی شرکت و تصویب آن توسط کلیه اعضا هیئت مدیره و سهامداران و امضا ذیل صورتجلسه از اقدامات اولیه در این خصوص می باشد و پس از آن آغاز ثبت نام الکترونیک تغییرات است.

مدارک ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود با توجه به نوع آن متغییر می باشد برای مثال چنانچه تغییرات شما در خصوص موضوع فعالیت باشد و این موضوع جدید نیازمند مجوز است ارائه آن الزامی می باشد.

مدت زمان ثبت تغییرات شرکت های با مسئولیت محدود حدودا25 الی 30 روز کاری می باشد. البته گاها" ممکن است بیشتر به طول انجامد یا در مدت زمان کمتری انجام شود.

شما میتوانید جهت کسب اطلاع از هزینه های ثبت صورتجلسه شرکت با مسئولیت محدود با مشاورین مجرب و متخصص مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشیدتا با توجه به نوع تغییرات و تعداد صورتجلسات مورد نیاز شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود

در صورتی که موسسین یک شرکت تصمیم به تغییر در اعضای هیئت مدیره شرکت کنند باید یک صورتجلسه مبنی بر ایجاد تغییرات در شرکت فراهم کرده و آن را به ثبت برسانند . با وجود تغییرات در اعضای شرکت ها و همینطور تعداد اعضای هیئت مدیره یک ماده به اساسنامه شرکت افزوده می شود که بر طبق آن صورتجلسه ای در مجمع فوق العاده تنظیم می شود و مفاد و تغییرات حاصله در آن درج می شود .

اگر هرکدام از شرکا و سهامداران بنا به دلایلی تصمیماتی در خصوص کاهش یا افزایش تعدد افراد در شرکت گیرند باید با تشکیل یک جلسه با حضور اکثریت شرکا در آن زمینه تصمیم گیری کنند . اضافه و کم کردن یک شخص به شرکت می تواند از طریق ورود و یا خارج شدن یک شخص از شرکت ایجاد شود .

تغییر مدیر عامل شرکت با مسئولیت محدود

جهت انتخاب و گزینش مدیران و یا تمدید دوره و زمان فعالیت هیئت مدیره به دو نوع صورتجلسه برای تغییرات نیاز است . صورتجلسه مجمع عمومی عادی و فوق العاده دو نوع صورتجلسه قابل تنظیم برای شرکت می باشد که باید تکمیل شده و مدارک به اداره ثبت اسناد و املاک فرستاده شود . هرکدام از شرکا و سهامداران شرکت بعد از اتمام زمان مسئولیت در شرکت به عنوان مدیر و یا اعضای هیئت مدیره بر طبق اساسنامه تنظیم شده تا حداکثر 2سال فعالیت کرده و بعد از گذر زمان معین شده باید اعضای جدید و یا همان افراد برای عضویت در هیئت مدیره انتخاب شوند.

مدارک لازم برای ایجاد صورتجلسه تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود

 • تسلیم مدارک ثبتی شرکت
 • ارائه مدارک مربوط به ثبت روزنامه و ایجاد تغییرات در شرکت
 • ارائه تمامی مدارک شناسایی کپی برابر اصل شده اعضای هیئت مدیره

نمونه صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت با مسئولیت محدود

بسمه تعالی 

نام شرکت….....................................  شماره ثبت ….......................... و شناسه ملی ..........................  سرمایه ثبت شده …........................... ریال   در تاریخ …....................... ساعت …................... مجمع عمومی فوق العاده شرکت با حضور کلیه شرکاء/ اکثریت شرکاء در محل شرکت تشکیل و نسبت به نقل و انتقال سهم الشرکه خانم ها / آقایان ….....................................  به خانم ها / آقایان ….....................................  بشرح ذیل  اتخاذ تصمیم شد.

  نام شرکاء                                 میزان سهم الشرکه
1ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه
2ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه
3ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه
4ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه

پس از مذاکره مقرر شد که خانم / آقای …................................. به شماره ملی ........................
.که دارای …............................ ریال سهم الشرکه می باشد با رعایت مفاد ماده 103 قانون تجارت و بموجب سند صلح به شماره ............... مورخ ................ صادره از دفتراسناد رسمی ................... حوزه ثبتی ............... کلیه سهم الشرکه / یا مقداری از سهم الشرکه خود را به خانم / آقای…............................... فرزند …................. متولد…............. شماره شناسنامه …........... و شناسه ملی ...............  آدرس محل سکونت…............................................................................................. منتقل و از شرکت خارج  شد و دیگر هیچ گونه حق و سمتی در شرکت ندارد و این نقل و انتقال سهم الشرکه مورد موافقت کلیه شرکاء / اکثریت شرکاء با رعایت مفاد ماده 102 قانون تجارت قرار گرفت.

به خانم / آقای ….................................  احدی از شرکاء یاوکیل رسمی شرکت وکالت داده  شد که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفتر ثبت اقدام نماید.
نام شرکاء                     میزان سهم الشرکه

خانم / آقای …..................................    دارای  ...................          امضاء
خانم / آقای …..................................    دارای  ...................          امضاء
خانم / آقای …..................................    دارای  ...................          امضاء

 

بسمه تعالی

نمونه صورتجلسه هیئت مدیره در شرکتهای با مسئولیت محدود

 

نام شرکت............................................... شماره ثبت ..................... و شناسه ملی ................... سرمایه ثبت شده.......................... ریال  در تاریخ .................. ساعت ...........  جلسه هیئت مدیره شرکت با حضور کلیه اعضاء هیات مدیره /  اکثریت اعضای هیات مدیره در محل شرکت تشکیل و نسبت به تعیین سمت و تعیین دارندگان حق امضاء اتخاذ تصمیم شد.
1ـ خانم/ آقای .......................... به شماره ملی ................... به سمت رئیس هیئت مدیره
2ـ خانم/ آقای .......................... به شماره ملی ................... به سمت نایب هیئت مدیره
3ـ خانم/ آقای .......................... به شماره ملی ................... به سمت مدیر عامل شرکت انتخاب
کلیه اسناد و مدارک و اوراق بهاء دار با امضاء مشترک خانم ها/ آقایان.........................................  همراه با مهر شرکت معتبر می باشد.
ج: اینجانبان اعضاء هیات مدیره و بازرسین ضمن قبولی سمت خود اقرار می نمائیم که هیچگونه سوء پیشینه کیفری نداشته و ممنوعیت اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و 126 لایحه اصلاحی قانون تجارت را نداریم .

به خانم / آقای ......................... احدی از شرکاء یا عضو هیئت مدیره یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می شودکه ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.
نام اعضای هیات مدیره
1ـ خانم / آقای ..................................   امضاء
2ـ خانم / آقای ..................................   امضاء     
3ـ خانم / آقای ..................................   امضاء    
4ـ خانم / آقای ..................................   امضاء

بسمه تعالی

نمونه صورتجلسه انتخاب هیئت مدیره درشرکتهای با مسئولیت محدود

 

نام شرکت........................................... شماره ثبت........................ سرمایه ثبت شده ................................. و شناسه ملی ................................ ریال صورتجلسه مجمع عمومی (عادی بطور فوق العاده) شرکت در تاریخ ...................... ساعت ..............  با حضور کلیه شرکاء / اکثریت شرکاء تشکیل و نسبت به انتخاب اعضای هیئت مدیره (یا ترمیم تعداد اعضای هیات مدیره) بشرح ذیل اتخاد تصمیم شد.

  نام شرکاء                                 میزان سهم الشرکه
1ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه
2ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه
3ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه
4ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه

باتوجه به (انقضای  مدت ماموریت مدیران یا استعفای مدیر یا مدیران با عزل بعضی  از مدیران  یا خروج بعضی  از مدیران از شرکت یا عوامل دیگری  که باعث تجدید و انتخاب  مدیران می شود ذکر گردد.
1ـ خانم / آقای ..................................  به شماره ملی ................  امضاء
2ـ خانم / آقای .................................. به شماره ملی ................    امضاء     
3ـ خانم / آقای ..................................   به شماره ملی ................  امضاء    
به سمت اعضای هیئت مدیره شرکت برای مدت ............   سال (یا بمدت نامحدود) انتخاب و با امضاء ذیل صورتجلسه قبولی خود را اعلام می نمایند.
ج: اینجانبان اعضاء هیات مدیره و بازرسین ضمن قبولی سمت خود اقرار می نمائیم که هیچگونه سوء پیشینه کیفری نداشته و ممنوعیت اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و  126 لایحه اصلاحی قانون تجارت را نداریم .
به خانم / آقای ................................... احدی از شرکاء یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می شودکه ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق النسب و امضاء ذیل دفتر ثبت اقدام نماید.
1ـ خانم / آقای ..................................   امضاء
2ـ خانم / آقای ..................................   امضاء     
3ـ خانم / آقای ..................................   امضاء    

 

به منظور ثبت و تدوین نمونه صورتجلسه شرکت با مسئولیت محدود می توانید با مجتمع حقوقی ایلیا تماس گرفته و با در ارتباط بودن با مشاوران مجرب این مجموعه گام های خود را در جهت ثبت تغییرات در شرکت استوار بردارید . 

لازم به ذکر است در مورد کلیه تغییرات در شرکت با مسئولیت محدود در صورتی که شرکای شرکت 12 نفر و یا بیشتر باشند طبق قوانین تجارت می‌بایست به انتخاب هیأت نظار( ناظرین) مبادرت گردد واعضای این هیات نیز باید ضمن حضور در جلسات مجمع صورتجلسه تنظیم شده را نیز امضاء نمایند .

دعوت و تشكیل از مجامع عمومی در شركت با مسئولیت محدود موضوع ماده ١٠٩ قانون تجارت است مبنی بر این که: «هر شركت با مسئولیت محدود كه عده شركای آن بیش از ١٢ نفر باشد باید دارای هیئت نظار بوده وهیئت مزبور لااقل سالی یك مرتبه مجمع عمومی شركا را تشكیل دهد» با توجه به این امر دعوت و تشکیل از مجمع در شرکتهای مسئولیت محدود با تعداد 12 نفر یا بیشتر امری اجباری شناخته شده است .

در مفهوم متضاد با این ماده میتوان اینگونه بیان کرد كه تشكیل مجمع عمومی عادی و فوق العاده در شركتهای با مسئولیت محدود كه شركای آن كمتر از ١٢ نفر می باشند كاملا اختیاری است ولی شركا مخیر هستند که در اساسنامه خلاف این موضوع را مقرر دارند به این شکل که تشكیل مجامع عمومی را براساس مقررات شركتهای سهامی عام و خاص و با در نظر گرفتن مواد ٩٢ و ٩٧ و ١٢٠ (ل.ا.ق.ت) را در اساسنامه الزامی تعیین کنند .

ارگان تصمیم گیرنده شركت با مسئولیت محدود

درشركت با مسئولیت محدود همانطورکه ذکر شد ، تشكیل مجمع عمومی فوق العاده همانند شركتهای سهامی عام و خاص اجباری نمی باشد لیکن با توجه به ماده ١١ قانون تجارت كه می گوید: «هر تغییر دیگری راجع به اساسنامه باید با رای و توافق اكثریت عددی شركا كه حداقل سه چهارم سرمایه را نیز دارا هستند ،به عمل آید مگر اینكه در اساسنامه اكثریت دیگری پیش بینی شده باشد» این طور به نظرمی رسد كه تشكیل مجمع عمومی فوق العاده از نظر اهمیت در سطح موارد پیش بینی شده در ماده ١١١ مذكور می باشد. در این صورت مسئولیت تصمیم گیری در موارد ذیل برعهده مجمع عمومی فوق العاده می باشد:

 • ایجاد تغییرات در اساسنامه یا الحاق یا حذف یک یا چند مورد از مفاد آن .
 • افزایش یا كاهش سرمایه شركت .
 • ورود شریك یا شركای جدید به شركت و نیز خروج آنها
 •  تنظیم اساسنامه جدید یا تبدیل نوع شركت .
 • انحلال شركت قبل از موعد ذکر شده در اساسنامه

بدیهی است تصمیمات در موارد فوق باید با موافقت دارندگان ٤/٣ سرمایه شركایی كه اكثریت عددی را نیز دارند اتخاذ گردد .

مرجع تصمیم گیرنده شركت با مسئولیت محدود - تصمیمات عادی

شركت با مسئولیت محدود می تواند تصمیمات عادی خود را بدون تشكیل مجمع اتخاذ نماید و سپس صورتجلسه ای برای تصمیمات اتخاذ شده تنظیم کرده به امضای اعضای شرکت برساند. هر یک از شرکا به تناسب سرمایه خود در شرکت حق رای دارد. مگر اینكه در اساسنامه ترتیب دیگری پیش بینی شده باشد. طبق ماده ١٠٦ ق.ت: تصمیمات راجع به شركت باید با حضور اكثریت دارای حداقل نیمی از سرمایه گرفته شود اگر در دفعه اول این اكثریت حاصل نشد باید مجددا" ازتمام شركا دعوت به عمل آید. در نوبت دوم تشکیل مجمع، تصمیمات با اكثریت عددی شركا اتخاذ می شود ولو اینکه اكثریت مزبور دارای نصف سرمایه نباشد .اساسنامه شركت می تواند ترتیبی بر خلاف مراتب فوق مقرر دارد .

تقسیم سود طبق ماده ١١٧قانون تجارت ایران از این قرار است : روابط شركا تابع اساسنامه است اگر در اساسنامه در رابطه با تقسیم سود و زیان مراتب خاصی ذکر نشده باشد تقسیم مزبور به نسبت سهم الشرکه شركا به عمل خواهد آمد. قانونگذار در ماده ١١٣ ق.ت. در مورد شرکت با مسئولیت محدود اندوخته قانونی را تحت عنوان سرمایه احتیاطی با عنایت به ماده ٥٧ قانون شركت سهامی ١٣١١ در نظر گرفته است كه می گوید: هر ساله دست کم یك بیستم از درآمد خالص شركت برای تشكیل سرمایه احتیاطی موضوع خواهد شد پس از اینكه سرمایه احتیاطی به میزان یک دهم سرمایه شركت رسید ، مقرر کردن آن به صورت هرساله در اختیار شرکا خواهد بود.

نحوه تغییر مدیرعامل شرکت با مسئولیت محدود

صاحبان شرکت با مسئولیت محدود می توانند در چارچوب اختیارات اساسنامه شرکت و با تشکیل مجمع عمومی فوق العاده نسبت به تغییرات ذیل مبادرت ورزند که عبارتند از :

 •  تغییر آدرس شرکت مسئولیت محدود
 •  تغییر اسم شرکت
 •  تغییر موضوع شرکت و یا افزودن مواردی به موضوع شرکت
 •  نقل و انتقال سهم الشرکه شرکاء
 •  افزایش سرمایه شرکت با ورود شریک یا شرکاء جدید
 •  افزایش سرمایه شرکت بدون ورود شریک یا شرکاء جدید
 •  کاهش سرمایه شرکت بدون خروج شریک
 •  کاهش سرمایه شرکت با خروج شریک
 •  تغییرات و اصلاح مفاد اساسنامه

نحوه تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت با مسئولیت محدود

جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با مراحل و شرایط تغییرات فوق الذکر هریک را بطور مجزا شرح می دهیم :

ثبت صورتجلسه تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود

جهت تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود اقدامات و مدارک ذیل لازم و ضروری است :

الف-تشکیل مجمع عمومی فوق العاده و تدوین صورت جلسه و امضای آن توسط همه شرکاء با ذکرمیزان سرمایه هر کدام

ب-در صورتی که مجمع با اکثریت شرکا رسمیت یابد لازم است تشریفات اداری دعوت از شرکاء طبق اساسنامه و قانون تجارت انجام شده و مدارک مرتبط ارائه گردد .

ج-چنانچه تعداد اعضا و شرکاء 12 نفر یا بیشتر باشند بایستی وفق ماده109 نسبت به انتخاب هیات نظار اقدام و نام اعضا ی هیات نظار در صدر صورت جلسه قید شده و آنان نیز ذیل صورت جلسه را امضاء نمایند.

د-صورت جلسه تنظیم شده باید حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ تشکیل مجمع توسط شرکاء یا نماینده رسمی شرکت تحویل اداره ثبت شرکتها شده و نسبت به ثبت ان اقدام و بعد از پرداخت هزینه های قانونی ذیل دفتر ثبت را امضاء نمود .

ثبت صورتجلسه تغییر نام شرکت با مسئولیت محدود

الف-تشکیل مجمع عمومی فوق العاده و تنظیم صورت جلسه و امضای ذیل آن توسط کلیه شرکاء با قید میزان سهم الشرکه خود .

ب-در صورتی که مجمع فوق العاده با اکثریت شرکاء تشکیل شود ارائه مدارک مثبته و رعایت ملزومات قانونی دعوت طبق اساسنامه شرکت وقانون تجارت ضروری است .

ج-اگر تعداد اعضای شرکت 12 نفر یا بیش از 12 نفر باشد انتخاب و قید نام اعضای هیات نظار در صدر صورت جلسه الزام قانونی دارد و هیات نظار باید ذیل صورت جلسه مزبور را امضاء کنند .

د- یکی از شرکا یا نماینده رسمی شرکت باید طی مدت یک ماه پس از تدوین صورتجلسه به اداره ثبت شرکتها مراجعه و مبلغ حق الثبت نام را به حساب مربوطه واریز کند و اصل رسید بانکی و اصل صورت جلسه را به واحد تعیین نام ارائه دهد و بعد از تعیین نام و تایید مسئول مربوطه، صورت جلسه را به قسمت پذیرش تحویل و دفاتر ثبت را امضاء نماید .

ثبت صورتجلسه تغییر موضوع شرکت و الحاق مواردی به موضوع شرکت با مسئولیت محدود

جهت تغییر موضوع شرکت و یا افزودن مورد یا مواردی به موضوع فعالیت شرکت اقدامات ذیل ضروری است که عبارتنداز :

الف-تشکیل مجمع عمومی فوق العاده و تنظیم صورت جلسه و امضای آن توسط کلیه شرکاء با قید میزان سهم الشرکه آنها.

ب-چنانچه موضوع شرکت نیاز به اخذ مجوز خاص از ارگانهای ذیصلاح داشته باشد، با مراجعه به اداره ثبت شرکتها و اخذ برگ استعلام ثبت شرکت آن را به مرجع مربوطه تحویل و در ظرف مهلت مقرر جواب استعلام را اخذ و همراه با صورت جلسه به اداره ثبت می دهید .

ج-دفاتر ثبت بعد از تحویل مدارک توسط متقاضی امضاء خواهد شد .

ثبت صورتجلسه نقل و انتقال سهم الشرکه شرکاء در شرکت با مسئولیت محدود

به منظور نقل و انتقال سهم الشرکه یا سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود مدارک ذیل مورد نیاز است :

الف-ارائه مدارک مثبت انجام تشریفات اداری دعوت از مجمع وفق اساسنامه شرکت و قانون تجارت ، در صورت برگزاری مجمع با اکثریت شرکاء

ب-ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی افرادی که به عنوان شریک جدید عضو شرکت با مسئولیت محدود می شوند لازم است .

ج- داشتن مفاصا حساب مالیاتی از اداره کل مالیات بر شرکتها ( سازمان امور مالیاتی) و ارائه آن ضروری می باشد.

د-صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده

ثبت صورتجلسه نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود

الف-تشکیل مجمع عمومی فوق العاده و به تحریر درآوردن صورت جلسه آن

ب-اگر تعداد شرکاء از12نفر فراتر رود، انتخاب هیات نظار و درج نام آنها در بالای صورت جلسه الزام دارد.

ج-کلیه شرکاء چه آنهایی که سهم الشرکه خود را انتقال داده اند و چه اعضای جدیدالورود ، باید ذیل صورت جلسه را امضاء نمایند.

د-اگر شرکائی که از شرکت خارج می شوند دارای سمت در هیات مدیره باشند و نیز در صورتی که شرکای جدید الورود مایل به جایگزینی آنها در هیات مدیره باشند . باید با تنظیم صورت جلسه دیگری نسبت به انتخاب و انتصاب اعضای جدید و تعیین سمت آنها اقدام نمود. و اگر شرکاء جدید تمایلی به عضویت نداشته باشند در صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده نسبت به کاهش تعداد اعضای هیات مدیره و اصلاح مفاد اساسنامه شرکت باید اقدام گردد .

ط - وفق ماده 103 قانون تجارت انتقال سهم الشرکه باید به موجب سند رسمی باشد لذا هر یک از شرکاء که بخواهند سهم الشرکه خود را انتقال دهند می توانند با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و با در دست داشتن موافقت نامه یا صورت جلسه مجمع جهت اخذ سند صلح اقدام نمایند.

ه-صورت جلسه تنظیم شده و سایر مدارک مورد نیاز به واسطه یکی از شرکاء به اداره ثبت شرکتها تحویل داده شده و دفاتر ثبت نیز توسط ایشان امضاء خواهد شد .

ی-شرکایی هم که از شرکت خارج شده اند باید شخصا یا توسط نماینده رسمی خود ( باارائه وکالت نامه رسمی که به این موضوع صراحتا" اشاره شده است) در اداره ثبت حاضر و دفتر ثبت را امضاء نمایند .

ثبت صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت با ورود شریک یا شرکاء جدید در شرکت با مسئولیت محدود

برای افزایش سرمایه شرکت در صورت ورود شریک یا شرکاء جدید در شرکت با مسئولیت محدود اقدامات و مدارک ذیل مورد نیاز است که بدین شرح می باشند :

الف- برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و تنظیم صورت جلسه و درج امضای کلیه شرکاء با قید میزان سهم الشرکه ایشان .

ب- در صورتی که مجمع با اکثریت شرکاء تشکیل شود بایستی روال اداری دعوت بر طبق اساسنامه و قانون تجارت اجرا شده و مدارک مثبته آن تسلیم گردد.

ج-چنانچه تعداد شرکاء برابر یا بیشتر از 12 نفر باشد بایستی وفق ماده 109 قانون تجارت نسبت به انتخاب هیات نظار مبادرت نموده و نام اعضای هیات نظار در صورت جلسه نوشته شود و صورت جلسه به امضای آنان برسد .

د-کپی مدارک شناسایی شرکاء جدید الورود به اداره ثبت شرکتها تحویل داده خواهد شد .

ی-احدی از شرکاء یا وکیل رسمی ثبت شرکت ایلیا بعد از تحریر صورت جلسه به اداره ثبت مراجعه و صورت جلسه و فتوکپی مدارک مثبته هویت شرکاء جدید را ارائه کرده و دفاتر ثبت را امضاء نماید.

ثبت صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت بدون ورود شریک یا شرکاء جدید در شرکت با مسئولیت محدود

کلیه مراحل مذکور در بند 5 (افزایش سرمایه با ورود شریک)به استثنای مورد( د) فتوکپی شناسنامه شرکاء جدید الورود .

ثبت صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت بدون خروج شریک در شرکت با مسئولیت محدود

طی مراحل مذکور در بند 6 (کاهش سرمایه با خروج شریک ) به استثنای مورد( د) فتوکپی شناسنامه شرکاء جدید الورود .

ثبت صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت با خروج شریک در شرکت با مسئولیت محدود

به منظورکاهش سرمایه یا خروج شریک در شرکت با مسئولیت محدود مدارک و اقدامات ذیل مورد نیاز است که عبارتند از :

الف- برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و تنظیم صورت جلسه (با توجه به نمونه)

ب- در صورت تشکیل مجمع با اکثریت حضار بایستی تشریفات دعوت با عنایت به اساسنامه و قانون تجارت رعایت شود و مدارک مربوط به آن تنظیم وارائه شود.

ج- اگرتعداد شرکاء 12 نفر یا بیشتر باشد بایستی نسبت به انتخاب هیات نظار اقدام و نام اعضای هیات نظار درصدر صورت جلسه تنظیمی درج شود .

د- امضای صورت جلسه توسط تمامی شرکا اعم از شرکایی که خارج شده اند و شرکایی که به شرکت پیوسته اند ، ضروری می باشد.

ه- در صورتی که شرکائی که از شرکت خارج می شوند از اعضای هیات مدیره باشند بایستی با تدوین یک صورت جلسه جداگانه نسبت به انتخاب و تکمیل اعضای هیات مدیره از بین شرکائی که در شرکت باقی مانده اند اقدام گردد تا تعداد اعضای هیات مدیره از حدنصاب ذکر شده در اساسنامه کمتر نگردد.

ط-در شرایطی که شرکای باقی مانده مایل نباشند بجای شرکای خارج شده که عضو هیات مدیره بوده اند اعضای جدید انتخاب نمایند لازم است در ذیل صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده نسبت به تغییر ماده مربوطه به تعداد اعضای هیات مدیره ( کاهش اعضا )مبادرت ورزند .

ع-شرکائی که از شرکت خارج میشوند باید با حضور در اداره ثبت شرکتها اقدام به امضا دفاتر ثبت نمایند .

غ-ارائه مدارک معتبر نشان دهنده هویت امضا کنندگان در هنگام امضاء دفاتر ثبت لازم می باشد.

جهت نیاز به مشاوره های تخصصی جهت ثبت تغییرات شرکت با مسئویت محدود و دیگر شرکتهای تجاری با کارشناسان مجتمع ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشد.


تماس با مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا

شعبه کرج : 02632137  -  02632525232

شعبه تهران : 02126655119

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید