درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت تغییرات آدرس شرکت

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


چنانچه در شرکتی قصد ایجاد تغییرات در شرکت را داشته باشند. باری مثال ایجاد تغییر آدرس، تغییر در سهام و دیگر مسائل مربوط به شرکت، باید برای هرکدام از آن هابه صورت جداگانه صورتجلسه ای تنظیم کرد و صورتجلسه آنها با انجام پذیرش های اینترنتی همراه  شده باشند و آن ها به صورت اینترنتی ثبت شوند. متن صورتجلسه تایپ شده در سامانه عیناَ باید با متن صورتجلسه ای که به اداره ثبت شرکت ها داده شده مطابق باشد.

به جهت اطلاع از مراحل و شرایط مربوط به ثبت تغییرات شرکت به مقاله لینک شده مراجعه شود.

 

ایلیا

 

ثبت تغییرات آدرس شرکت

برای ثبت تغییرات آدرس شرکت ابتدا باید جلسه مجمع عمومی فوق العاده تشکیل، صورتجلسه تنظیم و هیات رئیسه آن را امضا نموده باشند.

ب-رعایت تشریفات دعوت بر اساس قانون تجارت و اساسنامه شرکت.قابل ذکر است هر گاه اختیار تغییر محل شرکت در اساسنامه به هیات مدیره شرکت تفویض شده باشد، هیات مدیره شرکت با تنظیم نمودن صورتجلسه جهت ثبت تغییر محل شرکت اقدام می نماید. در صورتی که تغییر آدرس شرکت از یک شهرستان به شهرستان دیگر باشد. باید پرونده شرکت به شهرستان مربوطه با تقاضای هیات مدیره و با تصویب وتنظیم صورت جلسه ارسال گردد.

ثبت تغییرات آدرس شرکت با مسؤلیت محدود

زمانی که یک شرکت تصمیم به تغییر آدرس دارد اگر شرکت با مسؤلیت محدود باشد مجمع عمومی فوق العاده جلسه ای را تشکیل داده و صورتجلسه ی مربوط به موضوع را تنظیم می نماید که کلیه ی اعضای شرکت ( شرکا) با قید کردن مقدار سهم الشرکه خود باید آن را به امضا برسانند. در صورتی که تعداد شرکا زیاد باشد هیأت نظار انتخاب شده و اسامی اعضای هیأت نظارت در صورتجلسه تنظیمی درج می گردد و آنها باید صورتجلسه را امضا کنند. این صورتجلسه حتما باید حداکثر تا 30 روز بعد از تاریخی که مجمع تشکیل شده است توسط اعضای شرکت و یا وکیل رسمی به اداره ثبت شرکتها تحویل داده شده و ثبت شود.

هر زمان اختیار تغییر محل شرکت در اساسنامه ی آن به هیأت مدیره داده شده بود، هیأت مدیره باید صورتجلسه ای در رابطه با ثبت تغییر محل تنظیم کنند و در صورتی که تغییر آدرس شرکت از شهرستانی به شهرستان دیگر است باید پرونده شرکت مربوطه بر اساس تقاضای هیات مدیره و تصویب صورتجلسه به شهرستان مربوطه ارسال گردد.

مدارک لازم برای ثبت تغییرات آدرس شرکت

  • ارائه رونوشت مدارک شناسایی کلیه اعضای شرکت.
  • ارائه رونوشت روزنامه تاسیس شرکت.
  • ارائه رونوشت آگهی تاسیس شرکت
  • ارائه آگهی آخرین تغییرات.

صلاحیت تغییر آدرس شرکت

در اکثر شرکتهای سهامی خاص و شرکتهای مسئولیت محدود ،پس از بند 3 اساسنامه تبصره ای قید شده که در آن اختیار تغییر محل شرکت را به هیئت مدیره نیز می دهد ،این تبصره به این صورت است : هیئت مدیره می تواند به هرکجا که صلاح و مصلحت است آدرس شرکت را تغییر دهد و شعباتی برای شرکت تاسیس نماید.

اما به غیر از هیئت مدیره مجمع عمومی نیز می تواند محل شرکت را تغییر دهد ،منظور از مجمع ، سهامداران و یا شرکاء در شرکت می باشند که با تشکیل صورتجلسه ای با نام مجمع عمومی فوق العاده نسبت به تغییر محل شرکت اتخاذ تصمیم می نمایند.

مراحل تغییر آدرس شرکت

  1. برای تغییر آدرس شرکت  نخست باید صورتجلسه ای را تنظیم کنید و ذیل همه اوراق را به وسیله شرکا به امضا برسانید. پس از آن باید به سامانه ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir  مراجعه کنید و جهت ابلاغ تقاضای تغییر آدرس شرکت اقدام کنید.
  2. سپس باید مدارک را بارگزاری کنید و اطلاعاتی که در سامانه فوق الذکر از شما خواسته شده است را کامل کنید.
  3. پس از آن مدارک را به وسیله پست به اداره ثبت شرکتها ارسال کنید.
  4. به اداره ثبت شرکتها رجوع نموده و هزینه های قانونی تعیین شده را برای اخذ آگهی تغییرات پرداخت نمایید.
  5. هزینه روزنامه رسمی را پرداخت کنید.
  6. در نهایت آگهی صادر می شود.
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید