• ثبت برند در یاسوج

ثبت برند متشکل از تصاویر، رنگها و اشکالی می باشد که میتواند معرف یک تولید کننده اقتصادی باشد و در حقیقیت وجه تمایز کالا و خدمات تولیدی را نسبت به مابقی خدمات ایجاد میکند. نام و علامت تجاری این گونه تعریف شده اند : علامت تجاری در حقیقت اسم و عنوانی میباشد که مشخص کننده کالا و خدمات از یکدیگر می باشد. و علامت تجاری هرگونه نشان و علامتی است که تفاوت را بین کالا و خدمات ایجاد می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری با مشاوران مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مراحل ثبت برند در یاسوج

اولین گام برای ثبت برند در یاسوج آگاهی کامل از موضوع فعالیت و طبقه ای که علامت شما می بایست در آن به ثبت برسد می باشد این امر تحقق پیدا نمیکند مگرآنکه با کارشناسی متخصص در این زمینه مشورت نمایید پیشنهاد ما به شما مشاورین متخصص و مجرب ثبت شرکت ایلیا می باشد. پیش از اقدام جهت ثبت برند در یاسوج بهتر است نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.چنانچه ثبت برند در یاسوج را به موسسه ثبتی ایلیا وگذار کنید ، علاوه بر استعلام برند وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند و علامت تجاری را برای شما به انجام می رساند.

مدارک لازم جهت ثبت برند در یاسوج

مهم ترین مدرکی که می بایست به اداره مالکیت صنعتی ارائه دهید ارائه مجوزهای لازم از ارگان ذی صلاح می باشد که می تواند شامل جواز کسب ، مدارک ثبت شرکت در یاسوج و یا موافقت نامه اصولی از ارگان یا اتحادیه صنف تولیدی محصولتان می باشد. مابقی مدارک کپی برابر اصل مدارک شناسایی شخص حقیقی یا مدیرعامل در اشخاص حقوقی می باشد.ثبت برند حقوقی همان ثبت برند شرکت می باشد که برای آن مدارک ثبتی شرکت نیز لازم می باشد.

زمان و هزینه ثبت برند در یاسوج

با ارسال مدارک به اداره مالکیت صنعای تقریبا40 -35 روز کاری زمان لازم است که مورد بررسی کارشناسان اداره قرار بگیرد و در صورت تایید کارشناس آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری صادر می گردد با گذراندن زمان قانونی تقریبا دوماه کاری تصدیق آن صادر می گردد اما در خصوص هزینه ها نمی توان مبلغ معینی را اعلام کرد.هزینه ثبت برند و علامت تجاری برحسب محصولات و طبقات آنها می تواند متفاوت باشد.

ثبت اضافه کالا و طبقه در یاسوج

ورود به سامانه ثبت نشان تجاری و فشردن گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به کامل نمودن و تدوین این اظهارنامه نمایید. همه ی مراحل ثبت افزایش کالای یک برند تجاری همانند ثبت آن برند می باشد با این تفاوت که اظهارنامه سابق شما در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد. با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات، آگهی آن انتشار می یابد.

ثبت برند در یاسوج

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در یاسوج ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در کهکیلویه و بویراحمد و شهرستان های آن
  • ثبت تغییرات شرکت در یاسوج
  • ثبت تغییرات شرکت در دهدشت
  • ثبت تغییرات شرکت در سی سخت
  • ثبت تغییرات شرکت در چرام
  • ثبت تغییرات شرکت در باشت
  • ثبت تغییرات شرکت در دوگنبدان