درخواست مشاوره رایگان

ثبت برند در کرمانشاه ارزان و آسان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     چهارشنبه، 1 بهمن 1399


ثبت برند در کرمانشاه

ثبت برند و یا علامت تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کارمحسوب شده و به منظور مداومت در تجارت بسیار مهم است . با ثبت علامت تجاری محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و این امر مانع از استفاده رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد. باید بدانید تنها به ثبت رسیدن علامت تجاری مورد اهمیت نمی باشد بلکه قوانین استفاده و نگهداری از آن نیز بسیار مهم می باشد. باتوجه به موارد فوق الذکر مجتمع ثبتی ایلیا در تلاش است که با در اختیار گذاشتن تازه ترین اطلاعات و ارائه ی مطلوب ترین نوع خدمت به شما موکلین گرامی در این مسیر کمک ویاری برساند.ثبت آرم و نشان تجاری یکی از بهترین راههای کامیابی در رقابت سالم می باشد واز مهمترین راهکارهای متمایز کردن کالا و خدمات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاه ها می باشد .آیا نیاز به ثبت برند در کرمانشاه دارید اما نمی دانید چگونه و از کجا می خواهید شروع کنید؟  ما در ثبت شرکت ایلیا این مقاله را برای هم میهنان کرمانشاهی تنظیم نمودیم تا باید ها و نباید های ثبت برند در کرمانشاه را در چند دقیقه یاد بگیرید ، چند دقیقه از وقتتان را برای مطالعه این مقاله اختصاص دهید، گروه ثبتی ایلیا بیش از ده سال است که خدمات ثبتی در سراسر ایران ارائه می نماید و بزرگترین کادر حقوقی را در ایران جهت ارائه انواع خدمات ثبتی دارد، انجام امور ثبتی شما و به نتیجه رسیدن پرونده ثبتی از تخصص ما در خانواده ثبت شرکت ایلیا است.

 

ثبت برند کرمانشاه

 

مدارک ثبت برند در کرمانشاه

مدارک شناسایی: شامل کپی شناسنامه و کارت ملی می باشد که برای اشخاص حقیقی مدارک شناسایی همان شخص و برای اشخاص حقوقی مدارک شناسایی مدیر عامل شرکت ارائه می گردد.

مدارک ثبتی: شامل آخرین روزنامه رسمی تغییرات و آگهی تأسیس شرکت می باشد که فقط اشخاص حقوقی باید ارائه نمایند.

وکالت نامه: بیشتر افراد برای ثبت برند در کرمانشاه وکیل اختیار می کنند که در صورت اخذ وکیل وکالت نامه باید ارائه گردد.

کارت بازرگانی: هر گاه برند یا لوگویی غیر فارسی را بخواهید به ثبت برسانید ارائه کارت بازرگانی اجباری است.

جواز: هر گونه جوازی که مجوز فعالیت شما باشد را می توانید ارائه نمایید.

نکته : علت اخذ وکیل ثبت برند در کرمانشاه این است که برند تنها نزد یک اداره یعنی اداره مالکیت صنعتی در تهران به ثبت می رسد و با واسپاری کار به وکیل ثبت برند دیگر هم وطنان کرمانشاهی نیازی به رفت و آمد به تهران ندارند.

نکته : پیش از ثبت برند حتماً از عدم تکرار یا مشابهت برند با برندهای تاکنون ثبت شده از طریق استعلام برند در سایت اداره ثبت علامت تجاری مطمئن گردید یا از کارشناسان مجموعه ثبت ایلیا نسبت به استعلام برند کمک بگیرید.

تفاوت نام تجاری با علامت تجاری در چیست؟

نام تجاری از وازه ها درست شده است اما علامت تجاری تصویر یا ترکیبی از طرح و تصویر با کلمات و حروف و اعداد است. توجه داشته باشید که  هر اسمی را نمی توان به عنوان نام تجاری به ثبت رساند ، به طور کلی هر علامت تجاری  یا برند یک بار حق ثبت دارد و متقاضی دیگری نمی تواند همان نام را برای همان طبقه به کار بگیرد یا شبیه آن را. علامت تجاری می تواند آرم یا نماد یا هر تصویری که معنا و مفهومی دارد باشد برای علامت تجاری هم ممنوعیت هایی وجود دارد مانند اینکه شما نمی توانید از آرم نظامی چه به طور کلی چه جزئی در علامت خود استفاده کنید و یا پرچم کشور ها نمی توانند به عنوان علامت تجاری محسوب شوند ، اما شما می توانید این دو مورد را با هم در یک درخواست به ثبت برسانید. برای ثبت برند در کرمانشاه هم اکنون با کارشناسان متخصص ثبت برند ایلیا تماس بگیرید.

نقل و انتقال برند به چه صورت است؟

ممکن است گاهاً پیش بیاید بعد از ثبت برند تصمیم به واگذاری آن بگیرید. برای این امر یک سند صلح تنظیم و برای انتقال برند برای شخص دیگری اظهارنامه مخصوصی تنظیم می شود و به اداره ثبت علائم تجاری در تهران ارسال می شود. بعد از بررسی های صورت گرفته تصدیق جدید به نام خریدار صادر می گردد.معمولاً افرادی که اقدام به خرید برند می کنند افرادی هستند که وقت کافی برای طی کردن مراحل ثبت برند را ندارند.

ترمینولوژی برند چیست؟

ترمینولوژی برند در واقع لغاتی است که ممکن است در ثبت برند کرمانشاه به گوش تان بخورد پس لازم است با آن ها آشنایی پیدا کنید.

 • برند
 • لوگو ( لوگوتایپ، مونوگرام)
 • آرم تجاری
 • نام تجاری
 • نما نام
 • علامت تجاری
 • اسم تجاری
 • علائم تجاری
 • نشان تجاری
 • نماد تجاری
 • آیکون و سمبل

هزینه ثبت برند در کرمانشاه

هزینه ثبت برند شامل تعرفه های دولتی می باشد که بر اساس تعدد طبقات ثبت برند تعیین می گردد. به طور کلی پرداختی های برند شامل ، حق الدرج روزنامه اول و دوم ، هزینه اظهارنامه ، هزینه ثبت و حق الوکاله وکیل می باشد . برای ثبت برند کرمانشاه می توانید با کارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید و از هزینه های ثبت برند در کرمانشاه مطلع گردید.

مراحل ثبت برند در کرمانشاه

 1. ارسال اظهارنامه: ابتدا باید برای ثبت برند کرمانشاه اظهار نامه تکمیل گردد ، که با مراجعه به سایت مالکیت معنوی تکمیل فرم اظهارنامه صورت می پذیرد.
 2. جواب اظهارنامه: سپس باید در انتظار نظر کارشناس اداره ثبت علائم تجاری باشید که یا برند را رد یا تأیید می کند و در برخی موارد ابلاغیه نقص صادر می کند.
 3. روزنامه نوبت اول : در صورت تأیید برند هزینه روزنامه رسمی نوبت اول پرداخت و  آگهی آن چاپ می گردد.
 4. صدور شماره ثبت: از تاریخ چاپ آگهی نوبت اول باید سی روز بگذرد تا هزینه ثبت پرداخت و نسبت به برند شماره ثبت صادر گردد.
 5. روزنامه نوبت دوم: در نهایت هم روزنامه نوبت دوم مبنی بر اعلام انتشار ثبت برند مورد تقاضا به عموم چاپ گردد.
 6. تصدیق: بعد از یک هفته با مراجعه به اداره ثبت علائم تجاری تهران  تصدیق ده ساله برند را دریافت می کنید.

جهت ثبت برند در کرمانشاه از کجا شروع کنیم؟

باید بدانید که علامت تجاری خود را می توانید در شکل های مختلف به ثبت برسانید به عنوان مثال :لوگو، لوگو تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری . مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده یکی از بهترین راهنمایان شما در زمینه انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری متقاضیان محترم می باشند. پیشنهاد ما برای بهبود شرایط انتخاب و تکیه به وکیلی است که می تواند با تجربه ی خود کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند همین حالا با مشاورین مجرب ما درتماس باشید .

مراحل ثبت برند در سنندج توسط متقاضی

برای پیگیری مراحل ثبت برند باید اشاره کرد که ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی انجام خواهد شد ، در چند سال اخیر با توجه به ، ورود به عرصه فناوری اطلاعات و سیاست های دولت الکترونیک ، کلیه کارهای ثبت برند از طریق سامانه ثبت برند که مربوط به خود اداره مالکیت صعنتی می باشد ، اقدام می گردد. به این ترتیب که ابتدا تقاضای خود را در طی مراحل مختلف در سامانه اداره وارد می کنید و بعد از پاسخ های اداره گام ها را یک به یک طی کرده و تنها برای مدارک مالکیت برند به اداره مراجعه خواهید کرد .

زمان لازم برای ثبت کردن برند حداقل 2 ماه کاری می باشد که با احتساب زمان لازم برای طی کردن تمامی مراحل می تواند تا 4 ماه کاری نیز طول بکشد .هزینه ثبت برند می تواند برحسب نوع محصول و طبقات مورد نظر متفاوت باشد. توصیه می گردد قبل از هرگونه اقدامی نسبت به استعلام برند در سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

ثبت برند در سنندج توسط مجتمع ثبتی ایلیا

برند ها هم میتوانند شخصی باشند هم به نام شرکت باشند در هر دوصورت مراحل یکسانی را باید طی کنند تا تصدیق نامه ثبت علامت تجاری خود را دریافت نمایید. قدم بعدی انتخابی نامی مناسب با توجه به زمینه فعالیت می باشد. نامی را انتخاب نمایید که در ذهن مخاطب نقش ببندد این انتخاب میتواند کلمه ای کاملا فارسی با مستند معنایی در لغت نامه دهخدا باشد و یا کلمه با ریشه ای کاملا لاتین که برای این امر می بایست کارت بازرگانی خود را دریافت نمایید .

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در کرمانشاه

پس از ثبت یک برند ممکن است به این نتیجه برسید که کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید این امر نیاز مند ثبت اظهارنامه ی ویژه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی است بدیهی است بررسی توسط کارشناس این اداره مشمول پرداخت وجوهی دولتی خواهد بود .

اگر به دنبال شریکی مطمئن در خصوص ثبت شرکت و یا برند خود هستید فرصت را غنیمت شمرده و همین حالا با کارشناسان ارشد ایلیا در ارتباط باشید تا در این زمینه راهنمایی شوید و در صورت صلاحدید ثبت نهایی ان را نیز برای شماعهده دار می شویم . کارشناسان ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات کاملا تخصصی به شما عزیزان می باشند .

 

ثبت برند کرمانشاه

 

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

 • مصنوعات نساجی
 • فلزات و مصنوعات فلزی
 • اسباب بازی و لوازم ورزش
 • صنایع و محصولات شیمیایی
 • مواد غذایی و محصولات کشاورزی
 • دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی
 • مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
 • سایر موارد

ثبت علامت تجاری در کرمانشاه

علامت تجاری متشکل از تصاویر، رنگها و اشکالی می باشد که میتواند معرف یک تولید کننده اقتصادی باشد و در حقیقیت وجه تمایز کالا و خدمات تولیدی را نسبت به مابقی خدمات ایجاد میکند. به استناد نص صریح قانون نام و علامت تجاری این گونه تعریف شده اند : نام تجاری استفاده از اسم و عنوانی میباشد که مشخص کننده شخص حقیقی و حقوقی باشد. و علامت تجاری هرگونه نشان و علامتی است که تفاوت را بین کالا و خدمات ایجاد می کند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در کرمانشاه

لوگو نمود بیرونی و ظاهری هر برند است ، به همین دلیل طراحی آن نیازمند تخصص گرافیکی و در کنار آن اشنایی کامل با کسب و کار مورد نظر است ، اگر یک طرح به طور صحیح طراحی شود می تواند یک ابزار بسیار قدرتمند و با ارزش برای ثبت برند یا نام تجاری باشد .طراحی یک لوگو از سایر موارد طراحی بسیار متفاوت است و نیاز به خلاقیت و تلاش بیشتری دارد .دفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران می باشد که کار ثبت برند و علامت تجاری مربوط به کلیه نقاط ایران را به انجام می رساند.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی در سنندج

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری در سنندج

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در کرمانشاه ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در کرمانشاه و شهرستان های آن

 • ثبت برند در کرمانشاه
 • ثبت برند در جوان رود
 • ثبت برند در کنگاور
 • ثبت برند در پاوه
 • ثبت برند در قصرشیرین
 • ثبت برند در سرپل ذهاب
 • ثبت برند در روانسر
 • ثبت برند در صحنه
 • ثبت برند در هرسین
 • ثبت برند در گیلان غرب
 • ثبت برند در اسلام آباد غرب

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت ایلیا ) در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری در کل مراجع ذیصلاح ، هم چنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت برند در کرمانشاه ارزان و آسان

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید