• شرایط ثبت برند در چهارمحال و بختیاری

ثبت یک علامت تجاری میتواند ضمانتی برای ماندگاری حرفه، فعالیت ،کالا و خدمات شما و یا شخصیت حقوقی شما باشد .آنچه لزوم ثبت برند را دو چندان میکند،ضرورت ماندگاری آن کالا در سبد خانواده است. بطوری که مشاهده میشود برندی سالیان سال در لیست خرید یک خانوار قرار دارد و حتی زمانی که دستخوش تغییرات کیفی میشود از حجم خرید آن کاسته نمیشود که به ثبت رسیده و نزد مشتریان شناخته شده و دارای محبوبیت می باشد. ثبت برند در چهارمحال و بختیاری تنها یک مرحله از کار است در واقع تبلیغات یک برند نیز به نوبه خود نقش بسزایی دارد. نقش برند و ثبت آن نقشی کلیدی در فروش محصول یا ارائه خدمات دارد . ثبت برند مراحل طولانی و پیچیده ای دارد که نیاز به مهارت و تجربه خاص دارد.. لذا توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا تماس حاصل نمایید.به منظور برخورداری از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری شما می توانید با مجتمع ثبتت ایلیا تماس گرفته و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در چهارمحال و بختیاری

مدارکی که برای ثبت یک علامت تجاری مورد نیاز است شامل کلیه مدارک شناسایی مالک برند است که در صورت حقوقی بودن یعنی ثبت برند شرکت ،شامل مدارک ثبت شرکت ،مدارک شناسایی صاحب حق امضا شرکت یا مدیر عامل ،لوگو یا علامت طراحی شده و نیز مجوز لازم از جمله جواز تاسیس صنایع، جواز کسب ، پروانه وزارت بهداشت و یا جواز از صنف یاا اتحادیه مربوط به نوع فعالیت می باشد. به عنوان مثال جواز بنکداری از اتحادیه بنکداران

ثبت برند در چهار محال و بختیاری

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

از مهم ترین اقدامات برای ثبت برند تکمیل اظهارنامه ثبت علامت تجاری به صورت کامل دقیق و خوانا می باشد. دقت نمایید که اطلاعات را به درستی وارد اظهارنامه نمایید تا به اخطار رفع نقص برخورد نکنید. پس از آن اقدام به ثبت سامانه ای برند خود می نمایید. پس از آن باید منتظر بمانید تا از سوی کارشناسی که رییس اداره وی را انتخاب می کند بررسی شود و اگر کارشناس تایید نمود که مراحل ادامه کار شامل ارسال مدارک و صدور پیش آگهی انجام می شود و در غیر اینصورت جهت رفع نقص باید اقدام گردد و پس از تاییدیه ، ارجاع مدارک و مراحل چاپ روزنامه رسمی انجام شود. چنانچه این روش را برای ثبت برند خود برگزینید بهتر است پیش ا ز آن برای استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجای اقدام نمایید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا کارشناسان و مشاورانثبت شرکت ایلیا تمامی اطلاعات مربوط به ثبت برند و علامت تجاری را در اختیارتان میگذارند. در مرحله بعد باید مدارک اعلامی که کارشناسان ایلیا به شما اعلام میدارند را فراهم کنید و در اختیار آنها بگذارید. با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آن ها طبقات کالا مشخص شده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت میشود. کارشناس ادارهه مربوطه پس از 45 روز کاری انها را بررسی و برند تایید شده شما متقاضی گرامی را تحویل می نماید تا شما بتوانید پس از ان جهت تصدیق نامه برند نیز اقدام کنید. مدت زمان تخمین زده شده تا صدور آگهی نوبت اول یا آگهی تقاضای ثبت 35-40 روز کاری است که البته کلیه مراحل ثبت از صدور آگهی تقاضا تا دریافت تصدیق برند در بهترین حالت 4.5 الی5 ماه زمان نیاز دارد. کارشناسان ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات کاملا تخصصی در زمینه ثبت برند در چهارمحال و بختیاری به شما متقاضیان محترم می باشند و وکیل ثبت برند و علامت تجاری تا پایان مسیر در کنار شما خواهد بود.

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در چهارمحال و بختیاری

اگر پس از ثبت برند تصمیم بگیرید که محصول جدیدی را نیز در حقوق حمایتی آن برند دخیل کنید نیاز به ثبت اضافه کالا و یا اضافه طبقه یا هردو خواهید داشت ،که این کار مستلزم تنظیم و ثبت یک اظهارنامه مجدد خواهد بود. با این تفاوت که این بار از قبل پرونده شما نزد مرجع مربوطه یعنی اداره مالکیت صنعتی وجود دارد. که پس از بررسی و تایید اظهارنامه وو پرداخت هزینه آن ثبت اضافه کالا و طبقه برند برای شما به انجام می رسد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در چهارمحال و بختیاری

علامت تجاری یا برند نام یا تصویر یا اصطلاحی برای تمایز کالاها یا خدمات ارائه شده توسط متقاضی ثبت برند با سایر کالاها و خدمات موجود در بازار می باشد. با گذشت زمان صاحبان حرف و کسب و کار به منظور پایداری در میدان رقابت و ماندگاری در ذهن مشتریان ناگزیر از استفاده از علائمی شدند که مشتریان را قادر سازد که از طریق آن کالا ها و خدماتشان را تشخیص دهند که همین امر باعث شد ثبت برند جایگاه خاصی پیدا کند و امروز یکی از ستونهای اصلی کسب و کار محسوب شود.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در چهارمحال و بختیاری

علامت تجاری متشکل از تصاویر، رنگها و اشکالی می باشد که میتواند معرف تولیدات و خدمات یک شخصیت حقوقی باشد و در حقیقیت وجه تمایز کالاهای تولیدی و خدمات را نسبت به مابقی کالاها و خدمات ایجاد میکند. لوگو ، آرم و نام تجاری نیز همین نقش را ایفا می کنند. به منظور ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در چهارمحال و بختیاری می توانید از مشاوره رایگان کارشناسانثبت شرکت ایلیا برخوردار شوید.دفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که کلیه امور مربوط به ثبت برند رادر سراسر ایران به انجام میی رساند.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در چهارمحال و بختیاری ارائه می دهد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در چهارمحال و بختیاری
  • ثبت علامت تجاری در چهارمحال و بختیاری
  • ثبت برند در چهارمحال و بختیاری
  • ثبت نام تجاری در چهارمحال و بختیاری
  • ثبت آرم و لوگو در چهارمحال و بختیاری
  • ثبت اسم تجاری در چهارمحال و بختیاری