• شرایط ثبت برند در استان هرمزگان

با گسترش روزافزون تولیدات و فعالیتهای اقتصادی نیاز هرچه بیشتر به ثبت برند به منظور جلوگیری از سوء استفاده ی افراد در تولید کالاها و ارائه به بازار احساس می شود. برند یا نام تجاری اصطلاحی است که برای معرفی کالا و خدمات به کار می رود و می تواند متشکل از عکس، حرف، واژه ، نشان، رنگ ، طراحی یا عدد باشد.

ثبت برنددر هرمزگان نیز مانند ثبت شرکت دارای مراتب و تشریفات اداری خاص می باشد که در این مقاله به طرح آنها می پردازیم. بعد از گردآوری آوری مدارک اسم تجاری در نظر گرفته شده همراه با یک اظهارنامه به اداره ی مالکیت صنعتی ایفاد می شود .اداره ی مالکیت صنعتی مرجع صدور برند در ایران می باشد ، و نام تجاری درج شده در اظهارنامه جهت ثبت برند در صف بررسی و کارشناسی قرار خواهد گرفت. در صورت تصدیق اسم تجاری انتخاب شده بقیه ی مراحل اداری ثبت برند انجام خواهد شد و در صورت مردودیت به علت تشابه با اسامی دیگر در آن طبقه ی شغلی و یا عدم تطابق با ضوابط مربوط مجددا" باید اسم دیگری برای ثبت برند به اداره ی مالکیت صنعتی ارسال شود.جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ثبت برند و علامت تجاری با مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید

مدارک لازم جهت ثبت برند در استان هرمزگان

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند از این قرار است :1- در ابتدای کار برای ثبت برند احتیاج به مجوزی دال بر فعالیت مورد نظر می باشد این مجوز می تواند جواز کسب، جواز از صنوف مربوطه و یا جواز صنایع صادره از وزارت صنعت ،معدن و تجارت می باشد و یا در صورت عدم وجود هیچ کدام از این ها ارائه یک نامه تحت عنوان نامه موافقت اصولی از اتحادیه مربوطه خطاب به اداره ی مالکیت صنعتی هم به عنوان مجوزی برای ثبت برند تلقی می شود.2- مدارک دیگر شامل شناسنامه و کارت ملی شخصی که قرار است برند به اسم وی به ثبت برسد و یا مدارک احراز هویت مدیر عامل شرکتی که برند به اسم آن شرکت به ثبت می رسد ( ثبت برند شرکت یا ثبت برند حقوقی ) لازم است .3-یک قطعه عکس به ابعاد 3 *4- و در آخر در صورت ثبت برند به اسم شرکت کلیه ی اوراق ثبت شرکت در هرمزگان هم به مدارک ضمیمه می گردد.

ثبت برند در هرمزگان

مقایسه مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

در مرحله اول باید اظهارنامه ثبت علائم را از طریق سامانه اداره مالکیت صنعتی تکمیل کنید و اطلاعات خود را ثبت اینترنتی بنمایید. مدارک متقاضی ثبت برند اعم از شخص حقیقی یا حقوقی باید ارائه شود که در صورتی که ثبت برند به نام شخص حقیقی باشد مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه آن شخص باید ارسال شود و در صورتی که به نام شخص حقوقی باشد یعنی قرار باشد ثبت علامت تجاری را به نام شرکت خود انجام دهید اوراق ثبتی شرکت مورد نیاز می باشد. و در صورتی که ثبت اسم تجاری به صورت لاتین باشد و یا از حروف انگلیسی در علامت استفاده شود باید کارت بازرگانی هم اخذ گردد. و در هر رشته و طبقه ای که قرار است ثبت علامت صورت گیرد باید مجوز فعالیت در آن رشته را نیز داشته باشید.توصیه ما اینست که پیش از هر اقدامی ابتدا استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری را به عمل آورید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا اظهارنامه ثبت اسم تجاری به صورت حرفه ای و توسط کارشناسانی که در این زمینه مهارت دارند ، تدوین و تنظیم می گردد این امر تجربه و دانش خاصی در امور حقوقی و ثبت برند را می طلبد. بنابراین توصیه می کنیم با کارشناسان با تجربهثبت شرکت ایلیا در این زمینه مشورت نمایید .زیرا هرگونه اشتباهی در تنظیم اظهارنامه منجر به عدم پذیرش آن می گردد. با ارسال اظهارنامه ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی برند شما در لیست انتظار کارشناسی قرار می گیرد و در صورت تایید کارشناس اداره مالکیت صنعتی تاییدیه اولیه برند صادر می شود.

این مدت زمان حدودا " بین 40 الی 45 روز کاری می باشد.پس از آن آگهی اول ثبت برند صادر می گردد و پس از اقدامات لازم جهت اخذگواهی انحصارعلامت تجاری ، تصدیق برند با اعتبار 10 ساله صادر می گردد. اما در خصوص هزینه ثبت برند و علامت تجاری با توجه به موضوع و طبقه یا طبقات مورد نیاز نمی توان اعلام هزینه دقیقی انجام داد . لذا به منظوربرآورد دقیق هزینه ثبت علامت تجاری از مشاوره حضوری کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا بهره مند گردید تا شما را در این زمینه آگاه سازند.در صورتی که کار خود را به مجتمع ثبت ایلیا بسپارید ، وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند و علامت تجاری را برای شما به انجام می رساند. دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که کار ثبت برند و علامت تجاری را برای کلیه نقاط ایران به انجام می رساند.

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در استان هرمزگان

پس از ثبت یک برند ممکن است تصمیم بگیرید که تحت برند ثبت شده خود محصول جدیدی را نیز به بازار عرضه کنید و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید این امر با ثبت اظهارنامه ی جداگانه که مربوط به افزایش کالا و خدمات در پایگاه اینترنتی اداره مالکیت صنعتی است امکانپذیر است مسلما" بررسی کارشناسی مجدد توسط ممیزان این اداره مشمول پرداخت وجوهی دولتی خواهد بود.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در هرمزگان

علامت تجاری یا برند نام یا طرح یا اصطلاحی برای تمایز کالاها یا خدمات ارائه شده توسط متقاضی ثبت برند با سایر کالاها و خدمات موجود در بازار می باشد. با گذشت زمان صاحبان حرف و کسب و کار به منظور پایداری در میدان رقابت و ماندگاری در ذهن مشتریان ناگزیر از استفاده از علائمی شدند که مشتریان را قادر سازد که از طریق آن کالا ها و خدماتشان را تشخیص دهند که همین امر باعث شد ثبت برند جایگاه خاصی پیدا کند و امروز یکی از ارکان اصلی فعالیتهای تجاری و غیرتجاری محسوب شود.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در استان هرمزگان

هر آنچه سبب تشخیص یک کالا از کالای مشابه خود در بازار شود من جمله رنگ خاص ،تصویر خاص ، شکل ویژه ،عدد و... اگر در اداره مالکیت صنعتی به ثبت رسیده باشد را علامت تجاری می گویند .امروزه ثبت علامت تجاری فراگیرتر شده است به طوری که برخی از کشورها اخیرا" اجازه ثبت علامت هایی را که تاکنون اجازه ی ثبت آنها را نمی دادند می دهند . مانند رایحه که به عنوان ثبت علائم تجاری برای عطرها استفاده می شود ، و یا اصوات و بسته بندی کالا. اما در برخی کشورها هم برایثبت برند محدودیت هایی را قائل شده اند که از همان قوانین گذشته پیروی می کند. مانند کشور ما که تنها ثبت علائمی که قابل رویت و به عبارتی تصویری باشند امکان دارد .

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در هرمزگان ارائه می دهد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در هرمزگان
  • ثبت علامت تجاری در هرمزگان
  • ثبت برند در هرمزگان
  • ثبت نام تجاری در هرمزگان
  • ثبت آرم و لوگو در هرمزگان
  • ثبت اسم تجاری در هرمزگان