• شرایط ثبت برند در مشهد

به منظور ثبت برند در ابتدا با چگونگی ثبت برند در مشهد آشنا شوید به این خاطر که بری انجام هر فعالیتی اطلاع داشتن در این زمینه لازم و ضروری می باشد. گام اول این است که بدانید هدف شما از ثبت برند چیست ؟ بیشتر اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی هدف خود را اینگونه معرف میکنند : ماندگاری در خاطر مشتریان و بازار رقابت. اما باید این را بدانید در هر صنفی که فعالیت دارید باید به این نکته توجه فرمایید که می بایست مجوزی دال بر انجام فعالیت خود را ارائه دهید. مجری ثبت برند اداره مالکیت صنعتی می باشد این اداره تنها در تهران است و در هیچ شهر دیگری شعبه ندارد و کلیه متقاضیان ثبت برند می بایست از طریق این اداره اقدام نمایند.

شما متقاضیان ثبت برند تجاری در مشهد اطلاع داشته باشید که کلیه واژگان آرم تجاری ، علامت تجاری ، نشان تجاری و علائم تجاری هم معنی با برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل ذیل را انجام دهید.به علاوه متقاضیان ثبت برند در مشهد در صورت تماس با مجتمع ایلیا می توانند از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در مشهد استفاده نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت برند در مشهد

چنانچه برند شما به صورت حقیقی در مشهد به ثبت برسد مدارک آن شامل : کپی مدارک هویتی متقاضی ( کارت ملی و شناسنامه) ، پروانه کسب با توجه به موضوع فعالیت ، ارائه طرحی از برند در قالب 6*6 و در صورتی که این برند به لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.

و در صورتی که برند حقوقی باشد مدارک آن شامل : تمامی مدارک ثبت شرکت شخصیت حقوقی شامل : آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس ، اگر شرکت دارای ثبت تغییرات شرکت در مشهد باشد کلیه آگهی ها به همراه تغییرات ، جواز تاسیس و یا پروانه بهره برداری ، و در صورتی که برند شما به لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

مراحل ثبت برند تجاری به زبان ساده و به صورت اختصار برای شما توضیح داده شده است.

ثبت برند توسط متقاضی

با ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به ثبت سامانه ای برند می نمایید چنانچه اطلاعات شما در خصوص اظهارنامه تکمیل نباشد . میتوانید از تجربیات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند گردید. شما باید در ابتدا روند ثبتی خود را مشخص نمایید به این معنا که قصد دارید برند خود را به صورت حقیقی و یا حقوقی به ثبت برسانید. انتخاب کالاهای در خواستی شما برای به ثبت رسیدن با استناد به مجوز شما انجام می شود. بعد از تکمیل اظهارنامه دریافت شده مدارک تکمیل شده را در سامانه بارگذاری مینمایید و منتظر اعمال نظر کارشناس پرونده میمانید.هزینه ثبت برند و علامت تجاری می تواند بر حسب نوع محصولات و طبقه مرتبط به آنها متغیر باشد.چنانچه خود برای ثبت برند در مشهد اقدام نمایید ابتدا بهتر است نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری جهت حصول اطمینان اقدام نمایید.

ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا شما باید مشاوره ای راهبردی در این زمینه با مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا داشته باشید تا بتوانید کلیه اطلاعاتی را که نیازمند می باشید دریافت نمایید. در جلسه مشاوره کلیه مدارک لازم برای انجام ثبت برند به شما گفته می شود. شما مکلف هستید این مدارک را در اختیار کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا قرار داده تا آنها بتوانند روند ثبتی شمارا به بهترین نحو انجام دهند. کارشناسان اظهارنامه شمارا به صورت تخصصی تدوین و تنظیم مینماید و مدارک ثبتی شما را از طریق سامانه اداره مالکیت صنعتی ارسال می نمایند. حال نوبت به آن می رسد که پیگیری های ثبت برند شما در مشهد توسط وکلا پیگیری و به صورت مرتب گزارش شود و با دریافت آگهی ثبت تقاضا علامت تجاری روزنامه رسمی آن ثبت نام میگردد و بعد از دریافت روزنامه آگهی 10 ساله برند شما صادر میگردد. توجه داشته باشید که در صورتی که کار خود را به مجتمع ثبت ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل کار را تا زمان اخذ گواهی ده ساله برند در خراسان رضوی برای شما به انجام می رساند.

ثبت برند در مشهد

ثبت اضافه کالا و طبقه در استان مشهد

برای اضافه کالا و طبقات در صورتی که با مجوز خود نتوانید آن کالا و طبقات را اضافه نمایید می بایست مجوز لازم را از ارگان مربوطه دریافت نمایید این مراحل کاملا همانند ثبت برند در مشهد می باشد با این تفاوت که پرونده برند شما در اداره موجود می باشد و کارشناس به سوابق شما مراجعه می کند.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

 1. مصنوعات نساجی.
 2. فلزات و مصنوعات فلزی.
 3. اسباب بازی و لوازم ورزش.
 4. صنایع و محصولات شیمیایی.
 5. مواد غذایی و محصولات کشاورزی.
 6. دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی.
 7. مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف.
 8. سایر موارد.

ثبت علامت تجاری در مشهد

علامت یک اسم ، نشان و یا نوعی علامت و سمبل می باشد که با طراحی خاصی در راستا هدف تولیدکنندگان شکل گرفته است تا بتواند کالا و خدمات بنگاههای اقتصادی را از یکدیگر مشخص نماید. ثبت علامت تجاری هم برا ی مصرف کنندگان و هم برای تولید کنندگان مزایای بسیاری دارد. تولیدکننده ای که اقدام به ثبت علامت تجاری خود میکند میتواند خود را در بازار رقابت معرفی نماید و این امر باعث میگردد مشتریان اعتماد بیشتری به کالا و خدمات شما نمایند. به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند و علامت تجاری در مشهد با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در تماس باشید.

ثبت لوگو و آرم تجاری در مشهد

لوگو در حقیت آرم و نشانی می باشد که نمایی از یک سازمان را معرفی می نماید و از اشکال گرافیکی و هندسی به صورت کاملا متمایز تشکیل می گردد. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند و علامت تجاری و ثبت شرکت در مشهد با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید. دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که مرجع ثبت برند و علامت تجاری در سراسر ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در مشهد ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در خراسان رضوی و شهرستان های آن
 1. ثبت برند در مشهد
 2. ثبت برند در نیشابور
 3. ثبت برند در قوچان
 4. ثبت برند در سبزوار
 5. ثبت برند در تربت جام
 6. ثبت برند در کاشمر
 7. ثبت برند در سرخس
 8. ثبت برند در گناباد
 9. ثبت برند در چناران
 10. ثبت برند در طرقبه