درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت برند در مشهد

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 مرداد 1400


به هر علامتی اعم از اسم، رنگ، حرف، شکل،رقم و... که سبب متفاوت شدن کالاها و خدمات تولیدکننده ای با تولید کننده دیگر می گردد برند گفته می شود. ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا به مطالبی درباره ثبت برند مشهد بپردازیم همراه ما باشید.

ثبت برند در مشهد فوری

ثبت برند و یا علامت تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کارمحسوب شده و به منظور مداومت در تجارت بسیار مهم است . با ثبت برند در مشهد محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و این امر مانع از استفاده رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد. باید بدانید تنها به ثبت رسیدن علامت تجاری مورد اهمیت نمی باشد بلکه قوانین استفاده و نگهداری از آن نیز بسیار مهم می باشد.

ثبت آرم و نشان تجاری یکی از بهترین راه های کامیابی در رقابت سالم می باشد و از مهم ترین راهکارهای متمایز کردن کالا و خدمات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاه ها می باشد. به منظور تکمیل اطلاعات خود در این زمینه به کادر مشخص شده در این صفحه با عنوان توضیحات تکمیلی مراجعه فرمایید.

 

ثبت برند در مشهد

 

علامت تجاری  و برند چیست؟

علائم تجاری به سه دسته تقسیم می شوند و شما می توانید هر کدام یک از آن ها را انتخاب کنید.

علامت تجاری تصویری: این نوع علامت تحت عنوان لوگو ، آرم تجاری یا نشان تجاری طراحی می شود و نباید مشابه آرم های دولتی و یا پرچم های رسمی کشورها و یا مشابه لوگو سازمان های رسمی داخلی و بین المللی باشد. 

علامت تجاری نوشتاری : لوگوتایپ یا لوگو گرام که با کلمات فارسی و خارجی می باشد که دارای معنی است و به آن نام تجاری هم می گویند و برای ثبت کلمه هم شرایطی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

علامت تجارت ترکیبی : علاوه بر این که شما می توانید برند و لوگو را به طورر جداگانه به ثبت برسانید مجاز به ثبت هر دو در اظهارنامه می باشید که در این صورت به این امر علامت تجاری ترکیبی می گویند.

مراحل ثبت برند در مشهد

 1. تعیین نام برند و استعلام آن یا طراحی علامت تجاری.
 2. تعیین انتخاب طبقات ثبت برند در مشهد.
 3. ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی.
 4. تکمیل فرم اظهارنامه مبنی بر درخواست ثبت برند مورد نظر و بارگذاری مدارک.
 5. اخذ کد پذیرش.
 6. پرداخت روزنامه رسمی نوبت اول مبنی بر اطلاع درخواست ثبت علامت تجاری.
 7. بعد از سی روز پرداخت هزینه ثبت علامت تجاری و صدور شماره ثبت علامت تجاری.
 8. پرداخت روزنامه رسمی نوبت دوم مبنی بر اطلاع ثبت علامت تجاری.
 9. صدور تصدیق ده ساله برند بعد از یک هفته از انتشار آگهی نوبت دوم.

انواع ثبت برند در مشهد

به طور کلی ثبت برند مشهد از دو طریق انجام می شود.

 •  ثبت برند به نام شخص حقیقی : تک تک افراد شخصاً می توانند ثبت برند در ایران داشته باشند به شرطی که مدارک آن ها  برای ثبت برند در مشهد تکمیل باشد.
 •  ثبت برند به نام شخص حقوقی شخص حقوقی در واقع سازمان ها و شرکت هایی هستند که در ایران به ثبت رسیده باشند در صورت تکمیل بودن مدارکشان می توانند مبادرت به ثبت برند در ایران کنند. 

 نکته :هر دو حالت فوق ممکن است به وسیله شخص متقاضی یا موسسات ثبتی حقوقی با ارائه وکالت نامه انجام شود.

برای ثبت برند در مشهد از کجا شروع کنیم؟

باید بدانید که علامت تجاری خود را می توانید در شکل های مختلف به ثبت برسانید به عنوان مثال :لوگو، لوگو تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری .

مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده یکی از بهترین راهنمایان شما در انتخاب و نیز طراحی علائم و برند تجاری از ابتدا با یاری طراحان برند تجاری و متخصص در انجام امور ثبتی متقاضیان خواهد بود.

شما می توانید برای رسیدن به اهداف خود در کم ترین زمان می توانید وکیلی مجرب را برای انجام امور ثبتی خود برگزینید . انتخاب یک وکیل مجرب برای انجام امور حقوقی بهترین و مناسب ترین راه برای دسترسی به اهدافتان می باشد. 

ممنوعیت در ثبت برند مشهد 

ممنوعیت هایی که در خصوص ثبت برند وجود دارد به شرح ذیل می باشد.

 • علائم تجاری که تا کنون به ثبت رسیده اند مجدد قابل ثبت در همان طبقه یا طبقات مشابه نیستند.
 • اسامی عام به تنهایی قابل ثبت نیستند.
 • علامت تجاری نباید خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه و شرع باشد.
 • کلمات توصیفی و نام محصولات برای همان محصول قابل ثبت نیستند.
 • اسامی مقدسه قابل ثبت نیستند.
 • اسامی مشاهیر قابل ثبت نیستند.
 • پرچم کشور ها، آرم های نظامی و سازمان های دولتی و غیر دولتی و بین المللی قابل ثبت نمی باشند.
 • صفات برتر مانند بهترین، برترین، تک، خوبترین و از این دست کلمات قابل ثبت نمی باشند.

 

ثبت برند مشهد

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در مشهد

الف- مدارک اشخاص حقوقی

 • روزنامه رسمی تأسیس یا آگهی تأسیس.
 • روزنامه رسمی آخرین تغییرات
 • کپی مدارک شناسایی مدیر عامل.
 • طرح علامت تجاری و نمونه آن و نام تجاری استعلام شده.
 • کپی برابر اصل جواز فعالیت.
 • کارت بزرگانی برای علامت های تجاری لاتین.

ب- مدارک اشخاص حقیقی

 • کپی برابر اصل جواز کسب یا موافقت اصولی.
 • کپی مدارک شناسایی متقاضی.
 • ارائه طرح علامت تجاری و نمونه نام برند.
 • کارت بازرگانی در خصوص برند های لاتین.

مدت زمان ثبت برند در مشهد

پس از ثبت و درج مدارک در سایت اینترنتی اداره مالکیت صنعتی و پس از بازرسی کارشناسان ثبتی در این اداره در صورت عدم نقص در پرونده ها و مدارک ارسالی توسط متقاضیان آگهی درج در روزنامه برای آن صادر می شود .

این فرآیند با توجه به طبقه انتخابی برند و نیز موضوع فعالیت متقاضی تقریبا 45 روز تا 3 ماه زمان خواهد برد. اگر بخواهید در کم ترین زمان به اهدافتان دست پیدا کنید انتخاب یک کارشناس مجرب کمک کننده شماست.

هزینه ثبت برند در مشهد

برای برآورد هزینه های ثبت برند باید با در نظر داشتن طبقات علامت تجاری و نیز ارائه مدارک برای ثبت علامت بستگی دارد که باید تمامی موارد را در زمان ثبت برند و برآورد هزینه های ثبتی در نظر داشت .

می توانید قبل از اقدام برای ثبت برند و علامت تجاری خود به جهت برآورد قیمت ها و هزینه ها با کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی ایلیا در تماس بوده تا آن ها تمامی شروط و هزینه ها را برای شما لیست کرده و در اختیارتان قرار دهند .

شرایط ثبت برند در مشهد

به منظور ثبت برند در ابتدا با چگونگی ثبت برند در مشهد آشنا شوید به این خاطر که بری انجام هر فعالیتی اطلاع داشتن در این زمینه لازم و ضروری می باشد. گام اول این است که بدانید هدف شما از ثبت برند چیست ؟

بیشتر اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی هدف خود را اینگونه معرف میکنند : ماندگاری در خاطر مشتریان و بازار رقابت. اما باید این را بدانید در هر صنفی که فعالیت دارید باید به این نکته توجه فرمایید که می بایست مجوزی دال بر انجام فعالیت خود را ارائه دهید. مجری ثبت برند اداره مالکیت صنعتی می باشد این اداره تنها در تهران است و در هیچ شهر دیگری شعبه ندارد و کلیه متقاضیان ثبت برند می بایست از طریق این اداره اقدام نمایند.

شما متقاضیان ثبت برند تجاری در مشهد اطلاع داشته باشید که کلیه واژگان آرم تجاری ، علامت تجاری ، نشان تجاری و علائم تجاری هم معنی با برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل ذیل را انجام دهید.به علاوه متقاضیان ثبت برند در مشهد در صورت تماس با مجتمع ایلیا می توانند از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در مشهد استفاده نمایند.

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

 • ثبت برند توسط متقاضی

با ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به ثبت سامانه ای برند می نمایید چنانچه اطلاعات شما در خصوص اظهارنامه تکمیل نباشد .

میتوانید از تجربیات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند گردید. شما باید در ابتدا روند ثبتی خود را مشخص نمایید به این معنا که قصد دارید برند خود را به صورت حقیقی و یا حقوقی به ثبت برسانید. انتخاب کالاهای در خواستی شما برای به ثبت رسیدن با استناد به مجوز شما انجام می شود. بعد از تکمیل اظهارنامه دریافت شده مدارک تکمیل شده را در سامانه بارگذاری می نمایید و منتظر اعمال نظر کارشناس پرونده میمانید.

هزینه ثبت برند و علامت تجاری می تواند بر حسب نوع محصولات و طبقه مرتبط به آنها متغیر باشد. چنانچه خود برای ثبت برند در مشهد اقدام نمایید ابتدا بهتر است نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری جهت حصول اطمینان اقدام نمایید.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا شما باید مشاوره ای راهبردی در این زمینه با مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا داشته باشید تا بتوانید کلیه اطلاعاتی را که نیازمند می باشید دریافت نمایید. در جلسه مشاوره کلیه مدارک لازم برای انجام ثبت برند به شما گفته می شود.

شما مکلف هستید این مدارک را در اختیار کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا قرار داده تا آنها بتوانند روند ثبتی شمارا به بهترین نحو انجام دهند. کارشناسان اظهارنامه شمارا به صورت تخصصی تدوین و تنظیم مینماید و مدارک ثبتی شما را از طریق سامانه اداره مالکیت صنعتی ارسال می نمایند.

حال نوبت به آن می رسد که پیگیری های ثبت برند شما در مشهد توسط وکلا پیگیری و به صورت مرتب گزارش شود و با دریافت آگهی ثبت تقاضا علامت تجاری روزنامه رسمی آن ثبت نام میگردد و بعد از دریافت روزنامه آگهی 10 ساله برند شما صادر میگردد.

توجه داشته باشید که در صورتی که کار خود را به مجتمع ثبت ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل کار را تا زمان اخذ گواهی ده ساله برند در خراسان رضوی برای شما به انجام می رساند.

آیا افراد دارای تابعیت خارجی مجاز به ثبت برند در ایران هستند؟

اشخاص غیر ایرانی برای ثبت برند در ایران در ابتدا باید ترجمه پاسپورت شخص متقاضی به فارسی را در کشور متبوع خود انجام دهند و پس از ترجمه پاسپورت باید به کنسولگری ایران در همان کشور مراجعه نمایند. بعد از تحویل مدارک به کنسولگری ایران این مدارک به وازرت خارجه ایران ارسال می شود و بعد از بررسی وزارت خانه به اداره کل قوه قضاییه ارجاع می شود.

پس از بررسی صحت و سقم هویتی متقاضی مهر قوه قضاییه در پاسپورت ترجمه شده شخص خارجی می خورد و با دریافت کد فراگیر اتباع خارجی می توانند همانند یک ایرانی درخواست ثبت برند در ایران را دهند و محصولات خود را در بازارایران ب فروش برسانند.

طبقه بندی های علامت تجاری

 • مصنوعات نساجی.
 • فلزات و مصنوعات فلزی.
 • اسباب بازی و لوازم ورزش.
 • صنایع و محصولات شیمیایی.
 • مواد غذایی و محصولات کشاورزی.
 • دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی.
 • مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف.
 • سایر موارد.

ثبت علامت تجاری در مشهد

علامت یک اسم، نشان و یا نوعی علامت و سمبل می باشد که با طراحی خاصی در راستا هدف تولیدکنندگان شکل گرفته است تا بتواند کالا و خدمات بنگاههای اقتصادی را از یکدیگر مشخص نماید. ثبت علامت تجاری هم برا ی مصرف کنندگان و هم برای تولید کنندگان مزایای بسیاری دارد.

تولیدکننده ای که اقدام به ثبت علامت تجاری خود میکند میتواند خود را در بازار رقابت معرفی نماید و این امر باعث میگردد مشتریان اعتماد بیشتری به کالا و خدمات شما نمایند. به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند و علامت تجاری در مشهد با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در تماس باشید.

ثبت لوگو و آرم تجاری در مشهد

لوگو در حقیت آرم و نشانی می باشد که نمایی از یک سازمان را معرفی می نماید و از اشکال گرافیکی و هندسی به صورت کاملا متمایز تشکیل می گردد. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند و علامت تجاری و ثبت شرکت در مشهد با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که مرجع ثبت برند و علامت تجاری در سراسر ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی در مشهد

در صورت تمایل به ثبت برند و علامت تجاری در کشورهای دیگر در عرصه تجارت بازرگانان در صورت تمایل به بهره مندی از مزایای ثبت برند و جلوگیری از سو استفاده از نام و علامت تجاری افراد می توانید آن را در ثبت برند مادرید به صورت بین المللی به ثبت برسانید .

این ثبت در زمان مناسب و در کشورهای عضو در کنوانسیون معاهده مادرید انجام می گیرد و در صورت تایید و ثبت برای دارنده علامت مزایای زیادی خواهد داشت که وی با تکیه برآن ها می تواند از حمایت های قانونی بهره مند شود.

برای انجام این امر ابتدا باید برند خود را در کشور مبدا ثبت کرده و تمامی شرایط و مدارک را رعایت کند سپس برای ثبت بین المللی برای تجارت بین المللی انجام دهد . ثبت برند بین المللی را به صورت ثبت در سیستم مادرید انجام می دهند .

شما نیز اگر در شهر مشهد هستید و تمایل به ثبت برند و علامت تجاری دارید ابتدا باید در اداره ثبت شهر خود برند و علائم تجاری خود را ثبت کرده و سپس در عرصه جهانی اقدام به ثبت آن کنید . 

خرید و فروش برند یا علامت تجاری در مشهد

یک برند تنها با رعایت کردن شروط و قوانین مندرج در اداره ثبت علائم تجاری قابلیت ثبت خواهد داشت . برند های به ثبت رسیده این قابلیت را دارا بوده که به دیگری واگذار شود و یا به فروش برسد .

در این میان بعضی از افراد به دلیل عجله داشتن و یا تمایل به ثبت و اتخاذ برندی دیگر اقدام به خرید و یا واگذاری برندی مطرح می کنند . برای واگذاری و خرید و فرو یک برند تنها کافی است اشخاص دارنده برند و خریدار در یک دفتر اسناد رسمی معتبر حضور یافته و با اعطای امتیازات معامله فروش و خرید برند را توافقی انجام دهند.

البته این امور باید در اداره ثبت علائم تجاری نیز با گذراندن مراحل مربوط به انتفال برند انجام شود . برای انجام این امور و انتقال قانونی و سریع برند تنها کافی است با کارشناسان مجتمع تخصصی ثبت برند و شرکت ایلیا در ارتباط باشید .

حوزه های ثبت برند در خراسان رضوی و شهرستان های آن

 • ثبت برند در مشهد
 • ثبت برند در نیشابور
 • ثبت برند در قوچان
 • ثبت برند در سبزوار
 • ثبت برند در تربت جام
 • ثبت برند در کاشمر
 • ثبت برند در سرخس
 • ثبت برند در گناباد
 • ثبت برند در چناران
 • ثبت برند در طرقبه
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام می خواهم نام تجاری بگیرم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام عرض کردم ، روزتون بخیر باشه . برای انتخاب نام در حیطه ی کاری مورد نظرتان میتوانید از اسامی موجود در سایت ایلیا استفاده نمایید . www.eliya.ir
پاسخ
سلام لطفا تماس بگیرید 09155187155
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت .
پاسخ
سلام لطفا تماس بگیرید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارتباط با کارشناسان ما با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
سلام وقت بخیر میخاستم برام یه برند والگو ثبت کنید در مشهد همه مدارک هم تهیه شده کامل
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقت شماهم بخیر . برای ارائه ی اطلاعات در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت
پاسخ
سلام من مشهد هستم واسه ثبت محصول کجا باید برم درواقع برای ثبت یه مدل اسباب بازی
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این مورد در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
سلام هزینه ثبت لگوی تجاری در شهرستانها ی استان خراسان رضوی چقر است وچند مدت طول میکشد
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
هزینه لازم برای ثبت برند بستگی به نوع برند و طبقات و کالاها داره
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید