درخواست مشاوره رایگان

ثبت برند در مشهد

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 6 بهمن 1399


به هر علامتی اعم از اسم،رنگ،حرف،شکل،رقم و....که سبب متفاوت شدن کالاها وخدمات تولیدکننده ای با تولید کننده دیگر می گردد برند گفته می شود.ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا به مطالبی درباره ثبت برند  مشهد بپردازیم همراه ما باشید.

ثبت برند در مشهد

ثبت برند و یا علامت تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کارمحسوب شده و به منظور مداومت در تجارت بسیار مهم است . با ثبت برند در مشهد محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و این امر مانع از استفاده رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد. باید بدانید تنها به ثبت رسیدن علامت تجاری مورد اهمیت نمی باشد بلکه قوانین استفاده و نگهداری از آن نیز بسیار مهم می باشد. باتوجه به موارد فوق الذکر مجتمع ثبتی ایلیا در تلاش است که با در اختیار گذاشتن تازه ترین اطلاعات و ارائه ی مطلوب ترین نوع خدمت به شما موکلین گرامی در این مسیر کمک ویاری برساند. ثبت آرم و نشان تجاری یکی از بهترین راههای کامیابی در رقابت سالم می باشد و از مهمترین راهکارهای متمایز کردن کالا و خدمات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاه ها می باشد. به منظور تکمیل اطلاعات خود در این زمینه به کادر مشخص شده در این صفحه با عنوان توضیحات تکمیلی مراجعه فرمایید.

مشاوران و کارشناسان ما در ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات در سریع ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه ها می باشند.لذا می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ما با شما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119-021 تماس حاصل کنید.

 

ثبت برند در مشهد

 

علامت تجاری  و برند چیست؟

علائم تجاری به سه دسته تقسیم می شوند و شما در انتخاب هر یک مخیر می باشید.

علامت تجاری تصویری: این نوع علامت تحت عنوان لوگو ، آرم تجاری یا نشان تجاری طراحی می شود و نباید مشابه آرم های دولتی و یا پرچم های رسمی کشورها و یا مشابه لوگو سازمان های رسمی داخلی و بین المللی باشد. 

علامت تجاری نوشتاری: لوگوتایپ یا لوگو گرام که با کلمات فارسی و خارجی می باشد که دارای معنی است و به آن نام تجاری هم می گویند و برای ثبت کلمه هم شرایطی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

علامت تجارت ترکیبی: علاوه بر این که شما می توانید برند و لوگو را به طورر جداگانه به ثبت برسانید مجاز به ثبت هر دو در اظهار نامه می باشید که در این صورت به این امر علامت تجاری ترکیبی می گویند.

مراحل ثبت برند در مشهد

 • تعیین نام برند و استعلام آن یا طراحی علامت تجاری
 • تعیین انتخاب طبقات ثبت برند در مشهد
 • ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی
 • تکمیل فرم اظهارنامه مبنی بر درخواست ثبت برند مورد نظر و بارگذاری مدارک
 • اخذ کد پذیرش
 • پرداخت روزنامه رسمی نوبت اولمبنی بر اطلاع درخواست ثبت علامت تجاری
 • بعد از سی روز پرداخت هزینه ثبت علامت تجاری و صدور شماره ثبت علامت تجاری
 • پرداخت روزنامه رسمی نوبت دوم مبنی بر اطلاع ثبت علامت تجاری
 • صدور تصدیق ده ساله برند بعد از یک هفته از انتشار اگهی نوبت دوم

انواع ثبت برند در مشهد

به طور کلی ثبت برند مشهد از دو طریق انجام می شود.

1) ثبت برند به نام شخص حقیقی : تک تک افراد شخصاً می توانند ثبت برند در ایران داشته باشند به شرطی که مدارک آن ها  برای ثبت برند در مشهد تکمیل باشد.

2) ثبت برند به نام شخص حقوقی شخص حقوقی در واقع سازمان ها و شرکت هایی هستند که در ایران به ثبت رسیده باشند در صورت تکمیل بودن مدارکشان می توانند مبادرت به ثبت برند در ایران کنند. 

 نکته :هر دو حالت فوق ممکن است به وسیله شخص متقاضی یا موسسات ثبتی حقوقی با ارائه وکالت نامه انجام شود.

جهت ثبت برند در مشهد از کجا شروع کنیم؟

باید بدانید که علامت تجاری خود را می توانید در شکل های مختلف به ثبت برسانید به عنوان مثال :لوگو، لوگو تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری . مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده یکی از بهترین راهنمایان شما در زمینه انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری متقاضیان محترم می باشند. پیشنهاد ما برای بهبود شرایط انتخاب و تکیه به وکیلی است که می تواند با تجربه ی خود کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند همین حالا با مشاورین مجرب ما درتماس باشید.

برای ثبت برند در مشهد چه ممنوعیت هایی وجود دارد؟

ممنوعیت هایی که در خصوص ثبت برند وجود دارد به شرح ذیل می باشد.

 • علائم تجاری که تا کنون به ثبت رسیده اند مجدد قابل ثبت در همان طبقه یا طبقات مشابه نیستند.
 • اسامی عام به تنهایی قابل ثبت نیستند.
 • علامت تجاری نباید خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه و شرع باشد.
 • کلمات توصیفی  و نام محصولات برای همان محصول قابل ثبت نیستند.
 • اسامی مقدسه قابل ثبت نیستند.
 • اسامی مشاهیر قابل ثبت نیستند.
 • پرچم کشور ها ، آرم های نظامی و سازمان های دولتی و غیر دولتی و بین المللی قابل ثبت نمی باشند.
 • صفات برتر مانند بهترین، برترین، تک، خوبترین و از این دست کلمات قابل ثبت نمی باشند.

 

ثبت برند مشهد

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در مشهد

مدارک اشخاص حقوقی

 • روزنامه رسمی تأسیس یا آگهی تأسیس.
 • روزنامه رسمی آخرین تغییرات
 • کپی مدارک شناسایی مدیر عامل.
 • طرح علامت تجاری و نمونه آن و نام تجاری استعلام شده.
 • کپی برابر اصل جواز فعالیت.
 • کارت بزرگانی برای علامت های تجاری لاتین.

مدارک اشخاص حقیقی :

 • کپی برابر اصل جواز کسب یا موافقت اصولی.
 • کپی مدارک شناسایی متقاضی.
 • ارائه طرح علامت تجاری و نمونه نام برند.
 • کارت بازرگانی در خصوص برند های لاتین.

مدت زمان ثبت برند در مشهد

بعد از ثبت نام و ارسال مدارک از طریق سامانه ثبت اینترنتی اداره ثبت علامت تجاری و بررسی کارشناس این اداره و چنانچه هیچ گونه نقص در پرونده موجود نباشد آگهی آن صادر می شود. این فرآیند تقریبا 45 روز کاری زمان می برد بدیهی است این بازه زمانی با توجه به درخواست متقاضیان و نوع برند در خواستی متغیر می باشد.

هزینه ثبت برند در مشهد

هزینه های ثبت علامت تجاری با توجه به نوع درخواست برند تجاری و طبقات درخواستی متغیر می باشد شما میتوانید به منظور کسب اطلاع بیشتر در خصوص هزینه های ثبت علامت تجاری ( برند) با کارشناسان متخصص مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

شرایط ثبت برند در مشهد

به منظور ثبت برند در ابتدا با چگونگی ثبت برند در مشهد آشنا شوید به این خاطر که بری انجام هر فعالیتی اطلاع داشتن در این زمینه لازم و ضروری می باشد. گام اول این است که بدانید هدف شما از ثبت برند چیست ؟ بیشتر اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی هدف خود را اینگونه معرف میکنند : ماندگاری در خاطر مشتریان و بازار رقابت. اما باید این را بدانید در هر صنفی که فعالیت دارید باید به این نکته توجه فرمایید که می بایست مجوزی دال بر انجام فعالیت خود را ارائه دهید. مجری ثبت برند اداره مالکیت صنعتی می باشد این اداره تنها در تهران است و در هیچ شهر دیگری شعبه ندارد و کلیه متقاضیان ثبت برند می بایست از طریق این اداره اقدام نمایند.شما متقاضیان ثبت برند تجاری در مشهد اطلاع داشته باشید که کلیه واژگان آرم تجاری ، علامت تجاری ، نشان تجاری و علائم تجاری هم معنی با برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل ذیل را انجام دهید.به علاوه متقاضیان ثبت برند در مشهد در صورت تماس با مجتمع ایلیا می توانند از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در مشهد استفاده نمایند.

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

ثبت برند توسط متقاضی

با ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به ثبت سامانه ای برند می نمایید چنانچه اطلاعات شما در خصوص اظهارنامه تکمیل نباشد . میتوانید از تجربیات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند گردید. شما باید در ابتدا روند ثبتی خود را مشخص نمایید به این معنا که قصد دارید برند خود را به صورت حقیقی و یا حقوقی به ثبت برسانید. انتخاب کالاهای در خواستی شما برای به ثبت رسیدن با استناد به مجوز شما انجام می شود. بعد از تکمیل اظهارنامه دریافت شده مدارک تکمیل شده را در سامانه بارگذاری مینمایید و منتظر اعمال نظر کارشناس پرونده میمانید.هزینه ثبت برند و علامت تجاری می تواند بر حسب نوع محصولات و طبقه مرتبط به آنها متغیر باشد.چنانچه خود برای ثبت برند در مشهد اقدام نمایید ابتدا بهتر است نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری جهت حصول اطمینان اقدام نمایید.

ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا شما باید مشاوره ای راهبردی در این زمینه با مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا داشته باشید تا بتوانید کلیه اطلاعاتی را که نیازمند می باشید دریافت نمایید. در جلسه مشاوره کلیه مدارک لازم برای انجام ثبت برند به شما گفته می شود. شما مکلف هستید این مدارک را در اختیار کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا قرار داده تا آنها بتوانند روند ثبتی شمارا به بهترین نحو انجام دهند. کارشناسان اظهارنامه شمارا به صورت تخصصی تدوین و تنظیم مینماید و مدارک ثبتی شما را از طریق سامانه اداره مالکیت صنعتی ارسال می نمایند. حال نوبت به آن می رسد که پیگیری های ثبت برند شما در مشهد توسط وکلا پیگیری و به صورت مرتب گزارش شود و با دریافت آگهی ثبت تقاضا علامت تجاری روزنامه رسمی آن ثبت نام میگردد و بعد از دریافت روزنامه آگهی 10 ساله برند شما صادر میگردد. توجه داشته باشید که در صورتی که کار خود را به مجتمع ثبت ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل کار را تا زمان اخذ گواهی ده ساله برند در خراسان رضوی برای شما به انجام می رساند.

آیا افراد دارای تابعیت خارجی مجاز به ثبت برند در ایران هستند؟

اشخاص غیر ایرانی برای ثبت برند در ایران در ابتدا باید ترجمه پاسپورت شخص متقاضی به فارسی را در کشور متبوع خود انجام دهند و پس از ترجمه پاسپورت باید به کنسولگری ایران در همان کشور مراجعه نمایند. بعد از تحویل مدارک به کنسولگری ایران این مدارک به وازرت خارجه ایران ارسال می شود و بعد از بررسی وزارت خانه به اداره کل قوه قضاییه ارجاع می شود. پس از بررسی صحت و سقم هویتی متقاضی مهر قوه قضاییه در پاسپورت ترجمه شده شخص خارجی می خورد و با دریافت کد فراگیر اتباع خارجی می توانند همانند یک ایرانی درخواست ثبت برند در ایران را دهند و محصولات خود را در بازارایران ب فروش برسانند.

طبقه بندی های علامت تجاری

 • مصنوعات نساجی.
 • فلزات و مصنوعات فلزی.
 • اسباب بازی و لوازم ورزش.
 • صنایع و محصولات شیمیایی.
 • مواد غذایی و محصولات کشاورزی.
 • دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی.
 • مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف.
 • سایر موارد.

ثبت علامت تجاری در مشهد

علامت یک اسم ، نشان و یا نوعی علامت و سمبل می باشد که با طراحی خاصی در راستا هدف تولیدکنندگان شکل گرفته است تا بتواند کالا و خدمات بنگاههای اقتصادی را از یکدیگر مشخص نماید. ثبت علامت تجاری هم برا ی مصرف کنندگان و هم برای تولید کنندگان مزایای بسیاری دارد. تولیدکننده ای که اقدام به ثبت علامت تجاری خود میکند میتواند خود را در بازار رقابت معرفی نماید و این امر باعث میگردد مشتریان اعتماد بیشتری به کالا و خدمات شما نمایند. به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند و علامت تجاری در مشهد با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در تماس باشید.

ثبت لوگو و آرم تجاری در مشهد

لوگو در حقیت آرم و نشانی می باشد که نمایی از یک سازمان را معرفی می نماید و از اشکال گرافیکی و هندسی به صورت کاملا متمایز تشکیل می گردد. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند و علامت تجاری و ثبت شرکت در مشهد با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید. دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که مرجع ثبت برند و علامت تجاری در سراسر ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی در مشهد

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری در مشهد

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در مشهد ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در خراسان رضوی و شهرستان های آن

 • ثبت برند در مشهد
 • ثبت برند در نیشابور
 • ثبت برند در قوچان
 • ثبت برند در سبزوار
 • ثبت برند در تربت جام
 • ثبت برند در کاشمر
 • ثبت برند در سرخس
 • ثبت برند در گناباد
 • ثبت برند در چناران
 • ثبت برند در طرقبه

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت ایلیا ) در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری در کل مراجع ذیصلاح ، هم چنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی در سراسر ایران.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت برند در مشهد

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام لطفا تماس بگیرید 09155187155
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت .
پاسخ
سلام لطفا تماس بگیرید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارتباط با کارشناسان ما با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
سلام وقت بخیر میخاستم برام یه برند والگو ثبت کنید در مشهد همه مدارک هم تهیه شده کامل
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقت شماهم بخیر . برای ارائه ی اطلاعات در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت
پاسخ
سلام من مشهد هستم واسه ثبت محصول کجا باید برم درواقع برای ثبت یه مدل اسباب بازی
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این مورد در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
سلام هزینه ثبت لگوی تجاری در شهرستانها ی استان خراسان رضوی چقر است وچند مدت طول میکشد
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
هزینه لازم برای ثبت برند بستگی به نوع برند و طبقات و کالاها داره
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید