• شرایط ثبت برند در سمنان

برند میتواند اسم ،شکل،علامت،حروف یا عدد باشد که نشان دهنده هویت یک محصول و یا خدمات است و محصول را نسبت به محصول مشابه رقبا متمایز میدارد.ثبت برند از سال های گذشته مرسوم بوده که در حال حاضر به شکل آرم و نشان امروزی در آمده است . برند عاملی برای حفاظت از محصول و جلوگیری از سو استفاده رقبا میباشد.. هدف از ثبت برند انحصاری شدن آن محصول نسبت به محصولات دیگر میباشد که مالکیت آن ده ساله بوده و بعد از گذشت ده سال اجازه تمدید دارد .متقاضیان ثبت برند در سمنان با ثبت درست برند خود میتوانند از محصول خود محافظت کنند تا هیچ گونه سو استفاده ای در این زمینه نشود. متقاضیان ثبت برند در سمنان باید بدانند که کلمه های آرم ، نام تجاری ،لوگو ،شکل و نشان تجاری هم معنی برند است و اگر قصد ثبت برند را دارید میتوانیدجهت مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در سمنان با کارشناسان با ثبت شرکت ایلیا تماس داشته باشید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در سمنان

ثبت برند به دو شکل صورت پذیر است 1)حقیقی 2)حقوقی که مدارک مورد نیاز برای هر دو شکل در زیر توضیح داده شده است.

برند حقیقی:

تصویری از مدارک هویتی متقاضی که شناسنامه و کد ملی میباشد.

تصویری از جواز و موافقت اصولی مرتبط

نمونه ای از علامت در سایز 6*6

ثبت برند لاتین احتیاج به دریافت کارت بازرگانی

برند حقوقی یا ثبت برند شرکت :

تصویر تمام مدارک ثبت شرکت

مجوز های لازم برای ثبت برند از ارگان مربوطه

جهت ثبت برند لاتین داشتن کارت بازرگانی الزامی میباشد.

تصویر مدارک هویتی مدیر عامل

نمونه برند در سایز 6*6

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان با توسط مجتمع ثبتی ایلیا

موسسه حقوقی ایلیا در متن زیر میخواهد که ثبت برند در سمنان را به زبانی ساده ارائه دهد.

  • ثبت برند توسط متقاضی

مرحله ابتدایی ثبت برند در سامانه اداره مالکیت صنعتی میباشد که با انتخاب ثبت اظهارنامه الکترونیکی میتوان اظهارنامه برند را ثبت نام کرد البته شایان ذکر است که ثبت اظهار نامه یک فعالیت تخصصی میباشد که یک کارشناس با تجربه میتواند آن را تنظیم کند.در قسمت بعدی تمام اطلاعات اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی را وارد مینمایید و نیز طبقه شغلی وارد میشو.د در قسمت بارگذاری ضمائم باید مدارک اسکن شود و در سامانه بارگذاری شود و نیز ضمائم بارگذاری شده حتما باید چک شود که درست آپلود گردد و در قسمت آخر هزینه باید از درگاه بانک ها پرداخت شود و شماره پیگیری دریافت شود .هزینه ثبت برند مشخص نمی باشد و بستگی به محصول مورد تقاضا و طبق بندی آن دارد .زمانی که مبلغ واریز میشود پرونده در نوبت میماند تا به یک کارشناس، ارجاع شود و پس از ارجاع به کارشناس ، او پرونده را بررسی کرده و نیز هر فعل و انفعالی که در پرونده رخ بدهد در سامانه مشخص میگردد.مثلا" اگر نقص وجود داشته باشد ،متقاضی موظف به رفع نقص میباشد و اگر تایید شود برند برای آگهی در روزنامه رسمی انتقال داده میشود.پیش از هر اقدامی نسبت به ثبت برند خود استعلام برندرا جهت اطمینان بیشتر از سامانه استعلام برند و علامت تجاری انجام دهید .

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

زمانی که متقاضی ثبت برند به مجتمع ثبتی ایلیا مراجعه میکند ابتدا از سمت کارشناس حقوقی موسسه مشاوره میشود و پس از تایید ثبت برند کارشناس تمام مدارک لازم را از موکل تحویل میگیرد و اگر مدارک ثبت برند ناقص باشد متقاضی موظف به تکمیل پرونده میباشد.پس از تایید موکل برای ثبت برند کارشناسان اجرایی روند ثبت برند را شروع میکنند که ابتدایی ترین روند ثبت برند ثبت سامانه ای بوده و پس از تایید برند از سمت اداره مالکیت صنعتی پرونده برای آگهی اول ارسال میشود و همین طور روند پرونده تا دریافت تصدیق ادامه پیدا میکند.همان طور که در قبل گفته شد مالکیت برند برای تمام متقاضیان چه حقیقی و چه حقوقی ده ساله میباشد و اگر این ده سال بگذرد متقاضی میتواند برای تمدید برند اقدام کند.در صورتی که ثبت برند را به موسسه ایلیا واگذار نمایید ، وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند در ایلام را برای شما به انجام می رساند

ثبت برند در سمنان

ثبت اضافه کالا و طبقه در استان سمنان

اگر که میخواهید افزایش طبقه برند دهید و یا برای برند خود اضافه طبقات بزنید باید به سامانه اداره مالکیت صنعتی مراجعه کنید و در قسمت اظهار نامه ثبت برند الکترونیکی افزایش طبقات را انتخاب کنید که عینا مراحل آن مثل ثبت برند میباشد فقط با این تفاوت که زمان ثبت برند یک اظهار نامه جدید به سامانه وارد میکنید ولی برای اضافه طبقات درخواست بررسی یک اظهارنامه که قبلا ثبت شده را دارید . در ثبت اضافه طبقات در مرحله آخر باید از درگاههای اینترنتی مبلغ ثبت اظهارنامه پرداخت شود.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در سمنان

برند و یا نام تجاری را علامت جمعی و نام تجاری نیز میخوانند که در واقع به زبان حقوقی هر علامتی که محصول و فعالیت را از محصولات و فعالیت های دیگر متمایز کند علامت تجاری یا برند نامیده میشود.شکل و شمایل برند و نام تجاری باید در سایز 6*6 در سامانه وارد شود که در قبل نیز گفته شده است.نام تجاری شخص حقیقی و حقوقی صاحب برند را مشخص میکند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در سمنان

لوگو همان شکل و شمایل و حروف و دست نوشته ای است که محصول را معرفی میکند که البته برای معرفی خدمات نیز به کار میرود . شما متقاضیان ثبت برند در سمنان میتوانید اطلاعات جامعه را در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در سمنان از کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا دریافت کنید.دفتر ثبت برند همان اداره مالکیت صنعتی است که مرجع ثبت برند و علامت تجاری در کلیه شهرهای ایران می باشد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در سمنان ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در سمنان و شهرستان های آن
  • ثبت برند در سمنان
  • ثبت برند در دامغان
  • ثبت برند در شاهرود
  • ثبت برند در گرمسار
  • ثبت برند در سرخه
  • ثبت برند در آرادان