درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت برند در سمنان فوری و کم هزینه

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 4 مرداد 1400


چیزی که امروزه بستر مناسبی را برای اکثر کسب و کار ها ایجاد کرده و باعث شده که کارآفرینان بتوانند در دهکده جهانی خود را معرفی نمایند شناخته شدن برند آن ها در بازارهای داخلی و سپس جهانی است.برای شناخت محصول و خدمات شما در بازار داخلی ابتدا باید اقدام به ثبت برند در سمنان کنید ، ثبت برند باعث می شود محصول یا خدمات شما از تولیدات مشابه رقبای کاریتان متمایز گردد و هر کس نتواند به سادگی از نام و یا برند شما سوء استفاده کند ، مهم ترین دلیل که افراد باید نام  تجاری یا علامت تجاری خود را به ثبت برسانند شاید همین مسئله باشد.  برای آشنایی با روال ثبت برند در سمنان از مطالب قرار گرفته در این مقاله استفاده کنید و برای راهنمایی دقیق تر با کارشناسان مجتمع ثبتی حقوقی ایلیا تماس بگیرید.

 

ثبت برند سمنان

 

ثبت برند در سمنان

ثبت برند و یا علامت تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کارمحسوب شده و به منظور مداومت در تجارت بسیار مهم است . با ثبت علامت تجاری محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و این امر مانع از استفاده رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد. باید بدانید تنها به ثبت رسیدن علامت تجاری مورد اهمیت نمی باشد بلکه قوانین استفاده و نگهداری از آن نیز بسیار مهم می باشد. باتوجه به موارد فوق الذکر مجتمع ثبتی ایلیا در تلاش است که با در اختیار گذاشتن تازه ترین اطلاعات و ارائه ی مطلوب ترین نوع خدمت به شما موکلین گرامی در این مسیر کمک ویاری برساند.ثبت آرم و نشان تجاری یکی از بهترین راههای کامیابی در رقابت سالم می باشد واز مهمترین راهکارهای متمایز کردن کالا و خدمات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاه ها می باشد.

ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات در جهت ثبت برند در سمنان می باشد.برای برقراری ارتباط با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس حاصل نمایند.

برند چیست ؟

برند اسم یا واژه ای است که برای تفکیک محصول و خدمات از محصول و خدمات مشابه دیگر برای یک محصول در نظر گرفته می شود تا علاوه بر نشان دادن هویت و منشا محصول تعلق آن به یک شخص خاص را هم نمایان کند، مانند امضا اسم نقاش روی تابلو نقاشی که تابلو را منحصر به آن نقاش می کند. برای اینکه هزینه و وقت شما برای معرفی یک برند به عنوان شناسنامه محصولتان به هدر نرود لازم است که برند به ثبت برسد ، ما در مجموعه ثبت ایلیا در کنار شما از ابتدای تعیین اسم برند تا انتهای ثبت آن هستیم پس برای ثبت اسم هایی که مناسب ثبت برند در سمنان و برندینگ هستند با ما تماس بگیرید.

مزایای ثبت برند در سمنان

 • با ثبت برند در سمنان از سوء استفاده سهوی یا عمدی رقبا خود جلوگیری می کنید و این مسئله می تواند برای آینده محصولتان  و حرفه شما مفید باشد.
 • با ثبت برند مالکیت  یک اسم را به خود اختصاص داده اید و هر وقت بخواهید می توانید به دیگران آن را واگذار کنید .
 • برندی که ثبت شده اگر مورد استفاده دیگران قرار گیرد برایشان مسئولیت قانونی به دنبال دارد.
 • با ثبت برند هزینه ها و وقتی را که برای تبلیغات می گذارید در کوتاه ترین مدت به شما بر می گردد.
 • با ثبت برند و علامت تجاری امکان اعطای نمایندگی و کسب سود بیشتر دارید.
 • با ثبت علامت تجاری در سمنان می توانید در نمایشگاههای داخلی و خارجی شرکت کنید.
 • با ثبت برند وام های بهتری می توانید بگیرید.
 • با ثبت نشان تجاری خود امکان تبلیغات و بازاریابی گسترده تر و وسیع تری پیدا می کنید.

مراحل ثبت برند در سمنان

مراحل ثبت برند سمنان توسط متقاضی:

 ابتدا به سایت اداره ثبت علامت تجاری مراجعه و اظهارنامه ثبت علامت خود را تنظیم می کنید. بعد از تأیید نهایی در صف رسیدگی کارشناس اداره ثبت علامت تجاری قرار می گیرید. بعد از رسیدگی کارشناس در صورت دریافت ابلاغیه تأیید نام برند مدارک را به اداره ثبت علائم تجاری تهران تسلیم می کنید. در ادامه روزنامه نوبت اول ثبت برند در سمنان را چاپ می کنید بعد از سی روز از تاریخ چاپ نوبت اول آگهی هزینه ثبت را پرداخت می کنید تا نسبت به برند شما شماره ثبت صادر شود در نهایت روزنامه نوبت دوم هم چاپ می شود و بعد از یک هفته می توانید تصدیق ده ساله برندتان را دریافت کنید.

مراحل ثبت برند در سمنان توسط ثبت شرکت ایلیا:

 1. مشاوره تعیین نام و استعلامات لازمه جهت ثبت برند
 2. اخذ مدارک از متقاضی ثبت برند در سمنان
 3. ارجاع کار به تیم کارشناسان اجرایی ثبت برند در سمنان
 4. تکمیل اظهارنامه ثبت برند مطابق قواعد و مقررات ثبت
 5. بعد از دریافت آگهی پذیرش پرداخت روزنامه نوبت اول
 6. اخذ شماره ثبت
 7. پرداخت روزنامه نوبت دوم
 8. تحویل تصدیق آگهی  توسط وکیل پایه یک دادگستری

 

ثبت برند در سمنان

 

ثبت اضافه کالا و طبقه در سمنان

اگر که میخواهید افزایش طبقه برند دهید و یا برای برند خود اضافه طبقات بزنید باید به سامانه اداره مالکیت صنعتی مراجعه کنید و در قسمت اظهار نامه ثبت برند الکترونیکی افزایش طبقات را انتخاب کنید که عینا مراحل آن مثل ثبت برند میباشد فقط با این تفاوت که زمان ثبت برند یک اظهار نامه جدید به سامانه وارد میکنید ولی برای اضافه طبقات درخواست بررسی یک اظهارنامه که قبلا ثبت شده را دارید . در ثبت اضافه طبقات در مرحله آخر باید از درگاههای اینترنتی مبلغ ثبت اظهارنامه پرداخت شود.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

 • مصنوعات نساجی
 • فلزات و مصنوعات فلزی
 • اسباب بازی و لوازم ورزش
 • صنایع و محصولات شیمیایی
 • مواد غذایی و محصولات کشاورزی
 • دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی
 • مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
 • سایر موارد

ثبت علامت تجاری در سمنان

برند و یا نام تجاری را علامت جمعی و نام تجاری نیز میخوانند که در واقع به زبان حقوقی هر علامتی که محصول و فعالیت را از محصولات و فعالیت های دیگر متمایز کند علامت تجاری یا برند نامیده میشود.شکل و شمایل برند و نام تجاری باید در سایز 6*6 در سامانه وارد شود که در قبل نیز گفته شده است.نام تجاری شخص حقیقی و حقوقی صاحب برند را مشخص میکند.

چگونه برند خود را جهانی کنیم؟

جهانی شدن برند تحت پروتکل مادرید امکان پذیر است. مادرید یک پروتکل بین المللی است که برای سهولت ثبت برند در کشور های عضو خود تنظیم شده است برای ثبت برند تان در هر یک از کشور های عضو این پروتکل ابتدا باید برند تان در یک کشور مبدأ ثبت شده باشد مانند ایران. در ادامه با مراجعه  به سایت تجارت جهانی می توانید کشور هایی را که قصد ثبت برندتان در آن کشور ها را دارید انتخاب نمایید ، لازم به ذکر است ثبت برند در هر یک از کشور های عضو مادرید بر اساس قواعد داخلی همان کشور صورت می گیرد. به طور کلی این پروتکل 85 عضو رسمی دارد. یعنی شما می توانید با ثبت برند در سمنان و سپس ثبت برند در یک یا چند کشور از این 85 کشور در آنجا هم برای محصول و خدمت خود بازار داشته باشید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در سمنان

مدارک شناسایی: شامل کپی شناسنامه و کارت ملی که در متقاضیان حقیقی مدارک شناسایی خود متقاضی باید ارائه شود و در اشخاص حقوقی مدارک شناسایی مدیر عامل ارائه می گردد.

مجوز : مجوز در شرکت ها اعم از جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری می باشد و  یا موافقت نامه اصولی برای موسسات و برای اشخاص حقیقی جواز کسب یا جواز تأسیس یا هر مجوزی که به وی اجازه فعالیت داده باشد می باشد.

مدارک ثبتی : این مدارک را فقط اشخاص حقوقی باید ارائه دهند که شامل آخرین آگهی تغییرات شرکت و آگهی تأسیس شرکت می باشد.

کارت بازرگانی: در صورتی که برند فارسی نباشد.

وکالت نامه : در صورتی که وکیل داشته باشید.

نمونه ای از اسم مورد نظر استعلام شده یا لوگوی طراحی شده مورد تایید

نکته : درانتخاب اسم برند و طراحی برند ثبت ایلیا خدمات گسترده ای را ارائه می دهد.

تفاوت نام تجاری با علامت تجاری در چیست؟

نام تجاری یا اسم تجاری هر واژه یا کلمه ای  است که مطابق قانون از طرف تولید کنندگان و کارفرمایان انتخاب شده و مجوز ثبت  به عنوان برند را داشته باشد .  عنوان تجاری آن به این دلیل است که گاهاً این برند هست که محصول را می فروشد و برای امور تجاری از آن استفاده می شود. برند شاید مستقیماً درآمد ایجاد نکند اما به صورت غیر مستقیم تأثیر بسیاری در فروش محصولات دارد.

علامت تجاری یا لوگو یا نماد در واقع شکلی است که با رنگ و طرح توصیف می شود و اصولاً مفهومی را به مشتری ارائه می دهد.  علامت تجاری هم همانند نام تجاری می باشد و همان قدر تاثیر گذار است  همانند علامت تجاری ایران خودرو که نشان یک اسب است و منظور این لوگو ظرافت و زیبایی و سرعت محصولات این شرکت است. پس می توانید تصور کنید به چه میزان نام تجاری و علامت تجاری در فروش و معرفی محصول موثر هستند.

برای ثبت برند در سمنان باید از کجا شروع کنیم؟

ابتدا باید اطلاعات تان را تکمیل کنید که تا حدود زیادی با مطالعه این مقاله بدان دست پیدا کردید برای اینکه وقت و هزینه شما اتلاف نشود می توانید از دانش و تجربه کارشناسان ما در مجموعه ثبت ایلیا استفاده کنید ما مفتخریم که در اجرای پرونده های ثبت برند و شرکت در سراسر کشور بهترین بوده ایم و همچنان نوزده  سال است که در کنارتان هستیم ، هم اکنون با شماره تلفن های 32137-026و26655119-021 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما استفاده کنید.

ثبت اضافه طبقه یا کالا در سمنان

برای ثبت اضافه کالا در سمنان باید ابتدا برند ثبت شده ای داشته باشید و بخواهید محصولاتش را اضافه کنید. در وهله بعد باید مجوزی که دارید با طبقه کالا مربوطه مرتبط باشد تا بتوان ثبت اضافه طبقه و کالا را انجام داد. مهم ترین مسئله در ثبت اضافه طبقه کالا برای ثبت برند سمنان همین مسئله می باشد و در صورتی ثبت می شود که این نام یا مشابه آن در آن طبقه برندی به ثبت نرسیده باشد در واقع ثبت اضافه کالا هم مشابه ثبت برند در سمنان است با این تفاوت که مالک برند از قبل دارای پرونده نزد اداره ثبت علائم تجاری است و حال محصولات یا خدمات به همرا یا بدون ثبت طبقه جدید در صورت عدم تکرار و مشابهت به این پرونده اضافه شده طی یک اظهارنامه جدید به ثبت می رسد.

هزینه ثبت برند در سمنان

ثبت برند بر اساس عوامل مختلفی قیمت متفاوتی دارد. هزینه ثبت یک محصول در یک طبقه تحت یک نام تجاری برای شخص حقوقی قطعاً ارزان تر از هزینه ثبت ده محصول در دو یا سه طبقه تحت یک لوگو که به طراحی نیاز دارد و به نام شخص حقوقی است می باشد. بنابراین با کارشناسان موسسه ثبتی حقوقی ایلیا تماس بگیرید تا بنا بر درخواست ثبت برند سمنان شما اعلام هزینه نمایند.

حوزه های ثبت برند در سمنان و شهرستان های آن

 • ثبت برند در سمنان
 • ثبت برند در دامغان
 • ثبت برند در شاهرود
 • ثبت برند در گرمسار
 • ثبت برند در سرخه
 • ثبت برند در آرادان

 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید