ثبت برند در زاهدان

ثبت برند یا آرم یا لوگو یا اسم که امروزه در سراسر جهان مورد استقبال همگان قرار گرفته است ، به عنوان یکی از ابزارهای اصلی برای مدیریت کسب و کار به شمار می رود و در صدد تامین نیازهای متنوع فروشندگان برآمده است . از طرف دیگر با توجه به رشد فروش و ارائه خدمات غیر حضوری ، استفاده از حوزه برندینگ بسیار پراهمیت می باشد چرا که مخاطب بهه دلیل عدم حضور در مجموعه مایل است تا از برندهای شناخته شده خرید نمایید .با تماس با مجتمع ثبت ایلیا می توانید از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری برخوردار شوید.

مدارک ثبت برند در زاهدان

مدارکی که برای ثبت کردن یک برند لازم می باشد عبار تست از : داشتن مجوزی برای اثبات کردن نوع فعالیت اعم از جواز کسب ، جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری و ... ، اوراق شناسایی درصورتی که برند به نام شخص حقیقی ثبت شود و اوراق ثبت شرکت در صورتی که برند به نام شخص حقوقی ثبت شود که همان ثبت شرکت است .جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت برند و ثبت شرکت میتوانید با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در تماس باشد.

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

برای پیگیری مراحلثبت برنددر زاهدان باید اشاره کرد که ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی انجام خواهد شد ، در چند سال اخیر با توجه به ، ورود به عرصه فناوری اطلاعات و سیاست های دولت الکترونیک ، کلیه کارهای ثبت برند از طریق سامانه ثبت برند که مربوط به خود اداره مالکیت صنعتی می باشد ، اقدام می گردد. به این ترتیب که ابتدا تقاضای خود را در طی مراحل مختلف در سامانه اداره وارد می کنند و بعد از پاسخ های اداره گام ها را یک به یک طی کرده و تنها برای مدارک مالکیت برند به اداره مراجعه خواهند کرد.

زمان لازم برای ثبت کردن برند حداقل 2 ماه کاری می باشد که با احتساب زمان لازم برای طی کردن تمامی مراحل می تواند تا 4 ماه کاری نیز طول بکشد .پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هرگونه اقدام نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری مبادرت کنید. لازم به ذکر است که هزینه ثبت برند و علامت تجاری بر اساس نوع محصول و طبقلت آن متغیر می باشد.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

با مراجعه به کارشناسان ثبتی ایلیا، نیازهای مشاوره ای شما کشف و در اختیار شما مراجعین محترم قرار خواهد گرفت. پس از اخذ مدارک مورد نیاز شما عزیزان مراحل ثبتی شما در کوتاهترین زمان ممکن آغاز خواهد شد. با ثبت فرم های سامانه ای از سوی کارشناسان ایلیا ظرف مدت 45روز کاری کارشناسان نظر خود را در مورد ثبت برند شما اعلام خواهند کرد. در صورت تایید کارشناسان تصدیق نهایی برند شما توسط کارشناس اداره مالکیت صنعتی به شما موکلین محترم ابلاغ می گردد.

شما متقاضیان محترم ثبت علامت تجاری می توانید با دپارتمان های تخصصی ثبت برندو ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نموده و از مشاوره های رایگان کارشناسان ما بهره مند گردید و کلیه مراحل ثبت برند خود را به وکیل ثبت برند و علامت تجاری بسپارید.

ثبت برند در زاهدان

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در زاهدان

پس از ثبت یک برند ممکن است به این نتیجه برسید کالا و یا طبقه خاصی را به برند خود اضافه نمایید این امر نیاز به ثبت اظهارنامه ی ویژه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی دارد. بدیهی است بررسی توسط کارشناس این اداره مشمول پرداخت وجوه دولتی خواهد بود.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در زاهدان

ثبت علامت می تواند یک اسم یا یک اصطلاح یا نوعی علامت و سمبل یا طرحی خاص و یا مجموعه ای از این موارد و همچنین ترکیبی از این موارد باشد ، ولی هرچه که باشد باید در راستای این هدف طراحی و شکل دهی شود که کالا یا خدمات شرکت را از دیگر محصولات مشابه متمایز کند . ساخت برند هم برای مشتریان و هم برای ارائه دهندگان خدمات مزایای بسیاری دارد.
سازمانی که دارای نام تجاری است از این جهت دارای مزیت است که میتواند در کسب و کار خود سود بیشتری کسب کند اما مشتریان از این جهت مزیت کسب می کنند که در خرید محصول ریسک کمتری دارند و در خرید اطمینان بیشتری دارند و همین اعتماد روانی مشتریان باعث افزایش خرید آنها می شود و ترجیح می دهند همیشه از همان برند استفاده کنند .

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در زاهدان

لوگو یا آرم می تواند متشکل از انواع نوشته ها ، حروف ، اشکال مختلف و.. باشد که باعث ایجاد تمایز بین محصولات مختلف می شود.

لوگو عبارتست از نشان ، حروف ، طرح و یا نوشته ای که توسط متقاضی طراحی شده است لوگو باید مطابق با آنچه مدنظر متقاضی است به ثبت برسد و کالا و خدمات مختلف را از هم تفکیک نماید. کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در جهت افزایش اطلاعات شما در زمینه طراحی آرم و لوگو و ثبت آن در کشور آماده ارائه خدمات مشاوره ای هستند.دفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که امور ثبت برند و علامت تجاری همه شهرهای ایران را به انجام می رساند.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در زاهدان ارائه می دهد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در زاهدان
  • ثبت علامت تجاری در زاهدان
  • ثبت برند در زاهدان
  • ثبت نام تجاری در زاهدان
  • ثبت آرم و لوگو در زاهدان