• شرایط ثبت برند در خرمشهر

علامت های تجاری به عنوان نام و نشانی که ایجاد کننده وجه تمایز و تفاوت بین محصولات تولید کنندگان و بنگاههای اقتصادی می باشد شناخته می شوند که میتوانند به دوصورت لاتین و غیرلاتین استفاده شوند.به ثبت رساندن یک برند تجاری به دست آوردن مالکیت 10 ساله آن اسم یا نشان تجاری می باشد، که هیچ کس نمیتواند از آن استفاده نماید و در مقابل سو استفاده اشخاص ثالث مالک برند می تواند در دادگاه طرح دعوی نماید.

لوگو ، آرم و نشان های تجاری نیز در زمره برند قرار دارند و نحوه به ثبت رسیدن آنها به صورت یکسان می باشد. در صورتی که اسم انتخابی شما به فارسی باشد می بایست مستند معنایی آن را در لغت نامه دهخدا ارائه دهید و در صورتی که نام انتخابی شما به صورت لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مراحل ثبت برند در خرمشهر

ارسال اظهارنامه تنظیم و تدوین شده ثبت علامت تجاری به اداره مالکیت صنعتی در حقیقت آغاز پروسه ثبت می باشد به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب یک نام شایسته و درخور میتواند ماندگاری کالا و خدمات شما را در بازار رقابت جهانی تضمین نماید اما به این نکته نیز توجه نمایید که کیفیت کالا شما نیز کمک شایانی در این امر می نماید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در خرمشهر

مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری با توجه به نوع و طبقه درخواستی متفاوت می باشد اما عمده مدارک آنها یکسان می باشد که شامل اخذ مجوزهای لازم از جمله : پروانه بهره برداری ، جواز تاسیس، جواز کسب و... می باشد. ارائه کارت بازرگانی به نام اشخاص حقیقی و حقوقی. ارائه مدارک شناسایی متقاضی ثبت علامت تجاری ( اشخاص حقیقی، کارت ملی و شناسنامه ، اشخاص حقوقی مدارک ثبتی شرکت و آگهی تغییرات به همراه مدارک آخرین مدیرعامل شرکت)

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

در ابتدای امر می بایست رشته فعالیت خود را مشخص نمایید تا بتوانید به راحتی مجوزهای لازم را از ارگان های مربوطه اخذ نمایید. بعد از دریافت مجوزهای لازم می بایست مدارک خود را جهت ثبت اظهارنامه و ارسال به اداره مالکیت صنعتی آماده نمایید . متقاضیان محترم توجه داشته باشند متولی ثبت برند تنها در تهران می باشد و در هر نقطه از کشود که باشید می بایست اظهارنامه خود را به این اداره در تهران ارسال نمایید . در خصوص زمان ثبت برند در خراسان رضوی حدود تقریبی 45روز زمان لازم می باشد اما هزینه های ثبت با توجه به نوع فعالیت و طبقات درخواستی متغیر می باشد و نمیتوان یک میزان واحد را اعلام نمود .

مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت برند و برندینگ و ثبت شرکت در خراسان رضوی آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره ای رایگان از طریق کارشناسان خود به شما عزیزان می باشد.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا می بایست اظهارنامه ثبت علامت تجاری به صورت کاملا تخصصی تدوین و تنظیم گردد این امر نیازمند تخصص و تجربه می باشد به شما پیشنهاد میگردد با کارشناسان با تجربه ثبت شرکت ایلیا در این زمینه مشورت نمایید زیرا هرگونه اشتباهی در تنظیم اظهارنامه منجر به رد آن می گردد. با ارسال اظهارنامه ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی برند شما در نوبت کارشناسی قرار می گیرد و در صورت تایید کارشناس اداره مالکیت صنعتی تاییدیه آن صادر می شود .

مدت زمانی که ثبت یک علامت تجاری نیاز دارد تقریبا بین 40 الی 45 روز کاری می باشد که آگهی اول ثبت برند صادر می گردد بعد از اتمام این مدت اقدامات لازم جهت اخذ انحصار 10ساله و تصدیق آن صورت می گیرد. اما در خصوص هزینه ها نمی توان مبلغ دقیقی را اعلام نمود. بررسی های کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در جلسات مشاوره شما را در این زمینه آگاه می سازد.

زمان و هزینه ثبت برند در خرمشهر

پس از ثبت اظهارنامه خود در سامانه اداره مالکیت صنعتی با گذشت 45 روز کاری کارشناسان اداره نظر نهایی خود را اعلام میدارند و در صورتی که نام شما را تایید نمایند آگهی تقاضا آن صادر میگردد و بعد از گذشت 30 روز از انتشار آگهی تقاضا و نبود هیچ گونه اعتراضی آگهی رسمی ثبت علامت تجاری صادر می شود و تصدیق نامه ثبت به متقاضی تحویل داده می شود.

واژگان مرتبط با ثبت برند در خرمشهر

ثبت علامت تجاری در خرمشهر

ثبت برند در خرمشهر

ثبت لوگو و نام تجاری در خرمشهر

ثبت اسم تجاری در خرمشهر