• شرایط ثبت برند در ارومیه

ثبت برند ثبت علامتی است متشکل از طرح ، تصویر ، رقم و.... که جهت تمایز و تشخیص فرآورده ها و خدمات به کار گرفته میشود .استعمال از برند به زمانهای گذشته باز میگردد ولی در طول سالهای سپری شده این نشان و علامت تجاری به سیستم های امروزی جهت ثبت و حفاظت تبدیل گشته است. این پروسه ثبتی به همه ی مصرف کنندگان به این شکل کمک میکند که از کالا و خدمات مد نظرشان که با نشان یا آرم مشخصی مجزا گردیده انحصارا" استفاده نمایند. یکی از شاخص ترین اهداف ثبت نشان تجاری استفاده از حقوق انحصاری نشان تجاری جهت شناساندن محصول ویا خدمات و منحصربفرد ساختن آنها می باشد. متقاضیان ثبت برند می بایست به این نکته توجه داشته باشند که زمان استعمال انحصاری از یک نشان بازرگانی محدود به 10 سال می باشد و پس از پایان این مدت توان تمدید آن وجود دارد. شما صاحبان نشان تجاری و ثبت برند در ارومیه قادر هستید که با نگهداری صحیح از تلاش رقبا و اشخاص ثالث جهت استفاده از نام و نشان تجاری خود ممانعت بعمل آورید. شما درخواست کنندگان ثبت نشان تجاری در ارومیه مطلع باشید که تمامی واژگان آرم تجاری ، علامت تجاری ، نشان تجاری و علائم تجاری مترادف با برند می باشد و در صورتی که قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید بایستی مراحل ذیل را به انجام برسانید.همچنین جهت برخورداری از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در ارومیه شما می توانید با مجتمع ثبت ایلیا در تماس باشید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در ارومیه

برند به دو روش حقیقی و حقوقی امکان به ثبت رسیدن را دارد که مدارک لازم جهت هر یک از این ها متفاوت از دیگری می باشد.

مدارک اشخاص حقیقی :

 • کپی مدارک هویتی متقاضی ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • کپی پروانه کسب متقاضی
 • ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6
 • درصورتی که قصد دارید برند خود را به زبان لاتین ثبت کنید داشتن کارت بازرگانی الزامی ست.

مدارک اشخاص حقوقی و یا ثبت برند شرکت :

 • کپی کلیه مدارک شخص حقوقی ( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)
 • مجوزهای لازم اعم از جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی دال بر اینکه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به کار می باشند.
 • در صورتیکه قصد دارید برند خود را به زبان لاتین ثبت کنید داشتن کارت بازرگانی الزامی ست.
 • مدارک شناسایی مدیرعامل ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

تلاشمان بر آن بوده است که مراحل ثبت برند و ثبت شرکت در ارومیه را به زبانی ساده به دو صورت قابل ثبت برای شما متقاضیان محترم به صورت کاملا مختصر شرح دهیم.

 • ثبت برند توسط متقاضی

در مرحله نخست بایستی به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه نماییم و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به کامل نمودن این اظهارنامه نمایی.د به این نکته عنایت داشته باشید که تنظیم و تدوین اظهارنامه ثبت علامت از امور تخصصی می باشد و مستلزم داشتن تجربه در این حیطه است.

در مرحله بعدی اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را به صورت کامل وارد می نمایید توجه داشته باشیدکه کالاهای انتخابی شما می بایست با توجه به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب گردد چنانچه از طبقات کالاها اطلاع ندارید می بایست از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید . مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده و ارسال می نمایید. حال نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد نیاز ثبت برند را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید. بعد از تکمیل کلیه مراحل فوق پرونده شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارسال می گردد و در مرحله بررسی قرار میگیرد. بعداز بررسی های کارشناس اداره ظرف مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند شما و یا نقص آن صادر میگردد . در صورتی که پرونده شما نقصی داشته باشد می بایست اقدام به رفع نقص نمایید. بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری باید روزنامه ثبت تقاضای علامت را ثبت نام نمایید.هزینه ثبت برند و علامت تجاری می تواند بر اساس عوامل مختلف متغیر باشد ، این عوامل تعداد و نوع محصولات و یا طبقات مربوط به محصولات می باشد. پبشنهاد ما به شما اینست که پیش از اقدام جهت ثبت برند نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در ابتدا کارشناسان و مشاوران متخصص مجتمع ثبتی ایلیا همه ی اطلاعاتی را که شما در این زمینه نیازمند می باشید را در اختیارتان میگذارند در مرحله بعد می بایست مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام مینمایند را تهیه کرده و در اختیار آنها بگذارید. با عنایت به مدارک تهیه شده آنها اقدام به ثبت و تنظیم اظهارنامه به صورت تخصصی می کنند. کارشناسان با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آنها طبقات کالا را مشخص کرده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت می نمایند. اگر چنانچه پرونده ثبتی شما مشمول نقص و یا کمبود مدارک باشد اقدام به رفع نقص به صورت تخصصی می نمایند .پس از انتشار آگهی تقاضای ثبت نشان اقدام به ثبت نام در روزنامه رسمی می نمایند و با منتشر نمودن روزنامه رسمی مراحل تشکیل پرونده ثبت علامت تجاری در ارومیه بواسطه وکلا مجتمع ثبتی ایلیا پیگیری می گردد و در پایان آگهی انحصاری 10 سال برند به نام شما صادر میگردد.چنانچه کار ثبت برند خود را به مجتمع ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند در ارومیه را برای شما به انجام می رساند.

ثبت برند در ارومیه

ثبت اضافه کالا و طبقه در ارومیه

ورود به سامانه ثبت نشان تجاری و فشردن گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به کامل نمودن و تدوین این اظهارنامه نمایید. همه ی مراحل ثبت افزایش کالای یک برند تجاری همانند ثبت آن برند می باشد با این تفاوت که اظهارنامه سابق شما در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد. با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات، آگهی آن انتشار می یابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در ارومیه

علامت تجاری به دو شکل علایم جمعی و نام تجاری نیزبه ثبت می رسد. در ادبیات حقوقی هر نشانی که منجر به تمایز کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود را نشان تجاری می نامند. علامت تجاری تصویری است فیزیکی که درج آن در سند اظهارنامه الزام قانونی دارد و ویژگیهای تعیین کننده آن کالا را تعیین مینماید و اسم تجاری معین کننده شخص حقیقی یا حقوقی دارنده علامت است.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در ارومیه

ثبت برند به صورت گرافیکی که در برگیرنده ی اشکال هندسی ،شکل ها ، حروف و یا دست نوشته ها باشد، لوگو خوانده می شود. این اشکال به شکل ویژه ای در جوار هم قرار گرفته شده اند و بایستی با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد. شما این امکان را دارید که به منظور بدست آوردن اطلاعات تکمیلی در خصوص به ثبت رساندن آرم و لوگو . ثبت شرکت با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا ارتباط برقرار نمایید. دفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران می باشد که مرجع ثبت برند و علامت تجاری برای همه نقاط ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از عل��مت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کش��رهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در ارومیه ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در آذربایجان غربی و شهرستان های آن
 • ثبت برند در ارومیه
 • ثبت برند در مهاباد
 • ثبت برند در بوکان
 • ثبت برند در خوی
 • ثبت برند در میاندوآب
 • ثبت برند در سردشت
 • ثبت برند در سلماس
 • ثبت برند در پیرانشهر
 • ثبت برند در نقده
 • ثبت برند در تکاب
 • ثبت برند در شاهین دژ
 • ثبت برند در چالدران