لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت برند در ارومیه


 برای برند شدن یک نام باید ابتدا مالکیت آن را متعلق به خود کنید. در این مقاله ثبت شرکت ایلیا به همه نکات و موارد ثبت برند در ارومیه از قبیل مدارک،مراحل،هزینه،شرایط و.... پرداخته است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برند چیست؟

به هر قسم از علامتی از قبیل:اسم،رنگ،حرف،شکل،نقش،نماد و......که سبب ایجاد وجه تمایزی میان کالاها وخدمات تولید شده توسط شخص و یا شرکتی می گردد برند گفته می شود.

 

ثبت برند در ارومیه

 

ثبت برند در ارومیه

ثبت برند ثبت علامتی است متشکل از طرح ، تصویر ، رقم و.... که جهت تمایز و تشخیص فرآورده ها و خدمات به کار گرفته میشود .استعمال از برند به زمانهای گذشته باز میگردد ولی در طول سالهای سپری شده این نشان و علامت تجاری به سیستم های امروزی جهت ثبت و حفاظت تبدیل گشته است. این پروسه ثبتی به همه ی مصرف کنندگان به این شکل کمک میکند که از کالا و خدمات مد نظرشان که با نشان یا آرم مشخصی مجزا گردیده انحصارا" استفاده نمایند. یکی از شاخص ترین اهداف ثبت نشان تجاری استفاده از حقوق انحصاری نشان تجاری جهت شناساندن محصول ویا خدمات و منحصربفرد ساختن آنها می باشد. متقاضیان ثبت برند می بایست به این نکته توجه داشته باشند که زمان استعمال انحصاری از یک نشان بازرگانی محدود به 10 سال می باشد و پس از پایان این مدت توان تمدید آن وجود دارد. شما صاحبان نشان تجاری و ثبت برند در ارومیه قادر هستید که با نگهداری صحیح از تلاش رقبا و اشخاص ثالث جهت استفاده از نام و نشان تجاری خود ممانعت بعمل آورید.به طور کلی دو روش برای ثبت برند در ارومیه وجود دارد ،یا شخص می تواند خود نسبت به ثبت برند اقدام کند که اصلاً توصیه نمی کنیم زیرا این کار دشوار است و اغلب افراد با پیام های خطای بسیاری در طی فرایند پیچیده آن مواجه می شوند و هزینه و وقتشان تلف می شود. بهتر است روش دوم را امتحان کنید واز طریق وکیل موسسات ثبتی مثل ایلیا جهت ثبت برند در ارومیه اقدام نمایید . به علاوه به طور کلی دو نوع برند برای ثبت وجود دارد: اگر شما به طور شخصی مشغول به فعالیت هستید پس روش ثبت برند شما باید به شکل برنئ حقیقی صورت گیرد و اگر شما با مجوز های مربوط به شرکت کار می کنید روش ثبت برندتان به شکل ثبت برند  حقوقی قابل انجام است. در این دو روش دو تفاوت وجود دارد ، 1) تفاوت در مدارک مورد نیاز ، 2) انتقال مالکیت در شخص حقیقی به نام شخص حقیقی انجام می شود ، انتقال مالکیت در شخص حقوقی به نام شرکت و به نمایندگی مدیر عامل انجام می شود. در ادامه این مقاله متوجه می شوید ، نحوه ثبت این دو برند به یک شکل  می باشد.

نقش جواز در ثبت برند ارومیه

هر شخصی برای ثبت برند در ارومیه باید دارای یک کسب و کاری باشد که به جهت آن مجوز اخذ کرده است و برند مربوطه باید در همان حوزه مجوز به ثبت می رسد. برای مثال کسی که تولیدی پوشاک دارد نمی تواند با مجوز پوشاک برند محصولات الکترونیکی را به ثبت برساند پس وجود جواز مرتبط برای ثبت برند الزامی می باشد . جهت اطلاع از اینکه از چه نهادی می توانید مجوز مرتبط با فعالیت خود برای  ثبت برند راکسب کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در ارومیه

 • مدارک هویتی متقاضی حقیقی یا مدیر عامل شرکت
 • تصویر لوگو یا نام تجاری استعلام و تایید شده
 • مجوز فعالیت برای شخص یا شرکت
 • مدارک ثبتی و تغییرات شرکت
 • کارت بازرگانی برای برند با حروف غیر فارسی
 • وکالت نامه در صورت سپردن امر ثبت برند به موسسه ثبتی

 آیا ثبت برند اجباری است؟

ثبت برند برای افراد الزامی ندارد، مگر برای تلیدکنندگان مواد خوراکی یانوشیدنی و مواد آرایشی ، بهداشتی و داروها. زیرا این مواد به طور مستقیم موثر بر سلامت عامه مردم هستند و باید سیب سلامت و استاندارد داشته باشند که پیش نیاز هر دو ثبت برند در ارومیه می باشد . به جز این موارد سایر صاحبان مشاغل فارق از فواید ثبت برند و نشان تجاری ملزم به ثبت برند و علامت تجاری نیستند.

مراحل ثبت برند در ارومیه

مراحل ثبت برند در ارومیه توسط متقاضی

بعد از استعلامات لازم جهت ثبت برند در ارومیه وارد مراحل ثبت برند می شویم ، قدم بعدی ورود به سامانه مالکیت معنوی است و اظهارنامه ثبت علامت در ارومیه را تکمیل می نمایید بعد از تکمیل و ارسال اظهارنامه به اداره ثبت علائم تجاری بین 35 الی 45 روز سه حالت برای ثبت برند تان در ارومیه ممکن است رخ دهد یا برند رد می شود که در این صورت پرونده ثبت علائم تجاری به طور کلی بسته می شود و در صورت ثبت علامت تجاری دیگر باید مجدد مبادرت به تکمیل اظهار نامه ثبت علامت تجاری در ارومیه نمایید.در حالت دوم ممکن است درخواست ثبت علامت تجاری شما با اخطار رفع نقص رو به رو شود که در این حالت طی 30 روز باید اخطار های گفته شده رفع شود. در حالت دیگر ممکن است برای درخواست شما ابلاغیه پذیرش درخواست شود که بعد از دریافت باید به همراه اصل مدارک به اداره ثبت علائم تجاری مراجعه کنید و پس از آن مبادرت به انتشار آگهی نوبت اول کنید و بعد از سی روز هزینه حق ثبت علامت را پرداخت نمایید که نسبت به آن شماره ثبت صادر شود در این مرحله روزنامه دوم ثبت برند ارومیه منتشر می شود که پس از طی یک هفته نسبت به علامت مورد درخواست تصدیق ده ساله صادر می شود.

مراحل ثبت برند توسط مجتمع ثبت ایلیا

 1. مشاوره و استعلام علامت تجاری مورد نظر جهت ثبت
 2. تعیین نام تجاری یا طراحی لوگو
 3. اعلام کلیه مدارک لازم به متقاضی جهت جمع آوری و ارائه آنها به کارشناس مجموعه ایلیا
 4. عقد قرارداد و پرداخت بخشی از هزینه
 5. ارجاع پرونده به واحد اجرایی و کارشناسان دپارتمان ثبت برند
 6. بعد از اخذ ابلاغ تأیید گزارش کار به موکل
 7. طی نمودن سایر مراحل ثبت برند توسط تیم وکلای با تجربه ایلیا شامل دو مرحله درج آگهی روزنامه رسمی و پاسخ به اعتراضات محتمله
 8. ارائه تصدیق ثبت برند ده ساله به موکل

مزایای ثبت برند در ارومیه

شاید برای شما هم سوال باشد که چه لزومی دارد وارد قواعد و قوانین ثبت برند شویم و برند ثبت کنیم ؟ نکته قابل توجه در این خصوص این است که  دیگر معروف بودن یک کسب و کار از محله و کوچه و شهرستان گذشته و امری بین المللی شده با وجود فضایی که توسط اینترنت به وجود آمده هر برندی می تواند به معروفیت برسد قبل از معروف شدن یک برند باید ابتدا مالکیت آن به شما منتقل گردد. که این روش از طریق ثبت برند در ارومیه انجام می شود . حال مزایای ثبت برند در ارومیه شامل این موارد است.

 • جلوگیری از سوء استفاده سهوی یا عمدی سایر اشخاص و برخورداری از حق شکایت
 • مالکیت صد در صد به مدت ده سال
 • قابل نقل و انتقال بودن
 • انحصاری بودن نام برند و علامت
 • اعطای نمایندگی
 • عقد قرارداد با شرکت های بزرگ
 • اخذ تسهیلات بیشتر
 • شرکت در نمایشگاه های تخصصی

هزینه ثبت برند در ارومیه

هزینه برند در ارومیه شامل موارد هزینه ثبت  ، روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ، حق الوکاله وکیل می باشد که این هزینه ها با توجه به تعداد طبقات برند ، تعداد محصولات و نوع آن ( اعم از حقیقی و حقوقی، لوگو یا اسم تجاری، فارسی یا لاتین بودن ورنگی یا سیاه و سفید بودن )محاسبه می شود . برای اینکه بدانید مبلغ ثبت برند در ارومیه به چه میزان هست هم اکنون با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119-021 تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

برند ارومیه

 

ثبت اضافه کالا و طبقه در ارومیه

ورود به سامانه ثبت نشان تجاری و فشردن گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به کامل نمودن و تدوین این اظهارنامه نمایید. همه ی مراحل ثبت افزایش کالای یک برند تجاری همانند ثبت آن برند می باشد با این تفاوت که اظهارنامه سابق شما در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد. با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات، آگهی آن انتشار می یابد

ثبت علامت تجاری در ارومیه

علامت تجاری به دو شکل علایم جمعی و نام تجاری نیزبه ثبت می رسد. در ادبیات حقوقی هر نشانی که منجر به تمایز کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود را نشان تجاری می نامند. علامت تجاری تصویری است فیزیکی که درج آن در سند اظهارنامه الزام قانونی دارد و ویژگیهای تعیین کننده آن کالا را تعیین مینماید و اسم تجاری معین کننده شخص حقیقی یا حقوقی دارنده علامت است.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در ارومیه

ثبت برند به صورت گرافیکی که در برگیرنده ی اشکال هندسی ،شکل ها ، حروف و یا دست نوشته ها باشد، لوگو خوانده می شود. این اشکال به شکل ویژه ای در جوار هم قرار گرفته شده اند و بایستی با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد. شما این امکان را دارید که به منظور بدست آوردن اطلاعات تکمیلی در خصوص به ثبت رساندن آرم و لوگو . ثبت شرکت با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا ارتباط برقرار نمایید. دفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران می باشد که مرجع ثبت برند و علامت تجاری برای همه نقاط ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی در ارومیه

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از عل��مت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کش��رهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری در ارومیه

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در ارومیه ارائه می دهد.

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

 

حوزه های ثبت برند در آذربایجان غربی و شهرستان های آن

 • ثبت برند در ارومیه
 • ثبت برند در مهاباد
 • ثبت برند در بوکان
 • ثبت برند در خوی
 • ثبت برند در میاندوآب
 • ثبت برند در سردشت
 • ثبت برند در سلماس
 • ثبت برند در پیرانشهر
 • ثبت برند در نقده
 • ثبت برند در تکاب
 • ثبت برند در شاهین دژ
 • ثبت برند در چالدران

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا ( ثبت ایلیا ) در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها شامل ( ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند و ثبت علامت تجاری ، ثبت طرح صنعتی و ثبت اختراع ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی در اتاق بازرگانی استانها ی کشور ) و کلیه خدمات اداری در کل مراجع ذیصلاح ، هم چنین امور حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی در سراسر ایران.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

هنر برندینگ

اثر گذارترین مفهوم در بازاریابی،داشتن کلمه ای در ذهن مشتریان است و یا همان ثبت برند می باشد

مدارک و مدت زمان لازم برای ثبت برند

برای اینکه بتوانیم ثبت برند خود را انجام دهیم باید در ابتدا از مدارک لازم برای ثبت برند اطلاع داشته باشیم. همچنین برای خیلی ها سوال است مدت زمان لازم برای ثبت برند چقدر است؟

0 تا 100 سیب سلامت سال 99

در این مقاله به مطالبی درباره سیب سلامت- نحوه دریافت مجوز سیب سلامت-مراحل دریافت سیب سلامت-دریافت سیب سلامت-گرفتن سیب سلامت-نحوه گرفتن سیب سلامت- شرایط دریافت سیب سلامت پرداخته شده است در صورت تمایل به سیب سلامت با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

انواع نام بازرگانی تجاری ( برند )

انواع نام بازرگانی تجاری ( برند ) - برای انتخاب نام تجارتی ممکن است از نام کوچک (نام شخصی) نام خانوادگی خود تاجر یا نام خانوادگی غیر(ثالث) ویا نام فانتزی یا عناوین دیگر استفاده شود.

ثبت برند آنلاین

ثبت برند آنلاین - در مجموعه ثبت ایلیا فرایند ثبت برند به صورت انلاین محیا است در صورتی که زمان و مسیر جهت مراجعه به مجموعه ثبت ایلیا برای شما دوستان عزیز

ثبت برند

اصل و شروع یک فعالیت اقتصادی بعد از انتخاب نوع و زمینه تجارت ، انتخاب نام برند مناسب برای آن کسب و کار و به عبارتی انتخاب نام تجاری است - حال ثبت برند تجاری ( علامت تجاری ) به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند که هرکدام از آنها مدارک متفاوتی را لازم دارد همچنین هزینه ی واریزی ثبت برند متفاوت است.

شرایط ثبت برند

شرایط ثبت برند در تهران و کرج و سا یر نقاط ایران - شرایط ثبت علامت ، لوگو ، آرم و اسم و علائم تجاری - مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری و برند به صورت مختصر .

وکیل علائم تجاری - وکیل ثبت برند

وکیل علائم تجاری - وکیل ثبت برند - در این مقاله توضیحاتی در خصوص وکیل ثبت برند و دیگر امور حقوقی و ثبتی در حوزه وکالت توضیح داده می شود.

برترین نمونه اسم برند 🥇 اسم شرکت های ایرانی【 و هنری ✔️】

2 هزار اسم و نمونه نام شرکت ایرانی اصیل 🥇 و خارجی ✔️ نمونه اسم برند اسم برند ایرانی اسم برند انتخاب اسم برند و اسم برند زیبا اسم شرکت نمونه اسم شرکتپرداخته شده است مقاله را بخوانید.

قدرت نام های تجاری تخصصی

نام های تجاری در اصل، علامت های غیر احساسی هستند؛ تبلیغ کنندگان با استفاده از تبلیغ سعی دارند که این علائم تجاری را به نمادهایی که برخی تداعی های ذهنی را گرد هم جمع می کند، تبدیل کنند

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
فواد قادری
با سلام و خسته نباشید بنده خواهان ثبت برند در زمینه بسته بندیرا دارم در صورت امکان به مشاوره نیاز دارم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
با سلام کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در اسرع وقت با شما تماس می گیرند
پاسخ
فواد قادری
با سلام و خسته نباشید بنده خواهان ثبت برند در زمینه بسته بندیرا دارم در صورت امکان به مشاوره نیاز دارم
پاسخ
جعفرزاده
خواهان ثبت نام تجاری در ارومیه برای یک محصول «نقل سوغات ارومیه» هستم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
با سلام در اسرع وقت با شما تماس گرفته می شود
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید