درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت برند در اردبیل سریع و ارزان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 4 مرداد 1400


اگر شما در شهر اردبیل فعالیت می کنید و یا می خواهید یک برند را در این شهر به ثبت برسانید و تمایل به ثبت آسان و در کم ترین زما دارید خوب است که این متن را تا انتها مطالعه کنید زیرا تمام موضوعات و مواردی که امکان دارد برای شما سوال بزرگی باشد تا ثبت برند را در اردبیل انجام دهید را می توانید در متن پیش رو مطالعه کنید و دیگر برای ثبت برند و علامت تجاری خود با مشکل برخورد نکنید . در ادامه با ما همراه باشید . 

ثبت برند در اردبیل

آنچه که بیشتر از پیش برای دارندگان کسب و کار های کوچک و بزرگ به منظور معرفی خودشان به مخاطبان کاربرد دارد داشتن یک اسم و لوگو برای معرفی اختصاصی آنهاست که تحت عنوان ثبت برند در اردبیل در این مقاله به آن می پردازیم. ما دانش و تخصص وتجربه را در هم آمیختیم تا بتوانیم بهترین خدمات را در تمام عرصه های مربوط به ثبت مالکیت معنوی و حقوقی به شما بزرگواران ارائه نماییم. در خصوص ثبت برند در اردبیل شاید قانون برای ثبت اجباری را تحمیل نکرده باشد اما افرادی که از نامی بدون ثبت آن استفاده می کنند باید از تبعات قانونی آن در صورت ثبت همان اسم به نام شخص دیگری واهمه داشته باشند.

 

ثبت برند در اردبیل

 

ثبت برند در اردبیل سریع و ارزان

برند در واقع اسم یا طرح یا نماد یا واژه ای است که در جهت معرفی کالا یا خدمات به مشتریان برای جلب اعتماد مشتری و معرفی محصول برای تولیدات یا خدمات مختلف در نظر گرفته می شود و به ثبت می رسد.اما در مورد نحوه ثبت برند به واقع باید گفت که برای ثبت هر نوع علامت تجاری یا برند شرایط مخصوصی با توجه به تقاضای ثبت وجود دارد اما ممکن است متقاضیان ثبت علامت گاهاً اشخاص حقیقی و یا اشخاص حقوقی باشند ، این دو  متقاضی باید یک سری مدارک ارائه دهند که تنها تفاوت در نحوه ثبت این دو یعنی ثبت برند حقیقی و ثبت برند حقوقی، تفاوت در مدارک می باشد که در ادامه این مقاله به آن می پردازیم.

ثبت برند و یا علامت تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کار محسوب شده و به منظور مداومت در تجارت بسیار مهم است . با ثبت علامت تجاری محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و این امر مانع از استفاده رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد. باید بدانید تنها به ثبت رسیدن علامت تجاری مورد اهمیت نمی باشد بلکه قوانین استفاده و نگهداری از آن نیز بسیار مهم می باشد. باتوجه به موارد فوق الذکر مجتمع ثبتی ایلیا در تلاش است که با در اختیار گذاشتن تازه ترین اطلاعات و ارائه ی مطلوب ترین نوع خدمت به شما موکلین گرامی در این مسیر کمک ویاری برساند.ثبت آرم و نشان تجاری یکی از بهترین راه های کامیابی در رقابت سالم می باشد واز مهمترین راهکارهای متمایز کردن کالا و خدمات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاه ها می باشد.

برای ثبت برند در اردبیل چه پروسه ای را باید سپری کنیم؟

 • تنظیم مدارک مورد نظر جهت ثبت برند اردبیل
 • استعلامات قبل از ثبت جهت ثبت برند در اردبیل
 • ورود به سایت اداره ثبت علامت تجاری
 • تکمیل فرم اظهارنامه ثبت برند در اردبیل
 • دریافت ابلاغیه تأیید ثبت برند در اردبیل
 • مراجعه به اداره ثبت علامت تجاری و ارائه اصل مدارک
 • پرداخت و چاپ روزنامه نوبت اول
 • پرداخت هزینه ثبت و دریافت شماره ثبت
 • پرداخت و چاپ روزنامه نوبت دوم
 •  دریافت تصدیق ده ساله برند 

نکات ثبت برند در اردبیل

 • اسامی که قبل از تاریخ درخواست شما به ثبت رسیده اند شما مجاز به ثبت مجدد آن نمی باشید.
 • اسامی عام و صفت ها به تنهایی قابل ثبت نیستند و اسم محصول برای همان محصول قابل ثبت نمی باشد
 • اسامی مقدسه قابل ثبت نیستند.
 • اسامی که خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه می باشند به طور کلی قابل ثبت نیستند.
 • اسامی مشابهی که قبل از تاریخ اظهارنامه ثبت شده اند یا تقاضای ثبت داده اند، قابل ثبت نیستند.

نقش جواز در ثبت برند در اردبیل

برای ثبت هر نوع برندی توسط هر شخصی باید جواز ارائه شود ، جواز هر نوع مجوزی که از ارگان های دولتی که به شخص اجازه فعالیت را داده باشد، است. حتی اینماد های سایت ها هم مجوز محسوب می شود و می توان برای ثبت برند در اردبیل از آن ها هم استفاده نمود.

جواز هایی که برای ثبت برند در اردبیل کاربرد دارند شامل : جواز کسب ، تاسیس ،پروانه بهره برداری ، اینماد، موافقت اصولی و جواز هایی که توسط سایر ارگان ها صادر می شود. 

آیا برند های به زبان آذری نیز نیاز به کارت بازرگانی دارند؟

هر واژه غیر فارسی که برای ثبت برند در اردبیل مورد استفاده قرار گیرد حتی اگر به گویش آن منطقه مرتبط باشد و در صحبت های عامیانه از آن استفاده شود برای ثبت برند نیاز به اخذ کارت بازرگانی دارند  فرقی ندارد از زبان وگویش داخل ایران باشد و یا خارج ایران،  هر واژه غیر فارسی که در فرهنگ لغت فارسی ایران معنا نداشته باشد یعنی در فرهنگ معتبر ریشه آن کلمه فارسی نباشد  باید برای ثبت  آن کارت بازرگانی ارائه شود.

همان طور که مشاهده کردید اهمیت ثبت برند بسیار زیاد است. علاوه براین موضوع باید بدانید برای ثبت برند مراحلی باید طی شود که عدم اطلاع از سازو کار این مراحل باعث می شود به چالش های ثبت برند در اردبیل بر بخورید که ماه ها و یا حتی سال ها پروسه ثبت برند شما را به تعویق می اندازد ، ما در مجتمع ثبت ایلیا با نوزده سال سابقه فعالیت موثر در ده ها هزار پرونده موفق وکیل شما در ثبت برند در اردبیل هستیم فقط کافی است با ما تماس بگیرید تا هر آنچه که لازم است برای ثبت برند در اردبیل بدانید را از زبان کارشناسان مجرب ثبت ایلیا به صورت کاملاً رایگان دریافت نمایید.

شرایط ثبت برند در اردبیل

ثبت برند نمایانگر ثبت نشانی می باشد که از طرح ، تصویر ، رقم و.... تشکیل گردیده است.این نشان ها در راستای ایجاد تمایز و تشخیص فرآورده ها و خدمات به کار گرفته میشود.بهره برداری از نشان به دورانهای گذشته برمیگردد منتها طی سالهای گذشته این طرح و نشان تجاری به شکل امروزی برای به ثبت رساندن و نگهداری، مبدل گشته است. چنین فرآیند ثبتی ای به کلیه ی استفاده کنندگان کمک می کند که از اجناس و خدمات مورد درخواستشان که با آرم یا نشان معینی جدا ومتمایز گردیده استفاده نمایند. یکی از مهمترین پارامترهای به ثبت رساندن علامت تجاری استفاده از حقوق مختص آرم تجاری برای معین نمودن تفاوت های کالا یا خدمات و انحصاری نمودن آنها می باشد. درخواست کنندگان ثبت برند بایستی به این مسئله دقت داشته باشند که مدت استفاده ی منحصربفرد از یک علامت تجاری به بازه ی زمانی 10 ساله محدود می باشد و بعد از اتمام این بازه ی زمانی امکان تمدید وجود دارد. شما بعنوان یکی از دارندگان علامت تجاری در اردبیل توان این را دارید که با حفاظت صحیح از تلاش رقبا و دیگراشخاص ثالث در راستای استعمال از نام و نشان تجاری خود جلوگیری و اقدامات پیشگیرانه ی لازم را بعمل آورید.

شما متقاضیان ثبت برند در اردبیل استحضار داشته باشید که کلیه ی واژگان آرم تجاری ، نشان تجاری ، علامت تجاری و علائم تجاری هم معنا و هم سو با برند بوده و چنانچه قصد به ثبت رساندن هرکدام از این واژه های مذکور را داشته باشید می بایست مراحل ذیل را پشت سر بگذارید.همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره ثبت برند و علامت تجاری با کارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.

 

ثبت برند در اردبیل ارزان و آسان

 

مدارک لازم جهت ثبت برند در اردبیل

برند به دو شیوه ی حقیقی و حقوقی توان ثبت در اداره ی مالکیت را دارد که مدارک مورد نیاز برای هر گونه از این ها متفاوت از دیگری است.

مدارک اشخاص حقیقی

 • کپی مدارک هویتی متقاضی ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • کپی پروانه کسب متقاضی
 • ارائه یک نمونه از برند مورد تقاضا در اندازه 6*6
 • چنانچه قصد دارید برند خود را به زبان لاتین به ثبت برسانید دارا بودن کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مدارک اشخاص حقوقی یا ثبت برند شرکت :

 • کپی همه ی مدارک اشخاص حقوقی اعم از ( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)
 • مجوزهای مورد نیاز همچون جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی مبنی بر اینکه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره به کار مشغول می باشند.
 • چنانچه می خواهید برند خود را به زبان دیگری به غیر از فارسی به ثبت برسانید دارا بودن کارت بازرگانی الزامی قانونی بهمراه دارد.
 • مدارک شناسایی مدیرعامل ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6

مراحل ثبت برند در اردبیل توسط متقاضی

در وهله ی اول می بایست به سایت اداره مالکیت صنعتی رجوع نموده و گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی را انتخاب نموده و شروع به تکمیل اظهارنامه بنمایید. این نکته را مدنظر داشته باشید که تنظیم ، تدوین و ثبت اظهارنامه علامت از امور تخصصی می باشد و مستلزم داشتن تجربه در این حیطه است.

در وهله ی بعدی اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را به شکل کامل وارد می نمایید عنایت داشته باشید کالاهای منتخب شما بایستی با عنایت به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب شود درصورتی که از طبقات کالاها مطلع نمیباشد بایستی از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید . در مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده وبفرستید. حال نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد احتیاج ثبت علامت تجاری را از راه درگاه اینترنتی ارسال نمایید. هزینه ثبت برند و علامت تجاری ثابت نبوده و بسته به محصولات و خدمات موردنظر متغیر است. پس از کامل نمودن همه ی مراحل فوق الذکر پرونده شما از راه سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارجاع داده می شود و در مرحله وارسی قرار میگیرد. پس از بررسی های کارشناس اداره طی مدت زمانی دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند شما و یا نقص آن صادر میگردد . چنانچه پرونده شما نقصی داشته باشد بایستی اقدام به برطرف نمودن نقص نمایید. پس از منتشر نمودن آگهی تقاضای ثبت نشان تجاری بایستی روزنامه ثبت تقاضای علامت را ثبت نام کنید.البته پیش از همه اینها لازم است نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید

مراحل ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

نخست می بایست کارشناسان و مشاوران متخصص مجتمع ثبتی ایلیا کلیه ی اطلاعاتی را که شما در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در اردبیل را در مخیره ی تان قرار بدهند و در وهله ی بعد می باید مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام میکنند را تهیه نموده و در اختیارشان قرار دهید. کارشناسان با توجه به مدارک تهیه شده مبادرت به ثبت و تنظیم اظهارنامه به شکل کاملا تخصصی می نمایند با عنایت به درخواست متقاضیان و مجوز آنها تعداد طبقات محصول را معین کرده و در سامانه ثبت علامت تجاری به ثبت می رسانند.درصورتی که پرونده ثبتی شما مشمول نقص و یا نقص در مدارک باشد مبادرت به رفع نقص به شکل کاملا تخصصی می نمایند و سپس پس از منتشر شدن آگهی تقاضای ثبت نشان مبادرت به ثبت نام در روزنامه رسمی می نمایند و با منتشر نمودن روزنامه رسمی مراحل تشکیل پرونده ثبت علامت تجاری در اردبیل توسط کارشناسان حقوقی و ثبتی مجتمع ثبتی ایلیا پیگیری می گردد و در پایان آگهی مالکیت 10 ساله شخص حقیقی و یا حقوقی به نام شما صادر میگردد.چنانچه از این روش جهت ثبت برند در اردبیل اقدام کنید وکیل ثبت برند وعلامت تجاری کلیه مراحل امر ثبت برند در اردبیل را برای شما به انجام می رساند.

ثبت اضافه کالا و طبقه در استان اردبیل

با ورود به سامانه ثبت علامت تجاری و فشردن گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه آغاز به تکمیل نمودن و تدوین این اظهارنامه می نمایید کلیه ی پروسه ی به ثبت رساندن افزایش کالای یک برند تجاری همانند ثبت آن می باشد با این تفاوت که اظهارنامه قبلی شما در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد.با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و در صورتی که مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات، آگهی آن منتشر می شود.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

 • مصنوعات نساجی
 • فلزات و مصنوعات فلزی
 • اسباب بازی و لوازم ورزش
 • صنایع و محصولات شیمیایی
 • مواد غذایی و محصولات کشاورزی
 • دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی
 • مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
 • سایر موارد

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

 

ثبت علامت تجاری در اردبیل

علامت تجاری به دو شکل علایم جمعی و نام تجاری نیز اطلاق میشود در ادبیات حقوقی به هر نشانی که منجر به تمایز کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود نشان تجاری می گویند. نشان تجاری طرحی ست فیزیکی که ثبت آن در سند اظهارنامه الزام قانونی دارد و خصوصیات شاخص آن کالا را معین مینماید و نام تجاری مشخص کننده شخص حقیقی یا حقوقی مالک علامت را معرفی می نماید.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در اردبیل

به شکل گرافیکی که در برگیرنده ی طرحهای هندسی ،شکل ها ، حروف و یا دست نوشته ها باشد لوگو اطلاق میگردد. این طرحها به گونه ی ویژه ای در کنار هم قرار گرفته شده اند و می بایست با بقیه ی نشان های تجاری متفاوت باشند. شما این امکان را دارا هستید که به جهت کسب اطلاعات تکمیلی در راستای به ثبت رساندن نشان و لوگو در اردبیل با کارشناسان مجتمع ثبت شرکت ایلیا تماس برقرار نمایید.دفتر ثبت برند و علامت تجاری همان اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که مرجع ثبت برند در تمامی شهرهای ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی در اردبیل

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری در اردبیل

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در اردبیل ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در اردبیل و شهرستان های آن

 • ثبت برند در اردبیل
 • ثبت برند در مشکین شهر
 • ثبت برند در سرعین
 • ثبت برند در خلخال
 • ثبت برند در پارس آباد
 • ثبت برند در بیله سوار
 • ثبت برند در نیر
 • ثبت برند در نمین
 • ثبت برند در انباران
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید