جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند در آذربایجان شرقی

ثبت برند در آذربایجان شرقی

در این مقاله سعی شده تا موارد مهمی را در زمینه مدارک و شرایط و نیز نحوه ثبت برند در آذربایجان شرقی به متقاضیان ارائه دهیم . اگر شما نیز متقاضی ثبت برند در این استان هستید می توانید با ارتباط با کارشناسان مجرب ایلیا امور ثبتی را به سرانجام رسانید. در ادامه مقاله همراه ما باشید.

راهنمای ثبت برند در آذربایجان شرقی

ثبت علامت تجاری و برند از موارد حیاتی در رونق کسب و کار به حساب می اید و برای پیشرفت یک کالا و خدمات باید تمامی قوانین و شرایط ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی را به سرانجام رسانید .

باید این نکته را مدنظر قرار دهید که در راه تمایز محصول خود با دیگر کالاهای مشابه بتوانید جایگاه ویژه ای را به خود و کالا و خدماتتان اختصاص دهید . شما می توانید با ارتباط تلفنی کارشناسان حقوقی ایلیا و بهره مندی از مشاوره رایگان آن ها برند خود را در آذربایجان شرقی ثبت کنید و دیگر نگرانی از بایت به موقع انجام شدن امور خود نداشته باشید .

مهم ترین بخش ثبت یک برند و جاودانی آن بین مصرف کنندگان ، انتخاب مناسب ترین نام و به یادماندنی ترین نام بر طبق قوانین اداره مالکیت صنعتی می باشد . یا ما تماس بگیرید تا شما را در انجام این امور راهنمایی کنیم.

مدارک ثبت برند در آذربایجان شرقی

برای ثبت برند در آذربایجان شرقی باید مدارک آن را قبل از انجام اقدامات لازم تهیه کرده و نیز انجام امور ثبت برند به صورت حقیقی و حقوقی را نیز در اداره ثبت علامت تجاری مشخص کنید .

ما در این متن به تشریح مدارک لازم برای ثبت برند به صورت حقیقی و حقوقی اشاره می کنیم .

مدارک ثبت برند اشخاص حقیقی :

 • ارائه مشخصات هویتی متقاضی ثبت علامت تجاری و برند
 • تسلیم طرح از نمونه برند طراحی شده برای ثبت
 • ارائه مجوزهای اخذ شده از جمله مجوز تاسیس، پروانه بهره برداری
 • ارائه کارت بازرگانی برای برند دارای حروف غیرفارسی
ادامه مطلب
ثبت برند در بجنورد

مدارک ثبت برند اشخاص حقوقی :

 • ارائه مشخصات هویتی متقاضی ثبت علامت تجاری و برند
 • تسلیم طرح از نمونه برند طراحی شده برای ثبت
 • ارائه مجوزهای اخذ شده از جمله مجوز تاسیس، پروانه بهره برداری
 • ارائه کارت بازرگانی برای برند دارای حروف غیرفارسی
 • ارائه مدارک شناسایی وکیل ثبت برند

در صورت داشتن هر نوع سوالی تنها کافی است با کارشناسان ایلیا در تماس باشید . کارشناسان این مجتمع شما را تا رسیدن به اهدافتان یاری خواهند کرد.

شروط ثبت برند در آذربایجان شرقی

 • یک برند باید از قوانین ثبت شده در اداره مالکیت صنعتی پیروی کرده باشد .
 • برند باید گویای تمامی ویژگی های یک محصول خاص باشد
 • با مشاهده یک برند باید تمامی ویژگی های آن تداعی شود و مصرف کنندگان برای خرید آن ترغیب شوند
 • برند باید دارای شکل و نامی خاص باشد که از قبل توسط شخصی دیگر به ثبت نرسیده باشد

ثبت برند معمولا به همراه یک آرم یا نشانه و یا یک تصویر خاص انجام می شود ، در واقع تصویری همراه نام تجاری استفاده می شود که دیدن آن باعث تداعی محصول در ذهن مشتری می شود و همچنین نام تجاری را به خاطر متبادر می کند ، این نام یا علامت تجاری باید به نوعی انتخاب شود که بر اساس مزیت رقابتی باشد و در واقع با دیدن نام تجاری محصول، ویژگی و یا خصوصیتی که آن کالا را از دیگر کالاهای رقیبش متمایز می کند در ذهن تداعی شود.

از این طریق است که یک نام تجاری ماندگار می شود ، برند باید شامل خصوصیات منحصر به فرد محصول باشد که آن را قابل تشخیص از دیگر محصولات می کند .

که البته این مورد نیز بستگی به کیفیت محصول دارد و اینکه تولید کننده یا ارائه دهنده خدمات چه سیاستی در فروش خود داشته باشند و چه درکی از نیازهای مشتری داشته باشند .

ادامه مطلب
ثبت برند در خرم ‌آباد چگونه صورت می گیرد؟

کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا آماده ارائه خدمات مشاوره ای رایگان در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در آذربایجان شرقی به شما عزیزان می باشد.

ثبت برند در آذربایجان شرقی

مراحل ثبت برند در آذربایجان شرقی

 • ثبت برند توسط متقاضی

امکان ثبت برند به صورت حقیقی و حقوقی وجود دارد که انتخاب هر نوع از آنها با توجه به نیاز متقاضی می باشد بعداز مشخص کردن حقیقی یا حقوقی بودن نوبت به انتخاب نامی ماندگار و پسندیده می رسد برند شما هم میتواند به فارسی باشد و هم به صورت لاتین.

در صورتی که به فارسی باشد باید مستند معنایی آن در لغت نامه دهخدا موجود باشدو در صورتی که برند به صورت لاتین باشد اخذ کارت بازرگانی الزامی می باشد.البته پیش از هراقدامی بهتر است جهت حصول اطمینان برای استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در گام نخست کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا تمامی اطلاعاتی که احتیاج دارید را در اختیارتان میگذارند در مرحله بعد باید مدارک اعلامی که کارشناسان ایلیا به شما اطلاع خواهند داد را تهیه کنید و در اختیار آنها بگذارید.

با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آن ها طبقات کالا مشخص شده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت مینمایند . در صورتی که پرونده ثبتی شما دچار نقص یا کمبود مدارک باشد اقدام به رفع نقص به صورت کاملا تخصصی می نمایند .

در آخرین گام و پس از تایید نهایی کارشناس و ارجاع پرونده به دبیرخانه اداره مالکیت صنعتی شخص متقاضی باید 45 روز کاری را منتظر بماند تا تاییدیه برند خود را دریافت نماید و پس از آن جهت تصدیق نامه برند خود اقدام کند و با در دست داشتن مدارک لازم و تحویل آنها به کارشناس 60 روز کاری دیگر را نیز منتظر بماند تا تصدیق نامه برندش آماده شود و پس از آن رسما برند خود را بر روی محصولاتش درج کند.

ادامه مطلب
ثبت برند در کهگیلویه و بویراحمد

شما متقاضیان گرامی جهت ثبت برند خود می توانید هم اکنون با کارشناسان مجرب ایلیا ارتباط برقرار کنید تا شما را برای ثبت برند در کم ترین زمان با مشاوره رایگان خود یاری نمایند .

ثبت علامت تجاری در آذربایجان شرقی

علامت تجاری به طرح و یا نشانی گفته می شود که برای تمایز کالا و خدمات بنگاهای اقتصادی نسبت به دیگر بنگاهها استفاده می گردد.امروزه این کار از طریق سیستم ثبت علامت تجاری انجام می گردد .

با استفاده از این سیستم مصرف کنندگان از حق انتخاب خدمات و یا اجناس با کیفیت مشخص و با یک علامت تجاری خاص , بهره مند می شوند.

خرید و فروش برند در آذربایجان شرقی

بعضی از افراد به دلیل وقت گیر بودن انجام امور ثبت برند اقدام به خرید یک برند از پیش به ثبت رسیده می کنند . که تنها برای انجام این امر می بایست یک برند خوب و متناسب با طبقه و موضوع فعالیت خود که دارنده آن تمایل به فروش آن دارد پیدا کرده و با حضور دوطرف در دفاتر اسناد رسمی اقدامات مربوط به ثبت علامت تجاری و برند را به نام خود با پرداخت هزینه واگذاری برند قانونی انجام دهند .

مشاوران ایلیا بهترین راهنمای شما در این زمینه خواهند بود . با ما در تماس باشید و خیال خود را از انجام به موقع امور ثبتی آسوده سازید.

حوزه های ثبت شرکت در استان آذربایجان و شهرستان های آن
 • ثبت شرکت در تبریز
 • ثبت شرکت در مراغه
 • ثبت شرکت در مرند
 • ثبت شرکت در اهر
 • ثبت شرکت در سراب
 • ثبت شرکت در میانه
 • ثبت شرکت در جلفا
 • ثبت شرکت در شبستر
 • ثبت شرکت در آذرشهر
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها