• شرایط ثبت برند در آذربایجان شرقی

ثبت برند معمولا به همراه یک آرم یا نشانه و یا یک تصویر خاص انجام می شود ، در واقع تصویری همراه نام تجاری استفاده می شود که دیدن آن باعث تداعی محصول در ذهن مشتری می شودوهمچنین نام تجاری را به خاطر متبادر می کند ، این نام یا علامت تجاری باید به نوعی انتخاب شود که بر اساس مزیت رقابتی باشد و در واقع با دیدن نام تجاری محصول، ویژگی و یا خصوصیتی که آن کالا را از دیگر کالاهای رقیبش متمایز می کنددر ذهن تداعی شود. از این طریق است که یک نام تجاری ماندگار می شود ، برند باید شامل خصوصیات منحصر به فرد محصول باشد که آن را قابل تشخیص از دیگر محصولات می کند . که البته این مورد نیز بستگی به کیفیت محصول دارد و اینکه تولید کننده یا ارائه دهنده خدمات چه سیاستی در فروش خود داشته باشند و چه درکی از نیازهای مشتری داشته باشند . کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا آماده ارائه خدمات مشاوره ای رایگان در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در آذربایجان شرقی به شما عزیزان می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت برند در آذربایجان شرقی

  • مدارک لازم برای اشخاص حقیقی :

ارائه برابر اصل مدارک شناسایی متقاضی ثبت شامل کپی کارت ملی و شناسنامه ، اصل جواز تاسیس ، جواز کسب ویا موافقت نامه ثبت برند تجاری از ارگان های ذی صلاح و طرحی از برند یا لوگو طراحی شده.

  • مدارک لازم برای اشخاص حقوقی :

ارائه کلیه مدارکثبت شرکت شامل اساسنامه، شرکتنامه ، تقاضانامه و.... روزنامه رسمی ثبت شرکت چنانچه شرکت دارای تغییرات باشد ارائه آخرین تغییرات شرکت ، برابر اصل مدارک شناسایی آخرین مدیرعامل شرکت، طرحی از برند یا لوگو طراحی شده جهت ثبت برند حقوقی یا همان ثبت برند شرکت لازم است.

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت برند توسط متقاضی

امکانثبت برند به صورت حقیقی و حقوقی وجود دارد که انتخاب هر نوع از آنها با توجه به نیاز متقاضی می باشد بعداز مشخص کردن حقیقی یا حقوقی بودن نوبت به انتخاب نامی ماندگار و پسندیده می رسد برند شما هم میتواند به فارسی باشد و هم به صورت لاتین. در صورتی که به فارسی باشد باید مستند معنایی آن در لغت نامه دهخدا موجود باشدو درر صورتی که برند به صورت لاتین باشد اخذ کارت بازرگانی الزامی می باشد.البته پیش از هراقدامی بهتر است جهت حصول اطمینان برای استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام نمایید.

  • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

در گام نخست کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا تمامی اطلاعاتی که احتیاج دارید را در اختیارتان میگذارند در مرحله بعد باید مدارک اعلامی که کارشناسان ایلیا به شما اعلام میدارند را تهیه کنید و در اختیار آنها بگذارید. با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آن ها طبقات کالا مشخص شده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت مینمایند. در صورتی که پرونده ثبتیی شما دچار نقص یا کمبود مدارک باشد اقدام به رفع نقص به صورت کاملا تخصصی می نمایند.

در اخرین گام و پس از تایید نهایی کارشناس و ارجاع پرونده به دبیرخانه اداره مالکیت صنعتی شخص متقاضی باید 45 روز کاری را منتظر بماند تا تاییدیه برند خود را دریافت نماید و پس از آن جهت تصدیق نامه برند خود اقدام کند و با در دست داشتن مدارک لازم و تحویل انها به کارشناس 60 روز کاری دیگر را نیز منتظر بماند تا تصدیق نامه برندش اماده شود و پس از ان رسما برند خود را بر روی محصولاتش درج کند. در این بین شما متقاضیان گرامی می توانید جهت ثبت برند خود همین حالا با کارشناسان ارشد ایلیا ارتباط برقرار کنید تا در این زمینه شما را یاری دهیم همچنین با تماس با وکیل ثبت برند و علامت تجاری در این مجتمع از آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری و هزینه ثبت برند و علامت تجاری اطلاع حصل نمایید.

ثبت برند در آذربایجان شرقی

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در آذربایجان شرقی

ممکن است بعد از اتمامثبت برند در آذربایجان شرقی قصد داشته باشید کالا و یا طبقه خاص دیگری را به آن اضافه نمایید که در این صورت با ثبت اظهارنامه افزایش کالا و خدمات در سامانه اداره مالکیت صنعتی و بررسی کارشناسان این اداره و پرداخت میزان مبلغ اعلامی آگهی آن انتشار می یابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در آذربایجان شرقی

علامت تجاری به طرح و یا نشانی گفته می شود که برای تمایز کالا و خدمات بنگاهای اقتصادی نسبت به دیگر بنگاهها استفاده می گردد.امروزه این کار از طریق سیستم ثبت علامت تجاری انجام می گردد . با استفاده از این سیستم مصرف کنندگان از حق انتخاب خدمات و یا اجناس با کیفیت مشخص و با یک علامت تجاری خاص , بهره مند می شوند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در آذربایجان شرقی

به اشکال هندسی ، حروف و یادست نوشته هایی که به صورت خاص کنار هم قرار گرفته اند و تفاوت را در بین محصولات اعمال می نمایند لوگو یا آرم می گویند.

به طرح گرافیکی که متشکل از اشکال هندسی و طرحهای مختلف باشدلوگو می گویند. این اشکال به صورت خاصی کنار هم قرار گرفته شده اند و می بایست با دیگر علائم تجاری متفاوت باشند. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص یعنی ثبت آرم و لوگو و ثبت شرکت در آذربایجان شرقی با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشیددفتر ثبت برند و علامت تجاری در آذربایجان شرقی همان اداره مالکیت صنعتی در تهران است که مرجع ثبت برند و علامت تجاری در همه نقاط ایران می باشد.شایان ذکر است که مجتمع ثبت ایلیا خدماتی مانند پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و نمونه اسم برند و علامت تجاری و نیز استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو ) را برای شما عزیزان انجام می دهد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط ورعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در آذربایجان شرقی
  • ثبت علامت تجاری در آذربایجان شرقی
  • ثبت برند در آذربایجان شرقی
  • ثبت لوگو و نام تجاری در آذربایجان شرقی
  • ثبت اسم تجاری در آذربایجان شرقی
  • ثبت آرم تجاری در آذربایجان شرقی