لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت اختراع در کهگیلویه و بویراحمد


توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت اختراع در کهکیلویه و بویراحمد

زمانی که شخص یا اشخاصی با تدبر دقیق و همه جانبه علمی ، قادر به شناخت و نتیجه گیری روابط ناشناخته چیستی و چگونگی یک عنصر یا عامل شدند و با به کار گیری آن در جوامع بشری ،دست به ابتکار و طراحی نوینی بزنند که تا کنون مسبوق به سابقه نبوده باشد ، به خالق این چنین اثری مخترع و محصول ایشان ،اختراع گفته می شود .

آنچه که متقاضیان محترم ثبت اختراع در کهکیلویه و بویراحمد ،باید بدانند ،تعریفی از اختراع و ثبت آن می باشد.

ثبت اختراع نیاز به کارشناسی های اولیه دارد . با این توضیح که در ابتدا شخصی که مدعی کشف و اختراعی شده است ،در قالب یک اظهارنامه، به اداره مالکیت های صنعتی که مقر آن در شهر تهران است رفته ، اقدام به ثبت تقاضای خود مبنی بر ثبت اختراع می نماید. این تقاضا به همراه اخذ مدارک اولیه از سوی شخص مخترع در اداره مربوطه ثبت می گردد و مراحل رسیدگی اولیه با توجه به تعداد مراجعین آغاز می شود.

ثبت اختراع نیاز به تشکیل پرونده ی اختراع دارد که تمامی مدارک لازم جهت ثبت اختراع که در همین مقاله نیز به آنها اشاره شده است ،به این پرونده ضمیمه می شود.

مرحله ی بعدی حضور شخص موکل و یا وکیل او در مرجع ثبتی به دلیل اخذ پاره ایی توضیحات و دفاعیات فنی از طرح است که نبوغ ،توجیه اقتصادی و نحوه کاربری از طرح قابل تولید می باشد . چنانچه این طرح با عنوان اختراع به تایید کارشناسان مربوطه رسید ، پرونده ی اختراع وارد مراحل بعدی می گردد که اخذ و الصاق مدارک اصلی و پیگیری های اداری از آن جمله اند.

در پایان و پس از اطلاع همگانی از ثبت اختراع در روزنامه رسمی کشور، این اختراع طی شماره ایی به ثبت می رسد که در نهایت منجر به اخذ گواهی ثبت اختراع به مالکیت طراح و مخترع صادر میشود .

توضیحات بیشتر در خصوص ثبت اختراع

صدور گواهی ثبت اختراع ، مالک را از مزایای حقوقی خاصی بهره مند می سازد. در اکثر کشورها به واسطه اهمیتی که پیشرفت روز افزون علوم به خود گرفته است ، دولتها ناگزیرند از حقوق مخترعین و کاشفین حمایت نمایند و آنها را به رسمیت بشناسند . چرا که اگر حمایت دولت و قوای قضایی از مولدان علم ضعیف و ناچیز باشد ، به همان اندازه میزان رشد و توسعه آنها متوقف خواهد شد.در حالیکه با ثبت یک اختراع می توان از نفوذ اشخاص کلاهبردار و سود جو که هدفی جز کپی برداری غیر مجاز ندارند ، پیشگیری به عمل آورد.

شرایط ثبت اختراع در کهکیلویه و بویراحمد

همانطور که در مطالب فوق ذکر شد ، ثبت اختراع دارای شرایطی است. بطور خلاصه:

 1. وجود طرح یا ایده ی عملیاتی ، توجیه پذیر و بی سابقه
 2. تنظیم پرونده ی حقوقی ثبت اختراع
 3. تنظیم شرح و ادعانامه ی علمی اختراع
 4. در خواست ثبت اختراع و پیگیری های فنی و حقوقی
 5. ثبت در روزنامه رسمی کشور
 6. اخذ گواهی ثبت اختراع

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در کهکیلویه و بویراحمد

 • شرح اختراع در سه نسخه
 • ارائه نقشه های اختراع
 • ادعانامه ی اختراع در سه نسخه
 • اظهار نامه ثبت اختراع
 • مدارک همویتی متقاضی و وکیل او
 • پرداخت حق الثبت
 • مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

نمی توان انتظار داشت که سالهای سال بگذرد و صاحب اختراع همچنان بر مالکیت خود تکیه کند و دولت به نمایندگی از جامعه از وی حمایت نماید چراکه رشد سریع تکنولوژی وبویژه ارتباطات ،بر کسی پوشیده نیست. بطور مثال حتی اگر اختراع پدیده های تکرار نشدنی که سرنوشت بشر را نیز تغییر داده است ، پی از گذشت چند دهه ،همگانی می گردد و حتی از اهمیت اولیه آن به سرعت کاسته می شود.

از این رو به موجب قوانین رایج فعلی مدت حمایت قانونی از یک اختراع ثبت شده در کشور ما بیست سال از تاریخ درخواست ثبت آن است.و در این مدت مالک اختراع مکلف به پرداخت سالیانه حق الثبت می باشد.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مراحل ثبت اختراع

ثبت اختراع منوط بر تسلیم اظهارنامه به مرجع مربوطه می باشد.اولین تسلیم کننده اظهارنامه شما اولین متقاضی و ثبت کننده اختراع محسوب می شوید( مجتمع ثبتی ایلیا )

پروانه اجباری ثبت اختراع به درخواست دولت

پروانه اجباری ثبت اختراع به درخواست دولت - در نظام حقوقی ایران، دولت یا شخص مجاز از طرف دولت، می تواند بدون موافقت صاحب گواهی نامه اختراع وبدون کسب مجوز از وی، تحت شرایط قانونی، از یک اختراع بهره برداری کند.در این گونه موارد، پروانه بهره برداری یا مجوز اجباری از طرف مرجع صالح صادر خواهد شد.

دعاوی قابل ارجاع در حوزه اختراع به داوری یا حاکمیت

دعاوی قابل ارجاع به داوری یا حاکمیت - در زمینه گواهی نامه اختراع و دعاوی ناشی از آن، در بسیاری از کشورهای جهان و اتحادیه اروپا، از جمله در کشور فرانسه، تحت ضوابط و شرایط قانونی ،قابلیت ارجاع به داوری و حکمیت دارد.

استعلام ثبت اختراع

روش های استعلام اختراعات ثبت شده - مراجعه به سایت روزنامه رسمی جهت استعلام آگهی های قانونی اختراع به آدرس irk.ir و یا به سایت sabt.gov.ir که مربوط به اداره

نمونه ادعانامه اختراع

اختراع باید به شکلی جامع از جنبه های علمی، روند شکل گیری آن، مصارف صنعتی و هدف اختراع توضیح داده شود. چنانچه هدف اختراع، رفع مسئله تکنیکی باشد باید در کنار توضیحات جامع درباره اختراع، به راه حل مسئله نیز پرداخته شود

صدور پروانه بهره برداری اختراع ثبت شده

صدور پروانه بهره برداری اختراع ثبت شده - در نظام حقوقی ایران، طبق ماده19 قانون ثبت اختراعات مصوب 1386، بهره برداری از حقوق مادی اختراعی که ثبت شده است، نیاز به صدور پروانه خاص دارد ماده مزبور در این زمینه چنین مقرر داشته است.

حمایت حقوق ثبت اختراع، در نظام حقوقی ایران

حمایت حقوق ثبت اختراع، در نظام حقوقی ایران - حقوق مادی اختراع همان طور که اشاره شد عبارتند از تولید و تکثیر فراورده ها یا تولید کالاهای اختراع، عرضه محصولات اختراعی برای فروش، فروش محصولات، ذخیره سازی و نگاهداری تولید به قصد عرضه برای فروش یا فروش، صادرات و واردات فراورده

تعریف اختراع

تعریف اختراع ، اختراع چیست ؟ - اختراع در اصطلاح حقوقی عبارت از پدیدآوردن ، ابداع محصول صنعتی بی سابقه، ساخت وسیله نو، کاربرد وسایل موجود به طریق نو،برای به دست آوردن یک نتیجه یا محصول صنعتی ویا کشاورزی تازه، ابداع یا انشاء و پدید آوردن چیزی نو است. در قوانین بسیاری از کشورهای جهان، به علت گستردگی

حقوق مادی ناشی از ثبت اختراع

حقوق مادی ناشی از ثبت اختراع - حقوق مادی ناشی از اختراع عبارت است از حق بهره برداری انحصاری به وسیله دارنده گواهی نامه اختراع از موضوع آن با انتقال حق مزبور به شخص دیگر به موجب قرارداد یا انتقال قهری آن به ورثه صاحب حق.

مدت زمان ثبت اختراع

مدت زمان ثبت اختراع - اختراع ، ماحصل و پیامد تلاش فکری و خلاقیت ذهنی مخترع است که در کالبد یک فرآورده صنعتی نمود بیرونی می یابد.در ثبت ایلیا فرایند ثبت اختراع سریع انجام میگردد.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید