درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در هرمزگان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     شنبه، 27 شهریور 1400


برای ثبت اختراع در هرمزگان چه اقداماتی را انجام دادید؟ تمایل به ثبت سریع اختراع خود دارید اما به دلیل پیچیده بودن امور مربوط به ثبت آن تا امروز از انجام قانونی امور دست کشیدید؟ ما در این متن به بحث ثبت اختراع در هرمزگان پرداختیم . برای کسب اطلاعات تکمیلی بهتر است در ادامه همراه ما باشید . 

ثبت اختراع در هرمزگان

پروسه ثبت اختراع دارای مراحلی است که می بایست از جهات گوناگون علمی و حقوقی مورد بررسی قرار بگیرد این پروسه مستلزم تشکیل کار گروه هایی است که در زمینه مالکیت فکری و معنوی دارای دانش تخصصی در حوزه های مهندسی و وکالت باشند . روند کار این کار گروه ها باید به گونه ای تدوین شده باشد که مطابق با اخرین قوانین اداره ثبت اختراعات کشور باشد.تدوین پرونده ثبت اختراع باید به گونه ای باشد تا بتواند از ویژگی های فنی و مبتکرانه پشتیبانی کرده و از هر گونه تقلید و یا کپی برداری ممانعت یه عمل اورد.

ثبت اختراع درهرمزگان

گواهی ثبت اختراع، حق امتیاز یا (Patent) امتیاز انحصاری است که به مخترع یا نماینده قانونی مالک اختراع یا ایده اعطا می شود.اعطا در این جا به معنای داشتن حقوق مخصوص است که قانون گذار در مدت معینی در قبال ایده اختراع می گذارد به شرطی که ان اختراع تازه و سودمند ومورد بهره برداری و استفاده باشد .

شرایط ثبت اختراع در هرمزگان

افرینش ذهنی افراد که باعث ایجاد یک راه حل بدیع جهت رفع مشکلات فنی جامعه باشد را ثبت اختراع گویند که این ثبت اختراع می تواند در قالب محصول صنعتی یا فرایند جدیدی باشد که از خلاقیت ذهنی نشات گرفته و کاملا جدید و در صنعت کاربردی می باشد. ابتکار جدید رامی توان اینطور معنی کرد انچه که در ذهن یا صنعت قبلی وجود نداشته باشد و برای فردی عادی نا شناخته باشد.همچنین اختراع کاربردی به گونه ای از اختراع اطلاق می شود که دررشته ای از صنعت قابل ساخت و بهره برداری باشد.

گواهی نامه ثبت اختراع  از سوی اداره مالکیت معنوی برای مخترعین صادر می شود که با در اختیار داشتن آن می توان از حمایت های قانونی بهره مند شد و از تسهیلات ویژه ای در انجام امور بهره مند شد .

برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام امور حقوقی خود می توانید با کارشناسان مجرب ثبتی ایلیا در تماس باشید. 

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در هرمزگان

  1. ارائه اظهارنامه ثبت اختراع 
  2. شرح اختراع که توسط مخترع ارائه می گردد
  3. تسلیم نقشه های اختراع 
  4. رونوشت از تمامی مدارک هویتی مخترع
  5. ارائه رسید بانکی حق الثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

افرادی که اختراع انجام داده اند امتیاز ثبت اختراع را که به صورت حقی برای او است دارا می شوند.که در کشورهای مختلف مدت زمان اعتبار اختراع متنوع است اما معمولا بازه زمانی 20 ساله برای آن در نظر گرفته می شود . برمبنای ماده 16 قانون ثبت اختراعات طرحهای صنعتی و نشان های تجاری تصویب شده در 1386 ،ا گواهینامه ثبت اختراع بعد ازگذشت بیست سال از تاریخ تحویل اظهارنامه ثبت اختراع منقضی می شود. البته نگهداری گواهینامه ثبت اختراع در این 20 سال مشروط به پرداخت قسط های سالیانه از جانب متقاضی ثبت اختراع است ( در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت اقساط پرداخت گردد ) و درحالت پرداخت نکردن هزینه سالانه اظهارنامه مربوط گواهینامه ثبت اختراع بی اعتبار خوانده می شود.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید