درخواست مشاوره رایگان

ثبت اختراع در هرمزگان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 18 اسفند 1399


توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت اختراع در هرمزگان

پروسه ثبت اختراع دارای مراحلی است که می بایست از جهات گوناگون علمی و حقوقی مورد بررسی قرار بگیرد این پروسه مستلزم تشکیل کار گروه هایی است که در زمینه مالکیت فکری و معنوی دارای دانش تخصصی در حوزه های مهندسی و وکالت باشند . روند کار این کار گروه ها باید به گونه ای تدوین شده باشد که مطابق با اخرین قوانین اداره ثبت اختراعات کشور باشد.تدوین پرونده ثبت اختراع باید به گونه ای باشد تا بتواند از ویژگی های فنی و مبتکرانه پشتیبانی کرده و از هر گونه تقلید و یا کپی برداری ممانعت یه عمل اورد.

کارگروه ثبت اختراع ایلیا همچنین در مواردذیل به شما خدمات ارائه می دهد:

 • مشاوره در زمینه طراحی گرافیکی نقشه های فنی محصولات و شبیه سازی سه بُعدی کامپیوتری
 • تدوین مندرجات تخصصی – حقوقی کامل پرونده اختراع شامل شرح و توصیف ،ادعانامه ، و خلاصه اختراع
 • رفع نقص پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع تخصصی از عملکرد دستگاه و رفع اخطار تشابه در صورت ابلاغ آن
 • مشاوره جهت اخذ تاییدیه علمی از مراجع ذیصلاح اختراع

ثبت اختراع درهرمزگان

گواهی ثبت اختراع، حق امتیاز یا (Patent) امتیاز انحصاری است که به مخترع یا نماینده قانونی مالک اختراع یا ایده اعطا می شود.اعطا در این جا به معنای داشتن حقوق مخصوص است که قانون گذار در مدت معینی در قبال ایده اختراع می گذارد به شرطی که ان اختراع تازه و سودمند ومورد بهره برداری و استفاده باشد .

شرایط ثبت اختراع در هرمزگان

افرینش ذهنی افراد که باعث ایجاد یک راه حل بدیع جهت رفع مشکلات فنی جامعه باشد را ثبت اختراع گویند که این ثبت اختراع می تواند در قالب محصول صنعتی یا فرایند جدیدی باشد که از خلاقیت ذهنی نشات گرفته و کاملا جدید و در صنعت کاربردی می باشد. ابتکار جدید رامی توان اینطور معنی کرد انچه که در ذهن یا صنعت قبلی وجود نداشته باشد و برای فردی عادی نا شناخته باشد.همچنین اختراع کاربردی به گونه ای از اختراع اطلاق می شود که دررشته ای از صنعت قابل ساخت و بهره برداری باشد.

گواهی نامه ثبت اختراع سندی است که توسط اداره مـالکیت صنعتی برای حـمایت از اختراع و صاحب آن پس از تاییدیه کارشناسان این اداره صادر می گردد و دارنده آن می تواند از حقوق انحصاری ثبت اختراع برخوردار شود.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در هرمزگان

 1. اظهارنامه ثبت اختراع که سه نسخه از این فرم بصورت خام باید از اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران تهیه و تکمیل گردد .
 2. شرح اختراع که توسط مخترع در برگه A4 و در سه نسخه مجزا تهیه می شود.
 3. نقشه های اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا
 4. ادعانامه اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا
 5. کپی از مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین
 6. قبض رسید بانکی حق الثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

افرادی که اختراع انجام داده اند امتیاز ثبت اختراع را که به صورت حقی برای او است دارا می شوند.که در کشورهای مختلف مدت زمان اعتبار اختراع متنوع است اما معمولا بازه زمانی 20 ساله برای آن در نظر گرفته می شود . برمبنای ماده 16 قانون ثبت اختراعات طرحهای صنعتی و نشان های تجاری تصویب شده در 1386 ،ا گواهینامه ثبت اختراع بعد ازگذشت بیست سال از تاریخ تحویل اظهارنامه ثبت اختراع منقضی می شود. البته نگهداری گواهینامه ثبت اختراع در این 20 سال مشروط به پرداخت قسط های سالیانه از جانب متقاضی ثبت اختراع است ( در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت اقساط پرداخت گردد ) و درحالت پرداخت نکردن هزینه سالانه اظهارنامه مربوط گواهینامه ثبت اختراع بی اعتبار خوانده می شود.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبتی علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت اختراع در هرمزگان

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید