لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت اختراع در مرکزی


توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت اختراع در مرکزی

مراحل وروند ثبت اختراع دارای ابعاد و جوانب مختلف علمی- حقوقی می باشد. مجتمع ثبت ایلیا با تشکیل کارگروه های تخصصی در زمینه مالکیت فکری و معنوی و با برخوداری از تجربه و تسلط متخصصین علوم مهندسی و وکلای مجرب در رابطه با ثبت تخصصی و علمی اختراع و طرح صنعتی با توجه به آخرین قوانین اداره ثبت اختراعات کشور اقدام می نماید. تدوین و تشکیل پرونده ثبت اختراع به طوری که تمام خصوصیات فنی وبدیع اختراع را پشتیبانی کرده و قابل حمایت نماید و مانع هرگونه تقلید یا نسخه برداری احتمالی از طرح شود ، یکی از اصلی ترین تخصص های دپارتمان ثبتی ایلیا ثبت اختراع می باشد. گروه مشاوران ثبت اختراع ایلیا همچنین در موارد ذیل به شما خدمات ارائه می دهد:

 • مشاوره در زمینه ارائه گرافیکی نقشه های فنی محصولات و شبیه سازی سه بُعدی کامپیوتری
 • تنظیم و تهیه مندرجات فنی – حقوقی کامل پرونده اختراع متشکل از شرح و توصیف ،ادعانامه ، و خلاصه اختراع
 • رفع نقص پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع فنی از راندمان دستگاه و رفع اخطار تشابه در صورت ابلاغ آن
 • مشاوره جهت اعطای تایید علمی از مراجع متولی ثبت اختراع

ثبت اختراع در مرکزی

گواهی در صورتی که اختراع جدید ، کاربردی و مورد استفاده در صنعت باشد آن اختراع به ثبت رسیده و پس از ثبت گواهی ثبت آن یا Patent در اختیار مخترع قرار می گیرد. به موجب این گواهی حقوق خاصی برای مخترع ایجاد می شود ، من جمله اینکه حق استفاده انحصاری از اختراع به وی تعلق می گیرد و در صورتی که کسی قصد سواستفاده احتمالی از اثر یک اختراع به ثبت رسیده را داشته باشد ، با وی برخورد قانونی خواهد شد. گواهی ثبت اختراع یا حقوق انحصاری تعلق گرفته به آن ازسوی اداره مالکیت صنعتی به مالک اختراع اعطا می شود.

شرایط ثبت اختراع در مرکزی

ثبت اختراع نتیجه تراوشات فکری افراد است که می توان گفت راه حلی جدید برای مشکلات فنی جامعه است و یا محصول یا فرایند صنعتی نوینی محسوب میشود.

اختراعی قابل ثبت است که مبتکرانه و نو باشد و در صنعت به کار برده شود. منظور از نو بودن اینست که متفاوت با آنچه قبلا در صنعت یا در ذهن صنعتگران وجود باشد و از نظر صنعتی نیز اختراعی کاربردی محسوب می شود که در رشته ای از صنعت قابل تولید یا استفاده باشد.

گواهی نامه ثبت اختراع سندی است که توسط اداره مـالکیت صنعتی برای حـمایت از اختراع و صاحب آن پس از تاییدیه کارشناسان این اداره به صدور می رسد و دارنده آن می تواند از حقوق انحصاری ثبت اختراع بهره مند شود.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در مرکزی

 1. اظهارنامه ثبت اختراع که سه نسخه از این فرم بصورت خام باید از اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران تهیه و تکمیل گردد .
 2. شرح اختراع که توسط مخترع در برگه A4 و در سه نسخه سوا تهیه می شود.
 3. نقشه های اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه جدا
 4. ادعانامه اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه جدا
 5. کپی از مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین
 6. رسید بانکی پرداخت هزینه ثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

ثبت اختراع حقوقی را به دلیل آفرینش محصولی تازه به مالک اختراع می دهد که این حقوق در کشور ما به مدت 20 سال ادامه دارد و البته در اغلب کشورها نیز برای همین مدت زمان معتبر است. برمبنای ماده 16 قانون ثبت اختراعات ،طرحهای صنعتی و نشان های تجاری تصویب شده در 1386 ،اعتبار گواهینامه ثبت اختراع بعد ازگذشت بیست سال از تاریخ تحویل اظهارنامه ثبت اختراع انقضا می یابد. البته نگهداری گواهینامه ثبت اختراع در این 20 سال با پرداخت اقساط سالیانه از جانب متقاضی ثبت اختراع ممکن می شود ( در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت اقساط پرداخت گردد ) و درحالت پرداخت نکردن هزینه سالانه اظهارنامه مربوط گواهینامه ثبت اختراع بی اعتبار خواهد بود

دیگر خدمات مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا )

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت ها )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبتی علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

حمایت حقوق ثبت اختراع، در نظام حقوقی ایران

حمایت حقوق ثبت اختراع، در نظام حقوقی ایران - حقوق مادی اختراع همان طور که اشاره شد عبارتند از تولید و تکثیر فراورده ها یا تولید کالاهای اختراع، عرضه محصولات اختراعی برای فروش، فروش محصولات، ذخیره سازی و نگاهداری تولید به قصد عرضه برای فروش یا فروش، صادرات و واردات فراورده

مدارک و زمان لازم برای ثبت اختراع

برای ثبت اختراع اولین مواردی که باید در نظر گرفت مدارک لازم برای ثبت اختراع می باشد. برای بسیاری سوال است مدت زمان ثبت اختراع چقدر است. در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

ثبت ایده

ایده از تفکر و تراوش ذهنی بدست می آید . ثبت ایده زمانی که برای راه حل یک مشکل نیاز به تفکر بر روی آن مسأله می باشد و در ذهن یک راه حل و یا ایده برای حل آن به فکر می رسد و از این ایده می توان به درستی برای حل مسأله استفاده کرد .

هزینه و تعرفه ثبت اختراع در امسال

ثبت اختراع اصولا" یک پروسه علمی و حقوقی همراه با هم است که با کمک موکلینی که درحقیقت با قوه خلاقه خود محصولی نوین را آفریدند باید به انجام برسد . هزینه و تعرفه ثبت اختراع شامل چه موارد متعددی می گردد، در این خصوص می توانید با ثبت شرکتهای ایلیا تماس بگیرید.

مراحل ثبت اختراع

ثبت اختراع منوط بر تسلیم اظهارنامه به مرجع مربوطه می باشد.اولین تسلیم کننده اظهارنامه شما اولین متقاضی و ثبت کننده اختراع محسوب می شوید( مجتمع ثبتی ایلیا )

ضمانت اجرای کیفری حمایت از ثبت اختراع

ضمانت اجرای کیفری حمایت از ثبت اختراع - طبق بند ب ماده 14 قانون جدیدالتصویب ایران، مالک اختراع می تواند علیه هر شخصی که بدون اجازه او از موضوع اختراع وی بهره برداری کند و به حق مالک یا مخترع تعدی نماید و یا عملی انجام دهد که ممکن است منجر به تعدی به حق آنان شود، اقدام به شکایت کیفری نمایند.

جستجوی اختراعات ثبت شده به همراه استعلام ثبت اختراع

جستجوی اختراعات ثبت شده به همراه استعلام ثبت اختراع مراجعه به سایت روزنامه رسمی جهت استعلام آگهی های قانونی اختراع به آدرس irk.ir و یا به سایت sabt.gov.ir که مربوط به اداره

ثبت اختراع - شرکت ثبت اختراع

ثبت اختراع - شرکت ثبت اختراع برمبنای ماده ی شماره 6 قانون ضمائم اظهارنامه ثبت اختراع به شرح فوق می باشد:1.توصیف اختراع 2. ادعا یا ادعاهای اختراع

معافیت سربازی و کسری خدمت با ثبت اختراع

توضیحات کامل در خصوص خرید اختراع و معافیت سربازی و مزایای ثبت اختراع در سربازی.

صدور پروانه بهره برداری اختراع ثبت شده

صدور پروانه بهره برداری اختراع ثبت شده - در نظام حقوقی ایران، طبق ماده19 قانون ثبت اختراعات مصوب 1386، بهره برداری از حقوق مادی اختراعی که ثبت شده است، نیاز به صدور پروانه خاص دارد ماده مزبور در این زمینه چنین مقرر داشته است.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید