درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در زاهدان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 مرداد 1400


برای سهولت در انجام امور مربوط به ثبت اختراع در زاهدان ما این متن را تهیه کردیم تا شما با مطالعه آن در کم ترین زمان اصول مربوط به ثبت اختراع را فراگرفته و بدین ترتیب در کم ترین زمان اختراع را در زاهدان به ثبت برسانید . در ادامه همراه ما باشید . 

ثبت اختراع در زاهدان

اگر پروسه ثبت اختراع را در نظر بگیریم از دو نظر می توانیم آن را مورد بررسی قرار دهیم ، یک منظر، منظرعلمی می باشد و منظر دیگر منظر حقوقی ثبت اختراع است. منظرعلمی اختراع همان مفهوم اختراع است که برگرفته از هویت اختراع می باشد ، چرا که اختراع حاصل تفکرات و دانش مخترع می باشد و منظر حقوقی همان فرایند ثبت اختراع می باشد ، مجتمع ثبت ایلیا با بهره گیری از همکاری وکلای مجرب و متخصص در خصوص ثبت اختراع ، می تواند به بهترین وجه ممکن پرونده ثبت اختراع شما را تنظیم کند ، به نحوی که همه نکات علمی و حقوقی اختراع را پوشش دهد .

گواهی ثبت اختراع، حق امتیاز یا (Patent) امتیاز انحصاری می باشد و به فردی تعلق می گیرد که اختراعی را انجام داده باشد و یا نماینده ی قانونی ان اختراع باشد. انحصار به معنای داشتن حقوق مشخص و منحصر به فردی است که از طرف قانون گذار و قانونگذاران و ادارات ذی صلاح برای مدت زمان مشخص درقبال یک ایده یا محصول یا فرآیند نوآورانه (اختراع) در اختیار فرد مخصوصی قرار می‌گیرد. به شرطی که آن اختراع، اختراعی جدید و کاربردی یا مورد بهره برداری در صنعت شناخته شود.

 

ثبت اختراع در زاهدان

 

شرایط ثبت اختراع در زاهدان

اختراع ابتکار ذهنی است که باعث افرینش یک کالا می شود و باعث حل مشکلات موجود در زمینه ی علمی و صنعتی مرتبط میشود یا در قالب یک محصول صنعتی یا فرایند صنعتی متبلور می شود .

اختراعی را ما می توانیم ثبت کنیم که از افرینش ذهنی بیاید و نو باشد.این کالا باید دارای کاربرد صنعتی نیز باشد..منظور از نو این است که در ذهن کسی نبوده و در صنعت قبلی استفاده نشده باشد و افراد معمولی در این حیطه با ان اشنا نباشند و شناخته شده نباشد و از نظر صنعتی نیز اختراعی پر مصرف محسوب شود .

گواهی نامه ثبت اختراع سندی است که توسط اداره مـالکیت صنعتی برای حـمایت از اختراع و صاحب آن پس از تاییدیه کارشناسان این اداره صادر می گردد و دارنده آن می تواند از حقوق انحصاری ثبت اختراع برخوردار شود.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در زاهدان

 • اظهارنامه ثبت اختراع که سه نسخه از این فرم بصورت خام ارائه می گردد
 • شرح اختراع که توسط مخترع در برگه A4 و در سه نسخه
 • نقشه های اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه
 • ادعانامه اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه 
 • کپی از مدارک شناسایی مخترع
 • قبض رسید پرداختی به بانک برای حق ثبت

مراحل ثبت اختراع در زاهدان

 1. مراجعه به سایت اداره مالکیت معنوی
 2. ارائه مدارک مربوط به اختراع 
 3. تسلیم مدارک شناسایی مخترع
 4. مشخصات شخصیت حقیقی یا حقوقی
 5. ارائه نمونه طرح از اختراع
 6. اظهارنامه اختراع موردنظر
 7. پرداخت هزینه های ثبت اختراع و ارائه فیش به اداره مالکیت
 8. بازرسی کارشناسان ثبتی اداره مالکیت معنوی
 9. تایید یا رد صلاحیت اختراع از سوی کارشناس اداره 
 10. صدور گواهی ثبت اختراع برای مالک اختراع

اعتبار اختراع در زاهدان

زمانی که فردی اختراعی انجام می دهد امتیاز ثبت اختراع به ان تعلق می گیرد.اختراع مدت اعتبار دارد که این مدت 20 سال در کشورهای مختلف تخمین زده شده است.برمبنای ماده 16 قانون ثبت اختراعات ،طرحهای صنعتی و نشان های تجاری تصویب شده در 1386 ،اعتبار گواهینامه ثبت اختراع بعد ازگذشت بیست سال از تاریخ تحویل اظهارنامه ثبت اختراع منقضی می شود.

البته نگه داشتن گواهینامه ثبت اختراع در این مدت نیاز به پرداخت هزینه دارد که به صورت سالیانه است.( در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت اقساط پرداخت گردد ) و درحالت پرداخت نکردن هزینه سالانه اظهارنامه مربوط گواهینامه ثبت اختراع بی اعتبار خوانده می شود.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام می‌خوام یه قالب فایبرگلاس براتولید قایق اختراع کردم به ثبت برسونم که کسی نتونه الگو برداری کنه ازش .می‌خوام ببینم میشه یانه
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام وقتتون به خیر باشه ، میتونین برای اقدام ابتدا فرم های مربوط به ادعانامه و توصیف نامه رو پر کنین تا بتونین با ثبت اختراع جلوی سو استفاده از افراد رو بگیرید
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید