لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت اختراع در خراسان شمالی


توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت اختراع در خراسان شمالی

چنانچه شخص یا اشخاصی با برسی دقیق و همه جانبه علمی ،قادر به شناخت روابط ناشناخته ی نظام طبیعت و چرخه ی زیست محیطی شدند وبا به کار گیری آن در جوامع بشری ،دست به ابتکار و طراحی بزنند که تا کنون مسبوق به سابقه نبوده باشد . به خالق این چنین اثری مخترع و محصول ایشان ،اختراع گفته می شود .

آنچه که متقاضیان محترم ثبت اختراع در خراسان شمالی ،باید مطلع باشند ،تعریفی از اختراع و ثبت آن می باشد و اهمیت و جایگاه ثبت اختراع است که چه حوزه هایی را می تواند در بر داشته باشد .

ثبت اختراع نیاز به کارشناسی های اولیه دارد . با این توضیح که در ابتدا شخصی که مدعی کشف و اختراعی شده است ،در قالب یک اظهارنامه، به اداره مالکیت های صنعتی که مقر آن در شهر تهران است، اقدام به ثبت تقاضای خود مبنی بر ثبت اختراع می نماید. این تقاضا به همراه اخذ مدارک اولیه از سوس شخص مخترع در اداره مربوطه ثبت می گردد و مراحل رسیدگی اولیه با توجه به تعداد مراجعین آغاز می شود.

ثبت اختراع نیاز به تشکیل پرونده ی اختراع دارد که تمامی مدارک لازم جهت ثبت اختراع که در همین مقاله نیز به آنها اشاره شده است ،به این پرونده ضمیمه می شود.

مرحله ی بعدی حضور شخص موکل و یا وکیل او در مرجع ثبتی به دلیل اخذ پاره ایی توضیحات و دفاعیات فنی از طرح است که نبوغ ،توجیه اقتصادی و نحوه کاربری از طرح قابل تولید می باشد . چنانچه این طرح با عنوان اختراع به تایید کارشناسان مربوطه رسید ، پرونده ی اختراع وارد مراحل بعدی می گردد که اخذ و الصاق مدارک اصلی و پیگیری های اداری از آن جمله اند.

در پایان و پس از اطلاع همگانی از ثبت اختراع در روزنامه رسمی کشور، این اختراع طی شماره ایی به ثبت می رسد که در نهایت منجر به اخذ گواهی ثبت اختراع به مالکیت طراح و مخترع صادر میشود .

ثبت اختراع در خراسان شمالی

صدور گواهی ثبت اختراع ، مالک را از مزایای حقوقی خاصی بهره مند می سازد. در اکثر کشورها به واسطه اهمیتی که پیشرفت روز افزون علوم به خود گرفته است ، دولتها ناگزیرند از حقوق مخترعین و کاشفین حمایت نمایند و آنها را به رسمیت بشناسند . چرا که اگر حمایت دولت و قوای قضایی از مولدان علم ضعیف و ناچیز باشد ، به همان اندازه میزان رشد و توسعه آنها متوقف خواهد شد.در حالیکه با ثبت یک اختراع می توان از نفوذ اشخاص کلاهبردار و سود جو که هدفی جز کپی برداری غیر مجاز ندارند ، پیشگیری به عمل آورد.

شرایط ثبت اختراع در خراسان شمالی

همانطور که در مطالب فوق ذکر شد ، ثبت اختراع دارای شرایطی است. بطور خلاصه:

 • وجود طرح یا ایده ی عملیاتی ، توجیه پذیر و بی سابقه
 • تنظیم پرونده ی حقوقی ثبت اختراع
 • تنظیم شرح و ادعانامه ی علمی اختراع
 • در خواست ثبت اختراع و پیگیری های فنی و حقوقی
 • ثبت در روزنامه رسمی کشور
 • اخذ گواهی ثبت اختراع

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در خراسان شمالی

 • شرح اختراع در سه نسخه
 • ارائه نقشه های اختراع
 • ادعانامه ی اختراع در سه نسخه
 • اظهار نامه ثبت اختراع
 • مدارک همویتی متقاضی و وکیل او
 • پرداخت حق الثبت

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

نمی توان انتظار داشت که سالهای سال بگذرد و صاحب اختراع همچنان بر مالکیت خود تکیه کند و دولت به نمایندگی از جامعه از وی حمایت نماید چراکه رشد سریع تکنولوژی وبویژه ارتباطات ،بر کسی پوشیده نیست. بطور مثال حتی اگر اختراع پدیده های تکرار نشدنی که سرنوشت بشر را نیز تغییر داده است ، پی از گذشت چند دهه ،همگانی می گردد و حتی از اهمیت اولیه آن به سرعت کاسته می شود.

از اینرو به موجب قوانین رایج فعلی مدت حمایت قانونی از یک اختراع ثبت شده در کشور ما بیست سال از تاریخ درخواست ثبت آن است.و در این مدت مالک اختراع مکلف به پرداخت سالیانه حق الثبت می باشد.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت ها )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبتی علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

حقوق مادی ناشی از ثبت اختراع

حقوق مادی ناشی از ثبت اختراع - حقوق مادی ناشی از اختراع عبارت است از حق بهره برداری انحصاری به وسیله دارنده گواهی نامه اختراع از موضوع آن با انتقال حق مزبور به شخص دیگر به موجب قرارداد یا انتقال قهری آن به ورثه صاحب حق.

ثبت ایده

ایده از تفکر و تراوش ذهنی بدست می آید . ثبت ایده زمانی که برای راه حل یک مشکل نیاز به تفکر بر روی آن مسأله می باشد و در ذهن یک راه حل و یا ایده برای حل آن به فکر می رسد و از این ایده می توان به درستی برای حل مسأله استفاده کرد .

تعریف اختراع

تعریف اختراع ، اختراع چیست ؟ - اختراع در اصطلاح حقوقی عبارت از پدیدآوردن ، ابداع محصول صنعتی بی سابقه، ساخت وسیله نو، کاربرد وسایل موجود به طریق نو،برای به دست آوردن یک نتیجه یا محصول صنعتی ویا کشاورزی تازه، ابداع یا انشاء و پدید آوردن چیزی نو است. در قوانین بسیاری از کشورهای جهان، به علت گستردگی

مدت زمان ثبت اختراع

مدت زمان ثبت اختراع و زمان و هزینه ثبت اختراع در ثبت شرکت ایلیا توسط کارشناسان خبره صورت می گیرد.

مراحل ثبت اختراع

ثبت اختراع منوط بر تسلیم اظهارنامه به مرجع مربوطه می باشد.اولین تسلیم کننده اظهارنامه شما اولین متقاضی و ثبت کننده اختراع محسوب می شوید( مجتمع ثبتی ایلیا )

نمونه ادعانامه اختراع

اختراع باید به شکلی جامع از جنبه های علمی، روند شکل گیری آن، مصارف صنعتی و هدف اختراع توضیح داده شود. چنانچه هدف اختراع، رفع مسئله تکنیکی باشد باید در کنار توضیحات جامع درباره اختراع، به راه حل مسئله نیز پرداخته شود.

ثبت اختراع - شرکت ثبت اختراع

ثبت اختراع - شرکت ثبت اختراع برمبنای ماده ی شماره 6 قانون ضمائم اظهارنامه ثبت اختراع به شرح فوق می باشد:1.توصیف اختراع 2. ادعا یا ادعاهای اختراع

پروانه اجباری ثبت اختراع به درخواست دولت

پروانه اجباری ثبت اختراع به درخواست دولت - در نظام حقوقی ایران، دولت یا شخص مجاز از طرف دولت، می تواند بدون موافقت صاحب گواهی نامه اختراع وبدون کسب مجوز از وی، تحت شرایط قانونی، از یک اختراع بهره برداری کند.در این گونه موارد، پروانه بهره برداری یا مجوز اجباری از طرف مرجع صالح صادر خواهد شد.

صدور پروانه بهره برداری اختراع ثبت شده

صدور پروانه بهره برداری اختراع ثبت شده - در نظام حقوقی ایران، طبق ماده19 قانون ثبت اختراعات مصوب 1386، بهره برداری از حقوق مادی اختراعی که ثبت شده است، نیاز به صدور پروانه خاص دارد ماده مزبور در این زمینه چنین مقرر داشته است.

ضمانت اجرای کیفری حمایت از ثبت اختراع

ضمانت اجرای کیفری حمایت از ثبت اختراع - طبق بند ب ماده 14 قانون جدیدالتصویب ایران، مالک اختراع می تواند علیه هر شخصی که بدون اجازه او از موضوع اختراع وی بهره برداری کند و به حق مالک یا مخترع تعدی نماید و یا عملی انجام دهد که ممکن است منجر به تعدی به حق آنان شود، اقدام به شکایت کیفری نمایند.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید