درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در خراسان رضوی

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


در این متن به تشریح ثبت اختراع در خراسان رضوی پرداختیم و شما عزیزان را در راه ثبت اختراع در کم ترین زمان راهنمایی خواهیم کرد . در صورت پیش آمدن هر سوالی مبنی بر ثبت اختراع در خراسان رضوی می توانید با کارشناسان مجرب مجتمع حقوقی ایلیا تماس حاصل فرمایید . در ادامه به تشریح مدارک و شرایط مربوط به ثبت اختراع در خراسان خواهیم پرداخت . با ما در ادامه همراه باشید . 

ثبت اختراع در خراسان رضوی

ثبت اختراع از مسائل مهمی است که یک مخترع در صورت تمایل به پیشرفت و هم چنین ارائه و تولید محصول اختراع شده خود باید به آن بپردازد . برای انجام امور ثبتی باید به نحوه و روش های انجام امور مسلط باشید . در این زمان نیاز به استفاده از تخصص یک کارشناس حقوقی جهت انجام امور احساس خواهد شد . می توانید برای تسهیل در امر ثبت اختراع در خراسان رضوی با کارشناسان مجرب مجتمع تخصصی ایلیا تماس گرفته و در کم ترین زمان با ارائه مدارک و نمونه طرح از اختراع خود به آن ها ،امور ثبتی را با درایت تیم ایلیا انجام دهید . این نکته را در نظر داشته باشید که با انجام امور حقوقی خود در ثبت اختراع می توانید خود و اختراع خود را برای جلوگیری از سو استفاده اشخاص ثالث بیمه کنید .

 کارگروه ثبت اختراع ایلیا همچنین در موارد ذیل به شما خدمات ارائه می دهد:

 • راهنمایی شما در خصوص ترسیم نقشه های گرافیکی محصولات و شبیه سازی سه بُعدی با رایانه
 • تنظیم اشل تکنیکی و حقوقی پرونده اختراع شامل شرح و توصیف ،ادعانامه ، و خلاصه از اختراع
 • رفع نقص پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع علمی از نحوه کارکرد دستگاه و رفع اخطار تشابه در صورت اعلام آن
 • راهنمایی در خصوص اخذ تاییدیه علمی از مراجع ذیصلاح اختراع

ثبت اختراع در خراسان رضوی

هنگامی که جهت ثبت اختراع در خراسان رضوی اقدام می کنید ، یک گواهی ثبت اختراع که اصطلاحا" به آن Patent می گویند صادر می گردد ، این گواهی با خود حقوقی به همراه دارد و جلوی خرید و فروش، عرضه، صادرات یا هر نوع فعالیت دیگر مربوط به آن اختراع را می گیرد. این گواهی به شرطی صادر میشود که اختراع علاوه بر مبتکرانه بودن در صنعت هم مفید باشد .

شرایط ثبت اختراع در خراسان رضوی

ثبت اختراع ریشه در تلاش ذهنی مالک اختراع داشته و نتیجه تبدیل افکار او به یک اثربا جنبه های علمی و فنی می باشد.. اختراع به شرطی ثبت می شود که علاوه بر تازه بودن دارای کاربرد صنعتی نیز باشد و به ویژه کسانی که پیش از این در آن رشته صنعتی خاص فعال بودند آن را نشناسند و جدید بودن ماهیت اختراع از این طریق نیز باید تایید شود.

. ثبت اختراع را اداره مالکیت صنعتی پس از تایید جنبه های حقوقی و فنی اختراع توسط کارشناسان این اداره به انجام می رساند و گواهی مرتبط را صادر می کند.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در خراسان رضوی

 • تسلیم سه نسخه اظهارنامه ثبت اختراع اخذ شده از اداره مالکیت صنعتی
 • توصیف اختراع
 • ارائه نمونه اختراع
 • ادعانامه اختراع 
 • تسلیم مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین
 • فیش رسید بانکی ثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

بر اساس ماده 16قانون ثبت اختراعات ، طرحهای صنعتی و نشان های تجاری مصوب سال 1386 ،اعتبار گواهینامه ثبت اختراع در ایران برابر با 20 سال می باشد. البته در این 20 سال باید اقساط ثبت اختراع پرداخت گردد تا گواهی ثبت کان لم یکن تلقی نشود. مدت زمان اعتبار گواهی ثبت اختراع در کشورهای متفاوت مختلف می باشد.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید