درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در تبریز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 4 مرداد 1400


پرونده ثبت اختراع درتبریز

ثبت اختراع دارای پروسه ی حقوقی میباشد.مجتمع ایلیا با دارا بودن گروهای تخصصی در ارابطه با مالکیت فکری و معنوی و با بهره مندی از اطلاعات مهندسین و وبا دارا بودن وکلای با تجربه اقدام به ثبت اختراع و طرح صنعتی با در نظر گرفتن و اطلاع از قوانین اداره ی ثبت اختراعات کشور اقدام میکند.

تشکیل پرونده ثبت اختراع به نحوی که کلیه ی خصوصیات نو آوارانه و تخصصی اختراع را حمایت کرده و را هر گونه کپی برداری از طرح را بگیرد از اصلی ترین کارهای دپارتمان ایلیا ثبت اختراع میباشد و درمواردی که ذکر میکنیم خدمات میدهد:

برای تشکیل پرونده مربوط به ثبت اختراع باید تمامی خصوصیات فنی و تکنیکی یک اختراع را در برداشته باشد که با ثبت آن بتوان از هر سواستفاده ای جلوگیری کرد. برای انجام امور ثبتی خود در کم ترین زمان در تبریز می توانید به تخصص مجتمع ایلیا تکیه کرده و امور ثبتی خود را به آن ها بسپارید .

در مجتمع حقوقی ایلیا می توانید امور زیر را به صورت تخصصی از آن ها خواسته و ان ها نیز با در نظر داشتن تخصص خود شما را در راه انجام امور یاری خواهند کرد.

  • انجام امور مربوط به نقشه کشی و ترسیم طرح سه بعدی کامپیوتری
  • شرح توصیف نامه و مشخصات فنی اختراع
  • در صورتی که ابلاغیه مجدد برای رد اختراع مطرح می شود ارائه دفاعیه
  • یاری رسانی متقاضیان ثبت برای اخذ تاییدیه ثبت اختراع در تبریز

 

ثبت اختراع در تبریز

 

ثبت اختراع در تبریز

زمانی که اختراعی به ثبت میرسد به مخترع یا شخصی که نماینده ی قانونی او میباشد گواهی ثبت اختراع داده میشود که این گواهی حق امتیاز می باشد.حق انحصاری در واقع بهره مندی از اختیارات و حقوق ویژه ای است که از طرف مراجع قانونی تا یک زمان خاصی برای یک محصول جدید یا یک اندیشه ی نو به شخص مخترع داده میشود. البته مشروط به آن که یک اختراعی جدید،مفید، یا مورد استفاده ی صنعتی شناخته شود.

شرایط ثبت اختراع در تبریز

با ثبت اختراع می توان یک دستاورد نو را به صورت قانونی ثبت و از مشکلاتی که امکان رخ دادن آن ها می باشد جلوگیری کرد. این را در نظر داشته باشید که شرط ثبت یک اختراع از پیش ثبت نشدن آن در اداره مالکیت صنعتی می باشد. این اختراع باید بتواند در صنعت نیز به کار گرفته شود. این اختراعات قابل ثبت می توانند در زمینه مواردی که هنوز برای آن ها راه حلی ارائه نشده و راه جدیدی را به روی جامعه نمایش می دهد نیز باشد . با ثبت اختراعات خود امکان بهره برداری از آن را در جامعه و ارائه آن به بازار را به خود اختصاص خواهید داد.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در تبریز

  1. اظهارنامه که سه رونوشت از این فرم به شکل خام از اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران تنظیم وکامل شود.
  2. توصیف اختراع که به وسیله ی مبتکر در برگه A4 و در سه رونوشت جداگانه تهیه میشود.
  3. الگوی اختراع در برگه های A4 و در سه رونوشت جداگانه
  4. ادعانامه اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا
  5. رونوشت مدارک شناسایی مبتکر یا مبتکرین
  6. قبض رسید بانکی حق الثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

ثبت اختراع حقی است که به شخصی که اختراع کرده است داده میشود و در کشورهای مختلف مدت اعتبار گواهی نامه های اختراع متفاوت است و بعد از بیست سال اعتبار آن به پایان میرسد.بر اساس ماده ی16 قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و نشان های تجاری مصوب سال 1386، گواهی نامه ثبت اختراع پس از گذشتن بیست سال از تاریخی که اظهارنامه ثبت اختراع داه میشود از اعتبار می افتد. شایان ذکر است که گواهی ثبت اختراع در مدت مذکور ذر صورتی نگه داشته میشود که قسط های از طرف متقاضی پرداخت شود درصورتی که پرداخت نشود گواهی ثبت اختراع از اعتبار ساقط میشود.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام هزینه ثبت یک داروی پزشکی چنده با تشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
برای ثبت شرکت ابتدا باید یکی از انواع شرکت های ثبتی ( بامسئولیت محدود یا سهامی خاص ) رو انتخاب کنین ، با این شرکت ها آشنایی دارید ؟؟
پاسخ
سلام آیا شما ثبت اکتشافات دارید؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام اگر اکتشافات شما در راستای ثبت اختراع باشه میتونین در قالب ثبت اختراع اقدام به ثبت نمایید
پاسخ
با سلام و احترام من چند تا اختراع دارم که به خاطر عدم توانایی در رفت و امد به تهران نمیتونم ثبتش کنم .اگه امکان داره هرینه کل برای یک ثبت را برای من اعلام کنید با تشکر
پاسخ
با سلام وعرض ادب خدمت سروران گرامی مبلغ چقدر برای ثبت اختراع دریافت میشود و مدت چند روز طول میکشد ثبت اختراع در صورت تعداد ثبت اختراع بیشتر باشد چگونه متشکرم 09148059300
پاسخ
باسلام ایده دارم ولی اول ثبت بکنید بعدهزینشوپرداخت مینمایم البته حضوری جزعیاتواعلام میکنم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
کارهای ثبت اختراع زیر نظر اداره مالکیت صنعتی انجام میگیره و پرسه زمانی آن حدود 35-45 روز کاری هستش برای اطلاعات بیشتر کارشناس با شما تماس خواهد گرفت
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام موسسه ایلیا از شما برای قدردانی بی نظیرتان سپاس گذار است. امید است تا بتوانیم با قرار دادن مطلب ارزنده بر روی سایت جهت سهولت و تسریع امور شما عزیزان گام های موثری را برداریم.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
با سلام کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در اسرع وقت با شما تماس میگیرند
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید