ثبت اختراع در بیرجند

ثبت اختراع در بیرجند

برای ثبت اختراع در بیرجند بهتر است با کارشناسان مجرب در این زمینه همراه باشید . ما در این متن به بحث در مورد ثبت اختراع در بیرجند پرداختیم تا شما در کم ترین زمان اقدامات لازم برای ثبت اختراع را انجام دهید . در ادامه همراه ما باشید.

چگونگی ثبت اختراع در بیرجند

ثبت صحیح یک اختراع زمانی صورت می گیرد که جنبه های فنی و حقوقی به موازات هم پیش رود . انتخاب دقیق و هوشمندانه یک گروه با تجربه و متعهد در زمینه ثبت اختراع در کردستان سبب می شود که مالک بر اساس مزایا و تمهیدات حقوقی ، از اختراع خود ، حمایت های لازمه ی حقوقی را به عمل آورد.

مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در کنار بسته های حمایتی و حقوقی متنوع خود، اقدام به تشکیل پرونده های ثبت اختراع با هدف حمایت از مخترعین ارجمند نموده است . ثبت اختراع توسط و کلا و کارشناسان این مجتمع سبب حفظ حقوق مالکانه ی صاحبین اختراع و پیش گیری از تجاوز به دستاوردهای علمی و پژوهشی آنان خواهد شد .

پشتیبانی های حقوقی در کنار تلاشهای علمی می تواند به ماندگاری آثار تخصصی اشخاص کمک شایانی نماید . مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا ضمن ارائه خدمات ثبت اختراع ، در زمینه های مربوطه ی ذیل نیز آماده ی خدمت رسانی می باشد:

 • تشکیل پرونده ی اختراع
 • شرح توصیف نامه و ادعانامه ی اختراع
 • حضور و دفاع از طرح اختراع در مراجع مربوط
 • مشاوره های ثبتی به مخترعین در مورد چگونگی اخذ تاییدیه علمی

ثبت اختراع در بیرجند

فرآیند ثبت اختراع در بیرجند

اختراع نتیجه ی یک فرآیند علمی است که پس از تایید و قبول در مراجع ثبتی ، منجر به ایجاد حق مالکیت به سود مخترع میشود . این مالکیت ، به دارنده ی آن حقوقی را اعطا می کند که ما آنرا حمایت های حقوقی قانونگذار از مخترعین ، می دانیم.

ادامه مطلب
اخذ کارت بازرگانی در رشت

حمایت های قانونی از مخترعین ، جنبه ی انحصاری دارد . به این معنی که در ابتدا شخص با مطالعه و کنکاش علمی به اختراعی دست می یابد و چنانچه سود آور بودن تولید آن و داشتن توجیهات اقتصادی و ملاحظات غیر اقتصادی آن ، به تایید متصدیان امر رسید ، حق بهره برداری های مادی و مالی و غیر مادی اختراع در انحصار شخص مخترع خواهد بود.

شرایط ثبت اختراع در بیرجند

اختراع نتیجه کشف و جستجوهای فنی و تجربی در هر حوزه از فنون مختلفه است . که غالبا به ایجاد راهکارهای جدید فنی و یا صرفه جویی اقتصادی می انجامد.

یک محصول که نتیجه یک اختراع است عموما راهگشای مسائل روز افراد است . و یک مخترع می تواند با اختراع خود ،سبب تحول در شیوه ی سایر هم نوعان خود باشد و چه بسا موجب تغییر همیشگی در سبک و شیوه زندگی اشخاص را فراهم کند .

به لحاظ حقوقی ، اختراعی قابل ثبت است که دارای ابتکار باشد و تولید آن در چرخه ی تولید و صنعت به افزایش کیفیت زندگی بشر کمک نماید . و در ازای ثبت این اختراع در اداره مالکیت صنعتی ، گواهی نامه ی انحصاری ثبت اختراع به نام متقاضی صادر می شود .

مدارک ثبت اختراع در بیرجند

جهت ثبت اختراع در کردستان ، متقاضیان محترم ، می توانند در ابتدا با مشاورین مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در تماس باشند و سپس در اداره مالکیت صنعتی ، اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز ثبت اختراع عبارت است از :

 • شناسنامه و کارت ملی مخترع
 • شرح ادعا در سه برگ
 • ادعانامه ی اختراع در سه برگ
 • اظهار نامه در سه برگ
 • تنظیم نقشه ی ادعا
 • پرداخت حق الثبت
 • مدت اعتبار ورقه ی ثبت اختراع
ادامه مطلب
ثبت طرح صنعتی در خراسان جنوبی

فرض قانونگذار اینست که افراد همواره در جامعه ایی پویا و پیش رونده زندگی می کنند و با گذشت هر سال و هر دهه از تاریخ ، اختراعاتی شکوفا و معرفی میشوند که شاید استفاده از آنها در سالهای قبل برای عموم جامعه قابل تصور نبوده است .

از این رو حمایت از یک اختراع برای چند دهه ی متوالی به نظر منطقی نیست چراکه یک اختراع پس از گذشت چند سال، نوآوری اولیه ی خود را از دست می دهد و حالت عمومی به خود می گیرد و نمی توان دیگران را از استفاده و تغییر در این اختراع ، برای چندین دهه ی متوالی ،منع کرد.

این اصل که اختراع باید در محدوده ی زمانی خاصی مورد حمایت قانون باشد تقریبا توسط قالب سیستمهای حقوقی دنیا پذیرفته شده است . بنابراین حمایت از اختراع در کشور ما وجود دارد ولی این حمایت ال الابد نیست و در یک بازه ی زمانی 20 ساله خواهد بود که مخترع می تواند ظرف 20 سال از روز تقاضای ثبت اختراع ، مالکیت اختراع را داشته باشد .

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x