جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت اختراع در ارومیه

ثبت اختراع در ارومیه

برای ثبت اختراع در ارومیه نیاز به تخصص و دانش انجام امور می باشد که باید از سوی متقاضی ثبت و یا وکیل وی انجام گیرد. در این متن ما به تشریح ثبت اختراع در ارومیه پرداختیم تا شما عزیزان با مطالعه آن بتوانید متخصصانه اختراع خود را در ارومیه به ثبت رسانده و یا در صورت پیش آمدن هر نوع سوالی با کارشناسان ثبتی ایلیا تماس بگیرید . در ادامه همراه ما باشید .

راهنمای ثبت اختراع در ارومیه

ثبت اختراع در ارومیه را هم می توان از لحاظ بعد علمی هم از لحاظ بعد حقوقی مورد بررسی قرارداد. از نظر ماهوی اختراع دارای جنبه علمی می باشد، از نظر ثبت اختراع با جنبه های حقوقی اختراع روبرو هستیم.

مجتمع ثبت ایلیا با بهره جستن از دپارتمانهای تخصصی در زمینه مالکیت معنوی (اختراع – برند- طرح صنعتی) و ثبت آن و برخورداری از همکاری متخصصین علوم مهندسی و وکلای مجرب در زمینه ثبت تخصصی و علمی اختراع و طرح صنعتی با توجه به جدیدترین قوانین مربوط به ثبت اختراعات می تواند در این خصوص شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کند.

تنظیم و ارائه پرونده ثبت اختراع به شکلی که همه مشخصه های تکنیکی اختراع را در بر بگیرد طوری که قابل حمایت شود. جلوی هرگونه تقلید و سو استفاده از اختراع شما گرفته شود، یکی از اصلی ترین تخصص های کارگروه ثبت اختراع مجتمع ثبتی حقوقی ایلیا می باشد.

کارگروه ثبت اختراع در ارومیه در مجتمع ثبت ایلیا همچنین در مواردذیل به شما یاری می رساند:

 • مشاوره در زمینه طراحی گرافیکی نقشه های فنی مهندسی محصولات و شبیه سازی سه بعدی کامپیوتری
 • تهیه و تحریر مشخصه های کتبی تکنیکی و حقوقی کامل پرونده اختراع شامل توضیح و توصیف ،ادعانامه ، و خلاصه ای از اختراع
 • برطرف کردن ایراد پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع فنی از نحوه به کار گرفتن دستگاه و رفع اخطار تشابه در صورت ابلاغ آن
 • مشاوره جهت اخذ تصدیق علمی از مراجع ذی صلاح

شرایط ثبت اختراع در ارومیه

اختراع حاصل خلاقیت ذهنی افراد بوده در زمانی که به شکل یک محصول جدید یا فرآیند صنعتی جدید تجلی پیدا کند . این محصول یا فرآیند باید با ارائه راه حلی تکنیکی و مفید برای مسئله ای که قبلاً ارائه نشده یا شیوه جدیدی که به نفع صنعت باشد.

اختراع علاوه بر مبتکرانه بودن دارای مزیت بهره مندی از حمایت قانونی خواهد بود که دارای کاربرد خاص در صنعت باشد. به عبارت دیگر جهت ثبت اختراع در ارومیه علاوه بر داشتن کاربرد صنعتی، اختراع باید برای فردی با مهارت اندک در این حرفه ناشناخته باشد.

پس از ثبت اختراع در ارومیه گواهی نامه ثبت اختراع از سوی اداره مالکیت صنعتی صادر گردیده است. از این رو از مخترع و محصول وی در قالب حمایت قانونی امورات مربوطه انجام می گیرد.

ثبت اختراع در ارومیه

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در ارومیه

 • سه نسخه از اظهارنامه ثبت اختراع مربوط به اختراع ارائه شده
 • ارائه توصیف نامه اختراع که شامل ویژگی های تکنیکی اختراع است
 • نقشه های مربوط به اختراع
 • ادعانامه اختراع در سه نسخه
 • ارائه مدارک هویتی مخترع
 • قبض واریز بانکی حق الثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

گواهی ثبت اختراع هنگامی که به مخترع اعطا می گردد حقوقی را برای وی به همراه دارد و در حقیقت چترحمایتی برای وی ایجاد می کند . مدت زمان پابرجا ماندن این حقوق در کشور ایران برابر با 20 سال است.

این میزان ممکن است در کشورهای دیگر متفاوت باشد. باید این موضوع را در نظر داشت که حق استفاده از اختراع تا 20 سال می باشد که این تاریخ از زمان تسلیم اظهارنامه و گواهی ثبت اختراع انجام می پذیرد . در این زمان از سوی متقاضی و دارنده اختراع باید هرساله مبلغی به اداره مالکیت معنوی پرداخت شود در غیر این صورت اختراع فاقد اعتبار خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میلاد‌میزاقای‌پور
میلاد‌میزاقای‌پور
3 سال قبل

سلام‌من‌۷‌تا‌اختراع‌دارم‌نمیدنم‌‌‌کجا‌باید‌برم

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  میلاد‌میزاقای‌پور
3 سال قبل

سلام ثبت اختراع زیر مجموعه اداره مالیت صنعتی در تهران انجام می شود