لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت اختراع در اردبیل


توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت اختراع در اردبیل

ثبت اختراع و تمامی مراحل آن با ابعاد مختلف علمی – حقوقی است. کارگروه های متخصص در مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا در خصوص مالکیت های فکری و معنوی، با بکارگیری تخصص و دانش همکاران علوم مهندسی و وکلای حرفه ای در زمینه ثبت تخصصی و علمی اختراع و طرح صنعتی (با توجه به جدیدترین قوانین اداره ثبت اختراعات کشور) اقدام می کنند.

اصلی ترین تخصص مجتمع ثبتی ایلیا تنظیم و تشکیل پرونده ثبت اختراع بدین شکل است که با حمایت و پشتیبانی از کلیه خصوصیات فنی و مبتکرانه اختراع، از تقلید و کپی برداری احتمالی طرح نیز ممانعت میکند لذا جهت ثبت اختراع در اردبیل با مشاوران مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید.

فعالیت ها و خدمات کارگروه ثبت اختراع ایلیا

 • مشاوره در خصوص تصویر گرافیکی نقشه های فنی محصولات و شبیه سازی سه بعدی کامپیوتری
 • آماده سازی مندرجات فنی – حقوقی کامل پرونده اختراع (شرح و توصیف، ادعانامه، خلاصه اختراع)
 • برطرف کردن کلیه ایرادات پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع فنی از عملکرد دستگاه (رفع اخطار تشابه در صورت ابلاغ آن)
 • مشاوره در زمینه گرفتن تأییدیه علمی از مراجع ذیصلاح اختراع

ثبت اختراع در اردبیل

گواهی ثبت اختراع، حق امتیاز (Patent)حق انحصاریست که در قبال اختراع یا ایده ثبت شده به مخترع یا نماینده قانونی او اعطا میشود.

انحصار یعنی برخورداری از یک سری حقوق مخصوص که از طرف قانونگذاران و ادارات مربوطه برای مدت معین در قبال یک ایده یا محصول یا اختراع (فرآیند نوآورانه) در اختیار فردی خاص قرار میگیرد. مشروط به اینکه اختراع تازه، سودمند یا مورد بهره برداری صنعت شناخته شود.

شرایط ثبت اختراع در اردبیل

آفرینش ذهنی افراد منجر میشود به ثبت اختراع که ضمن ایجاد راه حل جدید برای مشکلات فنی جامعه، در قالب یک محصول صنعتی یا فرآیند صنعتی متبلور خواهد شد.

ثبت اختراع در اردبیل در صورتی انجام میگیرد که:

 • حاصل خلاقیت ذهنی باشد.
 • بعنوان یک ابتکار، جدید باشد (کاربردی از نظر صنعتی، ناشناخته برای اشخاصِ بامهارت، در ذهن یا صنعت قبلی وجود نداشته باشد.) و دارای کاربرد صنعتی
تعریف گواهینامه ثبت اختراع

صدور سند از جانب اداره مالکیت صنعتی بعد از تأیید کارشناس برای پشتیبانی از اختراع و سازنده که مخترع با آن میتواند از حقوق انحصاری ثبت اختراع برخوردار شود.

مدارک لازم جهت ثبت اختراع در اردبیل

 • سه نسخه از اظهارنامه ثبت اختراع از اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران دریافت و تکمیل شود.
 • اختراع توسط مخترع شرح داده شود (سه نسخه روی برگه A4)
 • نقشه های اختراع (سه نسخه روی برگه A4)
 • ادعانامه اختراع (سه نسخه روی برگه A4)
 • تصویر مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین
 • قبض رسید بانکی حق ثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع:

20 سال، مشروط به این که هزینه حق الثبت بصورت اقساط پرداخت شده و در حالتی غیر از این، بی اعتبار خواهد شد. طبق ماده 16 قانون ثبت اختراعات در سال 1386 بعد از گذشت 20 سال از تاریخ تحویل اظهارنامه ثبت اختراع، تاریخ انقضای آن تمام میشود.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبتی علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مزایای داشتن گواهی ثبت اختراع

دارنده گواهی ثبت اختراع از مزایای ویژه مرتبط با اختراع بهره مند می گردد در این مقاله به توضیحات بیشتر در مورد مزایای داشتن ثبت اختراع می پردازیم

مدارک و زمان لازم برای ثبت اختراع

برای ثبت اختراع اولین مواردی که باید در نظر گرفت مدارک لازم برای ثبت اختراع می باشد. برای بسیاری سوال است مدت زمان ثبت اختراع چقدر است. در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

حمایت حقوق ثبت اختراع، در نظام حقوقی ایران

حمایت حقوق ثبت اختراع، در نظام حقوقی ایران - حقوق مادی اختراع همان طور که اشاره شد عبارتند از تولید و تکثیر فراورده ها یا تولید کالاهای اختراع، عرضه محصولات اختراعی برای فروش، فروش محصولات، ذخیره سازی و نگاهداری تولید به قصد عرضه برای فروش یا فروش، صادرات و واردات فراورده

هزینه و تعرفه ثبت اختراع در امسال

ثبت اختراع اصولا" یک پروسه علمی و حقوقی همراه با هم است که با کمک موکلینی که درحقیقت با قوه خلاقه خود محصولی نوین را آفریدند باید به انجام برسد . هزینه و تعرفه ثبت اختراع شامل چه موارد متعددی می گردد، در این خصوص می توانید با ثبت شرکتهای ایلیا تماس بگیرید.

مراحل ثبت اختراع

ثبت اختراع منوط بر تسلیم اظهارنامه به مرجع مربوطه می باشد.اولین تسلیم کننده اظهارنامه شما اولین متقاضی و ثبت کننده اختراع محسوب می شوید( مجتمع ثبتی ایلیا )

ثبت اختراع - شرکت ثبت اختراع

ثبت اختراع - شرکت ثبت اختراع برمبنای ماده ی شماره 6 قانون ضمائم اظهارنامه ثبت اختراع به شرح فوق می باشد:1.توصیف اختراع 2. ادعا یا ادعاهای اختراع

ثبت اختراع آنلاین

ثبت اختراع آنلاین-کلیه امور ثبتی خود ازجمله ثبت اختراع به صورت آنلاین را به مجتمع حقوقی و ثبتی موسسه ایلیا واگذار نمایید.با ثبت اختراع به کسب و کار خود

درخواست صدور دستور موقت ثبت اختراع

درخواست صدور دستور موقت ثبت اختراع -علاوه براقامه دعوی ماهوی علیه متجاوز به حق اختراع، ذی حق می تواند در صورت ضرورت، از دادگاه ،دادرسی فوری وصدور دستور موقت مبنی برجلوگیری از تجاوز متجاوز نسبت به حقوق ناشی از اختراع را ،خواستار شود.

استعلام ثبت اختراع

روش های استعلام اختراعات ثبت شده - مراجعه به سایت روزنامه رسمی جهت استعلام آگهی های قانونی اختراع به آدرس irk.ir و یا به سایت sabt.gov.ir که مربوط به اداره

صدور پروانه بهره برداری اختراع ثبت شده

صدور پروانه بهره برداری اختراع ثبت شده - در نظام حقوقی ایران، طبق ماده19 قانون ثبت اختراعات مصوب 1386، بهره برداری از حقوق مادی اختراعی که ثبت شده است، نیاز به صدور پروانه خاص دارد ماده مزبور در این زمینه چنین مقرر داشته است.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید