لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت اختراع در اردبیل


توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت اختراع در اردبیل

ثبت اختراع و تمامی مراحل آن با ابعاد مختلف علمی – حقوقی است. کارگروه های متخصص در مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا در خصوص مالکیت های فکری و معنوی، با بکارگیری تخصص و دانش همکاران علوم مهندسی و وکلای حرفه ای در زمینه ثبت تخصصی و علمی اختراع و طرح صنعتی (با توجه به جدیدترین قوانین اداره ثبت اختراعات کشور) اقدام می کنند.

اصلی ترین تخصص مجتمع ثبتی ایلیا تنظیم و تشکیل پرونده ثبت اختراع بدین شکل است که با حمایت و پشتیبانی از کلیه خصوصیات فنی و مبتکرانه اختراع، از تقلید و کپی برداری احتمالی طرح نیز ممانعت میکند لذا جهت ثبت اختراع در اردبیل با مشاوران مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید.

فعالیت ها و خدمات کارگروه ثبت اختراع ایلیا

 • مشاوره در خصوص تصویر گرافیکی نقشه های فنی محصولات و شبیه سازی سه بعدی کامپیوتری
 • آماده سازی مندرجات فنی – حقوقی کامل پرونده اختراع (شرح و توصیف، ادعانامه، خلاصه اختراع)
 • برطرف کردن کلیه ایرادات پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع فنی از عملکرد دستگاه (رفع اخطار تشابه در صورت ابلاغ آن)
 • مشاوره در زمینه گرفتن تأییدیه علمی از مراجع ذیصلاح اختراع

ثبت اختراع در اردبیل

گواهی ثبت اختراع، حق امتیاز (Patent)حق انحصاریست که در قبال اختراع یا ایده ثبت شده به مخترع یا نماینده قانونی او اعطا میشود.

انحصار یعنی برخورداری از یک سری حقوق مخصوص که از طرف قانونگذاران و ادارات مربوطه برای مدت معین در قبال یک ایده یا محصول یا اختراع (فرآیند نوآورانه) در اختیار فردی خاص قرار میگیرد. مشروط به اینکه اختراع تازه، سودمند یا مورد بهره برداری صنعت شناخته شود.

شرایط ثبت اختراع در اردبیل

آفرینش ذهنی افراد منجر میشود به ثبت اختراع که ضمن ایجاد راه حل جدید برای مشکلات فنی جامعه، در قالب یک محصول صنعتی یا فرآیند صنعتی متبلور خواهد شد.

ثبت اختراع در اردبیل در صورتی انجام میگیرد که:

 • حاصل خلاقیت ذهنی باشد.
 • بعنوان یک ابتکار، جدید باشد (کاربردی از نظر صنعتی، ناشناخته برای اشخاصِ بامهارت، در ذهن یا صنعت قبلی وجود نداشته باشد.) و دارای کاربرد صنعتی
تعریف گواهینامه ثبت اختراع

صدور سند از جانب اداره مالکیت صنعتی بعد از تأیید کارشناس برای پشتیبانی از اختراع و سازنده که مخترع با آن میتواند از حقوق انحصاری ثبت اختراع برخوردار شود.

مدارک لازم جهت ثبت اختراع در اردبیل

 • سه نسخه از اظهارنامه ثبت اختراع از اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران دریافت و تکمیل شود.
 • اختراع توسط مخترع شرح داده شود (سه نسخه روی برگه A4)
 • نقشه های اختراع (سه نسخه روی برگه A4)
 • ادعانامه اختراع (سه نسخه روی برگه A4)
 • تصویر مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین
 • قبض رسید بانکی حق ثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع:

20 سال، مشروط به این که هزینه حق الثبت بصورت اقساط پرداخت شده و در حالتی غیر از این، بی اعتبار خواهد شد. طبق ماده 16 قانون ثبت اختراعات در سال 1386 بعد از گذشت 20 سال از تاریخ تحویل اظهارنامه ثبت اختراع، تاریخ انقضای آن تمام میشود.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبتی علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

طرق حمایت حق ثبت اختراع در فرانسه

طرق حمایت حق ثبت اختراع در فرانسه - در نظام حقوقی فرانسه برای حمایت حقوق ناشی از اختراع دو نوع ضمانت اجراء پیش بینی شده است:الف – ضمانت اجرای مدن ب- ضمانت اجرای کیفری - تجاوز به حقوق مالک اختراع،تحت عنوان تقلب و تزویر و جعل، یک اقدام غیرقانونی است و این اقدام که به حقوق ناشی

ثبت ایده

ایده از تفکر و تراوش ذهنی بدست می آید . ثبت ایده زمانی که برای راه حل یک مشکل نیاز به تفکر بر روی آن مسأله می باشد و در ذهن یک راه حل و یا ایده برای حل آن به فکر می رسد و از این ایده می توان به درستی برای حل مسأله استفاده کرد .

ثبت اختراع - شرکت ثبت اختراع

ثبت اختراع - شرکت ثبت اختراع برمبنای ماده ی شماره 6 قانون ضمائم اظهارنامه ثبت اختراع به شرح فوق می باشد:1.توصیف اختراع 2. ادعا یا ادعاهای اختراع

گام ابتکاری در حقوق اختراع

گام ابتکاری بدین معنا است که اختراع با توجه به معلومات قبلی عموم برای شخص با مهارت معمولی در فن مربوطه بدیهی و آشکار نباشد و در خلق آن یک نحوهی خلاقیت و ابتکار محسوسی اعمال شده باشد

ضمانت اجرای کیفری حمایت از ثبت اختراع

ضمانت اجرای کیفری حمایت از ثبت اختراع - طبق بند ب ماده 14 قانون جدیدالتصویب ایران، مالک اختراع می تواند علیه هر شخصی که بدون اجازه او از موضوع اختراع وی بهره برداری کند و به حق مالک یا مخترع تعدی نماید و یا عملی انجام دهد که ممکن است منجر به تعدی به حق آنان شود، اقدام به شکایت کیفری نمایند.

پروانه اجباری ثبت اختراع به درخواست دولت

پروانه اجباری ثبت اختراع به درخواست دولت - در نظام حقوقی ایران، دولت یا شخص مجاز از طرف دولت، می تواند بدون موافقت صاحب گواهی نامه اختراع وبدون کسب مجوز از وی، تحت شرایط قانونی، از یک اختراع بهره برداری کند.در این گونه موارد، پروانه بهره برداری یا مجوز اجباری از طرف مرجع صالح صادر خواهد شد.

ثبت اختراع آنلاین

ثبت اختراع آنلاین-کلیه امور ثبتی خود ازجمله ثبت اختراع به صورت آنلاین را به مجتمع حقوقی و ثبتی موسسه ایلیا واگذار نمایید.با ثبت اختراع به کسب و کار خود

جستجوی اختراعات ثبت شده به همراه استعلام ثبت اختراع

جستجوی اختراعات ثبت شده به همراه استعلام ثبت اختراع مراجعه به سایت روزنامه رسمی جهت استعلام آگهی های قانونی اختراع به آدرس irk.ir و یا به سایت sabt.gov.ir که مربوط به اداره

درخواست صدور دستور موقت ثبت اختراع

درخواست صدور دستور موقت ثبت اختراع -علاوه براقامه دعوی ماهوی علیه متجاوز به حق اختراع، ذی حق می تواند در صورت ضرورت، از دادگاه ،دادرسی فوری وصدور دستور موقت مبنی برجلوگیری از تجاوز متجاوز نسبت به حقوق ناشی از اختراع را ،خواستار شود.

مدارک و زمان لازم برای ثبت اختراع

برای ثبت اختراع اولین مواردی که باید در نظر گرفت مدارک لازم برای ثبت اختراع می باشد. برای بسیاری سوال است مدت زمان ثبت اختراع چقدر است. در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید